• Tuesday June 25,2019

Риболовля на Кубі: особливості, цікаві факти та відгуки

Якщо говорити про чудесні місцях для рибного лову на нашій планеті, то Куба, безумовно, буде знаходитися однією з перших в цьому списку. Біля берегів Куби багато рифів, які є притулком сотень видів риб. Крім того, на цьому тропічному острові можна рибалити як в солоній воді океану і морів, так і в прісних річках і озерах. У статті піде мова про особливості риболовлі на Кубі.

Що являє собою ловля риби на Кубі?

Щоб розуміти краще питання, що таке рибалка на Кубі, необхідно розглянути місце розташування цього острова. Куба (назва острова і держави) є найбільшим островом Антільського архіпелагу, він розташований в північній півкулі в субтропічному регіоні планети. З північного заходу Куба омивається водами Мексиканської затоки, південне узбережжя острова виходить до Карибського моря, а з північного сходу від Куби знаходиться Атлантичний океан. Якщо говорити про найближчі островах і території, то на півночі від Куби розташовані Багами і півострів Флорида. Він знаменитий курортом Майамі, на південь від острова знаходиться Ямайка, а на південному сході - держава Гаїті.

Оскільки Куба оточена теплими морями і океанами, то у її берегів мешкає завжди велика кількість різноманітних видів риб, косяки яких приносять до рифів узбережжя острова численні морські течії. Цей факт пояснює, чому рибалка на Кубі і морська рибалка зокрема є унікальною і захоплюючою.

Якщо говорити про різноманітність кубинської морської фауни, то тут можна зустріти рибу-голку або рибу-пилу. Також удача може посміхнутися рибалці, і він зловить рибу-меч. Більшу ж частину улову, як правило, становить срібний короп і тілапія. На прибережному кубинському дні мешкає велика кількість креветок і молюсків, яких місцеві рибалки ловлять і використовують для приготування делікатесних страв для туристів.

Особливості лову риби на Кубі

Багатство кубинського узбережжя різноманітними видами делікатесної риби та інших морських продуктів привело до того, що рибна ловля є одним з популярних занять серед кубинців, яке здійснюється під керівництвом різних фірм, більша частина з них - це державні організації, для задоволення потреб туристів.

У зв'язку з вищесказаним, на Кубі всі види риболовлі розвинені. Тут працюють великі фірми, які використовують сучасні технології для лову риби, також тут працюють багато кубинські рибалки-любителі, які протягом туристичного сезону наймаються на роботу до відповідних державних організації.

Ліцензія для рибалки

Оскільки рибна ловля на Кубі є розвиненим видом діяльності, то необхідно розуміти, що вона регулюється відповідним законодавством з метою збереження флори і фауни країни. Ловити рибу на Кубі можна тільки за ліцензією. Придбати цю ліцензію простіше простого, для цього достатньо звернутися в будь-яку організацію, що займається рибним туризмом, яких на Кубі безліч. Ліцензія видається за пред'явленням паспорта туриста. Також ж тут рибалка отримує інструкцію по рибалці на Кубі.

Спортивна ловля риби

Звичайно ж, риболовлю і активний відпочинок на Кубі неможливо уявити без спортивних змагань з ловлі мешканців моря. Не тільки кубинець, а й кожен турист може взяти участь в одному з цих численних змагань. При цьому існують дві можливості зайнятися спортивною ловлею риби:

  1. Поверхнева рибалка. Називається вона так тому, що під час її практики вдається зловити лише види риб, що мешкають в поверхневих шарах моря. Здійснюється цей вид риболовлі наступним чином: команда змагаються рибалок сідає на катер, потім, катер пливе у відкрите море і під час цього плавання здійснюється ловля риби, тобто катер постійно пливе і не зупиняється.
  2. Донна рибалка. Здійснюється вона точно так само, як і перший вид спортивних змагань з ловлі, тільки в цьому випадку катер зупиняється у відкритому морі. В результаті такої риболовлі вдається ловити глибоководних екзотичних риб, що мають велику цінність, ніж поверхневі види.

Якщо туристи прилітають на Кубу в травні, то вони обов'язково повинні відвідати або взяти участь в міжнародному спортивному змаганні з ловлі риби, яке носить назву Агуха Ернеста Хемінгуея. Це спортивне змагання проводиться щороку вже протягом 65 років і є однією з найстаріших традицій подібного роду в світі.

Коли краще ловити рибу на Кубі?

Оскільки Куба знаходиться в субтропічному регіоні Землі, то для неї характерні два кліматичні сезони: сезон посухи і дощової сезон. Багато людей вважають, що ловити рибу в сезон дощів неможливо, але це не так, оскільки дощі йдуть в основному рано вранці або у вечірній час протягом півгодини, а через 2 години, на увазі високих температур, грунт практично повністю висихає. Тобто особливості сезону дощів дозволяють теж рибалити на Кубі. Для повноти інформації відзначимо, що сезон посухи триває з квітня по вересень.

Таким чином, рибалка на Кубі здійснюється протягом усього року, однак не рекомендується туристу займатися цим видом діяльності в жовтні і листопаді, оскільки на ці два осінніх місяці доводиться велика кількість ураганів.

Ціна рибного делікатесу

Як вже було сказано, індустрія рибного лову - це один з головних доходів від туризму для Куби. Кожна людина, будь то завзятий рибалка або звичайний турист, який прилетів на цей райський острів, щоб полежати на його піщаних пляжах і поплавати в бірюзових водах Карибського моря, повинен обов'язково спробувати хоча б один з безлічі рибних делікатесів, які пропонує ця острівна держава.

Яку ціну доведеться заплатити за це незабутнє задоволення? Все залежить від виду риби і типу страви, приготованого з неї. Наприклад, 150 г філе хека або тунця обійдуться в середньому туристу в 5 американських доларів.

Де найкраща рибалка на Кубі?

Куба надає широкі можливості вибору місця для риболовлі. Головною особливістю риболовлі на Кубі є її різноманітність, яке важко зустріти в іншому куточку планети. Знання кращих місць для лову риби дозволить рибалкам насолодитися процесом лову екзотичних різноманітних видів морських мешканців.

Різноманітні рибні організації, які розташовані на острові, надають туристам широкий спектр послуг. Тут можна придбати все необхідне пристосування та обладнання за помірними цінами, як для лову риби в морі, так і в річках і озерах. Нижче наведено список найзнаменитіших місць для здійснення цього захоплюючого і розслабляючого заняття:

  • Гавана. Звичайно ж, столиця держави Куба пропонує кілька місць, які призначені для риболовлі в тиші і спокої. Перш за все, слід відзначити бухти Хемінгуей і Тарара, в водах яких часто проходять спортивні змагання з рибної ловлі. Тут існує велика ймовірність, що рибалка зловить рибу-голку.
  • Варадеро. Це місце відоме не тільки своїми чудовими пляжами, але ловом деяких екзотичних видів риб, серед яких можна назвати марліну, рифову акулу, барракуду і деякі види мігруючих риб. Місця, що відводяться для рибного лову, знаходяться далеко від пляжів, тому рибалкам ніхто не буде заважати займатися улюбленою справою.
  • Сантьяго де Куба. Що таке містечко Сантьяго де Куба? Це дивовижні пляжі, підводний туризм і, звичайно ж, захоплююча рибалка, адже тут рибалці надається можливість зловити рибу-голку, а в прибережних прісних річках можна виловити екземпляри золотої рибки.

Крім названих вище місць основного острова, незрівнянна рибалка на Кубі також відзначається і на прилеглих до нього більш дрібних островах. Серед них слід відзначити архіпелаги Хардинес-де-ла-Рейна (Королівські Сади), Сьєнфуегос (Сто Вогнів), острови Ларго-дель-Сур (Довгий Південний), Сьенага-де-Сапата (Багно) і Романо (Римський), а також півострів Гуанаакабібес.

Не потрібно думати, що ловля риби на Кубі здійснюється тільки в Карибському морі і Атлантичному океані. Любителям лову прісної риби слід звернути увагу на такі озера, як Леонеро, Редонда, Гранде і Альгодональ.

Рибний тур на Кубі

Ловити рибу, сидячи в човні, або ж беручи участь в спортивному змаганні - це, безумовно, цікаві заняття для кожного любителя риболовлі, однак, на Кубі існує ще один тип риболовлі, який носить назву "Рибний тур".

На практиці це означає наступне: турист орендує яхту на кілька годин, і пливе на ній туди, куди йому захочеться, буде це невеликий острівець або відкрите море, він вирішує самостійно. Оренда яхти також включає в себе вартість різних напоїв і їжі, яка на ній присутній. При наявності бажання рибалка тут же може приготувати самостійно рибу, яку зловить. "Рибний тур" надає можливість зловити рибу-меч, що вважається подвигом серед любителів рибної ловлі на Кубі.

Відгуки туристів

Туристи, які займалися риболовлею на Кубі, відзначають різноманіття місць рибної ловлі, непередавані враження, коли з води витягують екзотичний вид риби, а також хорошу організацію цього виду активного відпочинку. Так, багато готелів, в яких зупинялися туристи, займалися організацією рибного лову й відповідних змагань для тих, хто любить порибалити з вудкою.


Цікаві Статті

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Активний спосіб життя як ніколи в моді. Якщо більше часу приділяти прогулянкам на свіжому повітрі і правильно харчуватися, то це принесе велику користь вашому організму. Завдяки велосипеду можна не тільки розважитися всією сім'єю, але і підтримувати свою фізичну форму. Цей транспорт підвищує тонус, а тако

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Безсумнівно, заняття спортом приносить неоціненну користь для організму. Однак в ході регулярних тренувань нерідко трапляються травми. Уникнути неприємностей при отриманні ударів або при наявності підвищених навантажень на ноги дозволяє захист гомілки і коліна. функції наколінників Які завдання повинна виконувати захист колін? Розглянуті засоби використовуються не тільки для гасіння ударних навантажень, запобігання ушкоджень, але також для обмеження рухливості суглобів. Наприклад,

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Винахід американського полковника ось уже багато років є одним з улюблених видів зброї багатьох людей. З історичних джерел відомо, що знаменитий на весь світ гангстер Аль-Капоне вбив свого боса, використовуючи автомат Томсона. У той час кожна мафіозна угруповання набувала Томмі-Гани. За допомогою них гангстери постійно розстрілювали своїх конкурентів і ворогів. У 1919 році з'явився перший зразок, який був пр

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Сьогодні пара Олена Ільїних та Руслан Жіганшін - одна з найкрасивіших професійних пар у фігурному катанні. Як хлопці знайшли один одного, які їхні сьогоднішні успіхи? Фігуристка Олена Ільїних Уродженка Казахстану, Олена народилася в 1994 році. Її льодова епопея почалася з чотирирічного віку, коли бабус

Вправи для внутрішньої сторони стегон.  Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Вправи для внутрішньої сторони стегон. Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Хто з дівчат в гонитві за привабливою зовнішністю і ідеальною фігурою не займався складним питанням, як прибрати жир з внутрішньої сторони стегон, який як страшний сон переслідує майже всіх представниць прекрасної статі, особливо, після "зимової сплячки"? Якщо ви з їх числа - не біда! Поєднання ефективних фізичних навантажень з правильним харчуванням надасть на ваш організм загальне оздоровчий вплив і допоможе зміцнити й підтягти верхню частину ніг з внутрішньої

Кращі вправи для худих ніг

Кращі вправи для худих ніг

Красиві ноги дівчат - предмет обожнювання чоловіків і заздрості подруг. Будь-яка з нас мріє про таких і часом безуспішно бореться з їх повнотою. А якщо все навпаки? У вас дуже худі ноги - що робити? Здавалося б, що за проблема - адже набрати вагу завжди набагато простіше, ніж скинути. Дівчата - володарки худеньких, не надто красивих ніжок, починають на