• Tuesday July 16,2019

Що таке швидкісний спуск на ковзанах

У сучасному світі постійно з'являється щось нове. Спорт теж не виняток. Щодо молодим і розвиваються видом є спуск по крутих і звивистих крижаним гірок на високих швидкостях на ковзанах. Це видовищний і екстремальний спорт. Він поки не олімпійський, але його стрімка динаміка розвитку показує, що у нього всі шанси стати таким.

Що таке Ice Cross Downhill? Історія виникнення

Це змагання, суть яких в подоланні крижаної траси. На ній зустрічаються звивисті повороти і трампліни. Стартують чотири учасники. Біжать вони пліч-о-пліч. Швидкість, яку розвивають спортсмени, становить 40-80 км / год.

Придумали швидкісний спуск на ковзанах австрійці. Це були Штефан Ауфшнайтер і Сігурд Майхе. Вони ж були першими учасниками цього виду спорту - Стокгольм, 2000 рік. Спочатку правила і умови змагань були викладені просто на папері. Тоді глядачі навіть не здогадувалися в повній мірі, яке видовище їх очікує. В принципі, це можна було сказати і про перших суддів.

Тепер швидкісний спуск на ковзанах збирає чималу аудиторію. Успіх перших змагань був очевидний. Це виявилося настільки захоплююче і динамічне видовище, що організатори прийняли рішення заснувати щорічні змагання. Місце проведення щоразу змінюється. За весь час існування Ice Cross Downhill стартував в найкрасивіших містах світу на льодових стадіонах і гірськолижних комплексах.

Спочатку швидкісний спуск на ковзанах виглядав як окремі забіги. З 2007 року змагання проводяться два рази на рік - у Квебеку і одному з міст Європи. У 2010 році цей молодий спорт знайшов структуру, стали проводити чемпіонати світу. З 2017 року Квебек замінений на Оттаву. Організатори змагань ведуть активну діяльність і переговори з приводу статусу олімпійської дисципліни.

форма спортсменів

Оскільки швидкісний спуск на ковзанах - це екстремальний вид спорту, екіпірування учасників змагань повинна виконувати функції максимального захисту. Крім того, вона не може заважати руху спортсменів. Кожен учасник думає ще й про переваги перед іншими. І тут теж може допомогти екіпірування.

Загалом, спортсмен виглядає як хокеїст, тільки без ключки. До речі, цей вид спорту (швидкісний спуск на ковзанах) став привабливим для деяких хокеїстів, які із задоволенням беруть участь в змаганнях. Єдине, що ковзани трохи відрізняються в заточенню леза.

Для того щоб спортсмен отримав допуск на схил, райдерам необхідно мати наступне спорядження:

  • Ковзани - підбирає учасник за власним смаком. Для леза береться метинового сталь. Вона забезпечує мінімальне тертя. У ковзани перед початком змагань вбудовується чіп. Він дає можливість відстежувати точний час фінішування.
  • Шолом - в основному беруть хокейні, так як вони забезпечують максимальний захист. Хоча деякі роблять свій вибір в сторону шолома для мотокросу і гірських велосипедів з додатковим захистом особи.
  • Налокітники та захист плечової області. Ця частина екіпіровки повинна бути досить легкою, але забезпечує надійний захист при зіткненні.
  • Наколінники і щитки - вони захищають коліна від травм при падінні, а ще від можливих порізів ковзанами.
  • Шорти, оснащені елементами, що поглинають енергію удару.
  • Додатковий захист рук, спини, шиї та капа.

Колір і дизайн форми вільний.

Спортсмени прагнуть мінімізувати вагу екіпіровки. Але так, щоб не наражатися на ризик. Крім того, учасники можуть застосовувати різні хитрощі в фіксації елементів одягу. Наприклад, еластичні стрічки.

Гірка, по якій проходить швидкісний спуск на ковзанах

Як називається шлях, по якому мчать наввипередки спортсмени? Так само як і в інших гоночних видах спорту - траса. Вона подібна до спорудження для бобслею. Це крижаний коридор, який обов'язково повинен бути захищеним. Він має всілякі перешкоди. Перший спуск в центрі Стокгольма був досить крутий і оснащений різкими поворотами з трамплінами. Довжина траси була не більше 300 метрів.

Поступово швидкісний спуск по льоду на ковзанах формується як спортивна дисципліна. Організаторами були сформульовані єдині правила будівництва трас, дотримання яких забезпечує яскраву видовищність змагань і безпеку. Без уваги не залишився і такий фактор, як екологічність обладнання. Тепер середня довжина маршруту становить 500-600 метрів.

обов'язкові елементи

Траса повинна мати 3 бар'єру, швидкісну зону, лабіринт, віраж, арку (для її подолання потрібно торкнутися льоду грудьми). Інженери постійно працюють над новими технологічними рішеннями, інтегрують трасу в наявний ландшафт, використовуючи природні височини, об'єкти і навіть історичні будівлі.

Країни, домінуючі в цьому виді спорту

Спочатку першість було у шведів. Це тривало близько 5 років. Лідерство належало Яспера Фельдер - досить відомому спортсмену. У 2005 році першість перехопила Канада. Потім кілька років поспіль лідирували спортсмени Фінляндії. Останнім часом беззастережне лідерство в цьому спорті належить Канаді і США (найбільше число перемог).

Правила

Підставою для формування статуту проведення змагань став скі-крос. Схема турніру передбачає проведення попередньої кваліфікації за часом. Потім спортсмени змагаються за 4 людини. Це система play off, коли 2 кращі гравці проходять далі, а 2 гірших вибувають. Змагання триватимуть до того моменту, коли стане ясно, хто чемпіон. Крім основного фіналу, проходять додаткові змагання в боротьбі за місця з 5-го по 8-е. На сьогодні цей спорт розвивається і в Росії.

До 2012 року в гонках брали участь тільки чоловіки. Зараз в цьому виді спорту пробують себе жінки. Поки централізованої системи підготовки немає. Те, як буде проходити чемпіонат зі швидкісного спуску на ковзанах, вирішують представники світового спорту, які раніше відбулися в суміжних дисциплінах. До них відносяться: шорт-трек, ковзанярський, хокей, скі-дисципліни, фігурне катання. Тренувальний процес може відбуватися на змагальних трасах, памп-треках, льодових майданчиках.

З 2016 року була введена така категорія, як юніори. Початківці спортсмени мають можливість розвиватися і проявити себе в швидкісних гонках. Постійно йде робота по залученню до цього виду спорту нових гравців.

Головні змагання чемпіонату проводяться під егідою Red Bull - виробника енергетичних напоїв.


Цікаві Статті

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Про мексиканських боксерів можна говорити багато, оскільки в цій латиноамериканській країні було, є і, швидше за все, буде безліч талантів, які своїми яскравими виступами приваблюють мільйони людей до екранів телевізорів по всьому світу. Одним з тих, хто вже закінчив свою спортивну кар'єру, але разом з тим не втратив любов публіки, є Чавес Хуліо Сезар. Про цю видатну спортсмена піде мова в даній статті. Коротка інформація про о

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Біатлон - це видовищний і дуже захоплюючий вид спорту. У ньому тісно переплелися дві дисципліни - стрілянина і лижні гонки. Можна сміливо сказати, що біатлон - це швидкість і влучність. Перший чемпіонат з цього виду спорту проходив в 1958 р, а в 1960 році він був включений в олімпійську програму. Згодом сформувалися основні принцип

"Чи не повторювати! Небезпечно!"  Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

"Чи не повторювати! Небезпечно!" Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

19-річний Бабер Бабан балоч з міста Лайарі в пакистанській провінції Сінд, змушує всіх здивуватися, коли він без зусиль катається на роликових ковзанах, маневруючи під вантажівкою. Юнак старанно тренувався на нерівних дорогах свого рідного міста і, здається, досяг досконалості у своїй справі. неймовірний талант Хлопець настіль

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло народився в 1979 році в Ломбардії - області в Італії. Він є одним з кращих півзахисником в світовому футболі. Це справжній майстер в плані навісів у штрафний майданчик, виконання стандартних положень, довгих пасів, а також дальніх ударів. І це не все, що можна про нього розповісти. перші роки Автобіографія Андреа Пірло дуже багата. Почав він свою професійну кар'єру в 16 років - тоді юнак вийшов на поле в складі ФК "Брешіа"

Найбільш незвичайний спорт.  Незвичайні види спорту в світі

Найбільш незвичайний спорт. Незвичайні види спорту в світі

Люди завжди цікавилися спортом, але мабуть через те, що популярні змагання вже неабияк набридли і побити рекорди по ним звичайні любителі не в силах, деякі починають придумувати нові змагання. Незвичайні види спорту в світі Любителі активного відпочинку постійно займаються спортом, але стандартні правила з часом починають набридати, і доводиться шук

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Щоб самостійно проводити ремонт і обслуговування велосипеда, бажано добре розбиратися в пристрої його основних ходових елементів. Одним з визначальних вузлів в системі виступає касета велосипеда. Давайте ж розберемося, що представляє собою вказаний механізм, а також з'ясуємо, як зробити його демонтаж і установку. Що являє собою задня касета велосипеда? Мех