• Monday April 22,2019

Костянтин Єременко та його "Кубок легенд"

Заслужений майстер спорту, кращий гравець в міні-футбол ХХ століття - форвард збірної Росії і московського «Діни» Костянтин Єременко. Йому належить феноменальний показник. Єременко вразив ворота суперників +1132 рази. Один з найпрестижніших міні-футбольних ветеранських турнірів носить його ім'я - "Кубок легенд" Костянтина Єрьоменка.

На початку шляху

Костянтин Єременко народився на Україні, в Дніпропетровську, в 1970 році. Школу закінчив зі срібною медаллю. Спортивну кар'єру почав у великому футболі. За місцевий «Дніпро» в 18 років провів один матч в чемпіонаті СРСР, але результативними діями не відзначився. Також пробував свої сили в «Селенга» з Улан-Уде, Павлодарському «Трактор» і навіть киргизької команді «Алга». В цілому за два сезони в цих клубах провів 28 матчів, забивши 4 м'ячі. У 1991 повернувся на Україну і спробував себе в міні-футболі, в той час в СРСР ще мало популярному. Першою командою став дніпропетровський «Механізатор».

Перший досвід

Разом з «Механізатор» бере участь в першому чемпіонаті СРСР з міні-футболу. Фінальна частина проходить в Кишиневі, українці закінчують сезон на 8-му місці. У серпні Костянтин йде в тільки що утворилася московську «Діну». У цьому клубі вирішили зібрати кращих гравців країни. Але за іронією долі з «Механізатор» довелося перетнутися ще раз в самому найближчому майбутньому.

В ¼ фіналу кубка СРСР дніпропетровці зустрічалися якраз з «Діною». Гра завершилася внічию, тому долю вирішив жереб. З боку москвичів папірець тягнув Єременко Костянтин. Футболіст витягнув «мінус» і в наступний раунд відправився «Механізатор», в кінцевому рахунку виграв трофей.

Кар'єра в «Діні»

Московська «Діна» почала швидко пересуватися по турнірній таблиці. У першому ж сезоні ще в чемпіонаті СНД перемогла в 4 з 5 матчах попереднього етапу. А на фінальній стадії виграла 8 ігор з 10. Єременко став найкращим бомбардиром. На наступний рік було трохи складніше. На попередньому і фінальному етапах «Діна» зазнала по одній поразці, а Костянтин - знову головний снайпер вже з 74 голами.

Протягом 9 сезонів з 1992 по 2000 роки Костянтин Єременко разом з «Діною» беззмінно ставав чемпіоном Росії. В цілому провівши 235 матчів у національній першості, примудрився 519 раз засмутити воротарів суперників. Самим ударним видався сезон 1993-94 років. У 33 матчах Костянтин Єременко забив 91 гол.

Перші медалі в збірній

На перший великий турнір зі збірною Єременко відправився в 1992 році на чемпіонат світу в Гонконг. Перший же матч склався невдало - поразка 3: 8 від збірної США. Потім впевнена перемога над Китаєм 10: 1. В останній грі з лідером групи Іспанією нас влаштовувала тільки перемога. Однак обіграти одну з найсильніших на той момент збірних не вдалося, хоча росіяни були до цього близькі. Матч закінчився внічию 7: 7.

На наступний чемпіонат світу збірна приїхала вже досвідченою і згуртованою командою. Правда, в груповому турнірі все знову складалося непросто. Спочатку нічиї з голландцями і аргентинцями - 2: 2. В останньому матчі знову Китай. На цей раз таку важливу перемогу вдалося здобути - 11: 1.

Росія вийшла до другого групового раунду, стартувавши в ньому з поразки від тих же іспанців 0: 2. Правда, потім продемонструвавши яскраву і атакуючу гру, перемогла 3: 0 італійців і 6: 2 бельгійців. Збірна вперше в історії вийшла в півфінал.

У суперники дісталися чинні володарі кубка - бразильці. Росіяни до перерви пропустили 2 м'ячі. Другий тайм вийшов більш результативним. Спочатку дубль оформив Марсіо. Потім наші, нарешті, відігралися. Єременко і Білий за одну хвилину скоротили рахунок до 2: 4. Команда кинулася відіграватися, але більш досвідчені бразильці піймали на контратаках. Підсумок 2: 6.

У матчі за третє місце росіяни обіграли українців 3: 2. Єременко на тому чемпіонаті світу знову став кращим снайпером збірної з 8 голами.

"Золото" в Гранаді

Головним успіхом збірної Росії в 90-х став чемпіонат Європи в Гранаді. Капітаном традиційно був Єременко Костянтин. Футболіст привіз в Іспанію сильний і згуртований колектив.

У групі росіяни спочатку мали проблему. Здолати італійців в першому матчі не вдалося - 3: 3. Зате потім розгромлена Бельгія 5: 1 і переможена Португалія 3: 1.

У півфінал збірна вийшла з першого місця, потрапивши на голландців. Вже на другій хвилині рахунок відкрив Дмитро Горін, а незабаром Єременко подвоїв перевагу. На початку другого тайму Маркін, Алекберов і Веріжніков встановлюють на табло 6: 2. Від нищівного розгрому голландців врятував тільки Лангейхейзен, який зробив покер. Однак і в нашій збірній знайшовся гравець, який забив 4 м'ячі. Ним став Єременко. Підсумок півфіналу 9: 6.

У фіналі росіяни зустрічалися з господарями турніру, і до перерви іспанці вели 0: 1. У другому таймі забиває Аркадій Білий, потім відрізняються Алекберов і Єременко, і за 5 хвилин до фінального свистка вже 3: 1 на нашу користь. Але втримати переможний рахунок не вдалося, господарі відігралися. Доля трофею вирішувалася в серії пенальті. Іспанці промахнулися двічі, росіяни помилок не допускали, вирішальний удар завдав Костянтин Єременко. За підсумками турніру він став ще й кращим бомбардиром з 11 м'ячами.

завершення кар'єри

Пішов зі спорту Костянтин досить рано - в 2001 році - через вроджену ваду серця. Зовсім скоро в честь футболіста був заснований кубок Костянтина Єрьоменка, а він сам став спортивним функціонером - першим президентом Суперліги, а з 2002 року - президентом міні-футбольного «Динамо».

Правда, робота на благо спорту тривала недовго. Проблеми зі здоров'ям все ж позначилися. 18 березня 2010 року Єременко помер від серцевої недостатності. У його честь був організований "Кубок легенд" імені Костянтина Єрьоменка.

Цікаві Статті

Як правильно стрибати на скакалці, щоб схуднути.  прості поради

Як правильно стрибати на скакалці, щоб схуднути. прості поради

Той, хто давно хоче скинути вагу, напевно чули про те, що скакалка - це не просто дитяча забава, а й ще відмінний інструмент по боротьбі із зайвими кілограмами. Багато хто навіть не знають, як правильно стрибати на скакалці, щоб схуднути. А дарма, адже при всій своїй простоті вона здатна дати відмінну навантаження вашому тілу, яка спалить масу калорій. Вважається, що постійні стрибки на скакалці дають більший ефект, ніж вел

Розберемо, що таке універсіада

Ви студент, і у вас багато енергії? Спробуйте свої сили в університетських іграх. Якщо ви ще не задавалися питанням про те, що таке універсіада, то ця стаття буде вам корисна. У чому сенс подібних змагань? Завжди вважалося, що студент повинен бути розвинений всебічно, незалежно від обраного факультету. Також важл

Рівномірний харчування: як правильно приймати протеїни

На сьогоднішній день дуже багато і позитивних, і негативних відгуків про спортивне харчування, про протеїнах зокрема. Всі суто індивідуальні думки про ефективність тих чи інших видів добавок багато в чому залежать від правильного дозування, програми тренувань, виду білка і так далі. дозування Щоб зрозуміти, як правильно приймати протеїн, для початку потрібно розібратися з його дозуванням. Взагалі, існують універсальні порції, яких необхідно дотримуватися при прийомі протеїнового коктейлю. Їх же можна змінювати і р

Ловля окуня на балансир: техніка та поради

Ловля окуня - вельми привабливу за своєю добичливости заняття. Тому любителів риболовлі на цю хижу рибу досить багато, особливо серед тих, хто тільки починає і не має досвіду. Майже цілий рік окунь жадібно бере приманку, за винятком глухої зими, та й то не у всіх водоймах. У нього дуже вірний клювання, до того ж він

Стрільба з пневматичної гвинтівки.  Види зброї, їх характеристика

Стрільба з пневматичної гвинтівки. Види зброї, їх характеристика

Стрільба з пневматичної гвинтівки останнім часом стає все більш популярною. Вона статична, на відміну від стрільби з пістолета, оскільки проводиться на великих дистанціях. При цьому процесі дуже важливо прийняти стійку позу і ретельно прицілитися, використовуючи упор. На полюванні, до слова, це взагалі головне пра

Олександр Володимирович Філімонов, воротар: біографія, особисте життя і досягнення

Голкіпер - найбільш непримітний гравець на полі, якого вболівальники можуть помітити тільки, відверто кажучи, в провальних матчах, коли по воротах їх команди б'ють занадто багато. У багатьох клубах світу роль і клас голкіпера справді перебільшені. Чого тільки варта захоплення Ікер Касільяс, коли той грав за мадридський "