• Friday July 19,2019

Балансир на судака. Ловля судака взимку на балансир. Техніка лову судака на балансир

Збираючись на зимову риболовлю, багато хто воліє випробувати удачу в лові хижаків. Особливо цікава в холодну пору року полювання за перволедью на судака. Ось тільки залишається питання: «А на що його ловити?» Можна, звичайно, використовувати блешню, але краще віддати перевагу балансиру. Ця приманка має масу плюсів, до того ж з нею рибалка тут же перетворюється в спортивну. Адже ця снасть вимагає певної вправності. Балансир на судака також має свої специфічні відмінностями як за зовнішнім виглядом, так і по техніці лову. Вибираючи для себе цю приманку, рибалка повинен пам'ятати, що вона вимагає особливої ​​«гри», тому доведеться довго здобувати потрібні навички і вчитися.

У чому переваги лову на балансир?

Незаперечним є той факт, що у рибалок балансир на судака щороку набуває все більшої популярності і затребуваність. Але чому це відбувається? Чим так хороша ця зимова приманка? По-перше, вона відповідає всім вимогам для приманювання і упіймання ікластого хижака безпосередньо на глибині. По-друге, якщо порівнювати балансир з іншими приманками, то можна відразу помітити, що його вартість менше. Що робить цю снасть досить доступною для більшості любителів зимової риболовлі. По-третє, уловістость цієї приманки нітрохи не гірше, а часом і краще, ніж у інших видів. Ну і, звичайно, необхідно пам'ятати, що балансир на судака має свої специфічні відмінності, наприклад, від снасті на окуня.

Особливості судачьих балансиров

Звичайно, існує багато моделей балансиров, призначених для лову судака. Але наївно припускати, що всі вони однаково добре справляються з поставленим завданням. Одні моделі краще, а другі гірше. Так як же при покупці цієї снасті визначити самий уловистий варіант? Вгадати напевно не вийде, але все ж хороший балансир на судака матиме ряд особливостей, на які потрібно звернути увагу. Отже, пліткувати приманки можуть бути металевими. Але краще «грають» силіконові балансири. Як правило, вони посаджені на металеву основу. Судак практично завжди реагує на приманку з хутряними пензликами замість крил. Чому цей хижак воліє саме їх, невідомо, але ця особливість давно помічена рибалками. Не менш цікаві балансири з комбінацією вовняного хвоста і крил. В даний час ринок рибальських снастей переповнений різними варіантами приманок. Тому при бажанні можна шляхом експериментів на водоймі вибрати кращу для себе модель.

На що звернути увагу при виборі балансира?

Використовуючи на лунках балансир на судака взимку, терплячи холод, так хочеться вивудити великий трофей, ну або хоча б рибу середнього розміру. І як часом стає прикро, якщо на гачок попадається одна «смугаста дрібниця». Саме дрібного окуня при лові судака хочеться бачити на балансирі в останню чергу. А адже вся справа в тому, що з самого початку була неправильно обрана приманка. Оптимальний розмір снасті - від 7 до 9 см. Це самі ходові пліткувати балансири, менше брати не рекомендується. Також необхідно приділити увагу гостротою переднього і заднього гачка. Тут може допомогти знання особливостей снастей певних фірм виробників. Так, наприклад, у відомій компанії Salmo стоять дуже міцні гачки, які виробляються в Японії. А ось практично у такого ж балансира, але вже бренду Rapala, вони з більш м'якого сплаву, тому при клюванні великої риби можуть навіть погнутися. Але справедливості заради треба сказати, що лов судака взимку на балансир цієї фірми дуже успішна. На нього справно клюють особини середнього розміру. Саме тому досвідчені рибалки, охоче купуючи балансир Rapala, просто змінюють на ньому гачки.

Оптимальні розміри підвісних гачків на балансирах

При виборі приманки для зимової риболовлі на хижаків необхідно окрему увагу завжди приділяти розмірами гачків на ній. Кращі балансири на судака - це ті, що працюють безвідмовно. Вся справа в тому, що хижаки часто атакують приманку поперек. При цьому у не зовсім вдалих моделей гачок може притиснутися до тіла снасті, в результаті підсікання не відбудеться. Як перевірити балансир в такому випадку? Зробити це нескладно. Поверніть приманку і притисніть гачок до її тіла, якщо жало буде виступати по ширині, то це не дасть судака зімкнути свої щелепи без подальшої підсічки. Іноді, якщо балансир часто дає порожні клювання, має сенс просто змінити рідні гачки на більші.

колір балансира

При виборі балансира бажано звертати увагу на його колір. Взагалі серйозний рибалка в своєму арсеналі повинен мати приманки різних колірних варіантів. Не можна сказати, що судак - риба особливо вибаглива, але і у нього час від часу проявляються капризи. Вирушаючи на риболовлю, краще взяти балансири строкатою і натуральної забарвлення, не завадять і комбіновані варіанти. Дуже цікаві приманки з яскравим червоним або жовтим черевцем і посрібленою або білою спиною.

Як вибрати снасть для лову на балансир

Ловля судака взимку на балансир висуває особливі вимоги до снастей. Довжина ручки вудилища повинна бути не менше 25 см. При цьому вона повинна володіти жорсткістю. Ці ж вимоги відносяться і до хлистика. Нюанси ці не повинні бентежити рибалки. Необхідно пам'ятати, що ловля на пліткувати балансири не має на увазі інтенсивних коливань приманки. Багато в чому успіх застосування даної снасті залежить від того, чи вміє рибалка створювати коливання і витримувати паузи при грі. А така техніка лову здійснюється саме при використанні довгої ручки. Що стосується інших снастей, то тут все стандартно. Волосінь застосовується 0, 2 мм. Більш товстий варіант негативно позначиться на якості гри балансира. А ось про те, чи потрібен повідець в оснащенні зимової снасті на судака, йде багато суперечок.

Чи потрібен повідець при лові судака?

Не має значення, на які балансири ловлять судака, оснащення зимового спінінга при цьому однакова. Але завжди постає одне й те ж питання: «А чи потрібен при цьому поводок?» Якщо йде рибалка на щуку, то тут все гранично ясно. Повідець просто необхідний. Але судак дуже рідко перерізає жилку, до того ж в місцях його скупчення щука - гість рідкісний. Тому багато рибалок не ускладнювати оснащення і кріплять балансир відразу до основної жилки за допомогою карабинчика. Гра від цього не псується. Так що вирішувати, ставити поводок чи ні, - це справа кожного рибалки.

Техніка лову судака на балансир

Техніка лову балансиром достатня проста. Спочатку опустіть приманку на саме дно, потім підніміть його приблизно на 30 см вгору. При цьому балансир здійснює коливальні кругові рухи. Чекаємо, поки він повернеться в центр лунки, і знову опускаємо його на дно. Якщо ловля відбувається на брівці, то приманка може провалитися трохи глибше, зісковзнувши з її краю. Балансир може, навпаки, осісти в більш дрібному місці. Тому необхідно кожен раз перевіряти, чи дійсно приманка знаходиться на дні. Після її опускання знову робимо плавний помах пензлем і піднімаємо її. Тут головне - не робити занадто різких рухів, все повинно виглядати природно. Здійснюючи розмашисті помахи ручкою вудилища, дуже легко злякати судака. Гра не повинна бути різною, при лові цього ікластого хижака потрібні терпіння і монотонність. Помахи повинні бути однаковими і цілком передбачуваними для риби. Цього можна досягти тільки шляхом тренувань. Господарем становища повинен бути рибалка. Він повинен приблизно знати, де зупиниться балансир, в якій точці він завмре. Паузи робляться від 10 до 15 секунд, як правило, в цей період і спостерігається клювання. Абсолютно безглуздо затримуватися у лунки більше 15 хвилин. Якщо в цьому місці є судак, то він проявить себе практично відразу ж. Але є сенс періодично повертатися на вже Звільнений лунки, так як під час годування риба постійно переміщається по дну.

Рада при виведенні судака взимку

Отже, визначившись з тим, як ловити судака на балансир, необхідно усвідомити кілька нюансів щодо того, як його виводити. Дуже багато залежить від швидкості реакції і моторності рибалки. Буває так, що рибалка відбувається на сильному морозі, тому руки тримаються в теплі. Це особливо корисно проводити потрібну гру балансиром, але коли відбувається клювання, то рукавиці стають часом сильної перешкодою. Для того щоб полегшити процес виймання риби з лунки, найкраще скористатися рукавичками, які більше на пару розмірів. Вони повинні легко зніматися з руки. Тоді при клюванні тримаємо однією рукою волосінь, а з другої швидким рухом стряхиваем рукавицю, потім швидко міняємо руки і робимо те ж саме з другою рукавичкою. Тепер руки вільні, значить, можна спокійно виймати судака з лунки, не здійснюючи при цьому невдалих і незграбних рухів.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі