• Saturday July 20,2019

Титанові повідці для риболовлі. Снасті для лову хижих риб

Риболовля на хижу рибу - це один з найбільш цікавих і захоплюючих способів лову. Вона динамічна, змушує рибалки бути в постійному русі і пошуку найкращих місць, тримає його в напрузі і дає величезний викид адреналіну і масу позитивних емоцій, коли хижак нарешті попався на гачок.

Снасті на хижака

Успіх такої рибалки багато в чому залежить від правильно підібраних снастей. Наприклад, правильно підібраний поводок для хижака - це вже 50% успішної риболовлі. Велику роль при ловлі грає будь-яка, здавалося б, дрібниця. Так великим попитом серед досвідчених рибалок користуються титанові повідці. Для виготовлення снасті застосовують особливу титанову дріт, що володіє високою міцністю. Такому повідця не страшні зуби ніякого річкового монстра, крім того, титановий поводок збереже вашу приманку в разі зацепа.

Переваги та недоліки снасті

Переваги титанового повідця для риболовлі:

 • малу вагу;
 • зручність експлуатації;
 • пружність і гнучкість титану, що дозволяють знизити можливість деформації;
 • захист від корозії (титан, що не окислюється у воді, тому йому не страшна іржа);
 • підвищена міцність, що дозволяє витримати натиск щелеп практично будь-якого річкового хижака.

Недоліки титанового повідця:

 • Погіршення гри приманки і, як наслідок, зниження частоти клювань.
 • При ловлі на живця поводок добре помітний в прозорій воді, і сама приманка рухається неприродно.
 • Висока ціна.

На перший погляд здається, що недоліки титанових повідків значно переважують їх гідності, але будь-якому досвідченому рибалці зрозуміло, що краще вивудити одну щуку, ніж отримати купу неуспішні клювань і втратити оснастку.

Особливості вибору при лові судака

Вибір снасті на судака багато в чому залежить від місцевості і водойми, можна дати лише найзагальніші рекомендації:

 • міцність;
 • плетена волосінь, здатна витримати навантаження до 10 кг;
 • безінерційна котушка;
 • міцний гачок з досить довгою цівкою;
 • хороша фіксація грузила в місці закидання.

Найбільш часто при лові судака використовують потрійний вертлюжок. На одному вушку закріплюють основну волосінь, а на іншому - приманку на повідку, на третьому - поводок з грузилом. При цьому вертлюжок повинен бути закріплений таким чином, щоб повідець з грузилом був спрямований вниз, а з приманкою - в сторону.

При виборі матеріалу для повідця з приманкою вважається, що використання титану в снасті на судака недоцільно, але досвідчені рибалки знають, що вгадати, хто попадеться тобі на гачок, практично неможливо. Якщо є тверда впевненість, що у водоймі не водиться щука, то можна вибрати і поводок з інших, більш дешевих матеріалів. В інших випадках же краще не ризикувати і підстрахуватися на випадок клювання крупного річкового хижака.

Вибір снасті на щуку

Щука, мабуть, найбільш бажаний і цінний улов для кожного рибалки. І справа тут не тільки в її розмірах і силі опору, але і в тому, що це поодинокий хижак, який любить полювати в таких важкодоступних місцях, де його зловити може тільки досвідчений рибалка. У такій риболовлі повинні скластися воєдино досвід і майстерність людини, правильно підібрані снасті, знання місцевості і погодні умови. І якщо місцевість і погоду нам змінити не під силу, то правильно вибрати снасть - це конкретно наша задача.

Особливу складність при лові щуки представляють її зуби, а точніше, її можливість з легкістю перекусити практично будь-яку снасть. І тут велике значення має вибір матеріалу для повідця. Відразу слід зазначити, що поводок повинен бути не надто коротким, так як щука атакує приманку збоку і дуже часто промахується, перекушуючи волосінь. В цьому випадку, короткий поводок не зможе вберегти волосінь від пошкодження. Довгий же варіант буде постійно перехоплює з основною жилкою і заважати риболовлі. Оптимальна довжина повідка - 15-20 см.

Матеріал для повідця на щуку

 • Флюорокарбоновую - практично непомітний в товщі води, але все-таки недостатньо міцний для щуки.
 • Кевларовий - більш міцний і пластичний, має безліч переваг, але набагато об'ємніший інших повідків і сильно скручується при проводці.
 • Титановий - найбільш вдалий, так як дуже міцний і легкий, не володіє пам'яттю.
 • Вольфрамовий - досить міцний, але при цьому важкий і має зайвої пам'яттю на деформацію.
 • Сталевий або металевий - непомітний в воді, легко виготовляється в домашніх умовах, але при цьому сильно деформується і має малу міцністю в місцях з'єднання.

 • Плетений - недостатньо міцний і легко помітний для риби.
 • З струни - зайве жорсткий, з великою пам'яттю, не підходить для лову на ковзаючу приманку.

З усього різноманіття вибору можна однозначно сказати, що лише титановий поводок для щуки не тільки їй не по зубах, але і найбільш комфортний в лові для самого рибалки.

Виготовлення повідця самостійно

Основним недоліком титанових повідків є їх висока вартість, тому багато рибалок воліють виготовляти їх самостійно. Крім того, приємно вивудити сильну рибу і знати, що ви зловили її на поводок, зроблений своїми руками.

Для того щоб зробити титановий поводок, необхідні наступні матеріали й інструменти:

 • титановий повідковий матеріал;
 • трубочки обтискні;
 • застібка;
 • вертлюжок;
 • плоскогубці або круглогубці.

При виготовленні титанового повідця на щуку краще придбати довгі товстостінні трубочки: вони краще утримають повідковий матеріал і підвищать надійність виробу. З короткою трубочки титановий матеріал вислизне. Також слід підбирати правильний діаметр. Краще, якщо він буде мінімальним з можливих.

Процес виготовлення повідця

Послідовність дій така:

 1. Відріжте повідковий матеріал необхідної довжини.
 2. Протягніть через обжимную трубочку і застібку.
 3. Зробіть петлю і заведіть кінець титанового повідкового матеріалу назад в обжимную трубочку.
 4. Плоскогубцями добре обіжміть її.
 5. З іншим кінцем матеріалу поступите також і, якщо це необхідно, замість застібки прикріпіть вертлюжок.
 6. Візьміть готовий поводок і йдіть за найбільшим в своєму житті річковим хижаком!

висновок

Велика розмаїтість вибору снастей і всілякої оснащення може ввести в оману навіть досвідченого рибалки. Для того щоб підібрати ідеальну снасть спеціально для себе, потрібно пробувати і пробувати, і різні вудлища, і волосіні, і повідці титанові рибальські, і, звичайно, наживки і приманки.

Згодом ви обзаведетеся дійсно працює снастю, у вас з'являться "любимчики" серед риб, за якими ви будете полювати з найбільшим азартом і від упіймання яких ви отримаєте більше задоволення. В риболовлі, як і в будь-якому іншому справі, все знання і вміння приходять лише з досвідом. Певна кількість знань ви сьогодні вже отримали - справа за малим: застосувати все це на ділі.


Цікаві Статті

Що таке ГН: визначення, вплив на організм, норма в день

Що таке ГН: визначення, вплив на організм, норма в день

Що таке ГН? Це цікавить багатьох. Даний показник допомагає в порівнянні оцінювати вплив однакової кількості вуглеводів різного типу. Чим вище показник ГН, тим істотніше навантаження на роботу організму. Існують способи для зниження даного показника. А як їх застосовувати, і як впливає спорт на глікемічний навантаження, розглянемо в статті. основи Кожна людина, яка веде

Основи боксу: поняття, характеристика виду спорту, техніка і методика, курси для початківців і постановка основного удару

Основи боксу: поняття, характеристика виду спорту, техніка і методика, курси для початківців і постановка основного удару

Бокс - це один з видів спорту. Іншими словами, це - кулачний бій, який проводиться між двома спортсменами, на руках кожного з яких є спеціальні бійцівські рукавички. Це контактний вид спорту. При цьому бій постійно контролюють рефері. Бій триває до дванадцяти раундів. Бокс вже набрав достатню популярність у всьому світі. Деякі з батьків наві

Тоні Фрімен: фото, зріст, вага, програма тренувань

Тоні Фрімен: фото, зріст, вага, програма тренувань

Тоні Фрімен - відома людина в світі культуризму, прозваний своїми колегами і шанувальниками Х-меном, і на це є причини. Адже параметри цього бодібілдера дійсно вражають: тонка талія (76 см) і неймовірно масивні плечі і стегна роблять цю людину схожим на героя з коміксів. Але завдяки цьому контрасту і прославився Тоні Фрімен. Зростання спортсмена - 188 см. Звичайний вага досягає 138 кг, а змагальний - 129 кг. Романтика і спорт Історія появи Тоні Фрімена на арені світового бодібілдінгу

Костіна Оксана: спортивні досягнення і біографія

Костіна Оксана: спортивні досягнення і біографія

Оксана Костіна - радянська спортсменка, видатна російська гімнастка, яка виступала з індивідуальними вправами. перші результати У гімнастику Костіна Оксана потрапила в віці семи років. 1986 рік, коли дівчині було 14, приніс їй перші результати: здобута перемога на змаганнях, що проводилися між пензенськими школами. Спортсменку оцінили, а

Шім'ї Врсалько: кар'єра хорватського футболіста, фіналіста ЧС-2018

Шім'ї Врсалько: кар'єра хорватського футболіста, фіналіста ЧС-2018

Шім'ї Врсалько - хорватський професійний футболіст, який виступає на позиції правого захисника в іспанському клубі «Атлетіко Мадрид» і національної збірної Хорватії. Фіналіст чемпіонату світу 2018 в Росії. Влітку 2018 року перейшов до італійського «Інтер Мілан» на правах оренди. біографія футболіста Шім&

Патрони Феттер: швидкість, відгуки

Патрони Феттер: швидкість, відгуки

Для справжніх мисливців дробові патрони "Феттер" є справжнім порятунком. На сьогоднішній день в магазинах представлений широкий їх асортимент. Відрізняються вони не тільки за калібром, а й по марці пороху. В середньому показник дульной енергії у них знаходиться на рівні 3500 Дж. У свою чергу початкова швидкість польоту кулі дорівнює 300 метрам за секунду. Капсули, як прави