• Saturday July 20,2019

Кулемет РПД. Кулемет системи Дегтярьова РПД-44

Легендарний кулемет РПД-44 був створений в Радянському Союзі збройовим конструктором Дегтяревим. Інша його дітище - гвинтівка СВД - використовується і в наш час. Особливо інтенсивне її використання спостерігається у військах спеціального призначення та ВДВ, де СВД використовують поряд з ВСС "Гвинторіз". Через що пройшов кулемет РПД-44, які його характеристики і як почалася історія створення цієї зброї - все це ми постараємося розібрати в даній статті.

вступ

Згідно з історичними даними, дана зброя використовувалося в період Великої Вітчизняної війни дійсно в глобальних масштабах. Знову ж таки, згідно фактам, воно міцно посіло третє місце. Випередити кулемет РПД змогла тільки гвинтівка Мосіна та ППШ.

Принцип дії

Як же стріляє кулемет РПД? Ручний кулемет призначався для ураження ворожої сили противника. Його конструкція була побудована за наступним принципом.

У той момент, коли відбувалося натискання на спусковий гачок, при спуску важеля відбувалося звільнення рами затвора зброї. Вона, отже, під дією зворотно-бойової пружини (яка перебувала в стислому стані) починала просуватися вперед.

Таким чином, на бойові упори діяло потовщення, що мало місце на задній частині механізму ударника. Затвор по ходу цього просувався вперед. Упори розсовувалися в сторони. В ході просування затвора з магазину в відповідну частину досилають патрон.

У момент, коли капсуль патрона піддавався "зустрічі" з ударником, відбувався постріл. Утворювалися порохові гази, які впливали на газовий поршень, відштовхуючи його в задньому напрямку. Канал ствола на цей момент заперечував, а затвор повертався в зворотне положення, не забувши "прихопити" з собою раму. Стріляти гільза паралельно цьому процесу витягалася з патронника. Ось так і завершувався цикл стрільби одним патроном.

Передісторія розробки

Наступала осінь 41-го року. До Москві на всіх парах мчали гітлерівські війська. Мета їх прориву була досить ясна стратегам. Війська фашистських загарбників мали завершити кампанію до того, як настануть холоди. Бійці, які воювали в лавах Червоної Армії, чинили героїчний опір окупантам.

Незважаючи на це, мотострілкові дивізії і танкові підрозділи німецької армії стрімко скорочували відстань, яке їм залишалося пройти до столиці Радянського Союзу. Бійці Червоної Армії були готові прийняти останній удар, пожертвувати своїм життям у вирішальній сутичці з військами противника. Так, вони були сповнені рішучості, сповнені мужності для вчинення цього діяння.

Але всі розуміли, що на боці Червоної Армії не вистачало військової потужності, яка дозволила б прийняти противника прямо на спис, а потім повернути його ряди назад.

В кінці жовтня того ж року на аеродромі міста Коврова (а це був військовий об'єкт) приземлився літаючий апарат. Розташований був аеродром, до слова, за сотні кілометрів від фронтової лінії. Літак приніс з собою кілька вельми високопоставлених інженерів.

Особистості їх історія приховує і на сьогоднішній момент. А ось куди відправився кортеж з офіцерами, давно відомо. Вони поїхали з одним проханням до Дегтярьова Василю Олексійовичу. У той час він вважався чи не найголовнішим зброярем Радянського Союзу.

У якій атмосфері і з яким подробицями проходили переговори, невідомо. Але як раз перед тим, як почалася битва за Москву, Червону Армію забезпечили тим, чого їм так не вистачало до цього - протитанковою рушницею Дегтярьова. РПД кулемет 1941 року раз і назавжди вселив страх фашистським загарбникам, які, якщо так можна сказати, по достоїнству оцінили міць зброї.

Не всі знають про те, що раніше для винаходу радянського конструктора завжди виділяли 150 тестових перевірочних пострілів. Йдеться про ДП-27. Але новий кулемет настільки добре себе зарекомендував, що для нього стали виділяти всього 5 патронів. 2 з них виділяли для перевірки системи автоматики. А решту 3 - для підгонки озброєння, регулювання або коригування його точності. І то тільки в тих випадках, коли це дійсно було необхідно.

Запуск у виробництво

ДП-27, винайдений конструктором до появи РПД, в плані принципу дії був досить простим пристроєм. Збирався він відповідно. Завдяки збірці і конструкції РПД став вельми перспективним зброєю, яке виготовлялося в стислі терміни, а витрати на виробництво знижувалися в кілька разів. Чи варто говорити про надійність кулемета?

Переваги і недоліки

Диск, винайдений для кулемета, виявився досить продуманим рішенням. Це було працює, надійне за всіма параметрами пристрій. Однак для того щоб переносити диски з патронами, для солдатів було потрібно створити спеціальні сумки. Їх згодом назвали сумками-контейнерами.

Диски, про які йде зараз мова, знають всі. Навіть ті люди, які ніколи не бачили РПД в очі. Дуже наочно дії солдатів при використанні РПД показані у фільмі під назвою "Два бійці". Ще одним недоліком диска стала його спіральна пружина. Згодом вона помітно слабшала, що призводило до зниження ефективності зброї.

Насправді через цього недоліку диск частенько поставляли незаповненим до кінця. Вся справа в тому, що в спорядженні він був не такий вже і простий. Хоча, з іншого боку, спорядити кулеметну стрічку "Максима" теж було не зовсім легко.

РПД кулемет: тюнінг і бойової механізм

Про можливе тюнінгу зброї багато джерела замовчують. А ось механізм був побудований не зовсім коректно. Проблема, зокрема, полягала в тому, що осаду бойової пружини відбувалася порівняно швидко. Розташовувалася вона, як відомо, під стовбуром і ледь до нього не примикала. Таким чином, якщо вогонь вівся дуже інтенсивно, стовбур сильно і швидко нагрівався. Разом з ним через передачу теплової енергії в межують металевих поверхнях нагрівалася і зворотно-бойова пружина. Що, до речі, створювало певні труднощі при експлуатації кулемета.

Сучасне стрілецьку зброю світу. РПД

Багато експертів збройової сфери зійшлися на думці про те, що використання РПД можливо з урахуванням тих недоліків (отже, їх викорінення), які були виявлені з часом. Передбачалася або установка глобальної системи охолодження, або виготовлення запасних стовбурів. Останній варіант, до речі, вимагав внесення коригувань в процес виготовлення РПД, оскільки до того часу кулемет виготовлявся з незнімним стовбуром.


Цікаві Статті

Шаміль Завуров - боєць міжнародного рівня

Шаміль Завуров - боєць міжнародного рівня

Дагестан є батьківщиною багатьох сучасних бійців, які представляють Росію. Адже на теренах цієї кавказького регіону дітей з малих років привертають різноманітні види єдиноборств: самбо, боротьба, східні бойові мистецтва. Завдяки цьому багато спортсменів надалі освоюють універсальну техніку ведення бою, відчуваючи свої сили в різних версіях ММА. Одним з таких атлетів і став Шаміль Завуров, поєдинки за уч

Філіп Лам: життя і кар'єра "баварської" легенди

Філіп Лам: життя і кар'єра "баварської" легенди

Кожна людина, що захоплюється футболом, знає такого спортсмена, як Філіп Лам. Майже все своє життя він грав за мюнхенську «Баварію» і цілих 15 років за збірну Німеччини, яку в останній рік своєї кар'єри привів до перемоги на чемпіонаті світу. Про нього можна багато чого розповісти, але зараз мова піде лише про найцікавіші факти. Дитинство і юність Як і багато інших німецьких хлопчаки, Філіп Лам з дитинства захоплювався футболом. Кол

Як навчитися кататися на ковзанах заднім ходом: поради початківцям фігуристам

Як навчитися кататися на ковзанах заднім ходом: поради початківцям фігуристам

Всі новачки, вперше стали на ковзани, турбуються лише про те, щоб встояти на ногах. Але з часом ноги перестають роз'їжджатися в різні боки, і нам хочеться не тільки відточити свою майстерність, а й оволодіти новою технікою. Тому рано чи пізно у кожного з нас виникає закономірне питання про те, як навчитися кататися на ковзанах заднім ходом. Що потрібно знати про екіпіровку? Перш ніж зосередити свою

"Бригантина" - басейн в Митищах: опис, адреса, контакти та відгуки

"Бригантина" - басейн в Митищах: опис, адреса, контакти та відгуки

Коли посеред робочого тижня раптом захотілося трохи розвіятися, ідеальним варіантом стане легка фізичне навантаження. Це може бути зарядка, розтяжка, пробіжка або плавання. Тренувати організм необхідно, адже це є запорукою витонченої фігури, міцного здоров'я і гарного настрою. Багато міст пропонують своїм жителя

Євген Набоков - легендарний воротар

Євген Набоков - легендарний воротар

Євген Набоков є російським воротарем, який більшу частину своєї кар'єри відіграв в НХЛ. Цей воротар, безумовно, провів яскраву кар'єру. Він здобув безліч перемог як в клубному чемпіонаті, так і на міжнародній арені. Початок спортивного шляху Євген Набоков народився 25 липня 1975 року в місті Усть-Каменогорську. Навчатися хокею цей прославлений воротар став в місцевій хокейній школі. Уже

Красиве накочене тіло: прагнемо до ідеалу

Красиве накочене тіло: прагнемо до ідеалу

Кожна людина мріє про ідеальне тіло. Звичайно ж, найкращий варіант досягти результату - піти в тренажерний зал. Але не завжди допомагають лише фізичні вправи, слід чітко розпланувати свій раціон і розпорядок дня. Адже накачане тіло - це прекрасно. Але варто також усвідомлювати, що за кілька тижнів ефекту не буде, на це потрібно буде витратити парочку років. Кожна доросла людина розум