• Sunday May 19,2019

Олександр Єлагін (коментатор): біографія

Футбольний коментатор Олександр Єлагін - людина багато в чому неординарний. До приходу в спортивну журналістику він встиг попрацювати двірником, рекламником і навіть актором. Сьогодні Єлагін - коментатор з гучним ім'ям, голос цілого покоління, що виросло в кінці дев'яностих - початку двохтисячних.

Ранні роки

Олександр Вікторович народився в Москві в 1953 році. Він навчався на міжнародному відділенні факультету журналістики МГУ, що дозволяло йому в майбутньому, на відміну від більшості радянських громадян, подорожувати по Європі. Ясно, що список країн був жорстко регламентований, тому Елагину довелося попрацювати тільки в Чехословаччині. Там він пробув чотири роки, а потім знову повернувся в СРСР.

театр

У театрі Єлагін спробував себе ще в шкільні роки. У 22 роки він почав працювати під керівництвом режисера Романа Віктюка. Єлагін називає його своїм педагогом, який зробив з нього справжнього актора. Комфортною і непогано оплачуваної роботи в Союзі товариств дружби, по лінії якої Олександр Вікторович і поїхав раніше до Чехословаччини, він вважав за краще театральну студію з зарплатою 150 рублів. Саме колосальний театральний бум середини вісімдесятих і висмикнув Єлагіна з Праги, де його начальником була Валентина Терешкова.

РЕН-ТВ, 7-TV, «НТВ-ПЛЮС»

У неспокійні дев'яності Олександр Єлагін встиг попрацювати і провідним спортивних новин на каналі "2x2", і рекламником на радіостанції «Ехо Москви». З 1996 року Єлагін - коментатор матчів англійської Прем'єр-ліги на РЕН-ТВ. Його професійним дебютом став матч на Суперкубок Англії, де «Ньюкасл» переграв «Манчестер Юнайтед» з рахунком 5: 0. З тих пір у свідомості багатьох російських любителів футболу Олександр Єлагін, коментатор тоді зовсім новий і не дуже досвідчений, став асоціюватися саме з Туманним Альбіоном.

Театральну кар'єру Елагину довелося закінчити. У дев'яності роки в театрі платили мізерно мало, та й сама атмосфера різко змінилася не в кращу сторону. Почалися професійні розбіжності з колегами по цеху, проблеми взаєморозуміння.

Після відходу з РЕН-ТВ Єлагін - коментатор вже на каналі 7-TV. Профіль залишається тим же - англійська Прем'єр-ліга. Коментаторських діяльність він поєднує, працюючи ведучим програми «Футбольна літопис».

На 7-TV Олександр Єлагін пропрацював до 2009 року, поки телеканал остаточно не перекваліфікувався в розважальний.

Наступні шість років Єлагін - коментатор на великому спортивному каналі «НТВ-Плюс», куди його покликав Василь Уткін.

«Матч ТВ», «Євроспорт»

Після створення в 2015 році великого спортивного холдингу «Матч», весь коментаторський штаб «НТВ-Плюс» був розформований. Велика частина журналістів продовжила роботу вже на «Матчі», інші, на кшталт Василя Уткіна або Володимира Стогніенко, пішли на інші канали. Сьогодні Єлагін - коментатор на «Матчі», але позаштатний, що працює на гонорарній основі. Він як і раніше залишається головним голосом англійського чемпіонату. Дуже небагато коментаторів можуть зрівнятися з ним в знанні історії британського футболу, а також всього того контексту, навколишнього англійський чемпіонат.

До брати участь позаштатного працівника Олександр Вікторович відноситься стоїчно і навіть шукає в цьому переваги. Одне з них - можливість суміщення. З літа 2016-го Єлагін - коментатор (фото вище) на каналі «Євроспорт». Там він радує глядача, працюючи на матчах Чемпіоншипа - другого за значимістю англійського дивізіону.

захоплення

Олександр Єлагін - справжній естет. Крім театру, він цікавиться класичною музикою: Вагнером, Россіні, Моцартом, Чайковським. Перебуваючи в Празі, він разом з дружиною відвідав вагнерівських оперу, яка тривала шість годин. Також він великий шанувальник Марка Бернеса - одного з головних представників радянської естради 40-50-х років.


Цікаві Статті

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Карбування м'яча - це дуже важлива вправа, яким повинен володіти кожен футболіст. Багато хто вважає, що набивати м'яч вміти не потрібно, тому що ця вправа вам не знадобиться в реальній грі. Так, дуже рідко можна побачити, щоб футболіст набивав м'яч прямо під час матчу, проте це не означає, що вам не варто звертати увагу на цю вправу.

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

У голосуванні за право проведення зимових Олімпійських ігор 2002 з великим відривом переміг місто Солт-Лейк-Сіті в американському штаті Юта. Членам МОК для виявлення переможця знадобився всього один тур, замість передбачуваних трьох. Успіх же самих ігор був не таке однозначне. У пам'яті уболівальників залишилися не тільки перемоги олімпійців. 8 лютого 2002 року XIX зимові Олімпійські Ігри відкрив президент США Джордж Б

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Коні - це диво-тварини, які стають для людей друзями. Більш відданого представника тваринного світу і не знайти. Кажуть, що собака - друг людини, але кінь може стати кращим другом. Це величні і в той же час граціозні тварини. Хоча вони сильні духом, але мають ніжну душу. Лише кілька хвилин достатньо побути в присутності

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Сучасний світ сповнений стресів, хвороб, виснаження і відчуття дисбалансу. Одного разу серед щоденної метушні людина зупиняється і розуміє, що дуже вже далеко пішов від світу в душі. І тоді починаються пошуки засобу, здатного повернути відчуття щастя буття. Багато шукають знаходять вихід із ситуації в східних практиках. Йога вже д

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

На велосипедному ринку представлено так багато видів мастила ланцюга, що виникає величезна проблема вибору. Кожен виробник твердить, що його продукт краще, а продавець намагається продати найдорожчий товар, розповідаючи про його достоїнства. У фокусі даної статті - велосипедна мастило для ланцюга велосипеда, яка вона буває, як правильно застосовується і чим відрізняється від конкурентів. Види мастил На ринках велосипедну мастило можна зустрі

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Заняття спортом здатні змінити не тільки фігуру, але і думка людини про себе. Коли намагаєшся стежити за своєю вагою, самооцінка миттєво виростає. Добре виглядати хочеться цілий рік, тому існує нагальна потреба в фізичних навантаженнях. Кращі закладу для відмінного проведення часу - фітнес-клуби, де можна не тільки усередині позайматися, але і добре відпочити. Одне з таких місць - це фітнес-парк «Чемпіон». Уфа - місто, де розташ