• Saturday July 20,2019

Моторний човен "Амур": технічні характеристики, опис

Авіаційний завод ім. Гагаріна, розташований в Комсомольську-на-Амурі, відомий всім, хто цікавиться військовою та цивільною авіацією. З 50 років минулого століття саме звідси «вилітали» все літаки ОКБ Сухого. Крім військових, звідси вийшли і багато радянських цивільні літаки. Сьогодні підприємство займається складанням "Суперджет" - пасажирських лайнерів все того ж ОКБ.

Але мало хто знає, що моторний човен «Амур» випускалася одним з відділень цього самого заводу. Спочатку це було просто один з напрямків розвитку підприємства, але в 1999 році компанія відокремилася. У 2006 році припинено виробництво катерів, а в 2009 - і запасних частин. Після чого дочірнє підприємство закривається.

відмінності

У багатьох джерелах слова «човен» або «катер» використовуються як синоніми. Але якщо розібратися, назви відносяться до різних типів. І те й інше відноситься до плавзасобів, але відмінність все-таки є. Отже, чим відрізняється катер «Амур» від моторного човна?

Про зовнішній вигляд згадувати не варто - це зрозуміло і так. Відмінність в іншому. Різниця між моторної і звичайної човном в одному - навісний мотор. Рульовий сідає на кормову банку, заводить його і далі регулює швидкість і напрямок руху, повертаючи спеціальні ручки на двигуні. Людина, керуючий катером, сідає, як в звичайному автомобілі, попереду. Перед ним невеликий пульт, і мотор запускається кнопкою на цьому пульті. Напрямок руху регулюється звідти ж.

Якщо ж не заглиблюватися в технічні подробиці, відмінність між ними в установці мотора. Човен має на увазі можливість його зняття. Катер - немає.

опис

Як було прийнято в Союзі, будь-який військовий завод повинен був частина потужності віддавати для виробництва цивільних товарів. Перша моторний човен «Амур» була випущена в 1968 році. Стандартна специфікація на «Амур» мала на увазі двигун «412Е». Це 4-тактний, 4-циліндровий карбюраторний варіант, який використовується на автомобілях «Москвич-412». При установці його на моторні човни виявився великий мінус - сильна вібрація, що передається на корпус судна. Тому всі наступні модифікації отримали поворотно-відкидну колонку, завдяки якій гвинт і частина двигуна виявлялися за межами судна. Крім збільшення простору таке рішення набагато збільшувало термін служби ходової частини і значно зменшувало вібрацію.

Спочатку човен «Амур» виготовлялася цілком з дюралюмінію, потім нижню частину стали робити з алюмінієво-магнієвих сплавів. Днище було товщиною 2, 5 мм, борта - 1, 5. Уздовж них викладалися блоки з пінопласту для непотоплюваності, а всю конструкцію посилювало 10 шпангоутів. Всі ці деталі переводили звичайну моторку в розряд преміум-класу. І, незважаючи на невеликі розміри, це судно було порівняти за ціною з автомобілем, тому купити його в Союзі було далеко не кожному по кишені.

Модельний ряд

У той же час за майже 30-річну історію випуску човен «Амур» пережила кілька модифікацій. Найперші версії робили з дюралюмінію, через що вони могли курсувати лише в річковій воді. До них належали:

 • «Амур» і «Амур- М». Це були базові моделі з кутовим редуктором. Збірка тільки з дюралю.
 • «Амур-Д» також робили тільки з дюралюмінію. У той же час човен стала першою версією, що використовує поворотно-відкидну колонку.

Для нижньої частини наступних версій стали застосовувати алюмінієво-магнієві сплави, що дозволило цим судам виходити у відкрите море.

 • Катер «Амур-2» став першою версією, яка мала каютного криту рубку на два місця. Задня частина, як і в більш пізніх моделях, закривалася тентом.
 • «Амур-3» міг виходити і в море, але мав відкриту компоновку.

 • «Схід» - маючи іншу назву, він збирався за схемою «Амуров», але ставився до відмітні типу.
 • «Схід-2» (іноді позначався, як «Схід-2Т»). Така ж крита каюта, як на "Амурі-2", але відноситься до відмітні типу.

Нижня частина обох «Востоков» також робилася зі сплавів, завдяки чому ці катери могли використовуватися не тільки на річках.

Характеристики

Розібравшись з модельним рядом, перейдемо до параметрів. Слід зазначити, що, незважаючи на більш ніж 30-річний термін випуску, «Амур» - човен, характеристики якої залишалися незмінними. Для захисту гвинта і розширення корисного місця вона знайшла поворотно-відкидну колонку, потім інший сплав для нижньої частини, що дозволяє виходити в море, але основні дані не змінювалися. На всі моделі ставилося мотор від «Москвича», все мали практично однакову «начинку», навіть зовнішні параметри багато в чому повторювалися, тому окремо розглядати кожну розробку ми не будемо - зупинимося на моделі «Амур-Д» - модифікації з поворотно-відкидний колонкою.

 • Довжина - 5, 5 м.
 • Ширина - 2 м.
 • Швидкість - 40 км / год.
 • Пасажиромісткість - 4 людини + рульової.
 • Корисна маса - 500 кг, споряджена - 660 (без пального).
 • Бак - 100 л.
 • Потужність мотора така ж, як у 412 "Москвича" - 60 л. с.
 • Осадка - 0, 5 м, повна габаритна висота - 1, 4.
 • Водотоннажність - 1 т.

Наступні дані технічними параметрами не є, але, тим не менш, господареві човна слід їх пам'ятати:

 • видалення від берега - до 50 км;
 • висота хвилі - 0, 75 м, в останніх моделях - до 1, 2 м.

На відміну від інших прогулянкових плавзасобів, моторний човен «Амур» отримала електричний стартер, який і запускав головний двигун. Крім стартера, на човні були сигнальні вогні, звуковий сигнал і фара-прожектор. Всі прилади керування також мали підсвічування. Електрика подавалася від генератора або акумуляторної батареї, розташованої в моторному відсіку. Напруга - 12 В, максимальна сила струму - 40 А.

тент

Починаючи з базової моделі, всі модифікації отримували складаний тент, який зберігався між підголовником заднього дивана і моторним відсіком. Як правило, його робили вологонепроникним, вентильованим, і, що важливо, каркасних. Іншими словами, застосовувати його можна було не тільки на тривалих стоянках.

Використання його днем ​​могло вберегти від опадів або палючого сонця, ввечері - від мошкари. Заводська комплектація включала тент на човен «Амур», однак якщо ви хотіли поміняти його (порвався, протікає, або з якоїсь іншої причини), завод-виготовлювач пропонував фірмову заміну. З огляду на, що прогулянкові катери і човни мали велике поширення, власник міг встановити і не фірмовий тент, який справлявся зі своїми завданнями не гірше оригінального.

ціни

Перш ніж переходити до питання вартості, варто відзначити, що кінцева сума буде залежати як мінімум від двох чинників. А саме: від умов експлуатації, а також від технічних деталей, які все-таки трохи відрізнялися у різних моделей.

По першому зауважимо, що частий підхід носом до берега досить швидко стирається кіль. Рішення тут було одне - приварювати довгий прут від носа зверху вниз. Як і в іншому транспорті, слід розуміти, що простояв деякий час нормальний мотор не потребують доливання масла або води. Якщо є можливість, слід оглянути корпус знизу або хоча б підняти слани - оцінити стан зсередини.

Найяскравішим прикладом другого пункту можна відзначити тип движка: водомет або колонка. По специфікаціях швидкість у обох однакова. Однак колонка більш керована. На такому двигуні простіше паркуватися заднім ходом. З огляду на можливість відкидання, ви спокійно зможете пройти по мілководдю. За рахунок зміщення двигуна назад найбільш містка буде колоночная човен «Амур». Ціна такої версії за сьогоднішніми мірками складе близько 200-300 тис. Руб. Але слід враховувати, що це не остаточна вартість. Залежно від умов експлуатації у колишнього власника новому, можливо, щось ще доведеться доробляти.

Відгуки

Базовою моделлю заводу була колоночная човен «Амур». Відгуки про неї часто сходяться в одному. Встановлений автомобільний мотор в 60 л. с. для неї був абсолютно не придатний, в результаті чого швидко зношувався. Заміна його на більш потужний карбюраторний або водометний позитивно позначалася на всіх характеристиках цього прогулянкового судна.

висновок

Моторний човен «Амур», названа на честь великої російської річки, була хорошим рішенням для любителів водного туризму або рибалок. Незважаючи на те що виробництво на сьогоднішній день вже закрито, «Амур» як і раніше викликає багато суперечок в різних колах. Зацікавлені можуть знайти варіанти заміни мотора, переробки кокпіта, антикорозійної обробки і т. Д.


Цікаві Статті

Шаміль Завуров - боєць міжнародного рівня

Шаміль Завуров - боєць міжнародного рівня

Дагестан є батьківщиною багатьох сучасних бійців, які представляють Росію. Адже на теренах цієї кавказького регіону дітей з малих років привертають різноманітні види єдиноборств: самбо, боротьба, східні бойові мистецтва. Завдяки цьому багато спортсменів надалі освоюють універсальну техніку ведення бою, відчуваючи свої сили в різних версіях ММА. Одним з таких атлетів і став Шаміль Завуров, поєдинки за уч

Філіп Лам: життя і кар'єра "баварської" легенди

Філіп Лам: життя і кар'єра "баварської" легенди

Кожна людина, що захоплюється футболом, знає такого спортсмена, як Філіп Лам. Майже все своє життя він грав за мюнхенську «Баварію» і цілих 15 років за збірну Німеччини, яку в останній рік своєї кар'єри привів до перемоги на чемпіонаті світу. Про нього можна багато чого розповісти, але зараз мова піде лише про найцікавіші факти. Дитинство і юність Як і багато інших німецьких хлопчаки, Філіп Лам з дитинства захоплювався футболом. Кол

Як навчитися кататися на ковзанах заднім ходом: поради початківцям фігуристам

Як навчитися кататися на ковзанах заднім ходом: поради початківцям фігуристам

Всі новачки, вперше стали на ковзани, турбуються лише про те, щоб встояти на ногах. Але з часом ноги перестають роз'їжджатися в різні боки, і нам хочеться не тільки відточити свою майстерність, а й оволодіти новою технікою. Тому рано чи пізно у кожного з нас виникає закономірне питання про те, як навчитися кататися на ковзанах заднім ходом. Що потрібно знати про екіпіровку? Перш ніж зосередити свою

"Бригантина" - басейн в Митищах: опис, адреса, контакти та відгуки

"Бригантина" - басейн в Митищах: опис, адреса, контакти та відгуки

Коли посеред робочого тижня раптом захотілося трохи розвіятися, ідеальним варіантом стане легка фізичне навантаження. Це може бути зарядка, розтяжка, пробіжка або плавання. Тренувати організм необхідно, адже це є запорукою витонченої фігури, міцного здоров'я і гарного настрою. Багато міст пропонують своїм жителя

Євген Набоков - легендарний воротар

Євген Набоков - легендарний воротар

Євген Набоков є російським воротарем, який більшу частину своєї кар'єри відіграв в НХЛ. Цей воротар, безумовно, провів яскраву кар'єру. Він здобув безліч перемог як в клубному чемпіонаті, так і на міжнародній арені. Початок спортивного шляху Євген Набоков народився 25 липня 1975 року в місті Усть-Каменогорську. Навчатися хокею цей прославлений воротар став в місцевій хокейній школі. Уже

Красиве накочене тіло: прагнемо до ідеалу

Красиве накочене тіло: прагнемо до ідеалу

Кожна людина мріє про ідеальне тіло. Звичайно ж, найкращий варіант досягти результату - піти в тренажерний зал. Але не завжди допомагають лише фізичні вправи, слід чітко розпланувати свій раціон і розпорядок дня. Адже накачане тіло - це прекрасно. Але варто також усвідомлювати, що за кілька тижнів ефекту не буде, на це потрібно буде витратити парочку років. Кожна доросла людина розум