• Friday July 19,2019

Плавання на спині: техніка та види

Плавання на спині - це самий специфічний стиль плавання, який кардинально відрізняється від всіх інших. Перевага плавання на спині полягає в тому, що воно дозволяє безперешкодно дихати. Сьогодні ми з вами з'ясуємо, як правильно плавати на спині, і дізнаємося, чим корисно цю вправу.

користь

Плавання на спині, як і інші види плавання, є відмінним кардіовправи. Крім того, воно дуже корисно для хребта. А ще при правильному виконанні вправа дозволяє непогано пропрацювати такі групи м'язів, як найширші м'язи спини, стегна, плечі і трапеції. Плавання чоловіки на спині допомагає зробити поставу красивіше, а спину ширше. Ну а представниці слабкої статі вибирають цю вправу, щоб підтягнути все тіло, стати стрункішою і витривалішими.

Техніка плавання на спині не відрізняється особливою складністю, проте, почавши її освоєння, будьте терплячі і рішучі, так як спочатку, швидше за все, нічого не буде виходити.

види

Плавання на спині буває двох видів: брас і кроль. Однак брас не має спортивного значення. Він застосовується або для відпочинку після довгого плавання, або для порятунку потопаючих. Кроль на спині більш відомий і поширений. По ньому проводять безліч змагань. Кроль також входить в програму Олімпійських ігор. Тому сьогодні ми більше уваги приділимо саме цього виду.

За технікою виконання кроль на спині дуже схожий на однойменний стиль на грудях, тільки рухи здійснюються в дзеркальному відображенні.

положення тіла

Для початку потрібно прийняти горизонтальне положення на спині і повністю витягнути тіло. Підборіддя потрібно підтягнути до грудної клітки, а погляд спрямувати на пальці ніг. Спину потрібно злегка зігнути в грудному відділі, а груди підняти (просто постарайтеся звести лопатки). Коли руки витягнуті за головою, рівень води повинен знаходитися на рівні вушних раковин. Це і є вихідне положення.

Якщо вам не вдається тримати добірок притиснутим до грудей, спробуйте наступну вправу. Між підборіддям і грудною кліткою затисніть тенісний м'ячик. Постарайтеся не упускати його. Контролюючи м'ячик, ви навчитеся стежити за своїм підборіддям і довгий час тримати його притиснутим до грудей. Освоївши вправу на суші, спробуйте його на воді. Незабаром ви зможете і зовсім відмовитися від м'ячика.

рух рук

Цикл руху рук при виконанні даної техніки плавання ділиться на три фази: «захоплення», «підтягування» і «повернення». Отже, почнемо з «захоплення». Витягнута рука занурюється в воду долонею від себе, тобто першим в воду потрапить мізинець. У цій фазі рука захоплює той обсяг води, який в подальшому потрібно буде виштовхнути. Прийшов час виконати «підтягування». Для цього рука рухається під водою в сторону стегна, виштовхуючи воду. У завершальній стадії «підтягування» рука проходить близько стегна і виходить з води мізинцем вгору. Тут же і починається «повернення», під час якого рука просто повертається в позицію для «захоплення».

Коли перша рука знаходиться під водою, в середині «підтягування», друга виконує повернення. Руки повинні постійно перебувати в протилежних фазах. Між ними завжди повинно бути півоберта.

рух ніг

Ноги в плаванні на спині рухаються так само, як і у вільному стилі, - зустрічні гребки вгору-вниз. Під час руху відстань між ногами має становити 15-30 сантиметрів. Один цикл (повне коло однією рукою) включає в себе три удари кожною ногою, тобто всього шість тактів. Рух виконується в основному за рахунок м'язів стегна. Коліна повинні бути розслаблені, а шкарпетки злегка натягнуті. Рух має бути хльостким. При правильній роботі ніг, вони створюють невеликий фонтанчик на поверхні води. При цьому злегка визирати можуть тільки стопи, а коліна повинні завжди бути під водою. Як і у вільному стилі, основний імпульс тіло отримує за рахунок роботи рук, а не ніг.

Плавання на спині: нюанси

Дивлячись на спортсменів, що пливуть на спині, можна подумати, що їх руки завжди знаходяться в прямому положенні, але це зовсім не так. Рівна рука, розрізає воду, не буде давати ніякого імпульсу тіла. Щоб швидко плисти на спині, потрібно навчитися робити так званий S-подібний вигин рук. Розберемо покроково, що він собою являє.

Після «захоплення» рука повинна проштовхнути воду до ніг. Для цього рука згинається в лікті в напрямку попереку. Уявіть, що вам потрібно штовхнути м'яч собі в ноги. Саме так має виглядати рух руки під водою. Після поштовху рука знову вирівнюється і повертається так, щоб першим з води виходив мізинець.

Крім того, під час «підтягування» тіло обертається довкола своєї осі в сторону робочої руки. Всі ці нескладні хитрощі дозволяють домогтися максимальної швидкості.

Тренування

Щоб відпрацювати правильну техніку, для початку навчитеся працювати ногами. Коли удари ногами будуть доведені до автоматизму, ви зможете спокійно плисти без рук. Це дозволить тренувати руки, не думаючи про необхідність триматися на воді.

Щоб навчитися працювати корпусом, також знадобиться плавання на спині без рук. Руки при цьому витягуються уздовж тулуба. Тіло повертається поперемінно з одного боку в інший з періодичністю в три удари ногами. При цьому в кінцевій точці повороту плече має злегка виглядати з води. Не забувайте, що голова завжди повинна бути горілиць.

поширені помилки

Розберемо найбільш типові помилки при освоєнні плавання на спині і способи їх вирішення.

  1. Тіло не ковзає по поверхні води, а нібито тягнеться. Причина тому проста: ноги зігнуті в тазостегновому суглобі, що тягне за собою провалювання таза вниз. Для вирішення цієї проблеми потрібно просто стежити за витягнутим, обтічним положенням тіла.
  2. Гребкові руху ногами не тримають тіло на воді без роботи рук. Для початку потрібно перевірити правильність рухів. Якщо з технікою все в порядку, значить, причина в скутості гомілковостопних суглобів і неправильному положенні стоп. Спробуйте повернути стопи всередину (зробити їх «клишоногість»). Якщо і це не допомогло, спробуйте використовувати ласти, поки не навчитеся працювати руками.
  3. Під час «повернення» рук вони забризкують особа. Причина криється, швидше за все, в вигині рук. Проносячи руку над головою, потрібно тримати її прямий, і не забувайте, що мізинець йде першим.
  4. Ковзання по воді відбувається повільно. Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, значить, ваш корпус разом з плечима весь час знаходиться в одному положенні - горизонтальному. Додайте до гребка обертання корпусу, і ваше плавання на спині буде правильним.

Техніка брасу на спині

Хоч цей стиль і не має такої популярності, як кроль, для загального розвитку не завадить познайомитися з його технікою. Тим більше що вона не сильно відрізняється від техніки кроля. Початкове положення абсолютно таке ж, як було сказано вище. Техніка руху рук також повністю ідентична. Відмінність полягає лише в тому, що руки не чергуються, а працюють одночасно. Ну і друга відмінність, найголовніше, - ноги здійснюють поштовхи, а не удари.

Поштовх робиться в той час, коли руки знаходяться в пасивній фазі, тобто проносяться над корпусом. При підготовці до поштовху, стегна утворюють з тілом кут 160-170 градусів, а гомілка зі стегном - кут, близький до прямого. Стопи при цьому розгортаються всередину, як і в кролі. Під час поштовху все тіло вирівнюється в одну лінію і ковзає по воді до тих пір, поки руки не зроблять гребок.

Плавання на спині: Олімпіада

Як вже говорилося, кроль на спині включений в програму літніх Олімпійських ігор. Для нього в олімпійській програмі відведено 4 номери: 100 і 200-метрові запливи для жінок і чоловіків. Крім цього, даний стиль плавання застосовується в естафеті 4 х 100 на першому етапі і в комплексному плаванні на другому етапі (дистанція 200 і 400 метрів).

Так що якщо хочете побачити, як плавають справжні професіонали, подивіться відео з Олімпіади. Тепер, коли ви знаєте теоретичну сторону цього стилю, дивитися змагання буде набагато цікавіше, навіть якщо в них не беруть участь наші плавці. А вони, до речі кажучи, показали на останній Олімпіаді сякі-такі результати в дисципліні "плавання на спині". Ріо-де-Жанейро допоміг розкритися багатьом талантам.

Російський плавець Євген Рилов посів третє місце у фінальному 200-метровому запливі на спині. А його співвітчизниця Дарина Устинова - четверте. Українська плавчиха Дарина Зевіна, на жаль, змогла завоювати лише четверте місце в півфінальному запливі на 200 метрів.

висновок

Сьогодні ми з'ясували, що собою являє плавання на спині. Жінки і чоловіки виконують цю вправу однаково, тому немає необхідності розглядати техніку окремо. Цей стиль представлений на змаганнях лише одним видом, проте він дуже корисний і цікавий.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі