• Tuesday May 21,2019

Кендо - це ... Опис, особливості, історія, філософія та відгуки

Кендо - це мистецтво, в якому спортсмени здійснюють бій за допомогою бамбукових палиць. З'явилося воно в Японії. На батьківщині є велика кількість видатних спортсменів в цьому виді спорту. Кендо створювалося з метою захисту і перемоги над суперником. Однак в наші дні для самооборони мечі не використовують. Головним в цьому виді спорту є духовний аспект.

Філософія

Спочатку мистецтво кендо було призначене для перемоги над ворогом на полі бою. Але з часом воно перетворилося в мистецтво виховання духу молоді всього світу. Розвиток здійснюється в результаті регулярних тренувань під керівництвом досвідчених тренерів, які є в багатьох країнах. Виховання духу відбувається в результаті оволодіння принципами роботи з бамбуком мечем. Мистецтво кендо викликає повагу до своєї країни і її культурі. Воно об'єднує людей різних національностей.

Історія появи

Кендо - це древній вид єдиноборств. Самураї регулярно практикувалися на дерев'яних мечах. До 17-го століття таку зброю було в якості допоміжного, а після зараховане до основних. Удари дерев'яними мечами завдавали великої шкоди суперникам на тренуваннях. Тому на початку 18-го століття їх змінили на мечі з бамбука. З тих пір тренування були схожі на сучасні. Ситуація кардинально змінилася в 1968 році. Саме тоді вийшов закон, який забороняє носіння мечів. Після появи нового закону кендо перетворився на вид мистецтва і зберігся до наших днів. Недовгий час кендо було заборонено в Японії. По завершенні Другої світової війни американська влада оголосила кендо поза законом.

Але вже в 1953 році заборону на це мистецтво було знято. З того часу популярність кендо росла в Японії і за її межами. У нашій країні є чимало шанувальників цього стародавнього японського мистецтва фехтування. У всіх великих містах є федерації кендо. Люди різного віку приходять у фітнес-клуби, розумний і пізнає, мистецтво. Адже кендо - це не тільки хороший фізичний стан, а й духовний розвиток.

суддівство

Кендо - це мистецтво, в якому перемагає спортсмен, який набрав більшу кількість очок. Сам рейтинг називається іппон. Бал спортсмену дається за вдало виконаний прийом і повернення в вихідну позицію. Бал дається не за сам удар, а за ряд правильно виконаних дій. Якщо все було виконано відповідно до правил, то суддя піднімає прапорець і спортсмен отримує один бал. За дотриманням правил слідкують три судді. У кожного з них в руках повинні знаходитися прапори білого та червоного кольору. Стрічки такого ж кольору повинні прикріплятися до спин спортсменів. Після скоєння ряду успішних дій судді піднімають вгору прапор, який відповідають кольору стрічки спортсмена. Очко зараховується бійцеві, якщо двоє з суддів підняли прапорець.

Зупинки і порушення

Судді мають право провести зупинку під час поєдинку в наступних випадках:

 • якщо один зі спортсменів порушив правило;
 • якщо стався спірний момент і суддям потрібен час для прийняття рішення;
 • коли один зі спортсменів виявився в лежачому положенні;
 • якщо один з фехтувальників попросив тайм-аут шляхом підняття однієї руки;
 • якщо обидва спортсмени протягом довгого часу знаходяться в стані схрещених гард.

У правилах передбачені дії, за дворазове вчинення яких присвоюється один бал супернику порушника. Це станеться в разі, якщо спортсмен під час бою зробить наступні дії:

 1. Якщо фехтувальник під час бою торкнеться однієї з рук меча вище рукоятки.
 2. Коли один зі спортсменів під час бою втратить свій меч.
 3. Якщо один з фехтувальників вийде за межі рингу.
 4. Якщо на спортсмена неправильно надіта одяг і обладунки.

Регламент і обмундирування

Змагання з кендо проходять у формі поєдинків один на один. Під час бою кожен з фехтувальників виходить на ринг. Після цього вони роблять три кроки назустріч один одному, кланяються і присідають. Після команди судді спортсмени піднімаються і відразу ж починають поєдинок. Для того щоб пройти атестацію, спортсмен повинен взяти участь в матчі і успішно виконати технічні прийоми. Поєдинок в кендо триває п'ять хвилин. Якщо за цей час не вдається виявити переможця, то призначаються додаткові три хвилини.

На спортсменів має вдягатися захисне спорядження. Бої проходять на квадратних майданчиках. Вони, як правило, мають довжину в 9 або 11 метрів. Половина рингу покрита дерев'яним покриттям. Закінчення рингу відзначають звичайної клейкою стрічкою білого кольору. До занять з кендо допускаються спортсмени, які досягли 7 років. У такому молодому віці спортсмени не беруть участь в офіційних змаганнях з кендо. Заняття з дітьми проходить в ігровій формі. Японські підлітки починають активно брати участь в змаганнях лише в старших класах. Бої у них проходять зазвичай 3 або 4 хвилини.

удари

Спортсмени здійснюють бій за допомогою бамбукового меча або його замінника. Використання такого матеріалу при виготовленні меча значно зменшує кількість травм бійців. Зброя спортсмени тримають в обох руках. В основному меч тримається зусиллями лівої руки, а права працює для точності. У кендо існує два види ударів:

 1. Рубають. Такі удари можна здійснювати в голову (за винятком особи), тулуб і зап'ястя.
 2. Колючі. Такий вид удару б'ється тільки в горло. Новачкам такі удари не викладають. Так як дуже високий шанс нанести суперникові важку травму.

Розвиток в наші дні

Після зняття заборони кендо поступово набирала популярність серед населення Японії, а потім і в усьому світі. Федерації стали відкриватися в багатьох країнах. Для їх координації в 1970 році відкрилася "Міжнародна Федерація Кендо". У 2003 році в неї входили клуби і організації з 44 країн світу. Змагання з кендо стали залучати все більше уваги. На чемпіонаті світу з кендо беруть участь спортсмени з великої кількості країн. Родоначальники цього бойового мистецтва завжди є фаворитами міжнародних турнірів. Бої проходять за правилами "Всеяпонської Федерації Кендо".

Поява в нашій країні

Можливість вивчати кендо у росіян з'явилося в 1989 році. Першим тренером цього бойового мистецтва був викладач японської мови в МГУ Володимир Олександрович Янушевський. Через чотири роки була утворена "Московська Асоціація Кендо". Після цього поступово цим східним мистецтвом стали займатися вже і в регіонах. Тому в 1997 році була утворена "Російська Федерація Кендо". Завдяки зусиллям першого викладача кендо в Росії Володимира Янушевського в країну почали приїжджати японські фахівці.

У 1998 році для всіх любителів кендо відбулася важлива подія. Нашу країну відвідав прем'єр-міністр Японії Рютаро Хасімото. Під час свого візиту він провів з російськими спортсменами спільне тренування. Після того, як він дізнався, що в країні буде проходити чемпіонат Росії по кендо, міністр Японії подарував кубок "Мирне серце". Його до цього дня отримує команда переможців чемпіонату країни з кендо.

На батьківщині кендо займаються понад півтора мільйона людей. Це японське мистецтво є обов'язковим для школярів і студентів. Кендо вивчають із самого раннього років і до глибокої старості. В Японії навіть поліцейські в обов'язковому порядку удосконалюються в цьому мистецтві. В іншому світі лише деякі регулярно займаються кендо. У Росії у громадян є можливість займатися цим видом фехтування лише у великих містах.


Цікаві Статті

Типи велосипедів. Як правильно вибрати велосипед за типом призначення? Спортивні велосипеди: ціна. Дитячі велосипеди

Типи велосипедів. Як правильно вибрати велосипед за типом призначення? Спортивні велосипеди: ціна. Дитячі велосипеди

Велосипеди є досить цікавими засобами пересування людини. У багатьох країнах ними користуються люди з різним грошовим достатком, і це радує. Використовуватися моделі можуть на самих різних покриттях. Таким чином, перед виробниками давно постало завдання оптимізувати конструкцію для комфортного пересування по будь-якій поверхні. Ні для кого не секрет, що розробки в

Німецький футболіст Кевін Гросскройц: біографія, рейтинг і цікаві факти

Німецький футболіст Кевін Гросскройц: біографія, рейтинг і цікаві факти

У німецькому футболі є не тільки зірки найвищого рівня, є там і слабші гравці, які, однак, при цьому все одно заслуговують на увагу. Наприклад, Кевін Гросскройц - досить помітна фігура в Німеччині, улюбленець уболівальників дортмундської «Боруссії», якого використовували практично на всіх можливих позиціях і продаж якого фанати керівництву не пробачать ніколи. Так, він не є зіркою першої величини, але він роботяга, який готовий зробити все, що в його силах, щоб пробитися в основу команди, за яку виступає. Отже, як же склалася спортивна кар'єра такого футболіста, як Кевін Гросскройц? Які цік

Автомат "Шмайсер" - зброя східного походу

Автомат "Шмайсер" - зброя східного походу

Так вже історично склалося (спасибі радянському кінематографу), що автомат «Шмайсер», він же МР-40, став таким же невід'ємним символом «білявих бестій», як його антипод ППШ радянських воїнів-визволителів. Цей міф посилено підтримувався і культивувався протягом усіх повоєнних десятиріч. Насправді автомат «Шмайсер» ніколи не був ні наймасовішим, ні найбільш популярним з

Леонід Буряк: біографія, фото, національність, сім'я, дружина

Леонід Буряк: біографія, фото, національність, сім'я, дружина

Усім шанувальникам футболу відомо таке ім'я, як Буряк Леонід Йосипович. Непростий і цікавий шлях пройшла ця людина. Як склалася його життя? Чого він зумів досягти? Про це і піде мова в статті. Леонід Буряк: біографія Майбутній футболіст народився 10 липня 1953 року. Громадянином якої країни є Леонід Буряк? Національність футболіста - українець

Яка волосінь краще для спінінга: мононить або плетінка?

Яка волосінь краще для спінінга: мононить або плетінка?

Вибравши спінінг і підібравши до нього котушку, рибалка стикається з ще одним питанням - це вибір волосіні. Вирішити це завдання нескладно, адже на нашому ринку є величезна кількість риболовецьких виробів, і навіть самий упереджений спінінгіст зможе знайти собі відповідне. Складніше розібратися з принциповим питанням про те, яка волосінь краще для спінінга: мононить або плетінка. Саме це питання в останні роки став одним з основних каменів спотикання у виборі спінінгів снастей. Отже, давайте розг

Як прибрати жир з пахв: вправи і дієта

Як прибрати жир з пахв: вправи і дієта

Кожна людина мріє про те, щоб мати гарне і підтягнуте тіло. Особливо дівчата, для яких зовнішній вигляд і фігура мають особливе значення. Красива і спортивна дівчина завжди виглядає більш апетитно і приваблює безліч поглядів і уваги. І часто зовнішній вигляд псують відкладення в районі рук і зоні пахв. Є величезним помилкою думку тих, хто вважає, що повнота рук непомітна. Багато чоловіків звертають на це увагу, тому що ві