• Tuesday June 25,2019

Типи велосипедів. Як правильно вибрати велосипед за типом призначення? Спортивні велосипеди: ціна. Дитячі велосипеди

Велосипеди є досить цікавими засобами пересування людини. У багатьох країнах ними користуються люди з різним грошовим достатком, і це радує. Використовуватися моделі можуть на самих різних покриттях. Таким чином, перед виробниками давно постало завдання оптимізувати конструкцію для комфортного пересування по будь-якій поверхні.

Ні для кого не секрет, що розробки в цій сфері досі тривають. Зміна різних конструктивних елементів в велосипедах призвело до їх поділу. Однак можна виділити два основних типи, а саме - дорожні і позашляхові моделі. Перший вид багато додатково ділять на утилітарні і спортивні модифікації.

Позашляхові велосипеди можуть бути гірськими, гібридними або циклокросовий. Однак на цьому класифікація моделей далеко не закінчується. Додатково поділ відбувається по трансмісії, приводу і конструкції. З огляду на все це різноманітність, можна зрозуміти, чому у людини перед покупкою велосипеда виникає багато питань. Щоб у всьому розібратися, слід більш детально ознайомитися з сильними і слабкими сторонами того або іншого типу.

Особливості утилітарних моделей

Ці типи велосипедів в основному оснащуються кошиками, а рами в них передбачені відкритого типу. Міські модифікації утилітарного виду є досить громіздкими і слабоманевреннимі. Також слід відзначити велику жорсткість вилки. Вантажні моделі зустрічаються досить часто. Каретка в них з'єднується з рамою безпосередньо. Складні типи утилітарних велосипедів можна побачити на вулиці рідко. Амортизаційні системи в них не встановлюються.

Спортивні велосипеди: підвиди і їх особливості

Зазначені типи велосипедів, як правило, рулями оснащуються баранчатого виду. Для високої швидкості передні рами встановлюються жорсткі. Застосовуються вони найчастіше закритого типу. В результаті досягається висока міцність конструкції. Системи передачі швидкостей встановлюються подвійні. Труби для рами зустріти можна з самих різних сплавів.

Якщо розглядати шосейні модифікації, то там застосовуються баттірованниє моделі. Коштують такі спортивні велосипеди (ціна ринкова) в районі 13 тис. Руб. Вони дуже прості і здатні витримувати великі навантаження. Трекові велосипеди відомі своєю маневреністю. Їх рами розробляються таким чином, щоб успішно справлятися з циклічним напругою, яке на них виявляється. Коштують такі спортивні велосипеди (ціна ринкова) близько 15 тис. Руб. У свою чергу, обробні моделі дуже прості за конструкцією. Труби найчастіше в них можна зустріти круглого перетину. В кінцевому рахунку це надає їм достатню жорсткість.

Також серед спортивних моделей виділяють туринги. Вони відносяться до спеціальних велосипедів, які використовуються для гонок виключно по асфальтових дорогах. Рами в них найчастіше закритого типу. Маса велосипедів в середньому невелика за рахунок малого діаметра труб. Останнім типом спортивних велосипедів прийнято вважати шосейні гібриди. Рулі у них зустрічаються тільки прямі. Багажниками такі велосипеди обладнуються досить рідко. Також слід зазначити, що у них встановлюються гальмівні системи тільки за задню вилку.

позашляховий тип

Дані типи велосипедів відрізняються наявністю амортизаційних вилок, а шини для їзди використовуються з особливим протектором. Трансмісії найчастіше застосовуються передавального типу. По виду підвісок позашляхові велосипеди можуть бути ригиден або хардтейлорамі. Перший підтип відрізняється тим, що втулка у нього досить жорстка, в той час як хардтейлори більш універсальні.

Підвіска у них встановлюється з втулкою середньої жорсткості на задній вилці. Велосипеди з двома шліфтерамі зустрічаються рідко. Деякі окремо виділяють комфортні, які оснащуються спеціальними пір'ям. Завдяки їм малі вибоїни на дорозі не відчуваються.

гірські велосипеди

Ці типи велосипедів призначені для їзди по пересіченій місцевості. Деякі люди такі моделі називають маутінбайку. Відмінною їх особливістю є посилена рама. В середньому діаметр покришки коливається в районі 25 дюймів. Найбільш поширеним підвидом гірських велосипедів прийнято вважати ашанбайкі. Рами в них встановлюються тільки закритого типу. За стабільністю вони досить хороші за рахунок широкої передньої вилки.

Блоки задніх зірочок у них розташовуються близько один до одного. Таким чином, компактність у таких велосипедів хороша. Ще одним підвидом гірських велосипедів є крос-кантрі. Ці моделі оснащуються довгою виделкою. В цілому вони більшою мірою призначені для гонок по пересіченій місцевості. Обійдеться в середньому велосипед крос-кантрі в 20 тис. Руб. Ще одним цікавим підвидом гірських велосипедів прийнято вважати найнери. Відрізняються вони від інших модифікацій тим, що оснащуються колесами різного діаметру.

Чим цікаві гібриди?

Даний тип велосипедів рами має зазвичай відкритого типу. Виготовляються вони багатьма виробниками з вуглецевого волокна. Використовуються гібриди більшою мірою для подорожей по грунтових поверхонь. Висока стабільність велосипеда забезпечується в них за рахунок системи "дуал контрол". Полягає вона в швидкому перемиканні швидкостей. При цьому проскакування зірочки ніколи не відбувається. Приводи в гібридах, як правило, встановлюються троссікового типу. Передні зірочки розташовані за передавальної муфтою.

циклокросовий велосипеди

Даний тип досить схожий за своєю конструкцією з шосейними моделями. Рами у нього, як правило, відкритого виду. Виготовляються вони в основному з алюмінію. Покришки в велосипедах використовуються зубчастого типу, а гальмівні системи можуть встановлюватися найрізноманітніші. На сьогоднішній день найбільш поширеними вважаються кантільоверниє модифікації. Троссіковий привід знаходиться на кермі. Вилки в велосипедах є середньої жорсткості. Перемикання швидкостей здійснюється через монетку.

Як вибрати модель для дитини?

В першу чергу слід розуміти, що велосипеди для дітей повинні бути безпечними. В даному випадку алюмінієві рами підходять найкраще. Передні вилки на велосипеди для дітей підбираються виходячи з середовища використання. Для катання на асфальтовій поверхні важливо підбирати механізми з гнучкою передній втулкою. Вона дозволить велосипеду бути більш стабільним на дорозі з маленькими вибоїнами.

Як варіант, деякі радять розглядати складні моделі. В такому випадку міцність рами буде невисокою. Якщо говорити про велосипедах для поїздки по пересіченій місцевості, то важливо віддавати перевагу модифікаціям з системою амортизації. На сьогоднішній день найбільш поширеними вважаються пружинно-масляні типи. Варто в середньому дитячий велосипед в районі 9 тис. Руб.

Купівля велосипеда для велогонок

Для велогонок дуже важливо підібрати Багатошвидкісні модель. Приводи, як правило, встановлюються на велосипедах ремінні. Також слід приділити увагу амортизаційної системи. Для спортивних велосипедів найбільш якісними вважаються повітряно-масляні модифікації. Підходять вони тільки для двухкоронних вилок. Граничний тиск вони витримують досить велику. Рами можна зустріти відкритого і закритого типу.

Труби, як правило, є з круглим перетином. При цьому товщина металу на різних ділянках може відрізнятися. В результаті велосипед здатний витримувати високий статичну електрику. Модифікації з заднім приводом зустрічаються досить рідко. Пов'язано це з тим, що маневреність такого велосипеда буде низькою.

Велосипеди для туристичних поїздок

Для туристичних поїздок дуже важливо підібрати міцний велосипед з надійною трансмісією. При цьому складні модифікації деякими розглядаються в першу чергу. Приводи найчастіше вибирають ланцюгового типу. Однак на сьогодні ринок готовий запропонувати і різні ремінні модифікації. Найбільш міцними зірочками вважаються ті, які робляться з магнієвого сплаву.

Безпосередньо вилка повинна бути виготовлена ​​з вуглецевої сталі. Коштувати такий велосипед буде досить дорого, але прослужити він зможе довго. Для перемикання швидкостей найчастіше користуються поворотними механізмами. Однак можна знайти велосипеди з трігнерамі, в яких встановлюються дві монетки.

Спортивний велосипед "Старт-шосе"

Велосипед "Старт-шосе" від Харківського велосипедного заводу (ХВЗ) відрізняється своїми швидкісними характеристиками. Рама у нього є відкритого типу. Вилка встановлюється досить висока, а жорсткість її знаходиться на середньому рівні. Колеса в стандартній моделі передбачають наявність 32 спиць. Передній і задній обід у велосипеда є абсолютно ідентичними. Виготовляється рама у "Старт-шосе" повністю з алюмінію.

Зносостійкі параметри у неї досить хороші. Перетин труб у велосипеда кругле. Додатково слід зазначити, що товщина їх стінок на всіх ділянках однакова. З дрібної вібрацією велосипеду дозволяє впоратися амортизаційна система. Плавність ходу забезпечується за рахунок швидкого перемикання швидкостей. Коштує цей велосипед ХВЗ на ринку приблизно 15 тис. Руб.

Велосипед "Турист ХВЗ"

Велосипед "Турист" у свій час дуже активно використовувався в шосейних гонках. Стандартна його комплектація передбачає використання рами з переднім приводом. Маса велосипеда незначна за рахунок тонких стінок труб. У нижній частині вона посилена за рахунок овального перетину. Статична напруга витримують в межі норми велосипеди "Турист". "Старт-шосе" в цілому досить схожий з цією моделлю.

Регулювання керма здійснюється за допомогою поворотного механізму з фіксатором. Передня втулка надійно захищена від бруду. Рами баттонірованного типу використовувалися досить рідко. У ранніх модифікаціях підсідельні труби з'єднувалися з кареткою безпосередньо. Варто велосипед "Турист" в середньому 14 тис. Руб.

Спортивна модель "Супутник ХВЗ"

Велосипед "Супутник" відрізняється малою рульовою колонкою. З'єднання передньої вилки передбачено гвинтове. Рама в даному випадку розроблена під один роз'єм. Для амортизаційної системи велосипеда використовується цілий ланцюг шарнірів. Труби в зазначеній модифікації йдуть зі змінною товщиною перетину. Статична напруга цей велосипед ХВЗ витримує досить велика. З'єднання зі склянкою передбачено зварювальне.

Задня частина трикутника складається з двох пар труб. Каретка з'єднується з підсідельною втулкою безпосередньо. Деталі в даному велосипеді в основному зроблені з магнієвого сплаву. Безпосередньо ланцюг частково складається з вуглецевого волокна, задні зірочки касетного типу. Зчеплення з поверхнею в цьому велосипеді хороше. При цьому плавність ходу забезпечується за рахунок шліфтера. Варто велосипед "Супутник" приблизно 15 тис. Руб.

Складні велосипеди для поїздок

Моделі даного типу вважаються досить популярними. Використовуватися складаний велосипед може як дорослими, так і дітьми. Рами на ньому найчастіше можна зустріти відкритого типу. За рахунок цього компактність велосипеда зростає в кілька разів. Тросикові приводи встановлюються в основному на кермі. Як матеріал для рам використовують сплав з молібдену. Він абсолютно не схильний до корозії і добре переносить екстремально низькі температури.

В даному випадку втома металу буде невисокою. Деякі модифікації розкладних велосипедів розроблялися з заднім приводом. При цьому блоки зірочок розташовувалися тільки в передній частині. Моделі з амортизаційними системами зустрічаються досить рідко. При цьому передні вилки є в основному однокоронние. Плавність ходу у велосипедів забезпечується за рахунок монетки. Передні втулки у них розташовуються на підшипниках різного діаметру. Безпосередньо з'єднання частин передбачено гвинтове. Обійдеться в середньому хороший складаний велосипед в районі 12 тис. Руб.

Велосипед для дітей з ручкою "Турбо Трайк М53"

Велосипед з ручкою є дуже зручним, а привід в ньому встановлюється ланцюгового типу. Виготовляється рама у нього з алюмінієвого сплаву. Безпосередньо ручка робиться з легованої сталі. Пластикові деталі в зазначеному велосипеді відсутні. За стабільністю ця модель досить хороша. Зірочки в даному випадку встановлюються в передній частині, для плавності ходу є шліфтер. Для зміни швидкості використовується поворотний перемикач.

Система управління в велосипеді застосовується "дуал контрол". Амортизаційний механізм виробником передбачений пружинно типу. Передня вилка для більшої стабілізації робиться широкою. Передні і задні колеса встановлюються однакового діаметра. Перетин труб в даному випадку є круглий. Регулювати висоту ручки можна за допомогою спеціального механізму з фіксатором. При цьому використовувати будь-які ключі необхідності немає. Також дитині можна дуже просто виставити кермо по величині. Коштує цей велосипед з ручкою на ринку 12 тис. Руб.

Велосипеди компанії "Стелс"

Велосипеди "Стелс" славляться своїми відмінними трансмісіями. Перемикати швидкості на них досить швидко і зручно. При цьому проскакування ланцюга відбувається рідко. З гірських велосипедів слід зазначити моделі з відкритими рамами. Гальмівні системи в них встановлюються на два приводи. З'єднання з рульовою колонкою - гвинтове. Шосейні велосипеди зазначеної компанії оснащуються додатковим набором підшипників для збільшення швидкісних характеристик.

Також слід зазначити, що багато моделей виробляються з прямими кермом. Рами, в свою чергу, є відкритого типу. Останнім часом вказана торгова марка презентувала утилітарні моделі для споживачів. Для вантажних перевезень вони підходять добре. Рами в них баттированного типу.

Товщина стінок при цьому змінюється на різних ділянках. Амортизаційні системи, як правило, встановлюються пружинно-масляного типу, з системою спеціальних клапанів. За рахунок цього вилка стає рухомий і нерівна поверхня проблем не викликає. Стоять в середньому утилітарні велосипеди "Стелс" в районі 14 тис. Руб.

4-колісні велосипеди для дорослих

4-колісний велосипед випускається, як правило, на хромомолібденової рамі. Додатково можуть використовуватися алюмінієві і титанові сплави. Амортизаційні системи застосовуються повітряно-масляного типу. Для їх ефективної роботи необхідні спеціальні картриджі. Завдяки підсідельним штирів статичне навантаження витримується велика. Приводи можна зустріти як ремінного, так і ланцюгового типу.

Гальмівні системи також встановлюються різноманітні. Відмінною особливістю таких велосипедів вважається хороше зчеплення з поверхнею. Досягається це за рахунок використання шліфтеров. Вони значною мірою продовжують термін служби підшипників, знімаючи з них навантаження. Монетки для перемикання швидкостей використовуються досить рідко. Варто в середньому велосипед такого типу в районі 21 тис. Руб.

Велосипеди "Строллер" для дітей (від року до трьох)

Компанія "Строллер" дитячі велосипеди (від року до трьох) виробляє найрізноманітніші. Найбільш затребуваними на сьогоднішній день є триколісні модифікації. В першу чергу вони відрізняються зручними сполуками. З усіх боків вони досить сильно захищені та дитині буде в велосипеді дуже комфортно.

Система амортизації, як правило, встановлюється звичайна - пружинного типу. У свою чергу приводи можна вибирати між ремінними, а також ланцюговими видами. Гальмівна система в основному встановлюється в задній частині рами біля тріскачки. Каретки, як правило, мають надійне з'єднання і прослужити здатні довго.

Особливості шосейних гібридів

Головним для шосейних гібридів є плавність ходу. Касети і тріскачки для таких цілей не підходять. Кращі велосипеди виробники випускають з шліфтерамі. Передні перемикачі розташовуються в нижній частині рами. Кермові колонки можуть бути найрізноманітніші, але найбільш поширеними вважаються прямі модифікації. Обіду в таких велосипедах встановлюються на 23 дюйма.

Рами існують як відкритого, так і закритого типу. Над дієсловами встановлюються замки сідла. З'єднання з рамою відбувається за допомогою підсідельного затиску. Передній блок зірочок, як правило, дуже компактний. Винос для такого типу велосипедів робиться незначний. У даній ситуації він суттєво підвищує чутливість рульової колонки. Варто в середньому шосейний гібрид в районі 18 тис. Руб.

Як вибрати підлітковий велосипед?

Для підлітків має сенс вибирати велосипед серед гірських модифікацій. Вони здатні витримувати великі навантаження, а позашляховий протектор дозволить без проблем пересуватися по грунтовій поверхні. Раму для таких цілей найкраще підбирати відкритого типу. При цьому зірочки повинні бути виготовлені з вуглецевої сталі. Шатуны перед покупкой важно проверить на прочность. Дополнительно следует осмотреть педали.

От рамы они не должны отклоняться. В противном случае каретка повредится, и велосипед быстро поломается. В последнюю очередь осматриваются зажимы седла, а также рулевой колонки - пластиковые детали здесь использоваться не должны. Тормозные ручки обязаны свободно наживаться без какого-либо усилия. Стоят в среднем для подростка горные велосипеды (цены рыночные) в пределах 13 тыс. руб.

Велосипеды с планетарной передачей

Моделі з планетарною передачею - це кращі велосипеди для їзди по пересіченій місцевості. Кермові коліна у них, як правило, передбачені гвинтового типу. Рами виготовляються в основному відкриті. З'єднання зі склянкою здійснюється за допомогою зварювання. Каретка в велосипедах встановлюється досить скромних розмірів. Кріплення втулки здійснюється за хащами.

Пір'я в даному випадку встановлюються тільки на задній вилці. У той час як шарніри повинні бути на передній частині рами. Маса велосипеда даного типу незначна. Досягається це за рахунок використання спеціального алюмінієвого сплаву. Однак виробники на ринку надають вибір серед сталевих модифікацій. Обійдуться вони споживачеві на порядок дешевше. Подвійне баттонірованіе для рами застосовується досить рідко. У розрізі труба є круглої форми. У свою чергу овальні модифікації використовуються тільки в професійних моделях.

Троссіковий привід встановлюється в рульовій колонці, а перемикання швидкостей відбувається за допомогою монетки. Шліфтери в даному випадку не використовуються. Амортизаційні вилки зустрічаються як однокоронние, так і двухкоронние. Стоять в середньому даного типу велосипеди (ціни ринкові) в районі 15 тис. Руб.


Цікаві Статті

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Активний спосіб життя як ніколи в моді. Якщо більше часу приділяти прогулянкам на свіжому повітрі і правильно харчуватися, то це принесе велику користь вашому організму. Завдяки велосипеду можна не тільки розважитися всією сім'єю, але і підтримувати свою фізичну форму. Цей транспорт підвищує тонус, а тако

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Безсумнівно, заняття спортом приносить неоціненну користь для організму. Однак в ході регулярних тренувань нерідко трапляються травми. Уникнути неприємностей при отриманні ударів або при наявності підвищених навантажень на ноги дозволяє захист гомілки і коліна. функції наколінників Які завдання повинна виконувати захист колін? Розглянуті засоби використовуються не тільки для гасіння ударних навантажень, запобігання ушкоджень, але також для обмеження рухливості суглобів. Наприклад,

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Винахід американського полковника ось уже багато років є одним з улюблених видів зброї багатьох людей. З історичних джерел відомо, що знаменитий на весь світ гангстер Аль-Капоне вбив свого боса, використовуючи автомат Томсона. У той час кожна мафіозна угруповання набувала Томмі-Гани. За допомогою них гангстери постійно розстрілювали своїх конкурентів і ворогів. У 1919 році з'явився перший зразок, який був пр

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Сьогодні пара Олена Ільїних та Руслан Жіганшін - одна з найкрасивіших професійних пар у фігурному катанні. Як хлопці знайшли один одного, які їхні сьогоднішні успіхи? Фігуристка Олена Ільїних Уродженка Казахстану, Олена народилася в 1994 році. Її льодова епопея почалася з чотирирічного віку, коли бабус

Вправи для внутрішньої сторони стегон.  Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Вправи для внутрішньої сторони стегон. Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Хто з дівчат в гонитві за привабливою зовнішністю і ідеальною фігурою не займався складним питанням, як прибрати жир з внутрішньої сторони стегон, який як страшний сон переслідує майже всіх представниць прекрасної статі, особливо, після "зимової сплячки"? Якщо ви з їх числа - не біда! Поєднання ефективних фізичних навантажень з правильним харчуванням надасть на ваш організм загальне оздоровчий вплив і допоможе зміцнити й підтягти верхню частину ніг з внутрішньої

Кращі вправи для худих ніг

Кращі вправи для худих ніг

Красиві ноги дівчат - предмет обожнювання чоловіків і заздрості подруг. Будь-яка з нас мріє про таких і часом безуспішно бореться з їх повнотою. А якщо все навпаки? У вас дуже худі ноги - що робити? Здавалося б, що за проблема - адже набрати вагу завжди набагато простіше, ніж скинути. Дівчата - володарки худеньких, не надто красивих ніжок, починають на