• Friday July 19,2019

Центральний стадіон. Кращі стадіони країни

Спорт завжди буде частиною життя багатьох людей. Просто хтось любить безпосередньо займатися ним, а кому-то подобається спостерігати цей процес з боку. Зараз, у зв'язку з появою нових видів спорту, споруджується багато майданчиків конкретно для них. А ось раніше всі спортивні змагання проводилися тільки на стадіонах - спорудах, які спеціально для цього і були побудовані.

Чи замислювалися коли-небудь, звідки взялося поняття «стадіон»? А коли з'явився перший з них? Ні? У такому випадку варто про це дізнатися, а заодно розглянути кілька найвідоміших стадіонів Росії.

Коротка довідка

Вважається, що перший стадіон був побудований в Стародавній Греції в VIII столітті до н. е. Він мав форму півкола і складався з сценічної і глядацької частини. Олімпійський стадіон був призначений для бігу по спеціальних доріжках, довжина яких становила близько 192 метрів. Коли популярність стадіонів зросла настільки, що їх почали будувати по всій грецькій території, ця величина трохи змінювалася. «Стадій» - так називали тоді це відстань, тому і саме спортивна споруда стали називати також.

В даний час в Росії побудовано багато стадіонів. Причому деякі з них ще перебувають в розробці. Всі вони різні, відрізняються місткістю, класом, станом і якістю поля. Перераховувати весь список було б занадто довго, але виділити кілька основних все-таки варто.

Стадіон «Лужники»

Згадуючи стадіони Москви, напевно, слід почати з великою спортивної арени - «Лужники». Цей стадіон класу люкс є центром всіх спортивних змагань, що проводяться в Москві. За формою він нагадує еліпс, розміри якого - 300 × 240 метрів. Розмір футбольного поля 106 × 70 метрів. Там використовується штучне покриття з підігрівом.

Оперізує поле бігова доріжка на 8 смуг, довжина якої - 400 метрів. Також є прямі 100-метрові доріжки і 15 позицій для стрибків. А в приміщеннях під трибунами обладнані роздягальні для спортсменів і кілька залів для тренувань з боксу, волейболу, боротьби, міні-футболу, тенісу та інших видів спорту.

На території є VIP-зал, працює ресторан, бари, готель, басейн, сауна з декількома залами і медичний центр. Бажають навіть зможуть відвідати Музей спорту, також розташований на території комплексу.

Стадіон «Локомотив»

Згадати лише один московський стадіон було б неправильно. Тому необхідно виділити центральний стадіон «Локомотив», побудований в 1965 році на місці спортивної споруди, яке тоді називалося «Сталінець». Він займає площу в 25 га і являє собою 6-поверхову будівлю з чотирма трибунами, кожна з яких має 2 яруси.

Всього трибуни центрального стадіону розраховані на 30 тис. Чоловік. Половина місць припадає на нижній ярус і практично стільки ж на верхній. Також є місця для преси, VIP-ложі і кілька комерційних лож.

Футбольне поле вкрите натуральним газоном, обладнано системами підігріву та автоматичного поливу. Тільки за бічними лініями покладена штучна трава. «Локомотив» повністю відповідає всім стандартам світових футбольних асоціацій, тому там можуть проводитися матчі будь-якого рівня. Це домашня арена не тільки однойменного футбольного клубу, а й російської збірної.

Центральний стадіон профспілок

У столиці Чорнозем'я цей стадіон вважається однією з головних визначних пам'яток. Всі спортивні заходи Воронежа проходять саме тут. У 2010 році на ньому проходив товариський матч між збірними Бельгії та Росії. На його організацію пішло близько 10 млн рублів.

Трибуни споруди здатні розмістити понад 32 тис. Чоловік. Цей показник дозволяє йому займати верхні позиції в списку найбільш містких стадіонів Росії. Тисячі людей приходять на Центральний стадіон не тільки в якості вболівальників, а й для того, щоб самим зайнятися одним з видів спорту. Адже кожен день тут чекають своїх відвідувачів тренажерний зал, фітнес-центр і студія йоги.

Але не завжди на цьому стадіоні проводяться тільки спортивні заходи. Тут також відзначаються багато свят, а іноді навіть показуються театральні вистави.

Стадіон в Єкатеринбурзі

За рахунок своєї незвичайної форми Центральний стадіон Єкатеринбурга визнаний об'єктом культурної спадщини. Його територія поділяється на дві частини: футбольне поле і комплекс для занять легкою атлетикою, який складається з 8 бігових доріжок, а також секторів для штовхання ядра і стрибків.

Покриття поля - натуральне. Там використовуються підігрів і система зрошення. Інтерес представляють трибуни, якими обладнаний стадіон "Центральний". Місця на ньому можуть бути трьох типів: глядацькі, для людей з обмеженими можливостями та кабінки для коментаторів, преси та журналістів.

Варто відзначити, що це спортивна споруда прийматиме матчі ЧС-2018 з футболу. Внаслідок цього планується провести реконструкцію, після якої кількість місць для глядачів збільшиться до 45 000. Зроблено це буде шляхом використання тимчасових конструкцій. Тільки так спортивна арена Єкатеринбурга зможе відповідати вимогам, встановленим FIFA.

Стадіон в Казані

Центральний стадіон, адреса якого: місто Казань, вул. Ташаяк, д. 2, розташовується близько пл. Тисячоліття. Кожен день на ньому тренуються не лише футболісти, а й легкоатлети. Відкритий він був 1960 році і вже тоді вміщував понад 30 000 гостей. Але з тих пір це число не зросла, а навпаки, зменшилася до 25, 5 тис. Місць.

Зараз стадіон популярнішим, ніж деякі стадіони Москви, адже він має статус 4-ї категорії. Там часто проводяться матчі чемпіонату Росії, проходять тренування і змагання з легкої атлетики. Причому займатися можуть не тільки дорослі, а й діти.

Крім тренувальних майданчиків і футбольного поля, тут є адміністративні будівлі, душові, роздягальні, центр контролю допінгу, медичний центр і навіть власна оранжерея для відновлення трав'яного покриву.

Стадіон в Астрахані

Астраханський Центральний стадіон був відкритий в 1955 році. Тоді його місткість була невеликою, всього 15 тис. Місць. Тоді ще й трибуни були дерев'яні. І тільки після реконструкції у 2000 році з'явилися пластикові сидіння. Зараз офіційно він здатний прийняти близько 30 000 глядачів, але були випадки перевищення на 2000 осіб.

Спортивна арена використовується для різних цілей. Там відзначаються свята загальноросійського та регіонального значення. Влаштовуються концерти і проводяться різні акції та розіграші від великих компаній. А в травні 2015 року тут проходив фінальний матч Кубка Росії, де краснодарська «Кубань» програла московському «Локомотиву».

Стадіон в Мурманську

А ось ще один Центральний стадіон профспілок. Це найбільше спортивна споруда Мурманська. Ексклюзивність йому додає те, що стадіони за Полярним колом - це велика рідкість. Діє він з 1960 року і в основному використовується як домашня футбольна площадка ФК «Північ».

У місці, де стоїть стадіон, раніше був звичайний яр. Згодом його дно розрівняли під футбольне поле, а на схилах зробили трибуни. На даний момент їх місткість становить близько 10 000 тис. Глядачів. Спочатку стадіон називався «Труд». У 1983 він отримав нову назву - «Спартак». І лише в 1999 році він став Центральним стадіоном профспілок.

Поле покрито штучним газоном. На території також є хокейний і тенісний корти. Хоча стадіон не завжди використовують за призначенням. Часто там просто проходять урочисті заходи та відзначаються місцеві свята.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі