• Tuesday July 16,2019

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Що розповідають про аптечний допінгу спортвікі, журнали, книги, дають загальне уявлення про те, як бодібілдер може поліпшити свої показники, користуючись медикаментами. Знайшлося застосування найрізноманітніших фармацевтичним продуктам, від екстрактів женьшеню і левзеї до лікарських засобів, що впливають на метаболізм і роботу серця. Розглянемо різні варіанти, розберемо, небезпечні вони і яких результатів застосування варто очікувати. Необхідно пам'ятати: вживання аптечного допінгу пов'язане з певними небезпеками, тому перед початком курсу слід проконсультуватися з тренером або кваліфікованим лікарем.

актуальність питання

Варто визнати, що курси аптечного допінгу в бодібілдингу схвалюють далеко не всі спортсмени. Більшість віддає перевагу натуральним методикам і підходам. Такі люди уникають стероїдних препаратів. Деякі роблять невелике послаблення, вдаючись до гарантовано безпечним засобам, корисним для відновлення після занять. До таких належать поширені в спортивних комплексах амінокислоти, білкові добавки, гейнери. Всі ці кошти можна без праці придбати в будь-якому магазині спеціалізованого харчування. В якості альтернативи, іноді більш ефективної, але часто і більш небезпечною, виступають фармацевтичні продукти. Багато поширені в спорті препарати можна купити вільно - вони коштують недорого і відпускаються без рецепта лікаря.

Щоб курс аптечного допінгу не зашкодив здоров'ю людини, необхідно користуватися тільки надійними, перевіреними, безпечними засобами. Багато поширені в спорті склади нешкідливі, але лише при правильному і розумному прийомі. Перед початком програми слід вивчити супровідну документацію, дізнатися про можливі дозах і загальні рекомендації. Ще більш відповідальний підхід - відвідати лікаря. Кожен з препаратів має протипоказання, може спровокувати негативні наслідки прийому.

«Аспаркам»

Це засіб по праву можна назвати базовим серед практикуються в бодібілдингу допінгів. Лікарський склад містить магнієві, калієві сполуки в формах, легко засвоюваних організмом. Кожен з мінералів включений в препарат у вигляді аспартату. Обидва мікроелемента необхідні для стабільного метаболізму на клітинному рівні, особливо важливі для м'язових волокон. За рахунок адекватної концентрації зберігається нормальне осмотичний тиск. У медицині це явище назвали калій-натрієвої помпою. Основний відсоток калію припадає на внутрішньоклітинний простір, в той час як натрієві іони розташовані поблизу структурних одиниць. Помпа адекватно функціонує, якщо клітина в своєму розпорядженні достатні енергетичними запасами, відповідальність за які несе магній. Будучи метаболічним кофактором, елемент бере участь у важливих ферментативних реакціях.

За допомогою аспартату, який використовується в аптечному допінгу препарат «Аспаркам», підвищує якість переміщення магнієвих, калієвих іонів в клітинні структури. Організм в цілому реагує на терапію позитивно, ростуть стійкість до фізичних навантажень, працездатність. Швидше додається м'язова маса. Магній незамінний для метаболізму протеїнів, поставляє енергетичні запаси для хімічних реакцій, а значить, його прийом гарантує підвищену ефективність нарощування м'язової маси за допомогою силових практик.

«Аспаркам»: особливості

Це засіб аптечного допінгу в бодібілдингу на масу впливає, оскільки дозволяє додати обсяг м'язових волокон, позбувшись від надлишків ваги. Препарат застосовують, якщо зайві кілограми пов'язані з накопиченням рідини або збільшенням частки жирової тканини в організмі. Для позбавлення від клітковини показана дієта-сушка, що припускає харчування білковою їжею, і регулярні насичені тренування. Щоб виключити отруєння, необхідно багато пити. Надлишок рідини пов'язаний з ризиком виведення магнію, калію з організму. «Аспаркам» використовують, щоб уникнути небажаних побічних ефектів, оскільки препарат стабілізує баланс мікроелементів. Якщо спостерігається набряклість, рідина накопичується в організмі, курс доповнюють діуретиками. Комбінований медикаментозний підхід дає стабільний і швидкий результат при мінімальному ризику для здоров'я спортсмена.

Плануючи приймати аптечний допінг, необхідно ознайомитися з інструкцією «Аспаркаму». Медикамент, як показали дослідження, усуває судоми. Його прийом дозволяє домогтися підвищеного рівня витривалості. Це особливо помітно, якщо тренування проходять в теплому приміщенні. У продажу медикамент представлений в таблетованій формі.

Для досягнення оптимального ефекту необхідно тричі щодня вживати по парі таблеток. Бажано першу порцію приймати вранці, другу - вдень. Випробування показали, що у вечірній час здатність організму засвоювати магнієві, калієві сполуки - гірше. Тривалість програми підбирають індивідуально.

«Рибоксин»

Цей лікарський засіб також знайшло собі застосування в якості аптечного допінгу. Речовина відноситься до категорії продуктів, які активізують метаболізм, позитивно впливають на стан серця, судинної системи. Препарат робить акти серцевих скорочень сильніше, обсяг викиду стає більше, відбувається більш виражене надходження потоку крові в руховий орган. Склад належить класу ефективних при аритмії, є анаболиком. Стає якісніше подача крові в м'язові волокна. Стабілізується енергетичний обмін. Під впливом «Рибоксину» активізуються метаболічні процеси в серцевому м'язі, нормалізується активність ферментних з'єднань, швидше протікає регенерація в тканинах. Якщо спортсмен стикається з дуже важкими навантаженнями, медикамент як монодопінга вираженого позитивного ефекту не дасть - його поєднують з калієвих оротатом. В деякій мірі активний інгредієнт «Рибоксину» замінює АТФ.

Рекомендований курс прийому - від місяця до чверті року. Препаратом користуються чотири щодоби, вживаючи кожен раз по 0, 2 м

«Оротат калію»

Серед препаратів з класу аптечних допінгів для набору маси не останнім по затребуваності буде цей порівняно безпечний продукт. Він стимулює ендогенну біохімію людського організму. Класифікується як Метаболік. У продажу представлений таблетками, є майже в будь-якій аптеці. Для його придбання не потрібно мати при собі рецептів. В середньому на добу спортсмену рекомендують приймати від півтора до двох грамів. Фактично «Оротат калію» є мінеральною сіллю, яка присутня в тканинах живих тіл.

Доступне сучасному спортсмену лікарський засіб зміцнює роботу серця і судинної системи, відрізняється ефектом анаболика і прискорює регенерацію після насичених занять. Під впливом сполук в складі медикаменту збільшується діурез, стає краще апетит. Щоб прогрес терапії був відчутним, потрібно включати «Оротат калію» в комбіновану лікарську програму. Вважається, що медикамент корисний для людського організму, добре переноситься і не провокує небажаних наслідків при адекватному вживанні. Фармацевтичний препарат застосовують внутрішньо за годину до трапези в кількості однієї капсули.

Частота прийому - до чотирьох разів щодоби. Тривалість програми - 3-3, 5 тижні.

«Мілдронат»

Складаючи для свого підопічного курс аптечного допінгу на масу, цілком ймовірно, що тренер включить в нього «Мілдронат». Засіб належить до препаратів, що захищають серцеву систему від перевантажень. Його прийом допомагає збільшити працездатність організму, виключити прояв перевтоми тіла, психічні. Активні інгредієнти стабілізують метаболічні процеси, підвищують локальний імунітет на рівні клітинних структур. Дозування вибирає лікар, орієнтуючись на особливості організму потребує. На кожен кілограм призначають 15-20 мг. Не можна використовувати медикамент на свій розсуд, оскільки є небезпека виникнення побічних ефектів.

В середньому спортсменам показано в день вживати від грама ліки до вдвічі більшого об'єму. Добову дозу ділять на чотири рівні порції. Тривалість застосування - два тижні. Через деякий час можна повторити курс. Пауза повинна бути не менше двох, іноді - трьох тижнів.

«Агапурін»

Підбираючи відповідний аптечний допінг для набору м'язової маси, варто придивитися до цього популярного лікарського засобу. Препарат в аптеках представлений таблетками, варто доступно. Призначений для самостійного використання, не комбінується з іншими медикаментами. Його використання допомагає поліпшити судинний тонус і зробити кров рідшою, підвищивши швидкість її переміщення по руслах судин. Це особливо актуально в спорті, оскільки дозволяє домогтися максимальної ефективності накачування м'язових тканин. Зазвичай призначається досвідченим спортсменам. Ліки призначені для обережного прийому в чіткій відповідності з інструкцією, в іншому випадку висока небезпека небажаних реакцій організму.

У дні тренувань «Агапурін» необхідно використовувати тричі по парі капсул, в дні відпочинку порції скорочують удвічі, зберігаючи колишню частоту. Тривалість програми - 21 день. Потім необхідна чотиритижнева пауза і повторний прийом. Кожну капсулу потрібно запивати не менше ніж склянкою рідини.

маралів корінь

Екстракти цієї рослини, який знайшов собі застосування як аптечний допінг - заміна синтетичних лікарських компонентів, які далеко не кожному до смаку. Якщо людина вважає за краще користуватися тільки натуральними рослинними засобами, при цьому хоче збільшити результативність своїх занять спортом, варто придивитися до різних натуральним складам, виробленим з левзеї. Рослина мешкає в сибірських східних регіонах, на заході цієї частини країни, в горах Алтаю. Воно зустрічається в середньоазіатських землях. Основний ефект впливу на людський організм спостерігається за рахунок фітоекзідонов, з'єднань, схожих із стероїдними, при цьому більш безпечних при адекватному використанні. Активні компоненти, виявлені в левзеї, мають якості анаболіків. Під їх впливом збільшується насиченість процесів протеїнового генерування не тільки в м'язових волокнах, а й серцевих, ниркових, печінкових тканинах.

Представлена ​​в фармацевтичних точках продажів ефективна заміна стероїдів - аптечний допінг з екстрактами маралів кореня. Лікарський засіб допомагає підвищити витривалість тіла і стійкість до фізичних навантажень, зростає інтелектуальна працездатність. Тривале вживання екстракту зміцнює русла судин, підвищує якість кровотоку. Одночасно кілька знижується частота серцевих скорочень. Крім екстрактів є харчові добавки, що містять корисні компоненти. Найнадійніший продукт - «Льовзея П». В одній капсулі присутній 0, 85 г активного компонента екдистена. Ціна за упаковку - 700-2000 рублів.

аралия

Різновид цієї рослини, яка називається маньчжурської, теж зайняла свої позиції серед належать до категорії аптечного допінгу препаратів. Заміною стероїдів вона виступає за рахунок своєї здатності провокувати гіпоглікемію, тобто стан зниження концентрації глюкози в кровоносній системі. Екстракти цієї рослини більш ефективні, ніж самостійні РА-адаптогени. Гіпоглікемія ініціює вироблення соматотропного гормону, тому аралія вважається анаболиком. Прийом лікарських засобів, виготовлених на основі сировини з цієї трави, покращує апетит, призводить до набору ваги. Засіб класифікується як стимулятор анаболізму. Настоянки, приготовані на рослинній сировині, є майже в будь-якій аптеці.

Оптимальна доза - 20-30 крапель в ранковий час на порожній шлунок. Прийом повторюють за годину до тренування.

вітамінні комплекси

Оскільки допінг-контроль в бодібілдингу не допускає застосовувати ряд лікарських засобів перед змаганнями, а для деяких заборона накладається і на повсякденні тренування, необхідно спершу ретельно вивчити правила і перелік дозволених складів. Втім, приймати вітаміни ніхто не забороняє - такі продукти вважаються безпечними і ефективними. Є багато комплексних препаратів. Найпростіший і базовий - «Компливит». Фармацевтичний продукт призначений для використання тричі щодоби по капсулі відразу після трапези.

Вітаміни: самостійний прийом

Крім комплексних продуктів, можна включити в свою повсякденність вітамінні сполуки, в яких організм потребує найбільше. Для оцінки необхідності конкретного речовини рекомендовано здати аналіз крові і порадитися з лікарем, а також врахувати біохімічну роль з'єднання. Наприклад, тіамін необхідний для роботи всіх основних систем, що забезпечують життєздатність організму. Він важливий для серця, судин, травного тракту і нервових клітин. З'єднання стимулює зростання і розвиток тканин, стабілізує енергетичний запас. При недостатності цієї речовини людина дратівлива, втрачає апетит, швидко втомлюється, часто хворіє.

Не менш значущий цианокобаламин. Як відомо, аптечний допінг для набору маси, підвищення здатності організму боротися з навантаженнями багато в чому досягається за рахунок протеїнів, а зазначений вітамін активізує їх генерування в організмі. Під впливом цианокобаламина білки накопичуються в тканинах. З'єднання відноситься до числа анаболіків.

Піридоксин важливий для обмінних процесів, він стабілізує нервові клітини, а вітамін С є антиоксидантом, незамінним для обмінних реакцій.

Як користуватися?

Вивчаючи асортимент призначеного для нарощування сили, м'язової маси, витривалості аптечного допінгу, варто придивитися до вітамінів групи В. Вони представлені розчинами для ін'єкційного введення. Ампула містить 1 мл речовини. Курс формує доктор. Застосовувати різні сполуки в один день заборонено. Лікар підбере відповідну послідовність і паузи між застосуваннями. Необхідно дотримати циклічність. Переважно вітаміни вводять в вену. Маніпуляції можуть супроводжуватися вираженим больовим синдромом.

«Діабетон МВ»

Цей засіб можна купити в більшості сучасних аптек. Пред'явлення рецепта не потрібно. Медикамент відноситься до категорії анаболіків, є одним з найсильніших представників цієї групи, серед доступних обивателю. В деякій мірі є для поширених в аптечному допінгу стероїдів заміною. Бодібілдинг вимагає від спортсмена сильного, насиченого метаболізму. Застосування «Діабетон МВ» дозволяє підвищити виразність цього процесу за рахунок стимуляції секреторних якостей підшлункової залози. Спочатку препарат розроблявся для діабетиків, саме при такому захворюванні виписується лікарями: зазвичай - як елемент многокомпонентного лікарського курсу. У спорті використовується для підвищення активності обмінних процесів. Особливо актуальний в період зміни сезонів. Результативність застосування близька до ін'єкційного введення інсуліну, загальний вплив на організм можна порівняти з метандростенолоном. Правильне використання допомагає в короткі тимчасові проміжки збільшити вагу.

«Діабетон МВ» у продажу представлений в таблетованій формі. Кожна капсула містить 30 мг активних інгредієнтів. Підбираючи програму аптечного допінгу для витривалості, набору маси, тренер може порекомендувати спершу вживати 30 мг щодоби протягом півтора місяців, іноді двох, потім підвищити обсяги вдвічі. Заборонено користуватися препаратом, якщо спортсмен приймає інші ліки.

Технічні аспекти

«Діабетон МВ» приймають щодня стабільно, в однаковий час - з ранкової трапезою. Анаболічний ефект обумовлений стимуляцією генерування інсуліну організмом. Щоб підвищити результативність програми, потрібно їсти шість разів на добу або частіше, скоротивши концентрацію ліпідів, збільшивши протеїнову насиченість харчування. Період вживання лікарського складу не поєднується з низькокалорійним раціоном. При подібній комбінації підвищується небезпека негативних ефектів. Зростає ризик гіпоглікемії.

«Тамоксифен»

Медикамент належить до категорії антиестрогенов. Вважається аптечним допінгом для бігу, більшої витривалості тіла, метаболізму. Бодібілдери приймають «Тамоксифен», щоб збільшити вміст тестостерону в організмі - цей гормон пригнічує естроген. Лікарський засіб призначений для комплексного вживання. Його використовують тривалими програмами - від шести тижнів до необмеженого по тривалості терміну. Особливо широко поширене використання складу в період сушіння, так як активні інгредієнти прискорюють обмінні процеси, а це призводить до спалювання жиру.

Організму деяких людей властива схильність до накопичення рідини при стероїдної анаболической програмі. Щоб знизити негативну побічну дію, потрібно регулярно використовувати «Тамоксифен». Не менш значущий для спортсменів ефект - підвищення м'язової щільності через вплив активних сполук. Впрочем, неправильное или избыточное употребление может спровоцировать побочные реакции, поэтому «Тамоксифеном» пользуются, предварительно посоветовавшись с врачом и тренером, изучив сопроводительную инструкцию.

«Сальтос»

Среди прочих средств из класса аптечного допинга в бодибилдинге «Сальтос» используется едва ли не чаще большинства. Медикамент аналогичен «Кленбутеролу». Принадлежит классу жиросжигателей, отличается повышенной эффективностью влияния на человеческий организм. Продается в большинстве аптек, для его приобретения не нужно предъявлять рецепт врача. Употребление капсулы повышает температуру тела на один градус. Следовательно, липидные накопления мобилизуются из депо, превращаются в энергетические запасы.

Использование иногда приводит к проявлению побочных эффектов. Могут дрожать руки, некоторые становятся нервными и раздраженными. Обычно «Сальтос» используют трижды в сутки порциями по 3-5 капсул. Точное количество рассчитывают, ориентируясь на вес бодибилдера: на каждые 25 кг массы необходимо брать одну капсулу. Длительность программы – шесть недель. Рекомендовано регулярно повторять курсы, выдерживая между ними полуторамесячные паузы.

«Глицерофосфат кальция»

Если попросить тренера посоветовать аптечный допинг для бега, развития мышц, вполне вероятно, что профессионал предложит именно это средство. Оно довольно простое, доступное, есть в большинстве аптек и продается без рецепта. Изначально медикамент разрабатывался как эффективный препарат для предупреждения и лечения рахита, дистрофии, переутомления. В спорте получил распространение за счет своей способности активизировать усвоение белковых фракций, попадающих с питанием. Одновременно повышается качество метаболических процессов. Наблюдается активизация аппетита.

В период использования таблеток «Глицерофосфат кальция» необходимо пересмотреть рацион, исключить жиры, сделать акцент на обогащенных протеинами продуктах. Оптимальный эффект дает курсовое применение. Аналогов препарата нет. Дозировку на сутки вычисляют, ориентируясь на вес: 8 кг – 0, 1 г, то есть на 80 кг показано употребление одного грамма лекарства. Суточную дозу делят на пять порций. Желательно принимать медикамент утром за пару часов до первой тренировки. Длительность программы – от полутора месяцев до двух.

«Триметазидин»

Уточняя, какой актуален в бодибилдинге аптечный допинг, стоит приглядеться к этому препарату. По своему влиянию на человеческий организм он довольно близок к «Милдронату», но более доступен широким слоям населения за счет невысокой цены. Активные ингредиенты стабилизируют приток кислорода с кровью к клеточным структурам, одновременно сохраняется их потенциал. Препарат предупреждает формирование свободных радикалов. На фоне его применения организм становится более выносливым. Корректное употребление повышает способность спортсмена справляться с нагрузками, а значит, становятся возможными более интенсивные тренировки.

В некоторой степени аналогом «Триметазидина» выступают средства, содержащие креатин, но эффект их влияния на организм не идентичен. «Триметазидин» можно комбинировать с другими лекарственными составами и специальным спортивным питанием.

«Винпоцетин»

Пожалуй, о таком аптечном допинге в бодибилдинге слышал каждый спортсмен, даже начинающий. Медикамент разработан для увеличения кровотока в мозге, корректирует недостатки этого процесса, улучшает ток крови в организме. Основной ингредиент, обеспечивающий выраженный эффект, – аповинкаминат. Медикамент позитивно влияет на метаболизм, причем эффект локальный, фиксируется в мозговых тканях. Расширяются местные кровеносные сосуды, приток кислорода и полезных компонентов к клеткам активируется, становится интенсивнее глюкозная утилизация, одновременно растет стойкость к гипоксии. Препарат инициирует процессы метаболизма серотонина, норадреналина, предупреждает тромбоцитную агрегацию, делает кровь жиже. Как показали исследования, «Винпоцетин» позитивно влияет и на мозговые, и на мышечные ткани. Последние получают больше кислорода, полезных ингредиентов.

Лекарственное средство предназначено для употребления внутрь. Разовая доза – 5-30 мг. Оптимальное время – за полчаса до начала занятий. Отмечается отсутствие побочных эффектов.

«Метформин»

Рассматривая аптечный допинг в бодибилдинге, стоит обратить внимание на это средство. Активный ингредиент угнетает глюконеогенез, протекающий в норме в печеночных клетках, предупреждает усвоение глюкозы в кишечном тракте. Под влиянием средства становится качественнее утилизация сахара в мышечных клетках. Трансформация глюкозы в гликоген убыстряется. Ухудшается аппетит спортсмена – это позволяет стабилизировать вес. Не выявлен гипогликемический эффект. Перед началом курса рекомендовано обратиться к доктору. «Метформин» может спровоцировать негативные последствия приема, поэтому следует проявлять аккуратность. У препарата немало противопоказаний, которые необходимо учитывать, в противном случае можно навредить себе.

«Экстракт родиолы розовой»

Растение известно, как золотой корень. Оно растет в дальневосточных местностях, на Востоке Сибири, в Алтайском крае. Активные ингредиенты – родозин, родиолизид. Лекарственное средство, изготавливаемое из натурального сырья, влияет на мышечные ткани, стабилизирует обменные энергетические процессы. Употребление препарата повышает выносливость спортсмена и упрощает набор мышечной массы. Сократительные протеины, как показали исследования, приобретают большую активность, митохондрии становятся несколько крупнее. Экстракты и настойки, приготовленные из корневищ растения, употребляют дважды или трижды в сутки. Оптимальная доза – до 25 капель. Желательно принимать средство перед трапезой.

Что еще есть?

В список аптечных допингов для сушки также входят:

  • «Пентоксифиллин».
  • «Экдистерон».
  • «Настойка элеутерококка».

Многие тренеры советуют использовать «Бемитил». Хороша репутация препарата «Нейрорубин». Иногда полезен «Цитромак».


Цікаві Статті

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Про мексиканських боксерів можна говорити багато, оскільки в цій латиноамериканській країні було, є і, швидше за все, буде безліч талантів, які своїми яскравими виступами приваблюють мільйони людей до екранів телевізорів по всьому світу. Одним з тих, хто вже закінчив свою спортивну кар'єру, але разом з тим не втратив любов публіки, є Чавес Хуліо Сезар. Про цю видатну спортсмена піде мова в даній статті. Коротка інформація про о

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Біатлон - це видовищний і дуже захоплюючий вид спорту. У ньому тісно переплелися дві дисципліни - стрілянина і лижні гонки. Можна сміливо сказати, що біатлон - це швидкість і влучність. Перший чемпіонат з цього виду спорту проходив в 1958 р, а в 1960 році він був включений в олімпійську програму. Згодом сформувалися основні принцип

"Чи не повторювати! Небезпечно!"  Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

"Чи не повторювати! Небезпечно!" Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

19-річний Бабер Бабан балоч з міста Лайарі в пакистанській провінції Сінд, змушує всіх здивуватися, коли він без зусиль катається на роликових ковзанах, маневруючи під вантажівкою. Юнак старанно тренувався на нерівних дорогах свого рідного міста і, здається, досяг досконалості у своїй справі. неймовірний талант Хлопець настіль

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло народився в 1979 році в Ломбардії - області в Італії. Він є одним з кращих півзахисником в світовому футболі. Це справжній майстер в плані навісів у штрафний майданчик, виконання стандартних положень, довгих пасів, а також дальніх ударів. І це не все, що можна про нього розповісти. перші роки Автобіографія Андреа Пірло дуже багата. Почав він свою професійну кар'єру в 16 років - тоді юнак вийшов на поле в складі ФК "Брешіа"

Найбільш незвичайний спорт.  Незвичайні види спорту в світі

Найбільш незвичайний спорт. Незвичайні види спорту в світі

Люди завжди цікавилися спортом, але мабуть через те, що популярні змагання вже неабияк набридли і побити рекорди по ним звичайні любителі не в силах, деякі починають придумувати нові змагання. Незвичайні види спорту в світі Любителі активного відпочинку постійно займаються спортом, але стандартні правила з часом починають набридати, і доводиться шук

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Щоб самостійно проводити ремонт і обслуговування велосипеда, бажано добре розбиратися в пристрої його основних ходових елементів. Одним з визначальних вузлів в системі виступає касета велосипеда. Давайте ж розберемося, що представляє собою вказаний механізм, а також з'ясуємо, як зробити його демонтаж і установку. Що являє собою задня касета велосипеда? Мех