• Tuesday July 16,2019

Ловля риби мережею: поради

У нашій країні багато років вважалася, що людина, ловить рибу мережею, - це браконьєр і потребує покарання. За останні десятиліття відбулися великі зміни. Рибалка, який бажає використовувати мережі для рибного лову, може взяти дозвіл і використовувати даний спосіб на водоймах абсолютно спокійно. Всі снасті рибальські легально продаються в спеціалізованих магазинах.

Підготовка до лову мережею взимку

Зимова риболовля притягує багатьох рибалок каверзні процедури. У холодну пору року риба переміщається від берегів до середньої частини водойми. Вона менш активна, ніж навесні. Збираючись на риболовлю, слід скрупульозно підбирати оснастку, снасті і корм.

У зимовий час ловлять рибу і мережами, але не дуже часто. При такому способі риболовлі є особливості, які необхідно враховувати. Як ловити рибу мережею під льодом, буде розглянуто нижче.

При установці снасті враховують специфічність водойми, а саме рельєф дна, а воно знаходиться під льодом і приховано від очей рибалки.

вибір місця

При його виборі слід звернути увагу на наступне:

 • Водойма повинен бути озером великого розміру або багатоводної широкою рікою.
 • Встановлювати мережу ближче до середини річки, озера або іншої водойми. Риба в зимовий час знаходиться на глибині, рятуючись від холоду, де є їжа в мулистому грунті. Ближче до весни мережі, навпаки, встановлюють біля берега, куди переміщається риба, щоб легше було дихати водою, насиченою киснем.
 • На дні водойм не повинно бути корчів, дерев та інших предметів.
 • На обраній ділянці поверхню льоду очищають від снігу.

підготовка ополонці

Місце, в якому буде відбуватися ловля риби мережею, вибрано і підготовлено, прийшов час бурити ополонку:

 1. На розчищеному льоду позначають позначки, їх зазвичай дві, які дорівнюють довжині мережі.
 2. У зазначених місцях роблять дві ополонці, довжиною один метр, шириною півметра. Форма їх повинна нагадувати прямокутник. Назва така ополонку отримала "майна". Вирубують лід за допомогою пешні або бензопили.
 3. Додатково свердлять між ополонками два отвори через 3 м один від одного.
 4. Краї ополонок трохи розширюють і акуратно обтісують, щоб в подальшому не пошкодити мережу.

додаткові пристосування

Підготовча робота проведена, залишилося поставити мережу. Для цього перш за все потрібно:

 • жердина довжиною 10 м (відстань між Майні);
 • гон (інакше називають мотузка), близько 60 м;
 • сошіло (або дві палиці) довжиною по два метри, для того щоб поправляти мережу в лунках.

Способи установки мереж

Ловля риби мережею взимку передбачає кілька способів установки снастей. Одні рибалки вирубують ополонку за формою, що нагадує прямокутник великих розмірів, і полюють мережею, як влітку. Це зручно, але небезпечно, особливо коли тонкий лід. Розглянемо більш докладно, як ловити рибу мережею на річці і як встановлюють під льодом мережі.

перший спосіб

У майну заводять жердина разом з мотузкою. До її нижній частині прив'язують вантаж, а до верхньої - мотузку. Жердина переміщують під льодом, коригуючи її положення в проміжних ланках.

Один рибалка заправляє мережу під лід, а інший витягує мотузку з боку жердини. У проміжних ланках спостерігають за проходженням жердини. З останньої майни жердина витягують і прив'язують до палиць, які покладені поперек лунок. Щоб уникнути примерзання мережі до льоду до підбору зверху прив'язують пінопласт.

Важке і складна справа - вибрати з води намоклі мережу з рибою. При постановці нових мереж обов'язковою умовою є їх сухість. Ловля риби мережею на річці дозволяє не свердлити додаткові лунки. Жердина буде плисти за течією водойми. При лові по першому льоду просування мережі можна спостерігати через нього, прив'язавши до снасті пінопластовий буйок. Замість вузлів на снасті встановлюють карабіни - це полегшить роботу.

другий спосіб

Вирізують 5-7 квадратних ополонок з довжиною сторони в 0, 5 м. Використовують замість жердини дріт. До неї прив'язують товсту мотузку, що йде від сітки, і протягують під льодом. У воді мережу сама розправляється. Витягнутий кінець дроту кріплять до палиці і фіксують на задній стінці лунки.

третій спосіб

Роблять кілька квадратних ополонок зі стороною в 0, 5 м. В першу майну опускають мотузку з прив'язаним вантажем і протягують через кожну наступну ополонку палицями з гачками. Кінці мотузок з останньої і першої лунки пов'язують вузлом. До верхньої частини отриманого кільця кріплять мережу і, перебираючи мотузку, опускають у воду. Для більшої активності риби по льоду стукають жерстяної банкою.

Ловля з торпедою

Ловля риби мережею під льодом стає менш трудомісткою із застосуванням пристосування, званого торпедою. Це конусное пристрій з металу, що допомагає рибалці протягувати мотузку з рибальської снастю під льодом. Її можна використовувати, коли товщина льоду не перевищує одного метра. У цьому випадку через лід видно розпізнавальні сигнали приладу. Важить вона всього один кілограм, що дозволяє брати її з собою на зимову риболовлю. Для її застосування в льоду роблять дві лунки, в одну з яких буде проводитися запуск торпеди, а в іншу вихід на поверхню.

Пристрій складається з порожнього циліндра, що має:

 • відсік з вісьмома батарейками;
 • дві лампочки, які сигналізують про рух снасті;
 • два коліщатка з гострими зубцями, що чіпляються за поверхню льоду при русі.

Ловля риби мережею взимку реалізується за єдиною методикою. Головне, що треба зробити - це поставити снасть. Далі слід чекати, коли риба заплутається в сітці, підпливши до підгодовування.

Під час очікування рекомендується час від часу контролювати пастки. Дуже складно поставити снасть поодинці. Ловля риби мережею - це групова полювання.

Як зробити «косинку»

В основному рибалки з трепетом ставляться до зимової ловлі і експериментують, використовуючи різні снасті і пробуючи різні способи вудіння. Іноді застосовують «косинку». Вона добре себе зарекомендувала при використанні в першій половині зимового полювання і в закінченні зимового лову. Зробити її нескладно:

 • З рибальської сітки з осередками від 2 до 5 см вирізають трикутник. Розмір осередків підбирають в залежності від величини риби, яку планують ловити.
 • На підставу отриманого трикутника закріпити прут з металу або товстий дріт, які будуть служити грузилом.
 • Мотузку протягують через петлю, зроблену в вершині трикутника. Використовуючи її, снасть опускають у водойму і піднімають. Капронової ниткою прошивають бічні сторони

Ловля риби на «косинку»

Для хорошого клювання рибу слід підгодувати. Для цього готують корм самостійно або купують готовий в спеціалізованому магазині. Риба в зимовий час знаходиться на глибині і ховається в ямах, тому його треба опускати до самого дна. Приманка повинна мати хорошу якість і не кришитися раніше, ніж опуститься на місце призначення:

 1. Косинку занурити під воду.
 2. Після занурення косинки мотузку фіксують на поверхні льоду за допомогою поперечної палиці.
 3. Лунку маскують хмизом і снігом для того, щоб захистити рибу від променів сонця і шуму.

Взимку в місцях, де водиться плотва і окунь, «косинки» бувають уловистою снастю, особливо по першому льоду, коли риба ще дуже активна, і в весняні відлиги.

Як ловити рибу мережею на гумці?

Снасть з'явилася зовсім недавно, правильно вона називається мережа з гумовим амортизатором, і відмінностей від лову донкою з амортизатором майже ніякої немає.

Важкий тягар, до якого прив'язана гумова нитка, рибалка закидає в водойму. Гумка, поступово скорочуючись, заводить в воду віконниці сітку, яка посаджена на два шнура: наплавний і вантажний. Мережа в закиданні участі не бере. Гумка і волосінь з'єднані між собою двома металевими карабінами.

Після закидання карабіни розстібають і прикріплюють до петель, які розташовуються на кінцях понтонного шнура. Вага карабінів врівноважується двома поплавками з пінопласту, які підтримують мережу в воді у вигляді прямокутника.

Розмір осередків мережі знаходиться в прямій залежності від того, яку рибу збираються ловити. Мережа має висоту 1, 5 метра, а довжину - 7 м, якщо закидають з берега.

Є й інша конструкція, де замість вантажного і понтонного шнура використовують капронову нитку. По вертикалі мережу розтягують рейки, а по горизонталі - натяг волосіні і гумки.

Снасть, зроблена за другим способом, чинить менший опір при затягуванні у водойму. Це дає можливість використовувати більш довгі, до 20 м, мережі. Застосовують їх тільки в стоячих водах, тому що будь-який протягом пригинає рейки на дно.

Ловля риби мережею маленького розміру дає багатий улов тільки тим, хто добре знає водойму і повадки риб, що мешкають в ньому. Можна використовувати мережу і великих розмірів, але в цьому випадку гумка повинна бути в 4 рази довше, а вантаж закидати з човна.

На мілководних водоймах вантаж іноді не використовують. В цьому випадку до дротяного кільця, який надітий на кол, вбитий в берег, навпаки, прив'язують амортизатор з гуми. При такому способі вона не обривається, коли вантаж витягують з водойми. В інших випадках ставлять невеликий шматочок волосіні, надійність якої в два рази менше стійкості гумового амортизатора, між вантажем і гумою. Але і цей захід не кожен раз захистить амортизатор від розриву.

Про те, що в сітці заблукала риба, повідомить дзвіночок. Залишати снасть без нагляду не має сенсу, так як одна ліпша риба здатна заплутати мережу і інші вже туди не потраплять.

Ловля риби мережею з гумкою дуже зручна на маленьких водоймах, які знаходяться недалеко від великих міст, де є скупчення рибалок.

Догляд за мережами

Мережі, виготовлені навіть з найсучасніших матеріалів, втрачають міцність з трьох причин впливу:

 • фізичного - перепад температур, навантаження, ультрафіолетові промені;
 • хімічного - від розкладання рибної луски і слизу;
 • мікробіологічного - мертва риба, яка довгий час залишається в мережах, неприбрані залишки, пошкоджена снасть.

Рибалки з досвідом відзначають, що в нечисті мережі риба йде неохоче, а в теплу пору в місцях, де немає течії, взагалі не йде. Сильним забруднень найбільш схильні до мережі з лляних і бавовняних ниток, найбільш стійкими до розпусті вважають капронові і мережі з мононитки.

Ловля риби мережею буде успішною, якщо її перевіряти не рідше двох разів за добу. При малій кількості риби, що потрапила в мережу, рибалки часто дістають її, не витягуючи снасть на берег. Після 4 днів снасть слід витягти на сушу, акуратно вичистити від всіх нечистот і прополоскати у проточній чистій воді.

Рибалки з Карелії рекомендують обкурювати мережі з капрону паруючими гілками ялини. Вони стверджують, що улови від цього різко збільшуються.

Після завершення рибальського сезону мережу просушують в захищеному від прямих сонячних променів місці. Охайні рибалки, перед тим як прибрати снасті на тривале зберігання, перуть їх з милом. Після просушування мережу складають так, щоб на наступний сезон можна було швидко підготувати її до роботи.

Таким чином, ми розглянули, як ловити рибу мережею. Різноманітність способів і велика кількість видів риб зумовило появу безлічі видів мереж і методів їх установки. Їх можна розташовувати близько дна, уздовж нього або під кутом, на певній глибині і на поверхні водойми.


Цікаві Статті

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Про мексиканських боксерів можна говорити багато, оскільки в цій латиноамериканській країні було, є і, швидше за все, буде безліч талантів, які своїми яскравими виступами приваблюють мільйони людей до екранів телевізорів по всьому світу. Одним з тих, хто вже закінчив свою спортивну кар'єру, але разом з тим не втратив любов публіки, є Чавес Хуліо Сезар. Про цю видатну спортсмена піде мова в даній статті. Коротка інформація про о

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Біатлон - це видовищний і дуже захоплюючий вид спорту. У ньому тісно переплелися дві дисципліни - стрілянина і лижні гонки. Можна сміливо сказати, що біатлон - це швидкість і влучність. Перший чемпіонат з цього виду спорту проходив в 1958 р, а в 1960 році він був включений в олімпійську програму. Згодом сформувалися основні принцип

"Чи не повторювати! Небезпечно!" Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

"Чи не повторювати! Небезпечно!" Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

19-річний Бабер Бабан балоч з міста Лайарі в пакистанській провінції Сінд, змушує всіх здивуватися, коли він без зусиль катається на роликових ковзанах, маневруючи під вантажівкою. Юнак старанно тренувався на нерівних дорогах свого рідного міста і, здається, досяг досконалості у своїй справі. неймовірний талант Хлопець настіль

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло народився в 1979 році в Ломбардії - області в Італії. Він є одним з кращих півзахисником в світовому футболі. Це справжній майстер в плані навісів у штрафний майданчик, виконання стандартних положень, довгих пасів, а також дальніх ударів. І це не все, що можна про нього розповісти. перші роки Автобіографія Андреа Пірло дуже багата. Почав він свою професійну кар'єру в 16 років - тоді юнак вийшов на поле в складі ФК "Брешіа"

Найбільш незвичайний спорт. Незвичайні види спорту в світі

Найбільш незвичайний спорт. Незвичайні види спорту в світі

Люди завжди цікавилися спортом, але мабуть через те, що популярні змагання вже неабияк набридли і побити рекорди по ним звичайні любителі не в силах, деякі починають придумувати нові змагання. Незвичайні види спорту в світі Любителі активного відпочинку постійно займаються спортом, але стандартні правила з часом починають набридати, і доводиться шук

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Щоб самостійно проводити ремонт і обслуговування велосипеда, бажано добре розбиратися в пристрої його основних ходових елементів. Одним з визначальних вузлів в системі виступає касета велосипеда. Давайте ж розберемося, що представляє собою вказаний механізм, а також з'ясуємо, як зробити його демонтаж і установку. Що являє собою задня касета велосипеда? Мех