• Friday July 19,2019

Ефективний спосіб донного лову. Як зробити донку і в чому її особливості?

Напевно, найдавнішою крючковой снастю для лову риби є донка. Незважаючи на свою тисячолітню історію, вона залишається в списку найбільш ефективних засобів рибної ловлі. Вона має безліч модифікацій, але принцип дії у різних донках мало чим відрізняється. Відмінності спостерігаються, як правило, в застосовувані способи підсічки і сигналізації про клюванні. Кожен рибалка має свої погляди на те, як зробити донку найбільш «уловистою».

Застосування донки дуже ефективно при ловлі практично всіх нехижих і деяких видів хижих риб наших прісноводних водойм. Але найбільш часто цей спосіб лову використовується для упіймання ляща, плотви та коропа. Добре зарекомендувала себе донна снасть в різних умовах лову на течії і в стоячій воді в період відкритих водойм.

Не будемо розглядати варіанти того, як зробити донку якогось специфічного виду, і зупинимося на її загальному пристрої. Вона може мати вудилище з котушкою або не мати його зовсім. Безпосередня ж оснащення складається з грузила або годівниці, які можуть бути легкими і одночасно виконувати функцію подсекателя.

Основна волосінь, до якої кріпляться повідці і грузило (годівниця), намотується на котушку або мотовило. Її головною функцією є, як уже згадувалося, кріплення всіх складових частин оснащення, а також передача сигналу про клюванні, глушіння ривків витягувати риби і т. П. Перед тим як зробити донку для риболовлі, потрібно враховувати передбачувані розміри риби. Якщо це снасть з вудилищем і котушкою, то товщина волосіні коливається в межах 0, 12-0, 3 мм - в залежності від обережності поведінки риби і її розмірів.

Для компактних конструкцій донок з мотовилом використовуються більш товсті основні волосіні - 0, 4-0, 5 мм, іноді товщі. Як волосіні для повідків використовується більш тонка волосінь, ніж основна. Розмір грузила для звичайної донки з мотовилом - до 100 грамів, а ось снасть з котушкою вимагає більш дрібного ваги, що не перевищує, як правило, п'ятдесятиграмової позначки.

Гачок для донної снасті теж підбирається в залежності від розмірів предмета лову: для ляща і плітки це №4-5 згідно вітчизняної нумерації. Перед складанням всіх елементів оснащення необхідно визначитися з питанням про те, як зробити донку: зі змінним грузилом або фіксованим, а також про наявність чи відсутність вудилища і котушки.

Далі стоїть завдання: як зібрати донку? На основній волосіні кріпиться грузило і до неї приєднуються повідці з гачками. Найчастіше це відбувається способом «петля в петлю». Подальша експлуатація донки досить проста і полягає лише в правильному насадженні приманки і прикормки (при використанні годівниці), подальшому занедбаності і очікуванні клювання. Сигналом про таку служить натяг волосіні, до якої можна прикріпити шматок легкого матеріалу (паличка, невеликий клубок землі) для кращої видимості.

Таким чином, після того, як зроблена донка і отриманий перший досвід її використання, можна судити про практичність, «уловістость» і переваги цієї снасті. Також, як говорилося вище, різноманітність форм донок дозволяє кожному рибалці вибрати для себе найзручнішу і ефективну з них, з огляду на певні умови лову.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі