• Tuesday May 21,2019

Кулемет РПД. Кулемет системи Дегтярьова РПД-44

Легендарний кулемет РПД-44 був створений в Радянському Союзі збройовим конструктором Дегтяревим. Інша його дітище - гвинтівка СВД - використовується і в наш час. Особливо інтенсивне її використання спостерігається у військах спеціального призначення та ВДВ, де СВД використовують поряд з ВСС "Гвинторіз". Через що пройшов кулемет РПД-44, які його характеристики і як почалася історія створення цієї зброї - все це ми постараємося розібрати в даній статті.

вступ

Згідно з історичними даними, дана зброя використовувалося в період Великої Вітчизняної війни дійсно в глобальних масштабах. Знову ж таки, згідно фактам, воно міцно посіло третє місце. Випередити кулемет РПД змогла тільки гвинтівка Мосіна та ППШ.

Принцип дії

Як же стріляє кулемет РПД? Ручний кулемет призначався для ураження ворожої сили противника. Його конструкція була побудована за наступним принципом.

У той момент, коли відбувалося натискання на спусковий гачок, при спуску важеля відбувалося звільнення рами затвора зброї. Вона, отже, під дією зворотно-бойової пружини (яка перебувала в стислому стані) починала просуватися вперед.

Таким чином, на бойові упори діяло потовщення, що мало місце на задній частині механізму ударника. Затвор по ходу цього просувався вперед. Упори розсовувалися в сторони. В ході просування затвора з магазину в відповідну частину досилають патрон.

У момент, коли капсуль патрона піддавався "зустрічі" з ударником, відбувався постріл. Утворювалися порохові гази, які впливали на газовий поршень, відштовхуючи його в задньому напрямку. Канал ствола на цей момент заперечував, а затвор повертався в зворотне положення, не забувши "прихопити" з собою раму. Стріляти гільза паралельно цьому процесу витягалася з патронника. Ось так і завершувався цикл стрільби одним патроном.

Передісторія розробки

Наступала осінь 41-го року. До Москві на всіх парах мчали гітлерівські війська. Мета їх прориву була досить ясна стратегам. Війська фашистських загарбників мали завершити кампанію до того, як настануть холоди. Бійці, які воювали в лавах Червоної Армії, чинили героїчний опір окупантам.

Незважаючи на це, мотострілкові дивізії і танкові підрозділи німецької армії стрімко скорочували відстань, яке їм залишалося пройти до столиці Радянського Союзу. Бійці Червоної Армії були готові прийняти останній удар, пожертвувати своїм життям у вирішальній сутичці з військами противника. Так, вони були сповнені рішучості, сповнені мужності для вчинення цього діяння.

Але всі розуміли, що на боці Червоної Армії не вистачало військової потужності, яка дозволила б прийняти противника прямо на спис, а потім повернути його ряди назад.

В кінці жовтня того ж року на аеродромі міста Коврова (а це був військовий об'єкт) приземлився літаючий апарат. Розташований був аеродром, до слова, за сотні кілометрів від фронтової лінії. Літак приніс з собою кілька вельми високопоставлених інженерів.

Особистості їх історія приховує і на сьогоднішній момент. А ось куди відправився кортеж з офіцерами, давно відомо. Вони поїхали з одним проханням до Дегтярьова Василю Олексійовичу. У той час він вважався чи не найголовнішим зброярем Радянського Союзу.

У якій атмосфері і з яким подробицями проходили переговори, невідомо. Але як раз перед тим, як почалася битва за Москву, Червону Армію забезпечили тим, чого їм так не вистачало до цього - протитанковою рушницею Дегтярьова. РПД кулемет 1941 року раз і назавжди вселив страх фашистським загарбникам, які, якщо так можна сказати, по достоїнству оцінили міць зброї.

Не всі знають про те, що раніше для винаходу радянського конструктора завжди виділяли 150 тестових перевірочних пострілів. Йдеться про ДП-27. Але новий кулемет настільки добре себе зарекомендував, що для нього стали виділяти всього 5 патронів. 2 з них виділяли для перевірки системи автоматики. А решту 3 - для підгонки озброєння, регулювання або коригування його точності. І то тільки в тих випадках, коли це дійсно було необхідно.

Запуск у виробництво

ДП-27, винайдений конструктором до появи РПД, в плані принципу дії був досить простим пристроєм. Збирався він відповідно. Завдяки збірці і конструкції РПД став вельми перспективним зброєю, яке виготовлялося в стислі терміни, а витрати на виробництво знижувалися в кілька разів. Чи варто говорити про надійність кулемета?

Переваги і недоліки

Диск, винайдений для кулемета, виявився досить продуманим рішенням. Це було працює, надійне за всіма параметрами пристрій. Однак для того щоб переносити диски з патронами, для солдатів було потрібно створити спеціальні сумки. Їх згодом назвали сумками-контейнерами.

Диски, про які йде зараз мова, знають всі. Навіть ті люди, які ніколи не бачили РПД в очі. Дуже наочно дії солдатів при використанні РПД показані у фільмі під назвою "Два бійці". Ще одним недоліком диска стала його спіральна пружина. Згодом вона помітно слабшала, що призводило до зниження ефективності зброї.

Насправді через цього недоліку диск частенько поставляли незаповненим до кінця. Вся справа в тому, що в спорядженні він був не такий вже і простий. Хоча, з іншого боку, спорядити кулеметну стрічку "Максима" теж було не зовсім легко.

РПД кулемет: тюнінг і бойової механізм

Про можливе тюнінгу зброї багато джерела замовчують. А ось механізм був побудований не зовсім коректно. Проблема, зокрема, полягала в тому, що осаду бойової пружини відбувалася порівняно швидко. Розташовувалася вона, як відомо, під стовбуром і ледь до нього не примикала. Таким чином, якщо вогонь вівся дуже інтенсивно, стовбур сильно і швидко нагрівався. Разом з ним через передачу теплової енергії в межують металевих поверхнях нагрівалася і зворотно-бойова пружина. Що, до речі, створювало певні труднощі при експлуатації кулемета.

Сучасне стрілецьку зброю світу. РПД

Багато експертів збройової сфери зійшлися на думці про те, що використання РПД можливо з урахуванням тих недоліків (отже, їх викорінення), які були виявлені з часом. Передбачалася або установка глобальної системи охолодження, або виготовлення запасних стовбурів. Останній варіант, до речі, вимагав внесення коригувань в процес виготовлення РПД, оскільки до того часу кулемет виготовлявся з незнімним стовбуром.


Цікаві Статті

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Багато атлетів недооцінюють роботу портняжной м'язи. Вона знаходиться на внутрішній поверхні ваших стегон. Її основне завдання - стабілізація області таза і ніг, а також захист колінних суглобів від можливих травм. Якщо кравецька, або як її ще називають, привідний м'яз слабкіше, ніж сусідки - зупиняється ріст інших груп м'язів. При слабо розвинених призводять м'язах можна легко

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Пекін був обраний столицею XXIX Літньої Олімпіади в 2001 році на сесії МОК, що проходила в Москві. Його конкурентами за право прийняти Ігри були Торонто, Париж, Осака і Стамбул. Олімпіада проходила в 2008 році і стала наймасштабнішою за всю історію. Китай підійшов до підготовки та проведення Олімпіади з максима

Воблери Strike Pro.  Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro. Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro - це рибні приманки від всесвітньо відомого виробника, дистриб'юторська мережа якого поширюється аж на 60 країн у всьому світі. Рибалки із задоволенням купують ці снасті, т. К. Вони відрізняються високою якістю, величезним асортиментом та прийнятною вартістю. Про бренд Компанія Strike Pro розпочала свою діяльність в 1

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

Сьогодні у нас піде мова не про банальне спустошенні холодильника в позаурочний час. Ті, хто практикує подібні нічні походи на кухню, навряд чи зможуть розлучитися із зайвою вагою, скоріше, навпаки, наберуть ще більше. Сьогодні ми поговоримо про спеціальний засіб для схуднення під назвою «Нічний перекус». Його склад повністю натуральний, а значить, не завдасть час здоров'ю, але при цьому п

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Що розповідають про аптечний допінгу спортвікі, журнали, книги, дають загальне уявлення про те, як бодібілдер може поліпшити свої показники, користуючись медикаментами. Знайшлося застосування найрізноманітніших фармацевтичним продуктам, від екстрактів женьшеню і левзеї до лікарських засобів, що впливають на

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Кожен завзятий рибалка хоче в своїй колекції мати воблер Yo Zuri. Принади цієї японської фірми дуже якісні, а тому служать довго. Протягом довгих років бренд використовує свою унікальну технологію у виробництві воблерів. Так, самі їх роблять із пластику, гаки - з ванадіума, використовуючи при цьому спеціальні хімічні заточки. Так що зірватися після упіймання у риби шансів просто немає. Форма, ко