• Tuesday July 16,2019

Автомат ОЦ-14 "Гроза": фото і характеристики

Перед тим як описувати сам автомат ОЦ-14 "Гроза, варто трохи розповісти про систему" буллпап ". Вона була придумана досить давно і реалізувати її намагалися постійно, але, в силу особливої ​​її специфіки, мало хто зразки вогнепальної зброї, виконані за цією системою, виходили вдалими. Чому ж так?

Системою "буллпап" називають таку компоновку автомата, коли затвор з патронником, магазин і ударно-спусковий механізм розташовані за рукояткою зброї. Спочатку ця система була задумана, щоб скоротити габарити великого зброї, таким чином збільшивши його компактність. Але вона створює певні складнощі при експлуатації, так як просто прибрати приклад, змінивши місцями магазин і пістолетну рукоятку, не можна.

Історія створення автомата ОЦ-14

Як же з'явилося таке нестандартне для Росії зброю? Концепція "Грози" полягала в тому, щоб створити автомат для спецслужб і армії, який за замовчуванням використовує підстовбурний гранатомет. Зі стандартними автоматами при установці останнього виникала проблема - зміщувався центр ваги, відповідно, погіршувалася точність стрільби та балансування.

Для вирішення цієї проблеми в 1990 роках почав розроблятися новий автомат. Цією роботою займалося Тульське ЦКИБ СОО. Проект очолили конструктори Ю. В. Лебедєв і В. Н. Телеш. До 1994 року всі етапи виробництва дослідного зразка були завершені, і ОЦ-14 "Гроза" був представлений публіці. Тоді ж невелика партія прототипів надійшла на випробування в війська.

Спочатку автомат був призначений тільки для спецпідрозділів МВС і був виконаний під спеціально розроблені раніше дозвукові патрони СП-5 і СП-6 калібру 9х39 мм. Вони мали високий зупиняє і пробивним дією. Стріляючи ними, можна було вражати супротивника в бронежилетах, а також що знаходиться в автомобілях і легкобронированной техніці. Згодом з'явився й інший варіант - для армійських підрозділів. Він стріляв стандартними патронами 7, 62х39 мм і використовував для харчування магазини від АКМ. Також існували варіанти і під інші поширені патрони. Але після того як були пройдені всі випробування, особливої ​​популярності він не отримав, масове виробництво не було запущено. Зараз зброя перебуває на озброєнні тільки спецназу МВС, а також особистої охорони президента РФ.

особливості автомата

Автомат "Гроза" скомпонований за системою "буллпап" - його основа є модульною базою, на яку, в залежності від необхідних завдань, можна встановити широкий спектр додаткового обладнання (підствольне гранатомет, глушник, оптичні приціли або надульник з додатковою рукояткою). Відповідно до цих удосконаленнями, виділяють 4 типи автомата:

- автоматно-гранатометний комплекс (встановлені надульник і підстовбурний гранатомет ГП-25 та ГП-30);
- штурмовий автомат (встановлений надульник з рукояткою);
- снайперський автомат (встановлені глушник і оптичний приціл);
- малогабаритний автомат (без установки будь-яких модулів).

Використовувані модулі при цьому такі:

- Глушитель ПБС, який забезпечує стабільне зменшення гучності пострілу до рівня 118 Дб, цьому сприяє і швидкість кулі. Гумове покриття дає можливість використовувати глушник як цівку.

- Гранатомет ГП-5, конструкція якого була змінена відповідно до концепції автомата. Для використання в СГК (стрілецько-гранатометний комплекс) змінили конструкцію стандартного ГП-25, переробивши його таким чином, що з'явилася можливість вести вогонь як з автомата, так і з гранатомета, не забираючи руку з пістолетної рукоятки. Для зміни режиму стрільби передбачений спеціальний важіль.

- Оптичні приціли, які підходять для кріплення на гніздо, змонтовані на рукоятці для перенесення.

У комплект автомата, крім модулів, входить спеціальний кейс, призначений для транспортування зброї, а також приладдя для чищення і догляду.

Конструкція автоматики і основних вузлів

Оскільки для основи автомата ОЦ-14 "Гроза" був узятий АКС-74У, то в цілому його вузли не відрізняються від таких у "калаша". Ніяких особливих змін в ствольній коробці, ударно-спусковий механізм і газовідводі зроблено не було. Затвор трохи переробили, щоб він відповідав діаметру гільзи патрона СП. Оскільки ствол став коротше, і тиск газів в ньому знизилося, газоотводное отвір перенесли назад, а пістолетну рукоятку винесли вперед, до цівки.

Приклад прибрали, а задню частину ствольної коробки змінили, щоб встановити конструкцію з потиличником, який перешкоджає випадання кришки ствольної коробки при стрільбі з гранатомета, фіксуючи її спеціальним затискачем. Для того щоб розібрати автомат, потиличник можна відкинути вправо (для цього він встановлений на шарнірі). Розміщення потиличника на одному каналі зі стовбуром дозволило збільшити контроль стрілка над зброєю.

Прицільні пристосування

Приціл змонтований в рукоятці для перенесення зброї. Він включає в себе відкритий і діоптричний приціли, які можна регулювати. При повороті спеціального плоского диска можна цілитися відкрито або через діоптр. Можна регулювати і дальність прицілювання спеціальним барабанчиком, який має поділу в діапазоні від 50 до 200 метрів. Кріплення рукоятки дозволяє встановлювати на неї різні оптичні, нічні або коллиматорние приціли.

Боєприпаси і харчування

Автомат використовує для стрільби спеціально розроблені патрони - СП-5 і СП-6. Вони мають дозвуковій швидкістю польоту кулі. Для них був придуманий магазин, який вміщує 20 або ж 30 патронів (залежить від модифікації). Магазин розміщений ззаду пістолетної рукоятки згідно компонувальною схемою.

Достоїнства і недоліки

Як плюси, так і мінуси автомата були успадковані в основному від системи "буллпап". Серед плюсів зброї можна виділити наступні:

- невелика вага, компактні габарити;
- зменшений подброс і поліпшену балансування при використанні гранатомета;
- високу надійність при функціонуванні, успадковану від АК;
- спеціальний патрон, куля якого не схильна до рикошетів, що дозволяє стріляти в обмеженому просторі без небезпеки для стрілка;
- можливість використання глушника;
- практично повна відповідність вузлів АК і ОЦ-14, що полегшує ремонт і заміну вузлів;
- оригінальний дизайн автомата ОЦ-14 "Гроза", фото якого дозволяє легко відрізнити його від схожих зразків.

Однак цього автомату притаманні і недоліки, яких не уникнути, адже система "буллпап" технічно складна і не зовсім ідеальна, до того ж не відрізняється достатнім рівнем зручності. Які ж недоліки у ОЦ-14?

- мала довжина прицільної лінії, що зменшує точність при стрільбі на великі відстані;
- розміщення прицілу на великій висоті, що збільшує профіль стрілка в положенні лежачи;
- широкий потиличник прикладу менш зручний для упору в плече;
- незручно замінювати магазин, грає роль і його зменшена ємність;
- перекладач стрільби знижує швидкість перемикання на гранатомет і назад;
- низька зручність ведення стрільби через розліт стріляних гільз, а також неможливість ведення вогню з лівої руки.

Окремо варто згадати і про зміщення центру ваги. Оскільки в АК він збалансований, а в "Грози" ствольна коробка винесена назад, то звикати до нового автомату буде складно. До того ж ОЦ-14 "Гроза" набагато коротше, ніж АК, а в деяких випадках, наприклад при підкиданні приклада до плеча, автомат може навіть вилетіти з рук. Все це потрібно враховувати.

небойові моделі

Як небойових моделей зброї можна згадати страйкбольні варіанти. За своєю суттю це звичайна зброя для цього виду спорту, тільки зовні перероблене під "Грозу".

Таке рішення зрозуміло, адже зовні автомат виглядає досить привабливо. Та й страйкбольна ОЦ-14 "Гроза" набагато зручніше, ніж бойова. Хоча б тому, що важить набагато менше.

Автомат "Гроза" (ОЦ-14) - технічні характеристики

Наведені нижче характеристики відносяться до автомата ОЦ-14-4А, тобто до варіанту з підствольним гранатометом.

 • Калібр - 9х39 мм, 7, 62 мм.
 • Тип патрона - 9х39 мм. СП-5, СП-6, ПАБ-9 або 7, 62х39 мм. R.
 • Калібр подствольного гранатомета - 40 мм.
 • Довжина стовбура - 240 мм.
 • Загальна довжина - 610 мм.
 • Висота зброї - 294 мм.
 • Ширина зброї - 75 мм.
 • Вага (без прицілу і магазина) - 3, 8 кг.
 • Ефективна дальність стрільби - 400 м.
 • Ефективна дальність стрільби з гранатомета - 400 м.
 • Темп стрільби - 700 постр. / Хв.
 • Початкова швидкість кулі - 300 м / сек.
 • Початкова швидкість гранати - 76 м / сек.
 • Ємність магазина - 20 патронів.

підсумки

Що ж можна сказати, вивчивши цей автомат? Безперечно, це одна з кращих конструкцій російських зброярів, вдало втілила систему "буллпап" в життя. Однак, в силу його особливостей, це зброя можна використовувати тільки в спецпідрозділах. Що стосується активних видів спорту, таких як страйкбол, - ОЦ-14 "Гроза" для цього є досить зручним зброєю. Воно специфічне, вимогливе, але в умілих руках і при належному рівні обслуговування виключно ефективне.


Цікаві Статті

Популярна низкоуглеводная дієта: меню на тиждень

Популярна низкоуглеводная дієта: меню на тиждень

Ще в 70-х роках минулого століття американці стали панічно боятися вуглеводів, вважаючи їх винними у всіх зайвих кілограмах. У пострадянських країнах же повальний відмову від каш, хліба і макаронів з метою схуднення почався лише в 90-х роках. Але повністю уникати вживання вуглеводів не варто - так ви позбавите себе джерела багатьох вітамінів і корисних речовин. Підходити до питання схуднення необхідно з розумом: не можна просто відмо

Ростовки велосипедів: таблиця. Ростовка рами велосипеда

Ростовки велосипедів: таблиця. Ростовка рами велосипеда

Найважливіший параметр, на який має сенс звертати увагу при виборі даного транспортного засобу, - це ростовки велосипедів (тобто розміри рами). Не так важливий матеріал, модель і зовнішній вигляд, як комфорт і відповідний розмір залізного коня. Тільки в цьому випадку їздити буде зручно. Історія ростовок Щоб вибрати оптимальний розмір велосипеда, необхідно враховувати ряд параметрів. Раніше все було набагато простіше. За радянських часів зус

Веласкес-Вердум - бій року

Веласкес-Вердум - бій року

Для більшості любителів змішаних єдиноборств такі імена, як Кейн Веласкес і Фабріціо Вердум. говорять дуже багато. Якщо дивитися об'єктивно, то на сьогоднішній день ці два бійця є титанами важкій ваговій категорії в UFC. Історичне протистояння Веласкес-Вердум, яке відбулося в 2015 році, повинна була визначити найсильнішого в дивізіоні і закрити всі суперечки про те, наскільки Вердум гідний або н

Радянський футболіст Георгій Ярцев: біографія

Радянський футболіст Георгій Ярцев: біографія

Георгій Ярцев - радянський футболіст, яскрава, емоційна особистість, нападник не тільки на полі, але і в житті. Видатний гравець і тренер, ризикова людина і боєць, який закінчив медучилище, але, попри все, що йде назустріч своїй мрії. Хто має титули кращого бомбардира чемпіонату СРСР 1978 року, чемпіон СРСР 1979 року народження, срібний призер чемпіонату СРСР 1980 року. Ранні роки Народився в селищі Микільське Костро

Калібр 243 Win: опис, характеристики

Калібр 243 Win: опис, характеристики

До уваги любителів полювання на прилавках спеціалізованих магазинів наданий широкий асортимент різної збройової продукції. Судячи з численних відгуків споживачів, особливою популярністю користуються патрони Winchester 243. Створений спеціально для відстрілу гризунів, даний боєприпас сьогодні ефективно використовується для полювання на дичину середніх розмірів. Деякий час в якості снайперського снаряд

B-flexy: відгуки. Вакуумно-роликовий масаж тіла на апараті B-flexy

B-flexy: відгуки. Вакуумно-роликовий масаж тіла на апараті B-flexy

Сорок два роки тому в одному з американських журналів вийшла стаття, яка надовго позбавила спокою представниць прекрасної статі. Йшлося про целюліт і необхідність позбавлення від нього - з тих пір дівчата і жінки не перестають боротися з ненависною "апельсиновою кіркою". Поява нової проблеми зіграло на руку beauty-виробникам. Креми, обгортання і десятки видів масажу сьогодні кинуті на боротьбу з целюлітом. Ми розповімо про апарат B-flexy. Відгуки, принцип дії і вартість процедури будуть розг