• Tuesday May 21,2019

Вичинки шкіри бобра в домашніх умовах: особливості, рекомендації, етапи обробки

Мисливці люблять використовувати шкури хутрових звірів для виготовлення мисливських трофеїв і, звичайно ж, для пошиття хутряних виробів. Але для того, щоб всі вони прослужили довго і радували око господарів, потрібно дотримуватися певних правил. А найголовніше з них говорить: вироблення шкури бобра в домашніх умовах повинна бути якісною, інакше через короткий час виріб просто розповзеться по швах.

Про те, як правильно провести процес вичинки, ми і розповімо далі в статті.

Технологія вичинки звіриних шкур

Щоб стати володарем розкішної бобровій шуби, потрібно спочатку вдало сходити на полювання, потім правильно зняти шкуру тварини і обробити, з дотриманням технології, не забуваючи про важливу подробиці - процес вироблення шкури бобра, так само як і інших хутрових звірів, призводить до її усадки майже на 25% від загальної площі.

Дуже важливо тому з самого початку правильно розрахувати, скільки ж потрібно виробити шкурок, щоб отримати жадане хутряне манто. Сама ж вироблення проходить в три етапи, про які ми і будемо розповідати докладно:

 1. Підготовка шкури.
 2. Вироблення.
 3. Обробка виробленої шкури.

Отже, приступимо!

Підготовка шкури: готуємося до вироблення

Кушніри, що мають серйозний досвід роботи, стверджують, що процес вироблення шкури бобра повинен починатися якомога швидше, але таке можливе далеко не завжди. Значить, якщо бобри були забиті кілька днів тому, а то і зовсім чекали закінчення мисливського сезону, їх шкуркам потрібно повернути стан, близький до парного. Тобто з прісно-сухого способу зберігання (при ньому міздрю рясно посипають приблизно півкілограма солі, залишаючи так на два тижні) шкурку треба розконсервувати шляхом її отмоканія.

Як це робиться? Шкірку поміщають в спеціальний розчин, при приготуванні якого дотримується таке співвідношення:

 • 5 л води,
 • стакан солі,
 • фурацилін в таблетках (3 шт.);
 • 2, 5 кг будь-якого прального порошку або миючого засобу (і рідкого, і порошкоподібного).

При цьому потрібно враховувати, що на кілограм шкурок піде приблизно 8 літрів готового розчину. Якщо його буде менше, то шерсть виявиться збитої в грудки, а якщо перестаратися, то в ній може початися швидке зростання мікроорганізмів.

Продовжуємо готувати до вироблення: Отмока

Вироблення шкіри бобра в домашніх умовах займає не одну годину, саме тому в описаний вище розчин і додають фурацилін і сіль. Вони знезаражують рідина, не дозволяючи в ній розмножуватися бактеріям, що провокує процес гниття.

Миючий же засіб - це відмінний компонент, що допомагає очистити хутро і міздрю від всілякого бруду і прискорити процес вимочування. До речі, слід звернути увагу і на те, щоб порошок, що входить до складу розчину, не містив біологічно активних речовин, інакше процес, навпаки, затягнеться.

Пам'ятайте, що готується розчин для отмока слід старанно перемішувати до повного розчинення солі і фурациліну, і тільки потім в нього можна буде опускати шкурки. Для того щоб вони гарненько отмокла, потрібно витратити близько 24 годин. Правда, іноді цей процес триває і довше, тоді потрібно готувати ще один розчин для отмока.

Мездрение шкурок бобра

Коли шкурки досить отмокнуть, по ним потрібно ще раз пройтися тупим ножем і відчистити від жиру, м'яса і сухожиль, що залишилися на них. При цьому потрібно бути вкрай обережно - не підрізати коріння волосся і уникати розриву або розрізу шкіри.

Процес вироблення шкури бобра потрібно продовжувати, навіть якщо вже здається, що вона чиста, так як під час процесу мездренія шкірна тканина розбивається. В результаті підвищується її проникність для тих речовин, про які ми будемо говорити далі.

До речі, якщо міздря виявиться товстої, доведеться шкіру трохи зрізати, щоб шкурка не залишилася грубої, інакше згодом вона буде занадто незручною для шиття.

Після описаного процесу шкурки миють. Це потрібно робити в будь-якому випадку, навіть незважаючи на те, що в Отмока присутнє миючий засіб. Для миття користуйтеся звичайним шампунем і теплою водою. Якщо хутро виявляється занадто жирним, в воду можна додати рідкий миючий засіб, який допоможе його знежирити.

Вироблення шкур бобра в домашніх умовах оцтом

Переходимо до основного процесу вичинки - пікеліванію. За допомогою цього процесу ми зможемо домогтися еластичності і м'якості кожевой тканини в шкірці бобра.

Розчин Пікель, який знадобиться для цього, готується в такий спосіб: в чисту воду додається 50 г солі і 70% оцтова кислота (у співвідношенні 10 г на літр води).

Пам'ятайте, що замість оцту використовувати соляну або сірчану кислоту не можна. Вони можуть завдати шкоди не тільки шкуркам бобра, але і вашому здоров'ю!

Вироблення шкіри бобра оцтом триває протягом доби. Якщо з якоїсь причини потрібно прискорити процес, то концентрацію оцтової кислоти можна підвищити, додавши її з розрахунку 20 г на літр води. Цього буває достатньо, щоб скоротити процес до 10- 12 годин. Правда, при такому співвідношенні можна знизити міцність шкурки, тому варто подумати, чи потрібно прискорювати процес.

Щоб зрозуміти, закінчилося чи пикелевание, потрібно пальцями зігнути міздрю і сильно здавити її в цьому місці. Якщо з'явиться біла смужка (вона називається «сушінка»), то процес підійшов до кінця. До речі, шкурки потрібно час від часу помішувати дерев'яною палицею, а через 12 годин залити їх новим Пікель.

Пролежка і розбивка шкурки бобра

Щоб проникла в кожевую частина кислота рівномірно розподілилася по всій поверхні полотна, його потрібно залишити відлежатися ще на 24 години.

 • Після цього шкурку ретельно промивають під проточною водою і віджимають (але ні в якому разі не викручують!)
 • Потім розминають, тобто розтягують і в довжину, і в ширину.
 • Поміщають шкурку в содовий розчин (співвідношення: чайна ложка на літр води). Це потрібно, щоб нейтралізувати залишки кислоти, здатні пошкодити поверхню.

А для закріплення результату проводять дублення.

дублення шкури

Вироблення шкіри бобра в домашніх умовах не може вважатися завершеною без дублення. Так як тільки ця процедура робить матеріал непроникним для вологи, стійким до коливань температури і різних хімічних речовин.

Для проведення дублення потрібен калієвий або натрієвий хромпик. Вони розрізняються за кольором, але це для подальшого процесу не принципово.

Приблизно 5 грамів хромпика додають в нагріту до 40 ° С воду, туди ж кладуть сіль (з розрахунку 50 г на літр води) і починають процедуру. Тривати вона буде приблизно дев'ять годин; щоб зрозуміти, що процес підійшов до кінця, потрібно відокремити від шкірки маленький шматочок. Якщо він виявиться однорідно пофарбованим, то дублення пройшло успішно.

В цьому випадку шкурку виймають з розчину і розкладають хутром назовні, залишивши так на 12 годин. Після чого потрібно не забути ще раз випрати її з шампунем і промездріть.

Жирування і просушка

Рецепт вичинки шкір бобра має на увазі і обов'язкове жирування. Воно необхідне для того, щоб надати виробу еластичність. Проводять ж його за допомогою паст і розчину, які можна приготувати і самостійно. Для цього використовують трансформаторне мало і господарське мило, які варять на водяній бані до отримання густоти сметани.

Шкури розправляють хутром назовні, трохи підсушують, а потім знову перевертають хутром вниз і починають м'яти і тягнути їх. Коли мездра стає сухою, на неї наносять пасту і продовжують м'яти, поки шкурки не висохнуть остаточно.

Як надати шкірці «товарний вигляд»

Після того як будуть пройдені всі перераховані вище етапи вичинки шкіри бобра, хутрі потрібно надати м'якість, блиск і здатність розсипатися під руками. Для цього потрібно провести шліфовку шкіряної тканини шматком наждачного паперу, потім за допомогою тирси листяних дерев знежирити міздрю і, нарешті, розчесати хутро бобра.

Як бачите, процедура вироблення забирає багато часу і сил, зате результат очевидний: ваше виріб нітрохи не поступиться заводський кушнірське продукції.

Вироблення шкур бобра в Москві

Правда, в домашніх умовах важко змагатися з можливостями налагодженого виробництва, на якому не тільки правильно оброблять і вироблять хутро, а й пострижуть або пофарбують його в залежності від бажання замовника.

Потрібно сказати, що бобровий хутро останнім часом стає все більш популярним. Раніше його використовували тільки в чоловічому гардеробі, так як він досить важкий і щільний, але сучасні технології дозволяють обробити шкурки бобра так, щоб вони стали легкими та зручними - придатними для жіночого одягу.

До речі, особливо цінується в цьому відношенні хутро з черевної частини тушки бобра - там він значно м'якше і в той же час, щільніше, ніж на спині і боках.

Взагалі такого хутрі властива висока несучість (його можна використовувати 18 сезонів!), Густота, здатна захистити від будь-якого холоду, і красиві відтінки, завдяки яким верхній одяг має розкішний вигляд і відмінно поєднується з іншими видами хутра і тканинами.

У Москві можна знайти безліч студій, які займаються не тільки професійної виробленням і підготовкою шкур до пошиття верхнього одягу, але і виготовленням опудал тварин. Бобри тут не є винятком.

Скільки може коштувати вироблення шкури бобра

Не завжди є можливість обробити мисливський трофей самостійно. Тоді люди цікавляться, у скільки може обійтися вироблення шкури бобра. Ціна на цю послугу коливається в залежності від розміру тварини. Так, у разі якщо бобер великий, доведеться віддати близько 1400 руб., А якщо маленький, то 900 руб.

Білування тварини коштує приблизно 1500 руб., А стрижка виробленої шкури - 200 руб.

До речі, пам'ятаєте, що за неправильну заготовку шкурок, яка привела до появи на них порізів, дірок або підгнилих ділянок, з замовника в деяких студіях беруть надбавку, що становить до 15% від суми замовлення.

Що здасться більш зручним - спробувати самостійно виконати всі етапи вичинки або ж заплатити за це гроші фахівцям, можете вирішити тільки ви. Але яким би не був цей вибір, бажаємо вам удачі!


Цікаві Статті

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Багато атлетів недооцінюють роботу портняжной м'язи. Вона знаходиться на внутрішній поверхні ваших стегон. Її основне завдання - стабілізація області таза і ніг, а також захист колінних суглобів від можливих травм. Якщо кравецька, або як її ще називають, привідний м'яз слабкіше, ніж сусідки - зупиняється ріст інших груп м'язів. При слабо розвинених призводять м'язах можна легко

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Пекін був обраний столицею XXIX Літньої Олімпіади в 2001 році на сесії МОК, що проходила в Москві. Його конкурентами за право прийняти Ігри були Торонто, Париж, Осака і Стамбул. Олімпіада проходила в 2008 році і стала наймасштабнішою за всю історію. Китай підійшов до підготовки та проведення Олімпіади з максима

Воблери Strike Pro. Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro. Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro - це рибні приманки від всесвітньо відомого виробника, дистриб'юторська мережа якого поширюється аж на 60 країн у всьому світі. Рибалки із задоволенням купують ці снасті, т. К. Вони відрізняються високою якістю, величезним асортиментом та прийнятною вартістю. Про бренд Компанія Strike Pro розпочала свою діяльність в 1

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

Сьогодні у нас піде мова не про банальне спустошенні холодильника в позаурочний час. Ті, хто практикує подібні нічні походи на кухню, навряд чи зможуть розлучитися із зайвою вагою, скоріше, навпаки, наберуть ще більше. Сьогодні ми поговоримо про спеціальний засіб для схуднення під назвою «Нічний перекус». Його склад повністю натуральний, а значить, не завдасть час здоров'ю, але при цьому п

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Що розповідають про аптечний допінгу спортвікі, журнали, книги, дають загальне уявлення про те, як бодібілдер може поліпшити свої показники, користуючись медикаментами. Знайшлося застосування найрізноманітніших фармацевтичним продуктам, від екстрактів женьшеню і левзеї до лікарських засобів, що впливають на

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Кожен завзятий рибалка хоче в своїй колекції мати воблер Yo Zuri. Принади цієї японської фірми дуже якісні, а тому служать довго. Протягом довгих років бренд використовує свою унікальну технологію у виробництві воблерів. Так, самі їх роблять із пластику, гаки - з ванадіума, використовуючи при цьому спеціальні хімічні заточки. Так що зірватися після упіймання у риби шансів просто немає. Форма, ко