• Friday July 19,2019

Соколова Олена Сергіївна: справжнє жіноче фігурне катання

Перша половина 2000-х років в російському жіночому фігурному катанні - це час конкуренції між двома талановитими спортсменками. Великих успіхів досягла Ірина Слуцька. За її плечима перемоги на чемпіонатах світу, нагороди на Олімпіаді. Кар'єра ж Олени Соколової представляла з себе низку злетів і падінь. Проте в кращі свої роки вона захоплювала уболівальників і фахівців своїм істинно по-жіночому красивим фігурним катанням.

Початок, перші успіхи і невдачі

До одного покоління належать Ірина Слуцька та Соколова Олена Сергіївна. Фігуристка розпочала свій шлях у спорті в 4 роки. Народилася вона в Москві в 1980 році. На каток Олену привів тато. Дівчинка хворіла бронхітом, і лікарі порекомендували батькам віддати її займатися або лижами, або фігурним катанням.

Першим тренером Соколової став В. Туманов. Згодом його змінив сімейний тандем Марини і Віктора Кудрявцевих. Саме останній наставник став головним в її житті, все досягнення Олени пов'язані з ним.

Кожен чемпіонат з фігурного катання відкриває нові імена, виявляє талановитих спортсменів. Для Олени таким стартом стало юніорська першість Росії 1997 року, де вона була другою. Кар'єра спортсменки стала йти в гору. Вже на наступний рік вона потрапляє в збірну Росії.

У складі національної команди фігуристка їде на Олімпіаду в Нагано, де входить в десятку.

Однак Соколова Олена Сергіївна потім починає відчувати труднощі, пов'язані з перебудовою організму і переходом з юніорського на дорослий рівень. Падають спортивні результати фігуристки.

У 2000-му році, намагаючись дати новий поштовх своїй кар'єрі, Соколова переїжджає в Санкт-Петербург і переходить тренуватися до Євгена Мішин. Це рішення не стало вдалим, через два роки вона повертається до Віктора Кудрявцева.

Золотий період

Знайшовши свій власний неповторний стиль, Соколова Олена Сергіївна повертається в число найсильніших фігуристок Росії і стає відомою і на світовому рівні. Найуспішнішим в її кар'єрі стає 2003 год. Вона обходить на чемпіонаті Росії свою одвічну подругу-суперницю Ірину Слуцьку і стає чемпіонкою країни. Їй вона поступається на чемпіонаті Європи цього ж року, але обігрує інших суперниць і бере срібні медалі.

Нарешті, на чемпіонаті світу вона показує дивну за красою довільну програму. Тільки легендарна американка Мішель Хван змогла випередити талановиту росіянку. Так за один рік всіма забута Соколова Олена Сергіївна вривається в число найсильніших.

На жаль, медалі на чемпіонаті 2003 року стали останніми для спортсменки на світових першостях.

Все-таки вона потім кілька разів перемагає на національних чемпіонатах, бере медалі на континентальних турнірах. Чи не залишається Соколова без нагород і на численних турнірах серії Гран-прі.

Друга в її житті Олімпіада стала не дуже успішною. До цього часу підросло нове покоління талановитих молодих фігуристок, здатних виконувати технічні програми неймовірну складність. Переваги в артистизм, хореографії стає вже недостатньо. Результат Соколової стає лише 14-м.

Відкотивши в гастрольному турі Іллі Авербуха в 2006 році, фігуристка незабаром залишає великий спорт. Після невдач на турнірах 2007 року вона завершує свою кар'єру.

Проблеми з дисципліною

Як і всіх талановитих спортсменів, Олену Соколову відрізняв непростий характер. Два роки пропрацювавши з тренером Євгена Плющенка Олексієм Мішин, вона зі скандалом йде від нього. Відомий наставник розповідав, що конфлікти зі спортсменкою виникали через численні порушення режиму з її боку. Сама ж Соколова Олена Сергіївна пояснює свій відхід недоліком уваги до неї.

До кінця кар'єри багато фахівців відзначали, що у фігуристки виникали проблеми із зайвою вагою, що вона не дотримувалася спортивний режим в належній мірі. Звідси і невдачі на великих турнірах.

тренерська діяльність

Закінчивши активну кар'єру, Соколова Олена Сергіївна не розлучилася з фігурним катанням. Зараз вона займається тренерською діяльністю в школі Ірини Слуцької. Під її чуйним керівництвом навчаються катанню більше двадцяти талановитих дітей.

Вихованці вже починають радувати Олену першими нагородами з різних змагань.

Шлях Соколової у великому спорті був важким. Після перших успіхів слідувала смуга невдач. Однак незабаром вона знайшла себе і кілька років радувала вболівальників своїм неповторним жіночним стилем. Залишається сподіватися, що і в тренерській діяльності Олена зможе домогтися великих результатів.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі