• Tuesday June 25,2019

Штир підсідельний з амортизатором: відгуки, ціни

Штир підсідельний з амортизатором - це спеціальний пристрій, призначений для з'єднання сідла і рами. Амортизатор пом'якшує поїздку на велосипеді по нерівним, вибоїстих дорогах. Відмітна особливість такого штиря - велику вагу.

Що це?

Підсідельний штир з амортизатором для велосипеда ускладнює конструкцію, тому доведеться вибирати між вагою і комфортом їзди. У штиря є спеціальні рейки для кріплення. Їх потрібно поставити на голівку штиря і прикрутити болтом. Ця конструкція є частиною велосипеда і виконана у вигляді труби, що з'єднує раму і сідло. Прикріплюється вона за допомогою хомута і фіксується болтовим замком.

Найпоширеніші конструкції штирів з амортизацією - телескопічні та важільні. У них еластомер виступає в ролі пружного елемента. Телескопічний тип застосовують в недорогих підсідлових штирях. Коли приходить в дію важеля конструкція, сідло зміщується назад. Вона використовується рідко через високу ціну. Підсідельні труби роблять із сталі, вуглепластика, алюмінієвих сплавів. Найпоширеніші діаметри штирів 27, 2 і 31, 6 мм.

конструкція

Штир підсідельний з амортизатором встановлюється в трубу рами і закріплюється за допомогою затиску. У верхній частині він має замок, в якому фіксуються напрямні сідла. Якщо зажим відкритий, підсідельний штир ходить вгору і вниз в трубі рами, регулюючи висоту сидіння. Конструктивно вони поділяються на амортизаційні та жорсткі. У класичного жорсткого штиря є тонкостінна трубка з замком на кінці. Така конструкція мало важить, коштує недорого, довговічна, надійна, але не дуже комфортна.

Амортизаційний штир обладнаний спеціальним механізмом, який пом'якшує і мінімізує удари під час поїздки. Подібні штирі найчастіше роблять з алюмінієвих сплавів. До особливостей конструкції відносять:

  • Діаметр (стандарт від 27, 2 до 31, 6 мм).
  • Довжину (для шосейних велосипедів вона складає 270-300 мм, гірських 350-400 мм). Чим менше рама, тим довше штир потрібно купувати.
  • Замок (фіксує напрямні сідла, регулює нахил, поздовжнє зміщення). Замки бувають одноболтовому, двоболтовому, оригінальні, зі зміщенням назад, без зміщення.

Наприклад, штир підсідельний з амортизатором 31, 6 мм в діаметрі, має одноболтовому кріплення, в довжину складає 35 см. Конструкція рухлива і міцна. Моделі штирів з параметрами 31, 6х350 мм виробляє бренд Cycledesign.

Як встановити?

Штир підсідельний з амортизатором необхідно вставити в трубу рами і закріпити болтовим або ексцентриковим затискачем. Напрямні сідла фіксуються замком. Одноболтовому мають грубу регулювання нахилу сідла, двоболтовому - точно регулюють нахил. Налаштовуючи висоту, важливо не встановлювати його в підсідельну трубу вище позначки, нанесеної на штир.

Усередині труби він повинен залишатися на десять-п'ятнадцять сантиметрів. Якщо штир не просувається вниз, на цьому етапі слід зупинитися. Однак перш ніж встановлювати його, переконайтеся в тому, що діаметр підходить рамі. Для цього потрібно виміряти його лінійкою, штангенциркулем. Скористайтеся найпростішим способом монтажу: якщо у штиря в верхній частині є звуження, він вставляється в кріплення сідла і затискається болтами.

Правила вибору

Штир підсідельний з амортизатором покращує технічні характеристики конструкції. При виборі важливо враховувати наступні моменти:

  • фінансові можливості (гідравлічний штир з амортизатором коштує набагато дорожче звичайних);
  • рівень комфорту (якщо хочете отримати задоволення від поїздки на велосипеді, поліпшити його функціональність, зовнішній вигляд, а також отримати сідло і регульовану висоту - зупиніться на моделі з амортизатором).

Штир, оснащений амортизатором, - це не тільки комфорт, але і необхідність технічного обслуговування. Якщо хочете, щоб він прослужив довго, дотримуйтесь правил експлуатації. Не рекомендується піднімати його високо, так як через високу навантаження штир може зламатися. До недоліків деталей з амортизатором відносять необхідність при регулюванні сідла враховувати осідання штиря, коли на байк сідає велосипедист. Згодом вона збільшується.

Працює амортизація в напрямі осі штиря. Це означає, що вона не здатна повністю позбавити від відчуття дискомфорту під час руху по вибоїстих дорогах. Якщо механізм амортизації жорсткий, він буде погано усувати маленькі поштовхи. Штирі, які регулюються по висоті, іноді просідають під регулярної навантаженням, володіють меншою міцністю, неякісні моделі і зовсім люфтят і видають деренчливі звуки.

Ціна

Підсідельний штир з амортизатором Suntour відноситься до категорії дорогих складових Велобайк. Модель SP12-NCX (27, 2x400) коштує 4500 рублів. Цей штир-амортизатор паралеллограммний з регулюванням жорсткості важить 765 грамів. Штирі без амортизатора коштують дешевше. Такі конструкції можна придбати і за 500 рублів. До недорогим амортизаційним конструкціям відносять VLX-SP09 з параметрами 25, 4x350 мм.

Відгуки

Чи варто купувати підсідельний штир з амортизатором? Відгуки власників велосипедів рекомендують перейти саме на нього. Він додає комфорту під час тривалої поїздки, знімає навантаження з хребта. Амортизаційні штирі в конструкції велосипеда актуальні для спортсменів, які отримали травму. До мінусів таких елементів відносять високу ціну в порівнянні зі звичайними. Часто їх роблять з важких металів, тому штирі обтяжують байк і негативно впливають на швидкість. Підсідельний штир, зроблений з карбону або алюмінієвого сплаву, легше сталевого, але дорожче. Він покращує і зовнішній вигляд конструкції, і її функціональність.


Цікаві Статті

Яка риба клює в вересні?  Ловля риби у вересні: що клює?

Яка риба клює в вересні? Ловля риби у вересні: що клює?

Вересень - прекрасний час для лову будь-якої риби. З незначним зниженням температури водні мешканці стають більш активними. Причому це відноситься і до мирних, і до хижих риб. Перші без обережності носяться по всій водоймі в пошуках хоч якоїсь їжі напередодні тривалої і холодної зими, а другі не упускають можливості

Спінінги GAD: відгуки власників, особливості та моделі

Спінінги GAD: відгуки власників, особливості та моделі

Компанія Pontoon 21 з'явилася в результаті об'єднання кількох великих виробників снастей для рибного лову з Росії, Японії і Китаю. Відгуки рибалок про нову продукцію, особливо про спінінгах Gad, були хорошими, і Pontoon 21 стала швидко розвиватися. Оригінальні рішення, що призводять до результативної риболовлі, застосовуються і в лінійці вудилищ спінінгів. Види спінінгів Pontoon 21 Основна лінійка спінінгів Pontoon 21 представл

Полювання на коропа, або Як ловити на бойла

Полювання на коропа, або Як ловити на бойла

Одним з перспективних методів полювання на коропа є ловля на Бойл. Це відносно новий напрямок в карпфішінге, яке зародилося в Європі в кінці 80-х років минулого століття. Як ловити коропа на Бойл, стало відомо у нас до кінця 90- х років. На сьогоднішній день цей метод став широко застосовуватися як спортсм

Тренування на рельєф м'язів

Тренування на рельєф м'язів

Рельєф м'язів просто так отримати неможливо - для цього потрібен спеціальний підхід до тренувань. Крім того, вам необхідно усвідомити, що тренування на рельєф - це повноцінний комплекс, який необхідно дотримуватися цілком, не упускаючи ніяких деталей. Так що уважно вивчіть всі поради і виконуйте їх беззаперечно, щоб домогтися видатного рельєфу м'язів. Силові вправи Силові вправи складають основу набору м'язової маси - без цих вправ ви будете дома

Палац водних видів спорту, Казань: адреса, відгуки, кращі поради перед відвідуванням

Палац водних видів спорту, Казань: адреса, відгуки, кращі поради перед відвідуванням

Плавання - це популярний вид спорту, яким може займатися будь-який бажаючий. До Палацу водних видів спорту в Казані кожен бажаючий може потренуватися, незалежно від пори року. Заняття у воді корисні для здоров'я, крім цього вони бадьорять і піднімають настрій. Детальніше про водному комплексі поговоримо нижче. Пр

А ви хочете знати, як розрахувати вагу по зростанню?

А ви хочете знати, як розрахувати вагу по зростанню?

Неважливо, скільки в вас зайвих кілограмів, якщо ви незадоволені своєю фігурою, то необхідно щось робити для виправлення ситуації. Звичайно, комусь заважає всього 1-2 кг, і вони виснажують себе дієтами і фізичними вправами, при цьому інші спокійно ставляться до своїх зайвим 30 кг і навіть не планують хоч якось від них позбавлятися. Головне, не переборщити при схудненні, адже анорексічкі мало кого приваблюють. Саме тому необхідно знати, як розрахувати вагу по росту. Якщо дівчина масою 55 кг і довжиною 160 см буде достатньо округлої, то при 180 см крізь шкіру будуть просвічувати кістки. Не варто