• Tuesday June 25,2019

Віктор Агєєв: біографія спортсмена

За радянських часів фізичної культури і спорту приділялося пильна увага. Не секрет, що в ті часи в Союзі просто не існувало такого поняття, як професійний спортсмен. Проте за всі роки існування комуністичного ладу світ дізнався багатьох боксерів, які своїми досягненнями довели, що не ім'я прикрашає людину, а його працьовитість, старанність і в деякій мірі талант. Про один з таких «алмазів» ми і поговоримо в даній статті. Ім'я цієї людини - Віктор Агєєв.

Народження і дитинство спортсмена

Майбутній чемпіон народився 7 липня 1941 році в Москві. Варто відзначити, що в юнацтві Віктор Агєєв був досить хуліганський хлопцем і вважався грозою багатьох дворів міста. Однак уже в 13 років життя звела його з чудовою людиною - Вадимом Фролович Коньковим, який зміг захопити хлопця боксом і взяв його під свою тренерську опіку.

Тренування і виступи

Коньков був видатним наставником. Саме багато в чому завдяки йому Віктор Агєєв зміг стати чемпіоном столиці, а дещо пізніше - всього Союзу (причому чотириразовим). У 1960 році боксер дав старт своєї переможної серії, що складається з 34 міжнародних матчів. У 1965 і 1967 роках він зміг стати чемпіоном Європи.

Тюремний термін

У 1968 році спортивна зірка Агєєва згасла. Пов'язано це з тим, що його виключили зі збірної і позбавили звання майстра спорту. Всьому виною - п'яна бійка, яка сталася біля ресторану "Метрополь".

Але навіть така ситуація не змінила ставлення до життя надзвичайно талановитому боксера. Через три роки Віктор Агєєв знову виявляється замішаним у кримінальній ситуації, яка не дозволила йому в підсумку потрапити на Олімпійські Ігри в Мехіко. Цього разу спортсмен побив співробітника міліції, за що заробив судимість, що, втім, і не дивно, оскільки потерпілий мав звання капітана. При цьому співробітник МВС отримав досить серйозні травми: струс мозку і перелом носа.

У в'язниці колишній чемпіон Європи з боксу теж не був зразковим ув'язненим. Він примудрився заробити ще одні термін. А сталося це в такий спосіб. Під час відбування покарання Агєєва прийшло повідомлення, що у нього помер батько. Віктор звернувся до керівництва колонії з проханням відпустити його на похорони, проте в результаті отримав негативну відповідь, і самовільно покинув колонію. Щоб хоч якось мінімізувати покарання за даний проступок, Віктор Петрович Агєєв намагався симулювати травму голови, щоб лягти в лікарню, а не опинитися знову на нарах. Але доля-лиходійка і тут підставила йому підніжку: слідчий, який вів його справу, виявився в минулому борцем, які не зуміли досягти скільки-небудь значних висот у спорті. Саме він і розкрутив справу таким чином, що Агєєв знову отримав термін.

Крім того, під час перебування у в'язниці Віктор Агєєв неодноразово опинявся на межі життя і смерті: його били монтировками, намагалися задавити на смерть в заповненому людьми «воронку», а одного разу він ледь не помер від переохолодження.

Довгоочікуваний вихід на свободу

Навесні 1975 року Віктор Петрович Агєєв став вільним вже на законних підставах. На жаль, судимість закрила колишнього спортсмена дорогу в Москву - прописку в столиці у нього анулювали. Але, використовуючи свої зв'язки, йому все ж вдалося отримати бажаний штамп у паспорті, який підтверджував право його проживання в Білокам'яній.

Кар'єра наставника спортсменів

Агєєв як тренер з боксу став не менш відомим, ніж коли він був діючим бійцем. У ньому простежувався філософський склад розуму і аналогічний підхід до справи. Завдяки своєму досвіду та знанням Віктор Петрович зміг підготувати цілу плеяду видатних боксерів. Його послужний список викликав заздрість у багатьох його колег по цеху.

Відразу ж відзначимо, що працював Віктор Агєєв далеко не з кожним бійцем. За запевненням сучасників, складалося таке відчуття, що він відбирав людей не за фізичними даними, а по морально-вольовим якістю.

Вихованці героя статті згадують, що Віктор Петрович Агєєв - тренер з боксу, регулярно перевіряв підопічних на фортецю і стійкість духу. Так, одного разу він особисто налив шампанського своїм спортсменам і дозволив випити. А коли хлопці взяли вміст келихів всередину, наставник взявся їх нещадно бити. На його думку, така перевірка повинна була їх переконати, що не можна сходити в сторону зі свого шляху, і займатися боксом означає повністю відмовитися від алкогольної продукції і тютюну.

день сьогоднішній

У минулому Віктор Агєєв - боксер незламної волі і колосальної фізичної сили. Сьогодні ж ця людина є президентом Федерації професійного боксу Росії. Також він є одним з керівників Всесвітньої боксерської асоціації, впливає на розвиток Паназіатської боксерської асоціації.

Але на цьому Віктор Петрович не зупинився. Під його безпосереднім впливом в місті Балашиха (Московська область) був створений спортивний клуб його імені, в якому на безкоштовній основі тренуються понад сотні молодих спортсменів. Боксерський зал оснащений за останнім словом техніки і має найсучасніший інвентар. В наявності також тренажерний зал і центр відновлення і реабілітації. Щороку в цьому містечку обов'язково проводять міжнародний чемпіонат на призи Агєєва.

Восени 2002 року тренер був нагороджений Орденом Пошани на підставі указу Президента країни. Така нагорода був призначена Агєєва за його заслуги в постійному розвитку фізкультура і спорту, а також сумлінну багаторічну працю.


Цікаві Статті

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Огляд велосипеда Stels Navigator 400

Активний спосіб життя як ніколи в моді. Якщо більше часу приділяти прогулянкам на свіжому повітрі і правильно харчуватися, то це принесе велику користь вашому організму. Завдяки велосипеду можна не тільки розважитися всією сім'єю, але і підтримувати свою фізичну форму. Цей транспорт підвищує тонус, а тако

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Захист коліна: призначення, різновиди, особливості вибору

Безсумнівно, заняття спортом приносить неоціненну користь для організму. Однак в ході регулярних тренувань нерідко трапляються травми. Уникнути неприємностей при отриманні ударів або при наявності підвищених навантажень на ноги дозволяє захист гомілки і коліна. функції наколінників Які завдання повинна виконувати захист колін? Розглянуті засоби використовуються не тільки для гасіння ударних навантажень, запобігання ушкоджень, але також для обмеження рухливості суглобів. Наприклад,

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Автомат Томсона - зброя гангстерів, що застосовується збройними силами багатьох країн

Винахід американського полковника ось уже багато років є одним з улюблених видів зброї багатьох людей. З історичних джерел відомо, що знаменитий на весь світ гангстер Аль-Капоне вбив свого боса, використовуючи автомат Томсона. У той час кожна мафіозна угруповання набувала Томмі-Гани. За допомогою них гангстери постійно розстрілювали своїх конкурентів і ворогів. У 1919 році з'явився перший зразок, який був пр

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Майбутні зірки в танцях на льоду Олена Ільїних та Руслан Жіганшін

Сьогодні пара Олена Ільїних та Руслан Жіганшін - одна з найкрасивіших професійних пар у фігурному катанні. Як хлопці знайшли один одного, які їхні сьогоднішні успіхи? Фігуристка Олена Ільїних Уродженка Казахстану, Олена народилася в 1994 році. Її льодова епопея почалася з чотирирічного віку, коли бабус

Вправи для внутрішньої сторони стегон.  Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Вправи для внутрішньої сторони стегон. Комплекс вправ для схуднення і підтяжки м'язів внутрішньої частини стегна

Хто з дівчат в гонитві за привабливою зовнішністю і ідеальною фігурою не займався складним питанням, як прибрати жир з внутрішньої сторони стегон, який як страшний сон переслідує майже всіх представниць прекрасної статі, особливо, після "зимової сплячки"? Якщо ви з їх числа - не біда! Поєднання ефективних фізичних навантажень з правильним харчуванням надасть на ваш організм загальне оздоровчий вплив і допоможе зміцнити й підтягти верхню частину ніг з внутрішньої

Кращі вправи для худих ніг

Кращі вправи для худих ніг

Красиві ноги дівчат - предмет обожнювання чоловіків і заздрості подруг. Будь-яка з нас мріє про таких і часом безуспішно бореться з їх повнотою. А якщо все навпаки? У вас дуже худі ноги - що робити? Здавалося б, що за проблема - адже набрати вагу завжди набагато простіше, ніж скинути. Дівчата - володарки худеньких, не надто красивих ніжок, починають на