• Tuesday June 25,2019

Самозарядний карабін Симонова - СКС-45

СКС 45 - самозарядний карабін Симонова - радянський карабін, конструкція якого була розроблена вітчизняним зброярем Сергієм Симоновим. Офіційне прийняття самозарядного карабіна відбулося в 1949 році. Найперші варіації СКС 45 були поставлені в діяли в період війни частини і з'єднання на початку 1945 року. За фактом цей момент можна назвати єдиним, коли у Великій Вітчизняній війні застосовували патрони калібру 7, 62х39 мм.

СКС-45. Відгуки

Багато людей, які придбали дану зброю для використання його в якості мисливського карабіна, в першу чергу помічають простоту і, отже, надійність конструкції. Крім того, виглядає карабін досить привабливо. До того ж зброю настільки просто збирається, наскільки і розбирається (прямо як у випадку з автоматом Калашникова), а дірок, де може накопичуватися бруд, не так вже й багато. Ще одним вагомим бонусом є могутня затвора коробка.

Серед недоліків люди, які брали СКС, виділяють відсутність компенсатора, який, за їхніми словами, не завадив би при швидкій стрільбі. Багато моделей СКС мають заводську несправність у вигляді здвоєних пострілів. При спорядженні магазина патронами необхідно контролювати весь процес, тому що це справа загрожує клином.

СКС-45. Тюнінг

Цікаво, що безліч шанувальників карабіна родом з-за океану. Особливо цінується зброю в США через його простоти, надійності і, звичайно ж, дешевизни. Взагалі на Заході досить цінують СКС-45. Ціна на нього зазвичай становить 120 доларів. Залежно від року випуску вона може підніматися до 150 доларів за один карабін. Але пора б поговорити і про тюнінг зброї.

тактичний варіант

В якості зовнішнього доповнення власнику карабіна можуть бути запропоновані планки для тактичних навісів (типу "Пикатинни"). Ідеальним стане монтаж ложі з композитних, спеціальних високоміцних матеріалів. Якщо дозволяють фінанси, не потрібно скупитися - придбайте кришку газоотводной камери, на якій також буде присутній тактичне кріплення. Не зайвим стане регульований приклад, а також придбання пістолетної рукоятки. Весь цей комплект обійдеться приблизно в 245 доларів. Але при цьому СКС-45 на полюванні стане дуже корисним і зручним зброєю.

Ще один варіант - установка спеціального приклада, який захищений від впливу вологи, а також має покриття, що захищає його від подряпин. У такому виконанні також поставляється кришка для газовідводу і цівку, які виготовляються з полімерних матеріалів. Ціна подібного комплекту складе менше 200 доларів.

під СВД

Оздоблення СКС під гвинтівку Драгунова виглядає теж дуже цікаво. Приклад в такій модифікації захищений від подряпин за допомогою нанесення на нього покриття. Крім того, за рахунок цього він став більш стійким до впливу вологи. Цівка вентилюється, кришка газоотводного каналу виконана з полімерних матеріалів. У плані фарбування можна сказати, що тут всі деталі мають чорний колір. Коштує така варіація 220 доларів.

Історія створення

Проміжний патрон калібру 7, 62х39 був прийнятий в 1943 році. В цей же період стартують роботи з розробки нової системи зброї, яка могла б працювати більш ефективно з цим патроном. Роботами керував Б. В. Симонов. Власне, він і створив перші зразки свого самозарядного карабіна під патрон калібру 7, 62х39 мм в кінці 1944 року. Спочатку карабін був розроблений радянським конструктором ще раніше, в період 1940-1941 рр. Тоді був оголошений конкурс на розробку даного зброї, і Симонов взяв у ньому участь.

Однак нова варіація мала деякі конструктивні особливості. До їх числа увійшов незнімний відкидний багнет-ніж, патрони нового калібру (про що вже було неодноразово сказано раніше), знімний газовий канал. Також дуловий гальмо-компенсатор на нових моделях відсутній. Першу партію карабінів поставили в військові частини першого Білоруського фронту. Це сталося на початку 1945 року.

Крім того, первинна експлуатація зброї проводилася і на курсах під назвою "Постріл". Взагалі потрібно відзначити, що зброя була визнана експертами дійсно відповідним для експлуатації. Відгуки були в цілому позитивними. Але до нового патрона карабін Симонова СКС-45 доводили дуже, дуже довго. Тривало це аж до кінця десятиліття. Тільки в 1949 році карабін, підбудований під новий патрон, був прийнятий на озброєння в рядах Радянської Армії.

Багато десятиліть самозарядний карабін СКС-45 перебував (в плані популярності) в одному ряду з ручним кулеметом Дегтярьова, а також автоматом Калашникова. Всі ці зразки озброєння взаємно доповнювали один одного, що не можна не відзначити. Разом вони перекривали недоліки кожного з типу зброї. Як приклад можна привести високу щільність вогню автомата Калашникова, яка створювалася за рахунок стрільби чергами.

Таким чином, на невеликих дистанціях це в рази підвищувало ефективність стрілянини. Ну і, зрозуміло, при веденні вогню по невеликих група противника. А СКС тут же може похвалитися стволом і прицільної лінією (10, 5 сантиметрів і 10 сантиметрів відповідно). Що довше, ніж у автомата Калашникова. Отже, карабін мав більшу точність, ніж у нього. Слід сказати, що карабін задовольняв вимогам, які пред'являлися до ведення стрільби за рахунок автоматизованого апарату заряджання.

В кінці 50-х років

Цей період ознаменувався уніфікацією примірників стрілецької зброї, яка знаходилася в руках солдатів Радянської Армії. Таким чином, уряд прийняв рішення, згідно з яким стрілецькі частини армії оснащувалися автоматами замість карабінів. Командування вважало, що висока щільність вогню, властива для автомата Калашникова, вигравала в негласному поєдинку у точності СКС при одиночних пострілах. На думку військових експертів, останній факт в порівнянні з іншими ж показниками АК вже не грав настільки вирішальну роль, тому їм можна було знехтувати.

Як би там не було, як би не протікав процес заміни в стрілецьких частинах, а СКС з лав армії не пішов до 80-х років. Складався каркарабін Симонова СКС-45 на озброєнні інженерних частин, а також военностроітельних з'єднань і з'єднань матеріального забезпечення. Що, в принципі, логічно, оскільки участь в боєзіткнення не було головним завданням даних підрозділів. Зараз же СКС використовують частини воєнізованої охорони. Почесні караули в силу естетичних якостей карабіна також застосовують його в ролі парадно-церемоніального озброєння.

експорт

Самозарядний карабін Симонова зразка 1945 року поставлявся також в країни Африки і Азії. Там його використовували в збройних конфліктах, що мали місце в історичному періоді з 50-х по 70-і роки. Йдеться в тому числі про В'єтнамському збройному конфлікті і Корейській війні. Проводилися карабіни на території СРСР, а також на території Китайської Народної Республіки. В ході використання зброї в збройних конфліктах було виявлено, що СКС цілком придатний до експлуатації у відповідних кліматичних умовах в джунглях.

Можна сказати, що вогнева міць карабіна била через край. Вся справа в тому, що зіткнення з солдатами американської армії розгорталися на дистанціях, які були менше, ніж дальність ефективного пострілу з карабіна Симонова. Багато магазинні гвинтівки іноземного зразка були менш скорострільними, ніж СКС зразка 1945 року, і це не раз відзначали експерти військової області. У швидкоплинних боях це відігравало важливу роль.

іноземні переробки

Багато зразків вітчизняної зброї радянського виробництва були помічені іноземними конструкторами. Нерідко вони ставали приводом для створення аналогічної зброї на базі конструкції наявного екземпляра. Так було і з легендарним автоматом Калашникова, і з карабіном Симонова зразка 1945 року. Наприклад, дружні Радянському Союзу країни (а це була Китайська Народна Республіка, Німецька Демократична Республіка і деякі інші держави) налагодили серійне виробництво аналогічної зброї, в основу якого лягло пристрій СКС.

Йдеться про "Типе 56" (виробництва КНР), про Karabiner-S (виробництва НДР), про "Типе 59" (Республіка Югославія). Останні, до речі, мали спеціальної дульной насадкою, а також відкидними прицілом, який використовували для стрільби гранатами рушничного типу. Проводилося аналогічну зброю і в Єгипті (це був "Рашид"). Конструкцію дещо змінили, поміняли ствольну накладку, зробили інший ствольну коробку, а також змінили розташування рукоятки перезарядження.

В цілому в усьому світі було випущено близько 15 мільйонів різних примірників і модифікацій карабіна Симонова.

В даний час

Сьогодні самозарядний карабін Симонова є дуже і дуже популярною моделлю цивільної зброї. Грунтується популярність карабіна на його дешевизні і надійності, невибагливості у догляді. Наприклад, на сьогоднішній день в Сполучених Штатах Америки продано близько 2, 5 мільйона моделей. Зараз в збройових магазинах в США нерідко можна зустріти величезну кількість аксесуарів, які дозволяють модернізувати придбаний раніше СКС. Це різні приклади зі спеціальних матеріалів, приціли та інше.


Цікаві Статті

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Активний спосіб життя як ніколи в моді. Якщо більше часу приділяти прогулянкам на свіжому повітрі і правильно харчуватися, то це принесе велику користь вашому організму. Завдяки велосипеду можна не тільки розважитися всією сім'єю, але і підтримувати свою фізичну форму. Цей транспорт підвищує тонус, а тако

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Безсумнівно, заняття спортом приносить неоціненну користь для організму. Однак в ході регулярних тренувань нерідко трапляються травми. Уникнути неприємностей при отриманні ударів або при наявності підвищених навантажень на ноги дозволяє захист гомілки і коліна. функції наколінників Які завдання повинна виконувати захист колін? Розглянуті засоби використовуються не тільки для гасіння ударних навантажень, запобігання ушкоджень, але також для обмеження рухливості суглобів. Наприклад,

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Винахід американського полковника ось уже багато років є одним з улюблених видів зброї багатьох людей. З історичних джерел відомо, що знаменитий на весь світ гангстер Аль-Капоне вбив свого боса, використовуючи автомат Томсона. У той час кожна мафіозна угруповання набувала Томмі-Гани. За допомогою них гангстери постійно розстрілювали своїх конкурентів і ворогів. У 1919 році з'явився перший зразок, який був пр

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Сьогодні пара Олена Ільїних та Руслан Жіганшін - одна з найкрасивіших професійних пар у фігурному катанні. Як хлопці знайшли один одного, які їхні сьогоднішні успіхи? Фігуристка Олена Ільїних Уродженка Казахстану, Олена народилася в 1994 році. Її льодова епопея почалася з чотирирічного віку, коли бабус

Вправи для внутрішньої сторони стегон.  Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Вправи для внутрішньої сторони стегон. Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Хто з дівчат в гонитві за привабливою зовнішністю і ідеальною фігурою не займався складним питанням, як прибрати жир з внутрішньої сторони стегон, який як страшний сон переслідує майже всіх представниць прекрасної статі, особливо, після "зимової сплячки"? Якщо ви з їх числа - не біда! Поєднання ефективних фізичних навантажень з правильним харчуванням надасть на ваш організм загальне оздоровчий вплив і допоможе зміцнити й підтягти верхню частину ніг з внутрішньої

Кращі вправи для худих ніг

Кращі вправи для худих ніг

Красиві ноги дівчат - предмет обожнювання чоловіків і заздрості подруг. Будь-яка з нас мріє про таких і часом безуспішно бореться з їх повнотою. А якщо все навпаки? У вас дуже худі ноги - що робити? Здавалося б, що за проблема - адже набрати вагу завжди набагато простіше, ніж скинути. Дівчата - володарки худеньких, не надто красивих ніжок, починають на