• Wednesday June 26,2019

Зброя СХП - що це таке, його види та законність

З розвитком людства неодмінно розвивалося і озброєння. Розробки нових видів зброї не припинялися і в мирний час. Зараз же справа дійшла до того, що прості громадяни можуть купувати зброю в спеціальному магазині. Однак на території Російської Федерації законно купити бойову зброю не можна. А ось зброя СХП - цілком.

Що таке СХП?

Зброя такого типу відрізняється від вогнепальної тим, що воно призначене для стрільби тільки холостими патронами. СХП розшифровується як "стрілянина холостими патронами". Також варто відзначити, що вся зброя СХП спочатку було вогнепальною. Однак його піддали певним конструктивних змін на заводі, після чого вести вогонь можна тільки холостими боєприпасами.

Зброя СХП може піддаватися різним модифікаціям. Припустимо, може бути перероблений або рассверлени патронник, через що до зброї почнуть підходити тільки неодружені боєприпаси. Деякі модифікації торкаються ствола зброї. Він може ставати нерухомим і доповнюватися певними штифтами усередині конструкції. Основна мета таких кардинальних змін, що вносяться до заводських умовах, - зробити з вогнепальної зброї СХП.

Ще однією особливістю є те, що всі модифікації вносяться у внутрішню структуру, тобто зовнішній вигляд залишається практично незмінним. Тому відрізнити охолощену озброєння від бойового на око практично неможливо. Через це краще все ж не носити зброю на увазі, так як звичайні люди не зрозуміють, а у урядових органів виникнуть питання.

Законність охолощену озброєння

Закон про зброю довгий час не вносив ніякої ясності щодо саме цього виду озброєння. Було незрозуміло, чи можна купувати і зберігати такий тип озброєння або для цього необхідна ліцензія. Проблема була вирішена в 2012. Влітку того року була внесена поправка до Закону про зброю, яка чітко свідчила про те, що зберігати пристрої цього виду можна без наявності спеціальної ліцензії. Поправка включала в себе 3 основні пункти:

  • Вся зброя, яке було охолощена, переходило в категорію списаного.
  • Через радикальні конструктивних змін зброю більш не придатне для ведення вогню бойовими патронами.
  • Допускається продаж зброї під СХП всім особам, які досягли 18-річного віку, а також не мають ліцензії.

Для чого може використовуватися охолощену зброю

Насправді у даного типу озброєння досить багато застосувань. Воно широко затребуване під час зйомок кінофільмів, наприклад. Дуже часто такі моделі набувають люди, які беруть участь в реконструкціях старовинних битв. Для такого дійства дуже важливо відповідати тому часу, тому охолощену озброєння - найважливіша річ. Чи не обходять стороною покупку такої зброї і колекціонери. Для цих людей важливо, що будь-яка СХП-модель до цього була бойовою, а значить, брала участь в реальних боях і несе в собі будь-яку історію. Через це факту будь охолощену пістолет, автомат, гвинтівку вважаються більш цінними, ніж найкраща підробка вогнепальної.

Однак існує і деякі цінителі іншого роду. Певні люди задаються питанням про те, чи можна повернути зміни в зворотну сторону, щоб вести вогонь бойовими патронами. По-перше, такі зміни заборонені, а порушення закону кримінальним злочином. Про це говорить стаття 222 КК РФ. По-друге, в 95% випадках звернути зміни, які внесені в зброю на заводі, неможливо. А якщо і знайдеться людина, яка стверджує, що він здатний повернути охолощену зброї здатність вести вогонь бойовими боєприпасами, він не дасть ніякої гарантії.

Що таке зброя ММГ СХП

Якщо з тим, що таке СХП, все вже зрозуміло, то, що означає ММГ? Абревіатура розшифровується як "макет малогабаритний", або ж "макет масогабаритні". ММГ СХП - це макети з більшими чи меншими габаритами, які були перероблені в заводських умовах під стрільбу холостими патронами. Одним з таких макетів став автомат Калашникова АК-74.

зброя Мосіна

Даний вид озброєння був широко відомий за часів громадянських воєн і активно використовувався. Крім того, згодом цей тип озброєння широко використовувався партизанами під час воєн і злочинцями. Варто зазначити, що зброя Мосіна отримало народну назву "куркульський обріз" саме через те, що їм часто користувалися злочинці.

СХП Мосіна має певні властивості, які і відрізняють її від вогнепального аналога. Звичайно ж, змінився тип боєприпасів. Калібр залишився той же, 7, 62х54 мм, але сам тип боєприпасів став не вогнепальною, а світлозвуковим. Обріз піддався ще кільком істотним змінам, які повністю виключили можливість використання його як вогнепальної зброї.

  1. Патронник і стовбур обзавелися вваренними в них штифтами.
  2. Сам стовбур також був приварений до ствольної коробки.
  3. Було прибрано дзеркало затвора.

Можна додати, що обріз Мосіна за своїм зовнішнім виглядом ніяк не змінився. Були внесені лише конструктивні зміни. Тому не варто діставати його на публіці, так як є великий ризик привернути увагу поліції.

пістолет ТТ

Дуже поширений пістолет ТТ також отримав свою копію з позначкою СХП. ТТ вважається Масогабаритні копією свого вогнепальної побратима.

Як і всі інші СХП, цей має свої унікальні особливості. Затвор, рамка і канал ствола обзавелися вмонтованими в них штифтами, витягти які можна. І, природно, заводська переробка патронника під світлозвукові патрони не дозволяє повернути пістолет до вихідного бойового стану.


Цікаві Статті

Бен АСКРО: від Олімпійських ігор до змішаних боїв

Бен АСКРО: від Олімпійських ігор до змішаних боїв

Бен АСКРО - дворазовий чемпіон Національної атлетичної асоціації, ще до участі в Олімпійських іграх у 2008 році встиг зарекомендувати себе як талановитий спортсмен у змаганнях з вільної боротьби. Медалі на Олімпіаді він не отримав, проте його перехід у 2009 році в професійні змагання зі змішаних єдиноборств ознаменував прихід одного з найбільш високорів

Футбол або хокей - що краще для спорту?

Футбол або хокей - що краще для спорту?

Як футбольні, так і хокейні фанати готові з піною у рота доводити, що вони вболівають за найкращу гру, наводячи при цьому безліч аргументів. Але складно неупереджено і однозначно відповісти на питання: футбол або хокей, що краще? Спочатку потрібно порівняти два види спорту по користі і небезпеки для людини, доступності, витрат, популярності та іншими критеріями. І лише потім можна зробити більш-менш ґрунтовні ви

Давид Юрченко: кар'єра футболіста (воротар)

Давид Юрченко: кар'єра футболіста (воротар)

Давид Юрченко - російський професійний футболіст, який виступає в якості воротаря в ФК «Тосно». Серед його спортивних досягнень можна виділити наступне: чемпіон російської Футбольної Національної ліги 2012 (у складі Саранська «Мордовії»). Серед індивідуальних нагород голкіпера можна відзначити, що його оголошували кращим гравцем місяця в сезоні 2014/15, а згодом кращим гравцем клубу за підсумками сезону (в період виступів за «Уфу»

Басейни в Кожухова - "Альбатрос" і Sportown

Басейни в Кожухова - "Альбатрос" і Sportown

Плавання - дуже популярний вид спорту. Адже вода благотворно впливає на весь організм: додає силу, свіжість, красу і здоров'я. Басейни в Кожухова дуже популярні серед населення. Під час тренувань у воді знімається напруга, стрес і поліпшується настрій. Плавати в них можна і взимку, і влітку. Для занять у воді практично

Що таке каток?  відпочиваємо активно

Що таке каток? відпочиваємо активно

Прихід зими вносить свої поправки в проведення дозвілля. Сніг і мороз нагадують любителям зимового відпочинку про прихованих санках, лижах, ковзанах і другом інвентарі. Де краще кататися на ковзанах? Якщо для катання на санках або лижах досить невеликого спуску, то ковзани вимагають наявності і спеціального

Дієта балерин для схуднення: раціон дня, відгуки, результати

Дієта балерин для схуднення: раціон дня, відгуки, результати

Фігура балерини приваблює своєю витонченістю, проте не всі представниці цієї професії мають природну стрункістю. Багато з них прикладають масу зусиль, які полягають не тільки в постійних тренуваннях, а й в спеціальному раціоні. Його називають дієтою балерин. Для кого-то вона може здатися жорсткою, хоча включає виключно корисні продукти. суть дієти В основу системи схуднення входить складання раціону, який базуєтьс