• Wednesday June 26,2019

Фарід Мондрагон: біографія і досягнення

Фарід Мондрагон - відомий колумбійський воротар. Прославився він своїм виступом за національну збірну, тому що тричі в своїй кар'єрі брав участь у світовій першості. У 1994 і 1998 році, а потім, після тривалої перерви, в 2014 р Також в історію спорту він увійшов як найстарший гравець чемпіонатів світу з футболу, єдиний, хто виходив на поле в матчах на мундіалі з інтервалом в 20 років.

біографія спортсмена

Фарід Мондрагон народився в колумбійському місті Калі в 1971 році. Професійну кар'єру він почав у віці 19 років в команді рідного міста під назвою "Депортіво". Потім грав за колумбійські клуби "Реал Картахена" і "Індепендьєнте Санта-Фе".

У 1993 році Фарід поїхав в Парагвай, де неповний сезон провів в команді "Серро Портеньо". Звідти перебрався в аргентинський колектив "Архентінос Хуніорс". Потім ненадовго повернувся до колумбійського "Індепендьєнте Санта-Фе", за який виступав уже раніше.

У 1995 році Фарід Мондрагон перейшов в знаменитий аргентинський клуб "Індепендьєнте", де в першому ж сезоні завоював серйозний трофей - Суперкубок Лібертадорес. У фіналі його клубу довелося битися з бразильським "Фламенго". Будинки аргентинці здобули переконливу перемогу, забивши два м'ячі. Фарід Мондрагон зберіг ворота в недоторканності. У матчі-відповіді Ромаріо в середині другого тайму відкрив рахунок, але більшого бразильці добитися не змогли.

Кар'єра в Європі

У 1998 році Фарід Мондрагон вирішив спробувати пограти в Європі. Він почав виступати за іспанську "Сарагосу". Команда виступала в Прімері, зайняла 9 місце. Правда, герой нашої статті не зміг завоювати місця в основному складі, з'явившись на полі лише 13 разів.

Потім він ненадовго повернувся в аргентинський "Індепендьєнте", але в 2001 році остаточно вирішив домагатися слави в Європі. У його кар'єрі були французький "Мец", німецький "Кельн", турецький "Галатасарай". Саме в Туреччині йому вдалося виграти кілька титулів.

Він виступав за "Галатасарай" з 2001 по 2007 рік, провівши за цей час 185 матчів. Двічі ставав чемпіоном Туреччини, в 2005 році виграв кубок Туреччини.

В самому кінці кар'єри, як і багато відомих гравців, він пограв в американському чемпіонаті за "Філадельфію Юніон", завершив кар'єру в рідному "Депортіво Калі".

Перший чемпіонат світу

У футбольному світі більшість знає Фаріда Мондрагона, фото якого є в цій статті, за виступами за збірну. На чемпіонатах світу він дебютував в 1994 році в США.

Для колумбійців він склався вкрай невдало. У першій же зустрічі вони поступилися збірній Румунії 1: 3, а потім програли США 1: 2. Перед останнім туром шансів продовжувати боротьбу практично не було. Але колумбійці все-таки зуміли налаштуватися і добути 3 очки, обігравши швейцарців 2: 0. Правда, навіть це не дозволило їм піднятися з останнього місця.

Мундіаль у Франції

У 1998 році Фарід Мондрагон, з біографією якого знайомить дана стаття, відправився на свій другий чемпіонат світу до Франції.

У цьому турнірі першим суперником колумбійців опинилася збірна Румунії. І знову європейці були сильнішими, на цей раз перемогли 1: 0, забивши на кінець першого тайму. У другому турі збірна Колумбії здобула перемогу, з мінімальним рахунком перегравши Туніс. Єдиний гол в кінцівці забив Лейдер Пресьядо.

В останньому турі команді футболіста Фаріда Мондрагона потрібно було перемогти англійців, щоб не вийти з групи. Але родоначальники футболу забили два м'ячі. Колумбія знову опинилася за бортом плей-офф.

Повернення у великий футбол

Після цього Мондрагона не бачили на чемпіонатах світу цілих 16 років. І коли багато хто вже були впевнені, що його кар'єра завершена, він повернувся. У складі національної збірної він приїхав на мундіаль до Бразилії в 2014 році.

Звичайно, Мондрагон вже не вважався першим номером у збірній. Місце в воротах займав Давид Оспіна, що демонструє блискучу гру, як і вся колумбійська збірна.

Південноамериканці почали з розгрому збірної Греції (3: 0), потім з рахунком 2: 1 переграв Кот-д'Івуар. У заключному турі з Японією колумбійцям було достатньо зіграти внічию, щоб забезпечити собі перше місце в групі. Після перерви рахунок був рівним (1: 1), а в другому таймі колумбійці забили ще два м'ячі, практично гарантувавши собі перемогу. Тоді і відбувся історичний момент. На 85 хвилині за рахунку 3: 1 замість Віспини на поле вийшов Мондрагон. На той момент йому було 43 роки і 3 дні. Таким чином він оновив досягнення камерунця Роже Мілла, який грав на чемпіонаті світу в США в 42 роки і 39 днів. Він перевершив його досягнення практично на рік.

У відведений йому час Мондрагон не тільки зберіг свої ворота в недоторканності, а й став свідком того, як Колумбія видобула велику перемогу, забивши четвертий гол.

В 1/8 фіналу його команда була сильнішою Уругваю, перемігши 2: 0.

Тріумфальний хід колумбійської збірної зуміли перервати тільки бразильці, які обіграли їх в 1/4 фіналу з рахунком 2: 1.

Зараз Мондрагона 46 років. Відомо, що останнім часом він переживає важкий особистісний криза. На початку 2016 року в ЗМІ з'явилася інформація, що він намагався покінчити із собою, прийнявши велику дозу антидепресантів.

Цікаві Статті

Бен АСКРО: від Олімпійських ігор до змішаних боїв

Бен АСКРО - дворазовий чемпіон Національної атлетичної асоціації, ще до участі в Олімпійських іграх у 2008 році встиг зарекомендувати себе як талановитий спортсмен у змаганнях з вільної боротьби. Медалі на Олімпіаді він не отримав, проте його перехід у 2009 році в професійні змагання зі змішаних єдиноборств ознаменував прихід одного з найбільш високорів

Футбол або хокей - що краще для спорту?

Як футбольні, так і хокейні фанати готові з піною у рота доводити, що вони вболівають за найкращу гру, наводячи при цьому безліч аргументів. Але складно неупереджено і однозначно відповісти на питання: футбол або хокей, що краще? Спочатку потрібно порівняти два види спорту по користі і небезпеки для людини, доступності, витрат, популярності та іншими критеріями. І лише потім можна зробити більш-менш ґрунтовні ви

Давид Юрченко: кар'єра футболіста (воротар)

Давид Юрченко - російський професійний футболіст, який виступає в якості воротаря в ФК «Тосно». Серед його спортивних досягнень можна виділити наступне: чемпіон російської Футбольної Національної ліги 2012 (у складі Саранська «Мордовії»). Серед індивідуальних нагород голкіпера можна відзначити, що його оголошували кращим гравцем місяця в сезоні 2014/15, а згодом кращим гравцем клубу за підсумками сезону (в період виступів за «Уфу»