• Friday July 19,2019

Японське вправу з валиком: опис методики, користь і особливості заняття

Останнім часом все більше і більше людей практикують виконання японського вправи з валиком, яке займає всього кілька хвилин, зате приносить колосальну користь. Воно дозволяє одночасно вирішити дві найпоширеніші проблеми 21 століття - позбутися від болю в спині і схуднути, приблизно на 4 см за місяць.

принцип методики

Розробив японське вправу з валиком під спиною знаменитий лікар Фукуцудзе, ім'ям якого і була названа тренування. Довгий час він вивчав всілякі методики лікування викривлення хребта, і в підсумку розробив спеціальне тренування, яка дозволяла стати здоровішими за допомогою щоденного п'ятихвилинного вправи. Згідно з цією методикою, пацієнт щодня повинен був лежати на валику під спиною протягом п'яти хвилин в певній позі, і тоді через час у нього спостерігалося поліпшення стану хребта. Крім того, тренування давало забути про болі в спині, і, що найприємніше, щоденне виконання вправи сприяло схудненню і позбавлення від обвислого живота. Такий дивовижний ефект від занять привів до того, що видана Фукуцудзе книга про його методі всього за пару років розлетілася по всьому світу з тиражем понад шість мільйонів екземплярів.

Як допомагає методика зміцнити спину

Перш ніж приступити до докладного розгляду принципів японської методики вправ для спини з валиком, давайте подивимося, як і чому вона сприяє зміцненню спини і позбавлення від болю. Виявляється, в її основі лежить теорія про те, що з віком у людини відбувається поступове розбіжність подреберних і тазових кісток, що призводить до сутулості, стиску хребта, його викривлення, порушення постави і, природно, до найсильнішим болів в спині. Причому, чим довше пацієнт не буде робити будь-які ходи до позбавлення від проблем зі своїм хребтом, тим болю будуть лише сильніше. А за допомогою методики Фукуцудзе, яка передбачає правильне використання власної ваги, кістки таза, хребці і кісточки підребер'я повертаються на свої повинні знаходитись. Але не варто думати, що подібне вправу корисно лише літнім, немає, молодим людям воно теж принесе користь, попереджаючи розвиток проблем зі спиною, часто викликаних постійним перебуванням у комп'ютера.

Як допомагає японське вправу з валиком для схуднення

Окремо варто згадати, що подібна методика показана всім, хто страждає від надмірної ваги. Справа в тому, що з віком у людини відбувається розбіжність нижнього краю ребер, через що талія стає товщі, а фігура виглядає зовсім непрезентабельно. Ось тут-то і допоможе нам вправу, яке поверне подреберние кістки на місце, через що живіт значно зменшиться. А за рахунок того, що нормалізується положення хребта, жировий прошарок рівномірно розподілиться по черевної зоні, що призведе до звуження талії приблизно на 4 см. Однак варто пам'ятати, що сам жир від цієї вправи нікуди не дінеться, тому для того, щоб не тільки стати стрункішою, але і позбавитися від зайвої ваги, слід поєднувати тренування з правильним харчуванням і виконанням кардиотренировок і силових вправ.

Протипоказання

Однак, як і будь-які тренування, японське вправу з валиком має деякі протипоказання. Так, тренуватися так само категорично забороняється людям, що страждають від:

 • гострого болю в спині;
 • міжхребцевої грижі або остеохондрозу;
 • стоншування і значного зношування хребців;
 • підвищеного тиску;
 • розтягувань або розривів зв'язок;
 • підвищеної температури або лихоманки, які викликані будь-яким захворюванням;
 • синдрому неспокійних ніг, що супроводжується такими симптомами, як свербіж або поколювання в нижніх кінцівках.

Також не рекомендується виконувати японське вправу з валиком при сколіозі, що, правда, можливо під наглядом лікаря. І не можна тренуватися з валиком вагітним і щойно народили жінкам.

Вибираємо валик для спини

Найважливіше в японському вправі з валиком під спиною - правильно вибрати цей снаряд. Це може бути стандартна модель валика для фітнесу з довжиною в 90-150 см і діаметром - 6-15 см. Такі циліндричні круглі снаряди дуже зручні і дозволяють легко виконати вправу. Також можна скористатися полуціліндріческой моделлю валика, діаметр і довжина якого будуть тими ж, що і у стандартних снарядів, але такий валик буде більш довговічним, тому що він не змінить форму навіть після багаторазового використання. Але найкраще зробити валик своїми руками, щільно скачати в рулон махровий банний рушник і перев'язавши його мотузкою або мотузкою. Основною перевагою в цьому випадку буде те, що діаметр валика ви зможете варіювати самостійно, підбираючи його під себе і поступово збільшуючи для ускладнення тренування.

Поради щодо виконання вправ

Для того щоб виконання японського вправи для спини з валиком було максимально успішним і не привело до небажаних результатів, до тренування слід підходити дуже уважно. Особливо важливо під час тренування дотримуватися кількох простих порад.

 1. Найкраще перед початком тренувань проконсультуватися з ортопедом або неврологом, щоб вони підтвердили, що ви можете виконувати вправу без шкоди для свого здоров'я.
 2. Найкраще виконувати вправу на твердій підлозі, попередньо постеливши на нього покривало або килимок.
 3. Найкраще тренуватися відразу після сну, ще до сніданку.
 4. Виконувати вправу слід щодня, не пропускаючи жодного дня тренувань.
 5. Якщо під час тренування ви відчули сильний біль, краще відразу припинити заняття, не чекаючи, поки пройдуть покладені п'ять хвилин. Починати тренуватися можна і з 30 секунд.

Категорично забороняється!

Якщо переглянути відгуки про японському вправі з валиком, можна помітити, що деякі з них носять вкрай негативний характер. Однак цього легко уникнути, якщо прислухатися до кількох попереджень.

 1. Ні в якому разі не можна виконувати вправу на ліжку або матраці, бо це повністю нівелює всю тренування.
 2. Не слід різко вставати з підлоги відразу після тренування, краще полежати без валика ще пару хвилин, щоб відпочити і прийти в себе.
 3. Не слід відразу брати великий валик, краще збільшувати його діаметр поступово.
 4. Ні в якому разі не можна перевищувати тривалість вправи в 5 хвилин навіть на одну хвилину, бо це загрожує низкою ускладнень начебто нудоти, запаморочення, болі в спині, головного болю і спазму спинних м'язів.
 5. Забороняється різко вставати після виконання вправи. Закінчивши тренування і полежавши пару хвилин, вставати з підлоги слід вкрай повільно.

Техніка виконання вправ

Тепер давайте зупинимося на самій техніці виконання японського вправи з валиком для хребта і схуднення.

 1. Перед тим як починати вправу, потрібно сісти на підлогу і точно перевірити, чи правильно розташований валик. Для цього слід пальцем торкнутися пупка, а потім провести їм лінію навколо тіла, окреслюючи талію, щоб тоді, коли він торкнувся спини, він виявився рівно посередині валика.
 2. При виконанні вправи ноги повинні знаходитися на ширині плечей, а великі пальці повинні стикатися один з одним. Якщо такий стан вам складно утримувати протягом п'яти хвилин, можна покласти на ноги невелику подушку або зв'язати великі пальці мотузкою.
 3. Голова в початковому положенні повинна лежати рівно, її не потрібно закидати, підборіддя ж повинен не стирчати вгору, а мало не торкаються грудей.
 4. Під час виконання вправи не варто напружуватися, лежати слід в розслабленому стані, дихаючи рівно і закривши очі.

Японське вправу з валиком під попереком

Тепер, коли ми знаємо про всі нюанси тренування, давайте навчимося виконувати сама вправа, що абсолютно не складно.

 1. Акуратно сідаємо на килимок і кладемо валик так, щоб він виявився прямо навпроти пупка.
 2. Лягаємо на валик, повністю розпрямляючи ноги і руки, які витягаємо над головою.
 3. Ноги розводимо на ширину плечей і зводимо звідти стопи так, щоб великі пальці стикнулися один з одним.
 4. Руки зводимо над головою так, щоб вони лежали вниз долоньками, а мізинці при цьому стикалися одна з одною.
 5. Намагаємося лежати в цій позі протягом п'яти хвилин, однак, якщо сильний дискомфорт або біль в спині з'явиться раніше, то це буде сигналом до припинення виконання вправи.
 6. Лежимо без валика ще пару хвилин, а потім повільно піднімаємося.

Вправа з валиком під грудьми

Після того як ви протягом певного часу виконували японське вправу з валиком, для якого снаряд лягав під поперек, можна приступити до другого етапу тренування. Сигналом ж до початку цього етапу повинно служити те, що при виконанні вправи Фукуцудзі ви перестали відчувати навіть найменший дискомфорт від тренування, яка тепер виконується максимально легко і спокійно і без проблем триває протягом п'яти хвилин.

 1. Сідаємо на килимок і кладемо валик так, щоб він виявився на рівні грудей, тобто він буде розташовуватися прямо під вашими лопатками.
 2. Лягаємо на снаряд, витягаючи руки над головою і розташувавши ноги на рівні плечей.
 3. Голову тримаємо прямо, не закидаємо, руки перевертаємо долоньками вгору, щоб стикалися мізинці, а стопи ніг зводимо так, щоб стикалися великі пальці.
 4. Дихаємо рівно і лежимо в такій позі не більше п'яти хвилин.
 5. Припиняємо вправу, лежимо ще пару хвилин, а потім повільно встаємо з підлоги.

Відгуки фахівців

Тепер же давайте проаналізуємо про японському вправі для спини з валиком відгуки лікарів, пацієнти яких вже випробували це тренування на собі. За словами фітнес-тренерів, дієтологів і фахівців зі схуднення, подібне тренування дає відмінний результат, якщо поєднувати її з правильним харчуванням і аеробними і силовими навантаженнями. Якщо є що попало і не займатися спортом, такі вправи будуть малоефективними. Однак навіть в цьому випадку вправи приведуть до розподілу жирового прошарку по всій черевної порожнини, через що талія стане стрункішою на кілька сантиметрів.

Ортопеди ж, в свою чергу, вкрай задоволені методикою Фукуцудзе, яку вони часто рекомендують своїм пацієнтам, що страждають від викривлення хребта і болю в спині. За їх словами, в результаті 90% пацієнтів потім відзначають позитивні зміни з боку опорно-рухового апарату, виправлення постави та зникнення Горбатов. Головне, за їхніми словами, не боятися неприємних відчуттів в спині, що виникають після початку тренування, бо вони лише свідчать про те, що кісткова система стала повертатися в правильне положення. Так що, якщо трохи потерпіти, то біль пройде і пацієнт піде на поправку.

Відгуки пацієнтів

І наостанок можна подивитися на відгуки про японському вправі з валиком для схуднення і зміцнення спини тих людей, які вже довгий час його виконували. Дуже часто цю методику починають втілювати в життя дівчини і жінки, які страждають від зайвої ваги, які мріють про красиве талії і відсутності жиру на животі. Так ось, вони стверджують, що в будь-якому випадку, навіть якщо вони більше нічого не роблять, за пару тижнів їх живіт стає менше на 2-2, 5 см. Крім того, за їхніми словами, від таких вправ у них зникає горбатість і проходять болю в спині, викликані тим, що вони багато часу проводили за комп'ютером.

Також позитивно відгукуються про методику і люди старшого віку, які прагнули з їх допомогою позбутися від жахливих болів в спині. За їхніми словами, спочатку їм було дуже складно виконувати цю вправу, і доводилося працювати лише з найменшими діаметрами валика, на яких вони могли спочатку лежати від сили 30 секунд. Але з часом вони все-таки приходили до того, що виконували вправу протягом покладених 5 хвилин на пружному валу з діаметром в 9-15 см. І ось після того, як вони повноцінно виконали вправу, пацієнти відзначають, що болі в їх спині пройшли, вони стали відчувати себе набагато краще, у них з'явилася легкість в тілі, а деякі бабусі навіть зізналися, що від вправ у них зменшився живіт на 6 см, збільшився на пару сантиметрів зростання і підвелася груди.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі