• Monday April 22,2019

Полювання на звірів. Покликання, хобі чи робота?

Кожен чоловік відчував у своєму житті азарт, хоч граючи в футбол, хоч в сніжки, хоч займаючись армрестлінгом. Є моменти, коли бажання бути першим, бути переможцем переважає над усіма іншими. Полювання на звірів безпосередньо пов'язана з цим почуттям.

Щоб пройти пару десятків кілометрів через бурелом або замети в пошуках слідів диких тварин, однією фізичної підготовки недостатньо. Якщо використовувати в якості озброєння гладкоствольну рушницю, полювання перетворюється в справжнє змагання з природою. Дальність ефективного бою не перевищує вісімдесяти метрів, і потрібно застосувати всю свою силу, хитрість і вправність, щоб підібратися на відстань пострілу до звіра або птиці, які спочатку швидше, краще чують і чують.

типи полювання

Це заняття має на увазі під собою пошук, вистежування звіра, переслідування з подальшою затриманням або умертвіння. Розрізняють такі види полювання:

  • промислова,
  • спортивна,
  • аматорська.

Промислове полювання на звірів на увазі знищення тварин з метою отримання пір'я, хутра, м'яса, кісток, рогів, жиру і т. Д. У Радянському Союзі існувала мережа магазинів «Дари природи», там можна було купити м'ясо глухаря або кабана, шкури тварин та інше .

У спортивному напрямку метою є показати і потренувати свої навички полювання. Щоб надати цій справі велику наочність і ефектність, заздалегідь відловлених звірові чіпляють маячок. Іноді тварина просто отримує дозу снодійного, а не свинцю. Існують отруїла, на яких тренують собак, а на спортивних полюваннях є така можливість і для людей.

Справа для душі

Любительська полювання на звірів - це заняття для одинаків і невеликих груп людей, які купили ліцензію. Мисливці в цьому випадку мають першочерговою метою добре провести час на природі, видобуток тварини не є визначальним фактором. Вони регулярно купують ліцензії, відміряють кілометри по лісі, болотам і степах і насолоджуються природою, відпочиваючи від своїх міських буднів. Адже мисливець - це натура поетична, дуже любляча живу природу. Навіть зимова охота зі своїми заметами, холодами і хуртовинами не злякає людини, адже таке заняття - це пристрасть!

як промисел

Професійна полювання була дуже розвинена в Радянському Союзі. Зараз в таких масштабах їй вже не займаються. Крім видобутку шкур, м'яса та ін. У полювання є інші цілі. Буває, що в результаті невеликих природних катаклізмів або згубного впливу людини, на території починають переважати хижі тварини, вони винищують інших. Для регулювання популяції потрібні зусилля професійних мисливців.

Професіонали мають незвичайне терпіння, крім рушниці, вони використовують сильця, капкани та інші пастки. Такий спосіб не так цікавий, але за ефективністю не поступається іншим, а іноді навіть перевершує.

Також навички полювання потрібні для вилову звіра живцем для зоопарків, цирків, переселення видів.

сезонне полювання

Залежно від пори року відкрито промисел на різних тварин і птахів. Терміни полювання залежать від шлюбних періодів звірини і часу, який потрібен для виховання молодняка. Також іноді відкривають полювання на надмірно розплодилися види. Таке заняття - це спосіб регулювання популяції.

Весна - сезон, про який вічно сперечаються. Цей період є шлюбним для більшості тварин і птахів, і їх кількість в розрахунку на квадратний кілометр різко зростає. Багато хто виступає за повну заборону відстрілу дичини в цей період, але як мінімум на 10 днів полювання відкривають.

Літо - час, щоб привести в порядок мисливський інструмент, звозити собаку на прітравку. У ці місяці полювання на звірів хутрових, як правило, закрита, добувають кротів, ховрахів, влаштовують облави на вовків і селекційний відстріл козуль і лосів. У серпні відкривають полювання на борову дичину і підстерігають ведмедів.

Восени триває ловля борової дичини, починається капкан полювання на водяну щура, ондатру. Ближче до кінця сезону починають ловити інші види хутрових звірів.

Зимова полювання не менш цікава, ніж весняна. Вимерлі, як здавалося, засніжені ліси виявляються повними життя і несподіванок. Починається полювання на хутрового звіра: соболів, білок, куниць, лисиць. Кабани і лосі вже вивели свій молодняк, можна зайнятися їх повноцінної ловом. Також починається відстріл рябчиків, глухарів, тетеруків.

чоловіча справа

У наш час чоловік зі зброєю викликає побоювання, його сприймають як агресора і порушника закону. Але зброю і чоловіча натура завжди стояли поруч. Діти грають в «войнушку», дорослі в пейнтбол та інше. Але справжні ніж і рушницю цим не замінити. Ті, хто служив в армії, з захопленням і дещицею страху згадують, як звучать кулемети і артилерійські знаряддя.

Головна цінність в сучасному світі - це життя, тому, щоб тримати при собі зброю, потрібно або працювати в правоохоронних органах, або бути військовим, охоронцем або мисливцем. Ліцензія на полювання коштуватиме деяких грошей, залежно від тварини, яку зібралися відловлювати. Але це того варте!

Навіть якщо ви нікого не підстрелили, прогулянка по лісі з рушницею на плечі, вірним гавкаючим іншому, свіже повітря, спів птахів рано вранці, шерех зайця в кущах - все це подарує незабутні враження, пробудить первісний чоловічий дух, дух мисливця!


Цікаві Статті

Біографія хокеїста Євгена Катічева

Біографія хокеїста Євгена Катічева

У даній статті мова піде про Російському професійному хокеїста Катічеве Євгенії Олексійовича. Він є уродженцем Челябінська і учасником клубу «Витязь». Розповідається про його біографії і спортивній кар'єрі, починаючи з ранніх років і закінчуючи сьогоденням, про всі його підйомах і падіннях, про участь в різних змаганнях і про всі клубах, за які він виступав. Фанати представленого гравця зможуть ще більше дізнатися про його життя, а інші відкриють для себе історію успіху іменитого спортсмена. Коротка біографія Євгена Катічева і загальні відомості про хокеїста Євген Олексійович Катич народивс

Виконання станової тяги: користь, можливу шкоду, правильна техніка

Виконання станової тяги: користь, можливу шкоду, правильна техніка

Виконання станової тяги - просте рішення для організації дієвих силових тренувань. Спортсмени використовують вправу для підтримки тіла в хорошій формі, прогресу атлетичних показників. Заняття сприяє активізації обмінних процесів в організмі, спалюванню підшкірного жиру, якісному засвоєнню корисних речовин. Давайте з'ясуємо, ще якась

Георге Хаджі.  Біографія Карпатського Марадони

Георге Хаджі. Біографія Карпатського Марадони

Георге Хаджі - румунський футболіст. Позиція, на якій виступав гравець, - півзахист. Хаджі названий кращим футболістом Румунії минулого століття. У 2001 році почав працювати тренером. Головна особливість гравця - приголомшливий удар. Футболістові вдавалося закручувати м'яч, який летів з незрозумілої лінії і представляв вели

Найкращі фітнес-клуби Мурманська

Найкращі фітнес-клуби Мурманська

Одного разу приходить час, коли кожен з нас хоче зайнятися спортом. Причини можуть бути абсолютно різними: бажання почати правильне життя з чистого аркуша або просто потреба терміново привести своє тіло в ідеальну форму. Найчастіше люди шукають відповідний спортивний клуб або фітнес-зал. А як же йдуть справи з фітнес-клубами в Мурманську? У цій статті складений список найкращих закладів для заняття с

Олег Нечаєв: історія кар'єри футболіста

Олег Нечаєв: історія кар'єри футболіста

Нечаєв Олег Михайлович народився 25 червня 1971 року в селі Костянтинівка в Республіці Татарстан. З юного віку він почав займатися футболом і з 17 років виступав за професійні команди. Початок кар'єри Олег Нечаєв в якості першої команди вибрав казанський "Рубін". У 1988 році виступав у другій лізі чемпіонату СРСР

Содові ванни для схуднення: відгуки лікарів - що слід знати?

Содові ванни для схуднення: відгуки лікарів - що слід знати?

Чи є ефективними содові ванни для схуднення? Відгуки лікарів різноманітні на цей рахунок. Завдяки безлічі приписаних позитивних якостей соді, цей продукт став досить популярним у використанні з метою зниження ваги. Міфи про чудодійні властивості і здатності моментально спалювати жир, змушують безліч жінок експериментувати з цим далеко не безпечним продуктом, не замислюючись про наслідки. Сод