• Tuesday June 25,2019

Слалом, гігантський слалом, швидкісний спуск на лижах

«Слід лижника, залишений на схилі» - це переклад слова «слалом» зі скандинавського. Той, хто думає, що лижі винайшли недавно, помиляється. Ще на наскельних малюнках норвезького острова Родей був зображений мисливець на лижах. Прекрасно збережені стародавні лижні полози були виявлені в заболочених місцях Скандинавії. Ці знахідки - з так званих ступають лиж. Перші ковзаючі лижі з'явилися у фінських і лапландських мисливців ще в шостому столітті. А в російських літописах про ці пристосування вперше згадується в 1444 році, в зв'язку з походом проти одного з царевичів Золотої Орди. Народні потіхи, ігрища, забави і навіть змагання на лижах з давніх-давен радували населення планети.

сучасні змагання

Немає межі людської вигадки! Крім звичних лижних змагань, що включають гонки, слалом, швидкісний спуск, фрістайл і інші, в останні роки з'явилися екстремальні забави з використанням лиж:

 • політ на дельтаплані з лижами;
 • парашутний стрибок з лижами;
 • швидкісний спуск на лижах, щоб обігнати автогонщика;
 • стрибок з літака на лижах без парашута;
 • лижні катання по піщаних дюнах;
 • катання на міні-лижах.

Ці дуже показові і цікаві види лижних змагань поки не включені в офіційні програми.

категорії

Категорії лижного спорту:

1. Альпійський - всі види швидкісних спусків: слаломи (гігантський, супергигантский і просто слалом), швидкісні спуски (даунхіл), комбінація двох спусків (слалому і швидкісного).

2. Фрістайл - це вільний нескоростние спуск на лижах з одночасним виконанням лижної акробатики, своєрідний лижний балет.

3. Північний - стрибки з трампліну, гонки, змагання зі спортивного орієнтування, двоєборство (стрибок з трампліну і подальша гонка).

4. Спуск на сноуборді.

5. Біатлон (лижні гонки зі стрільбою з гвинтівки).

6. Скі-арч (лижні гонки зі стрільбою з лука).

7. Скі-тур - одна з категорій спортивного туризму.

8. Скі-альпінізм. Це вільний і ризикований швидкісний спуск на лижах, швидкість при якому розвивається дуже висока. Його можна порівняти зі стрибком з висоти.

Про гігантському слаломі

У змаганнях зі слалому спортсмени на величезній швидкості повинні буквально пролетіти через певну кількість контрольних точок (воріт) за мінімальний час. Для чоловічих і жіночих заїздів кількість і ширина воріт різні й залежать від виду слалому. Контрольну точку можна перетинати та пропускати, інакше дискваліфікація неминуча. Зазвичай в залік спортсмену йде середній результат за дві спроби.

Слалом-супергігант (швидкісний спуск на лижах) назву свою отримав за збільшену кількість воріт, відстань між ними і довжину траси.

Супергігант - це проміжна дисципліна між слаломом-гігантом і даунхіл (швидкісним спуском). Мета одна - швидкість. Дистанція між контрольними прапорцями, яку допускає за правилами цей швидкісний спуск на лижах, становить 30 метрів. Оцінюється тільки один заїзд лижника.

Особливості трас для змагань

Для всіх швидкісних лижних спусків використовуються тільки траси з природними ландшафтами. Перш за все, важливі перепади висот, то, наскільки звивистий рельєф, яка довжина траси. Прапорці та держаки воріт розставляються тренерами з дотриманням всіх норм. При цьому важливо уникати прихованих небезпек рельєфу, здатних привести до серйозних падінь і травм.

 • Траси довжиною близько 450 м і різницею по висот в 140 м і більше годяться для змагань по звичайному слалому. Найменша відстань між прапорцями - 75 см.
 • Гігантський слалом проводиться на трасах, довжина яких - 1 км або 1, 5 км, перепади висот - до п'ятисот метрів, ширина воріт - 13 м.
 • У супергігантскій слаломі прапорці розставлені на відстані тридцяти метрів один від одного. Довжина траси - до 2, 5 км, перепади висот - до шестисот метрів.
 • Швидкісний спуск на лижах даунхіл проводиться на ідеально прямих трасах, без трамплінів, горбів і купин. Найкращі показники досягаються спортсменами на високогірних трасах з розрідженим повітрям. Лижники в аеродинамічних костюмах, використовуючи особливе положення тіла, розвивають величезні швидкості в цьому виді змагань. Розганяючись стрибком (при великому ухилі траси), спортсмени, здійснюючи швидкісний спуск на лижах, рекорд швидкості показали вражаючий: більше 200 км на годину.

Кілька напівжартівливим побажань початківцям (і не тільки) лижникам

Людина, що займається лижним спортом, може домогтися найвищих результатів у швидкісному спуску.

Слушні поради:

 • Для того щоб менше падати, варто навчитися гальмувати.
 • Будь-які синці, подряпини і навіть моральні травми заживають.
 • Чим вище швидкість, тим швидше закінчується гора.
 • Нерозумно сподіватися на те, що люди, випадково збиті або зачеплені при спуску, не відплатять тим же, наздогнавши вас наступного разу.
 • Якими б не були результати спуску, внизу чекає теплий кави і друзі, на худий кінець - швидка допомога.

Цікаві Статті

Яка риба клює в вересні? Ловля риби у вересні: що клює?

Яка риба клює в вересні? Ловля риби у вересні: що клює?

Вересень - прекрасний час для лову будь-якої риби. З незначним зниженням температури водні мешканці стають більш активними. Причому це відноситься і до мирних, і до хижих риб. Перші без обережності носяться по всій водоймі в пошуках хоч якоїсь їжі напередодні тривалої і холодної зими, а другі не упускають можливості

Спінінги GAD: відгуки власників, особливості та моделі

Спінінги GAD: відгуки власників, особливості та моделі

Компанія Pontoon 21 з'явилася в результаті об'єднання кількох великих виробників снастей для рибного лову з Росії, Японії і Китаю. Відгуки рибалок про нову продукцію, особливо про спінінгах Gad, були хорошими, і Pontoon 21 стала швидко розвиватися. Оригінальні рішення, що призводять до результативної риболовлі, застосовуються і в лінійці вудилищ спінінгів. Види спінінгів Pontoon 21 Основна лінійка спінінгів Pontoon 21 представл

Полювання на коропа, або Як ловити на бойла

Полювання на коропа, або Як ловити на бойла

Одним з перспективних методів полювання на коропа є ловля на Бойл. Це відносно новий напрямок в карпфішінге, яке зародилося в Європі в кінці 80-х років минулого століття. Як ловити коропа на Бойл, стало відомо у нас до кінця 90- х років. На сьогоднішній день цей метод став широко застосовуватися як спортсм

Тренування на рельєф м'язів

Тренування на рельєф м'язів

Рельєф м'язів просто так отримати неможливо - для цього потрібен спеціальний підхід до тренувань. Крім того, вам необхідно усвідомити, що тренування на рельєф - це повноцінний комплекс, який необхідно дотримуватися цілком, не упускаючи ніяких деталей. Так що уважно вивчіть всі поради і виконуйте їх беззаперечно, щоб домогтися видатного рельєфу м'язів. Силові вправи Силові вправи складають основу набору м'язової маси - без цих вправ ви будете дома

Палац водних видів спорту, Казань: адреса, відгуки, кращі поради перед відвідуванням

Палац водних видів спорту, Казань: адреса, відгуки, кращі поради перед відвідуванням

Плавання - це популярний вид спорту, яким може займатися будь-який бажаючий. До Палацу водних видів спорту в Казані кожен бажаючий може потренуватися, незалежно від пори року. Заняття у воді корисні для здоров'я, крім цього вони бадьорять і піднімають настрій. Детальніше про водному комплексі поговоримо нижче. Пр

А ви хочете знати, як розрахувати вагу по зростанню?

А ви хочете знати, як розрахувати вагу по зростанню?

Неважливо, скільки в вас зайвих кілограмів, якщо ви незадоволені своєю фігурою, то необхідно щось робити для виправлення ситуації. Звичайно, комусь заважає всього 1-2 кг, і вони виснажують себе дієтами і фізичними вправами, при цьому інші спокійно ставляться до своїх зайвим 30 кг і навіть не планують хоч якось від них позбавлятися. Головне, не переборщити при схудненні, адже анорексічкі мало кого приваблюють. Саме тому необхідно знати, як розрахувати вагу по росту. Якщо дівчина масою 55 кг і довжиною 160 см буде достатньо округлої, то при 180 см крізь шкіру будуть просвічувати кістки. Не варто