• Friday July 19,2019

Пневматична малогабаритна гвинтівка МР-514К (відгуки)

У колах зброярів можна часто почути позитивні відгуки про вітчизняну пневматичної гвинтівки під назвою «Крокодил». Саме таке назва за свій зовнішній вигляд отримала пневматична малогабаритна гвинтівка МР-514К. Природно виникає дуже багато питань серед потенційних покупців з приводу тактико-технічних властивостей даного зброї. У даній статті можна знайти всі відповіді, які допоможуть визначитися з вибором перед походом в магазин.

повне перетворення

Іжевський механічний завод славиться на весь світ своїм чудовим пневматичною зброєю: гвинтівками, пістолетами і кулеметами, але ніхто не очікував, що виробник зробить крок так далеко і представить світові своє бачення зброї з системою попереднiй тиск. Пневматична малогабаритна гвинтівка МР-514К є повноцінною системою «булл-пап», нехай і реалізованої на російський манер. Накачування газового балона, який розташований безпосередньо під стволом, проводиться за допомогою пружинно-поршневого механізму шляхом задирания дула гвинтівки вгору. З боку дана дія дуже нагадує пащу крокодила, звідси і неофіційну назву зброї на ринку.

Зовнішній вигляд пневматичної гвинтівки більше нагадує зброю з фільму «Зоряні війни», ніж дітище російського механічного заводу, однак після знайомства з «іграшкою» виникає відчуття, що вона повинна бути саме такою. Все зроблено для зручності стрілка: приклад, регульована рукоять і цівка повністю вливаються в руки без будь-якого дискомфорту.

Тактико-технічні характеристики

Після зовнішнього огляду потенційний покупець завжди цікавиться можливостями пневматичної зброї. Гвинтівка МР-514К призначена для розважальної стрільби, тому очікувати від неї чогось особливого не варто, спочатку. Адже, як відомо, російська зброя прекрасно піддається модернізації, і «крокодил» не виняток. Але про це трохи пізніше.

Заявлена ​​потужність гвинтівки виробником в 7 джоулів офіційно підкреслює статус легального зброї в Росії, що не потребує будь-яких документів на придбання. Адже закон «Про зброю» має якраз таке обмеження. Швидкість пострілу обмежується 170 метрами в секунду з калібром кулі 4, 5 мм. Так як в зброю встановлена ​​система попереднiй тиск, гвинтівка отримала Багатозарядний, яка реалізована у вигляді знімного магазину.

Невеликі дивацтва в характеристиках

До розробникам гвинтівки МР-514К у багатьох власників цієї зброї є кілька питань, що стосуються боєкомплектів. Офіційно заявлено використання двох видів кульок: свинцевих з короткою спідницею і сталевих кульок, для яких в комплекті поставляється магазин з пружинним механізмом. Якщо взяти до уваги, що в пневматичної гвинтівки встановлений сталевий стовбур з шістьма нарізами, то незрозуміла ідея виробника щодо стрілянини сталевими кульками. Адже за логікою вони за дуже короткий проміжок часу розіб'ють нарізний ствол, та й про кучність стрільби можна забути.

Прицільне пристосування для оптичних приладів - планка Вивера - виконано з пластмаси. Таке рішення взагалі не піддається розумінню, адже точність стрільби досягається завдяки використанню єдиної і неподільної системи прицілювання зі стовбуром.

Короткий огляд зброї

На практиці пневматична гвинтівка МР-514К, якщо оцінювати її як зброю для розваг, показує досить цікаві результати.

  1. Взвод пружинно-поршневого механізму переміщенням стовбура у вертикальній площині дуже зручний, якщо порівнювати з переломом стовбура в класичному зброю.
  2. Гвинтівка має два запобіжники (ручний і автоматичний), що дуже зручно при транспортуванні.
  3. Краса пластикового корпусу доповнюється дуже високою міцністю, яка не дозволить зброї розвалитися при падінні навіть на асфальт.
  4. Проводячи огляд МР-514К, виявилося, що на тлі російських конкурентів це не тільки сама компактна гвинтівка, а й найпотужніша серед аналогів.
  5. «Крокодил» має дуже простий пристрій і легко збирається, чим може привабити до себе любителів модернізації пневматичної зброї.

Якщо мова про недоліки

Які різні про гвинтівку МР-514К відгуки в засобах масової інформації. Поряд з величезним списком достоїнств, є такий же список недоліків.

  1. Незавершений продукт. Саме так відгукуються про гвинтівку знавці. Пластикове зброю «булл-пап», що має систему попереднiй тиск, видає всього 170 метрів в секунду. Для розваг достатньо 100, а для полювання потрібно 260. Ні туди і ні сюди!
  2. Величезна віддача. З незвички можна травмувати плече при стрільбі з цієї зброї, адже дуже жорстка віддача відчутно зміщує гвинтівку назад після кожного пострілу.
  3. Мало того що прицільне пристосування Вивера пластикове, так потрібно ще підбирати оптику класу «Магнум» з-за сильної віддачі. Такий прилад в найдешевшому виконанні буде коштувати дорожче нової гвинтівки.
  4. Виробники розмістили магазин з кульками на рівні вуха стрілка (під час прицілювання), через це є дискомфорт при стрільбі з МР-514К.

Довести до розуму

Не всім покупцям сімейний бюджет дозволяє придбати дороге пневматика з попереднім накачуванням типу «Матадор», тому і купується МР-514К PCP кит з метою подальшого доопрацювання. Варіантів поліпшення не так вже й багато: заміна компонентів на модернізовані запчастини або механічна доробка заводського браку при масовому виробництві.

В першу чергу усувається шлюб в казенній частині, який відзначають практично всі власники даного зброї. Неякісна обробка металу на заводі призвела до того, що головка кулі при пострілі зрізається гострими гранями, що значно впливає на швидкість і точність пострілу. Повна заміна ущільнювачів і гумок в досилателя допоможуть досягти максимальної герметизації, адже спочатку в зброю встановлені гумові колечка від запальничок, які серйозно стравлюють повітря. Деякі фахівці рассверливают перепуск всередині стовбура для стрільби кульками, що мають довгу спідницю. В результаті пневматична гвинтівка МР-514К отримує початкову швидкість кулі після модернізації - 230-240 метрів в секунду, що цілком придатне для полювання на хутрового звіра вагою до 2 кг.

Трохи зручності не завадить

Для гвинтівки МР-514К апгрейд може бути виконаний у вигляді підвищення зручностей експлуатації. В першу чергу потрібно щось вирішити з пружиною в системі попереднiй тиск, адже її висока жорсткість швидко вимотує в процесі нагнітання повітря в циліндр. У засобах масової інформації фахівці рекомендують встановлювати пружину, призначену для пневматичної гвинтівки Gamo Hunter 440, вона трохи слабше, але в процесі накачування не так втомлюються руки.

Не завадить і установка глушника-модератора вагою 300-350 грам, який не тільки знизить шум від пострілу, а й врівноважить ствол, що позитивно відіб'ється на зручності прицілювання, а відповідно і на точності пострілу. Також деякі фахівці обтяжують пластиковий корпус МР-514К металом, або зовсім змінюють його на аналогічний варіант, вирізаний з дерева. Таке рішення досить дороге, але багатьом в руках приємніше тримати справжню зброю, а не пластмасову іграшку.

Трохи про оптичні пристосування

Про установку оптики на пневматична зброя російського виробництва в засобах масової інформації досить багато рекомендацій, проте більшість з них явно не підходять для гвинтівки МР-514К. Відгуки власників схильні більше до недорогих пристроїв, які мають односторонню віддачу. Та й призначені вони для установки на зброю з газовою пружиною. Купівля дуже дорогих оптичних прицілів під систему «Магнум» і установка їх на пластикову планку Вивера - це явно велика дурість для покупця.

Тому варіантів для вирішення проблеми небагато: придбання дешевої оптики у друзів з Близького Сходу, ціна якої настільки мала, що її не шкода розбити великою віддачею або зробити для МР-514К апгрейд, який зменшить удар під час пострілу. Те ж саме стосується і коллиматора - його скла мають слабкі кільця ущільнювачів, і сотня пострілів з малогабаритної гвинтівки здатна знищити дорогий оптичний прилад.

На закінчення

Потрапила в огляд гвинтівка російських зброярів унікальна в своєму роді і не має конкурентів в своїй ціновій ніші. Однак до її тактико-технічними характеристиками у власників і потенційних покупців дуже багато питань. Якщо звернутися до відгуків в засобах масової інформації, можна отримати однозначну відповідь, що зброя для ринку є сирим і вимагає обов'язкової доопрацювання. Якщо для МР-514К тюнінг проводити не планується, то гвинтівка назавжди залишиться навчально-розважальної іграшкою, про це повинен знати майбутній власник перед походом в магазин.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі