• Tuesday June 25,2019

ТОЗ-БМ 12 калібру: відгуки, фото

За весь час було випущено не така велика кількість тульських рушниць, при цьому варто відзначити той факт, що серед них є кілька моделей, які обов'язково варті уваги з боку мисливців, так як саме на їх виробництві відточували свою майстерність виробники, використовуючи на той момент різноманітні удосконалення в сфері створення зброї. Одна з таких моделей - ТОЗ-БМ 12 калібру, яка була створена для всіх любителів стрілянини і отримала неймовірно широке поширення серед мисливців. Відразу варто сказати про те, що ця рушниця спочатку являло собою модель для промислового й аматорського полювання.

Що це за рушницю?

ТОЗ-БМ 12 калібру являє собою змінену в 57-му році минулого століття модель ТОЗ-Б. Нова модель відрізнялася набагато більш високими характеристиками щодо надійності і міцності, при цьому спочатку вона випускалася виключно в 16-м і 20-м калібрах. Канали стовбурів відрізняються типовими дульними сужениями, виконаними по типу получок-чок.

Як і оригінальне рушницю, ТОЗ-БМ 12 калібру оснащується підкладним замками. Стовбури рушниці оснащуються системою потрійного замикання на колодку, де нижня закривалося за допомогою рамки Перде і на два додаткових підствольних гака, в той час як для замикання верхнього використовується болт Грінера. Відразу ж після пострілу курок ТОЗ-БМ 12 калібру повністю автоматично встановлюється в запобіжний положення.

візуальні особливості

Ложа виготовлялася з берези, горіха або ж бука, при цьому варто відзначити той факт, що горіхова ложа є характерною рисою для ексклюзивних моделей. Тип шийки приклада був пістолетним, напівпістолетною або ж міг бути рівним.

Як і в оригінальної моделі, довжина ствола становить від 700 до 725 мм, при цьому в моделі 16-го калібру передбачається можливість збільшення стовбура до 750 мм. Канали стовбурів такої зброї не мають ніякого хромованого покриття, внаслідок чого потрібно постійно стежити за тим, щоб вони не іржавіли. Нерідко можна зустріти і такі моделі, які мають покриті хромом канали, але це досить рідкісне явище і стосується тільки одиниць, випущених після 60-х років. Традиційна прицільна планка відрізняється зручністю у використанні точно так же, як і латунна мушка, внаслідок чого можна комфортно вести навіть стрілянину навскидку. Прицільна планка відрізняється спеціалізованої антибликовой накаткой, виконаної у вигляді поперечної насічки, що дозволяє максимально спокійно цілитися навіть при досить яскравому сонячному світлі.

переваги

Перевагою ТОЗ-БМ можна назвати те, що рушниця максимально просто розбирається, в зв'язку з чим є гранично зручним в процесі чистки і транспортування. Крім усього іншого, дана модель відрізняється також простотою і невибагливістю у догляді.

Приклад, звичайно, має далеко не ідеальний вид в рядових зразках, але при цьому з боку користувачів практично неможливо знайти будь-які серйозні нарікання з цього приводу. На потилиці приклада присутній спеціалізований вороноване або ж пластмасовий потиличник, за рахунок чого, навіть маючи досить велику вагу, ТОЗ-БМ має відносно комфортну віддачу, і єдине, про що не варто забувати - це те, що зброя вимагає грамотної вкладки, і вести стрілянину потрібно, попередньо зайнявши правильну стійку. Крім усього іншого, це обумовлюється також унікальною формою потиличника.

недоліки

Якщо говорити про недоліки ТОЗ-БМ 12 калібру (фото вище), то можна відзначити, що такі рушниці далеко не завжди оснащуються дійсно якісною обробкою і боєм. Нерідко можна зустріти моделі даного рушниці, які відрізняються досить поганий обпиловкою і підгонкою, а на додачу ще й мають огидний бій. Таким чином, використання в безпосередньому замиканні болта Грінера в обов'язковому порядку передбачає дійсно якісну і висококваліфіковану збірку, а в іншому випадку зброю просто не зможе дійсно чітко виконувати покладені на нього завдання.

Саме з цієї причини нерідко підгонка верхнього механізму є далеко не задовільною, і це часто псує ТОЗ-БМ (12 калібр). Штучне виробництво кілька вирішило проблему, так як ексклюзивні моделі практично позбавлені будь-яких недоліків виробництва. Також варто відзначити той факт, що багато моделей відрізняються далеко не кращої налагодженням і обробкою різних деталей, часто викликаючи заслужені зауваження з боку більшості мисливців.

Як це відбивається на полюванні?

Окрему увагу варто приділити тому, що в рядовому виконанні такі рушниці часто відрізняються невідповідному деревом ложі і врізкою металу. Не варто забувати про те, що занадто старі рушниці даного зразка можуть навіть бути небезпечними для мисливця, так як в них практично повністю зношений запобіжний взвод. Точно так само не відрізняються надійністю і нехромованим стовбури.

Досить часто в таких рушницях зустрічається «хрещення», яке передбачає збій правого стовбура вліво, в той час як лівий, навпаки, дає збої в праву сторону. Звичайно, це знову ж відноситься виключно до моделей рядового виконання, але так як вартість саме таких екземплярів була максимально доступною для більшості людей, вони цілком відповідали мінімальним вимогам переважної більшості мисливців 60-70-х років. У тайзі, а також інших віддалених територіях колишнього СРСР, незважаючи на величезний тираж, ТОЗ-БМ 12 калібру (курковка), в принципі, була дефіцитною, і при всіх перевагах і недоліках постійно зберігала статус бажаного зброї.

Хто і де його використовує?

Як і стандартну модель, цю використовував практично кожен, кому доводилося стикатися з полюванням в професійній та повсякденному житті. Популярність цієї рушниці обумовлюється тим, що воно відрізняється гранично продуманої і при цьому перевіреної часом конструкцією, а що ще більш важливо - ремонтопридатністю, так як всі частини були широко поширені і, відповідно, доступні для кожного мисливця. Крім усього іншого, багато людей цінували також високу ступінь міцності і надійності цієї рушниці.

Для багатьох мисливців важливу роль відігравало повна відсутність запобіжника, а також наявність зовнішніх курків, завдяки чому зброя можна було привести до бою в максимально короткі терміни, тому що цілком достатньо просто звести курки. Також за рахунок цього рушницю могло гранично просто транспортуватися з патронами в патронник зі спущеними курками, а також не потрібно було проводити будь-які зайві рухи для здійснення пострілу.

Що вибрати?

У будь-якому випадку по сьогоднішній день одним з найбільш поширених рушниць серед сучасних мисливців є саме ТОЗ-БМ 12 калібру. Відгуки власників підтверджують основні переваги та недоліки, описані вище, а тому серед професіоналів воно вважається на рідкість вдалим зброєю з урахуванням нинішньої вартості. Як говорилося вище, особливої ​​уваги завжди заслуговують штучні варіанти, так як вони якісно відрізняються від пересічних, починаючи з зовнішньої обробки і виготовлення деталей і закінчуючи боєм. Крім усього іншого, можна знайти також кілька рушниць даної моделі в сувенірному виконанні.

Як визначити якість бою?

Так як саме по собі ця зброя відрізняється досить поважним віком, при його придбанні кожен задається цілком логічним питанням: "Як визначити, що рушниця дійсно якісне і знаходиться в нормальному стані?" Насправді є певні норми, які дозволяють визначити, наскільки рушницю готове до бою і зберегло воно свої початкові характеристики.

Відповідно до технічних умов, з лівого стовбура в мішень має потрапити як мінімум 55% дробин, в той час як з правого - тільки 45%. З кожного окремого стовбура потрібно зробити не більше 3 пострілів, і якщо хоча б один з них надав зазначені вище характеристики, то бій стовбура можна буде назвати задовільним.

Як розбирати?

Рушниця ТОЗ-БМ має збиратися і розбиратися виключно в певній послідовності і в повній відповідності з правилами обережності. Також рекомендується не використовувати якісь надмірні зусилля або ж удари в цьому процесі. Перед тим як приступити до роботи, рушницю ТОЗ-БМ 12 калібру обов'язково потрібно повністю розрядити.

Сама ж процедура розбирання даного зброї здійснюється наступним чином:

  1. Цівка відокремлюється від стовбурів.
  2. Рушниця береться правою рукою за шийку ложа, в той час як важіль замикання великим пальцем відводиться в гранично можливе праве положення. Після цього стовбури плавно повертаються вниз і відокремлюються від коробки.
  3. Вивертається гвинт ударних механізмів.
  4. Гвинт вворачивается з правого боку в основу правого ударного механізму, і потім з його допомогою обережно потрібно буде відокремити правий ударний механізм.
  5. Через отвір, розташоване в ложі для шепотів, вкрай обережно дерев'яним стрижнем виштовхується лівий ударний механізм.

Що потрібно враховувати?

Проведення збірки ударних механізмів здійснюється в зворотному порядку. При цьому варто відзначити той факт, що відокремлювати ударні механізми варто виключно в процесі заміни літньої або ж зимової мастил. Повну збірку рушниці рекомендується проводити тільки в разі крайньої необхідності, і при цьому всі роботи повинні проводитися виключно в умовах правильно обладнаній збройової майстерні. Леза викруток, які використовуються в процесі збирання та розбирання ТОЗ-БМ (12 калібр), повинні бути правильно заправлені, а також повністю відповідати гвинтовим шліцам.

Як поводитися з цією зброєю?

Завжди потрібно вважати рушницю зарядженою і підготовленим до пострілу, і при цьому ніколи не можна направляти його на людей, домашніх тварин або ж просто стояти, спираючись на зброю. Рушниця має зберігатися виключно вирядженим і зі спущеними курками, в той час як боєприпаси зберігаються в скриньці під надійним замком.

Тривалість служби, а також безвідмовність роботи ТОЗ-БМ 12 калібру безпосередньо залежать від того, наскільки вміло власник звертається з даними зброєю, а також наскільки якісні використовуються боєприпаси.

Невміле або ж недбале поводження з такою рушницею, а також занадто часта повне складання та розбирання в кінцевому підсумку приведуть до значного зниження загального терміну служби ТОЗ-БМ. Відгуки власників говорять про те, що за якістю боєприпасів також потрібно обов'язково стежити, не кажучи вже про відповідність калібрів вашої моделі.

особливості чищення

Чистка зброї повинна здійснюватися виключно до того, як повністю будуть видалені сліди порохового нагару з поверхні каналів. Після того як чистка буде закінчена, за допомогою лужного складу ретельно протираються насухо і повторно змащуються стовбурові канали (змащувати можна вазеліном або ж спеціалізованим маслом). Дерево ложі можна витирати за допомогою стандартної сухий дрантя.

Через день після проведеної стрільби і початкової очищення стовбурові канали повинні протиратися чистою сухою ганчіркою, і якщо ви виявляєте будь-які сліди іржі або ж нагару, чистку потрібно буде повторити в гранично короткі терміни. Якщо ж після звичайної чистки теж залишився нагар, його потрібно розм'якшити за допомогою ретельного промивання каналів окропом. Після промивання проводиться повторна чистка зброї у відповідності з усіма вимогами і рекомендаціями.

У процесі стрільби свинець може відкладатися в каналі ствола. Для того щоб видалити таку освінцовку, потрібно використовувати йоржик із сталевого або ж мідного дроту, який змащується спеціальним рушничним маслом і потім використовується для протирання каналу ствола. У разі необхідності можна використовувати йоржик, виготовлений із твердої щетини.


Цікаві Статті

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Активний спосіб життя як ніколи в моді. Якщо більше часу приділяти прогулянкам на свіжому повітрі і правильно харчуватися, то це принесе велику користь вашому організму. Завдяки велосипеду можна не тільки розважитися всією сім'єю, але і підтримувати свою фізичну форму. Цей транспорт підвищує тонус, а тако

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Безсумнівно, заняття спортом приносить неоціненну користь для організму. Однак в ході регулярних тренувань нерідко трапляються травми. Уникнути неприємностей при отриманні ударів або при наявності підвищених навантажень на ноги дозволяє захист гомілки і коліна. функції наколінників Які завдання повинна виконувати захист колін? Розглянуті засоби використовуються не тільки для гасіння ударних навантажень, запобігання ушкоджень, але також для обмеження рухливості суглобів. Наприклад,

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Винахід американського полковника ось уже багато років є одним з улюблених видів зброї багатьох людей. З історичних джерел відомо, що знаменитий на весь світ гангстер Аль-Капоне вбив свого боса, використовуючи автомат Томсона. У той час кожна мафіозна угруповання набувала Томмі-Гани. За допомогою них гангстери постійно розстрілювали своїх конкурентів і ворогів. У 1919 році з'явився перший зразок, який був пр

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Сьогодні пара Олена Ільїних та Руслан Жіганшін - одна з найкрасивіших професійних пар у фігурному катанні. Як хлопці знайшли один одного, які їхні сьогоднішні успіхи? Фігуристка Олена Ільїних Уродженка Казахстану, Олена народилася в 1994 році. Її льодова епопея почалася з чотирирічного віку, коли бабус

Вправи для внутрішньої сторони стегон.  Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Вправи для внутрішньої сторони стегон. Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Хто з дівчат в гонитві за привабливою зовнішністю і ідеальною фігурою не займався складним питанням, як прибрати жир з внутрішньої сторони стегон, який як страшний сон переслідує майже всіх представниць прекрасної статі, особливо, після "зимової сплячки"? Якщо ви з їх числа - не біда! Поєднання ефективних фізичних навантажень з правильним харчуванням надасть на ваш організм загальне оздоровчий вплив і допоможе зміцнити й підтягти верхню частину ніг з внутрішньої

Кращі вправи для худих ніг

Кращі вправи для худих ніг

Красиві ноги дівчат - предмет обожнювання чоловіків і заздрості подруг. Будь-яка з нас мріє про таких і часом безуспішно бореться з їх повнотою. А якщо все навпаки? У вас дуже худі ноги - що робити? Здавалося б, що за проблема - адже набрати вагу завжди набагато простіше, ніж скинути. Дівчата - володарки худеньких, не надто красивих ніжок, починають на