• Sunday May 19,2019

ФК "Мохаммедан" (Калькутта, Індія)

Футбол є одним з найвідоміших і поширених видів спорту сучасності. Однак мало хто з футбольних фанатів захоплюється, наприклад, чемпіонатом Індії. Всі стежать за провідними першістю таких країн, як Іспанія, Німеччина, Англія та Італія - ​​і, природно, за великими турнірами, такими як Ліга чемпіонів та Ліга Європи.

Однак при цьому, якщо вдивитися в систему першостей Індії, то можна побачити багато дивовижних і запам'ятовуються речей. Однією з них є чемпіонат такого міста, як Калькутта. Індія має стандартну систему першостей, однак окремо від неї в даному місті проводиться свій власний турнір. І він при цьому є одним з найстаріших у світі. Так що вам дійсно необхідно дізнатися про те, що відбувається в футбольному світі такого міста, як Калькутта.

Індія подарувала світові клуб «Мохаммедан» - сучасні любителі футболу про нього навряд чи чули, але це також один з найстаріших клубів, який свого часу був одним з найсильніших в Індії і до сих пір є одним з найбільш шанованих.

найвідоміший клуб

Футбольний клуб «Мохаммедан» (Калькутта, Індія) є одним з найвідоміших і популярних у всій країні, також він знайомий багатьом цінителям футболу в світі. Історія цього клубу починається в далекому 1891 році, він є найстарішим в країні, а також саме ця команда вперше в історії виграла легендарний чемпіонат Калькутти, про який більш детально мова піде далі. Що ж стосується самого цього клубу, то він став законодавцем моди на футбол в країні і надав серйозний вплив на його подальший розвиток в Індії. Однак, на жаль, на сьогоднішній день колишня слава залишилася позаду, і в футбольному плані ФК «Мохаммедан» (Калькутта, Індія) знаходиться далеко не в кращому стані.

успіхи

Яких же успіхів за свою неймовірно тривалу історію домігся даний клуб? З огляду на той факт, що протягом становлення історії даного спорту в країні існували найрізноманітніші регіональні і загальнонаціональні кубки, практично кожен з них «Мохаммедан» вигравав хоча б один раз. Однак якщо говорити про найпрестижнішому трофей країни, який отримує переможець чемпіонату Індії з футболу, то він команді так і не піддався. Більш того, «Мохаммедан» не зміг навіть виграти у Другій лізі - найбільшим досягненням став вихід у Першу лігу з другого місця.

Але якщо звернути увагу на згаданий вище чемпіонат Калькутти, то тут ця команда мала серйозний успіх. На жаль, рекордсменом за кількістю виграних трофеїв «Мохаммедан» стати не зміг, проте саме цей клуб вперше в історії виграв даний турнір в 1934 році. З тих пір він здобув одинадцять перемог, остання з яких датується 1981 роком.

Дев'ять разів команда зупинялася за крок від перемоги, причому останній раз був в 2016 році, тобто в останньому розіграші даного турніру - тоді перемогу здобув найлютіший противник «Мохаммедана», «Іст Бенгал». Якраз саме «Іст Бенгал» і є рекордсменів за перемогами в чемпіонаті Калькутти - йому трофей діставався 38 разів. При цьому клуб виступає у Вищій лізі Індії, де в минулому році посів третє місце. Природно, найбільш престижним турніром є чемпіонат Індії - Калькутта-ліга, скоріше, являє собою історичний товариський турнір.

Останні результати «Мохаммедана»

Якщо говорити про те, як виступав в останньому десятилітті даний клуб, то можна сміливо сказати, що його вже не боїться вся Індія. Калькутта-ліга навіть корилась гравцям в останній раз дуже давно. У 2009 році клуб вилетів з вищого дивізіону, чотири роки відіграв у другому дивізіоні. При цьому в 2013 році «Мохаммедан» посів третє місце, зупинившись за крок від виходу в Першу лігу, а вже в 2014 році зайняв друге місце і вирвався в найпрестижніший чемпіонат країни.

Однак там він довго не протримався - в першому ж сезоні команда посіла 13-е місце і повернулася в Другу лігу. Два роки клуб там і провів, поки що не отримавши можливості повторно повернутися на найвищий рівень. Як ви вже зрозуміли, найважливіший турнір для такого виду спорту, як футбол, чемпіонат Індії. Калькутта-ліга не є настільки важливим в спортивному плані турніром, але про неї все ж варто розповісти окремо. Взагалі, варто розповісти про саму індійську систему футболу більш детально.

Індійська суперліга

Даний турнір є наймолодшим і найбільш відповідає духу сучасного футболу, так як повністю комерційний. Він був створений в 2013 році, коли з аукціону продали права на вісім команд, які повинні були брати участь в цьому турнірі, американським та іншим бізнесменам. Відразу ж після покупки команд в них почали приходити сильні гравці, які раніше були значущими фігурами в європейському футболі. З огляду на такий маленький розмір турніру, в стандартному чемпіонаті грає винятково 14 турів. Після цього розігрується стадія плей-офф, в якій і визначається переможець. На сьогоднішній день було розіграно поки тільки два чемпіонати - в 2014 році переміг клуб «Атлетіко» з Калькутти, а в 2015-му - «Ченнайін».

Національна футбольна ліга

Однак Індійська суперліга не є провідним турніром країни - вона піддається критиці, так як її сезон є занадто коротким і вона спрямована не на розвиток індійського футболу, а на залучення фінансів. Основним турніром є I-League, тобто чемпіонат Індії. Саме цей турнір і став провідним у країні, де футбол до цього був розвинений виключно на аматорському рівні. Існує цей турнір з 1996 року, але тоді він носив назву Національної футбольної ліги, і, хоч і був заснований місцевою федерацією футболу, все одно залишався напівпрофесійним.

Уже в 1997 році був доданий другий дивізіон, і в такому форматі турнір проіснував майже десять років. У 2006 році був доданий ще і третій дивізіон, але вже тоді з'явилися думки про глобальну реформації, і в 2007 році Національна футбольна ліга припинила своє існування, щоб дати дорогу першому професійному футбольного турніру.

Чемпіонат Індії

Першим переможцем став клуб «Демпо», який в підсумку завоював вже три трофеї і є рекордсменом, так як клуби «Черчілль Бразерс», «Бенгалуру» і «Мохун Баган» виграли поки тільки по два рази. Формат турніру не залишається стабільним ні на один рік - постійно змінюється який-небудь елемент, від самих дрібниць до кількості команд в чемпіонаті. На даний момент між собою грають 11 команд без фази плей-офф. Кращі команди проходять в Кубок Азії, а також деякі отримують шанс кваліфікуватися в Азіатську Лігу чемпіонів, але поки мало які клуби відповідають формату турніру.

друга ліга

Що стосується другої ліги, то це той турнір, куди вибувають найслабші команди чемпіонату Індії - і звідки в чемпіонат Індії приходять найсильніші клуби другої ліги. Саме там зараз виступає згаданий вище «Мохаммедан».

Чемпіонат Калькутти

Однак найприкметніший турнір, яким може похвалитися Індія, - чемпіонат Калькутти. Турнірна таблиця в ньому виглядає більш ніж цікаво, так як в ньому беруть участь більше сотні клубів з такого індійського міста, як Калькутта. Він є одним з найдавніших футбольних турнірів, так як проводиться з 1989 року.

Як же грає в футбол Індія? Чемпіонат Калькутти, турнірна таблиця якого розділяється досить хитромудрим чином, є чудовим прикладом. У поточній першості є шість дивізіонів, причому перший і останній з них розбиті ще на два поддівізіона. У кожному з них грає 10 і більше команд, які спочатку проводять першу половину сезону в загальній таблиці, яка в підсумку розбивається на дві половини. Перша половина проводить другу частину сезону в боротьбі за чемпіонство, а друга - намагаючись не вилетіти в нижчий дивізіон. Цікавим є той факт, що у вищому дивізіоні з 1982 року вигравали тільки два клуби - «Іст Бенгал» і «Мохун Баган».


Цікаві Статті

Техніка бігу на короткі і довгі дистанції.  Правильне дихання під час бігу

Техніка бігу на короткі і довгі дистанції. Правильне дихання під час бігу

Бігти або не бігти? Звичайно, бігти! Біг позитивно впливає на організм в цілому, покращує серцево-судинну систему і сприяє зниженню ваги. Додамо в якості бонусу зміцнення імунітету, поліпшення метаболізму і виховання характеру. Прочитайте статтю до кінця і ви дізнаєтеся, як бігати, щоб не отримати травму, що таке біг на короткі і довгі дистанції, а також багато іншого. Такий різний біг Біг є природним фізіологіч

Мікко Коскінен: спортивна кар'єра, досягнення, повернення в НХЛ

Мікко Коскінен: спортивна кар'єра, досягнення, повернення в НХЛ

Мікко Коскінен - ​​фінський хокеїст, який грає на позиції воротаря. Він входить до складу збірної Фінляндії. Двічі ставав срібним призером чемпіонату світу. Тривалий період грав в хокейних командах Росії. За цей час Коскінен двічі вигравав Кубок Гагаріна. Перші кроки в хокеї Мікко Коскінен з'явився на світ 18 липня 1988 року. Він є уродженцем фінського міста Вантаа, ро

Адебайор Еммануель: біографія, спортивна кар'єра і особисте життя футболіста

Адебайор Еммануель: біографія, спортивна кар'єра і особисте життя футболіста

Еммануель Адебайор, біографія, спортивна кар'єра і особисте життя якого описані в даній статті, є відомим футболістом збірної Того і турецького клубу "Істанбул ББ". Свого часу нападник визнавався кращим гравцем Африки. Біографічні дані Еммануель Адебайор з'явився на світло в лютому 1984 року в

Установка кріплення на сноуборд: практичні рекомендації

Установка кріплення на сноуборд: практичні рекомендації

Установка кріплень на сноуборд - досить складне завдання. Виконуючи налаштування платформ під черевики на новій дошці, райдерам нерідко доводиться перебирати численні варіанти, які відрізняються позиціями, значенням кутів, центрированием ніг. Давайте розберемося, що передбачає правильна установка кріплень на сноуборд і які відмінності є між тими чи іншими рішеннями. Вибір ведучої ноги Перш ніж приступати до монтажу кріплень на дошку для сноубор

Футболіст Йохан Кройф: біографія

Футболіст Йохан Кройф: біографія

Навіть серед видатних футболістів є такі, які зуміли вписати своє ім'я в історію цього виду спорту, як то кажуть, золотими буквами. Одним з таких по-справжньому легендарних чарівників гри з м'ячем за життя була людина на ім'я Кройф Йохан. Біографію цього вже нині померлого нападника і тренера ми і розглянемо максимально докладно в статті. Початок життя і сім'я Майбутній призер чемпіонатів світу та Європи з футболу народив

Як зав'язати гачки на волосінь?  Легко!

Як зав'язати гачки на волосінь? Легко!

Завзятий рибалка з хорошим стажем знає напевно, що одне з основних знань і умінь в рибальському майстерності - це знати, як зав'язати гачки на волосінь, і вміти правильно їх закріпити. Навіть піймавши велику рибу, ви просто пропустіть її, якщо гачок прив'язаний невірно, причому втече ваша рибка з вашим же виробом. У цій статті