• Friday July 19,2019

Найкращі матчі в історії футболу: огляд, рейтинг, враження

Найкращі матчі в історії футболу і сьогодні переглядають знавці і шанувальники цього найпопулярнішого виду спорту на планеті. Коли на поле виявляються великі команди і гравці, вони здатні творити справжні чудеса: забивати неймовірну кількість голів, здійснювати божевільні камбеки, здобувати перемоги, коли в них уже ніхто не вірить.

Самий неймовірний камбек

Розповідати про кращих матчах в історії футболу почнемо з відносно недавніх подій. У вирішальному матчі за право називатися найсильнішим клубом Європи зустрілися італійський "Мілан" і англійський "Ліверпуль". Фінал Ліги чемпіонів 2005 року багатьом запам'ятається надовго.

"Мілан" впевнено пройшов всю дистанцію, один раз програвши в груповому етапі. В стадії плей-офф проблеми виникли тільки в півфіналі, коли після впевненої перемоги вдома над голландським "ПСВ" 2: 0 італійці з таким же рахунком програвали в гостях. У додатковий час команди обмінялися голами, "Мілан" вийшов у фінал за рахунок гола, забитого в гостях.

У "Ліверпуля" шлях був не таким простим. З групи команда вийшла, тільки обійшовши за додатковими показниками грецький "Олімпіакос". А в півфіналі обійшла "Челсі", завдяки єдиному голу за два матчі, який забив Луїс Гарсія.

Отже, фінал "Ліверпуль" - "Мілан". Італійці, які вважалися фаворитами, відкривають рахунок вже на 1 хвилині, це робить Паоло Мальдіні. Англійці вирівнюють гру, але зрівняти рахунок не можуть, а в кінцівці першого тайму аргентинський легіонер Ернан Креспо оформляє дубль. У підсумку: "Ліверпуль" - "Мілан" 0: 3.

Зневіритися були готові багато вболівальників, але не гравці і тренери англійського клубу, другий тайм пройшов під їх диктовку. З 54 по 60 хвилину "мерсисайдці" перевертають гру з ніг на голову - Джеррард, Шпіцер і Алонсо записують по голу на свій рахунок - 3: 3. До кінця основного часу ще півгодини, але більше нікому розпечатати ворота не вдається. Доля кубка Ліги чемпіонів 2005 року вирішується в серії післяматчевих пенальті.

"Ліверпулю" вдається ідеальний старт: Сержіньо б'є вище воріт, а Хаманн, незважаючи на зламаний палець на нозі, відкриває рахунок. Далі голкіпер англійців Єжи Дудек відбиває удар Пірло, а Сіссе подвоює перевагу. Тільки з третьої спроби "Мілану" вдається реалізувати пенальті, а голкіпер італійців відбиває удар Ріісе. Здається, не все втрачено. У четвертому раунді обидві команди точні - 3: 2. У "Мілана" п'ятий удар виконує український форвард Андрій Шевченко, якому не вдається переграти Дудека. "Ліверпуль" перемагає ".

Найскандальніший фінал

Неймовірним напруженням і скандалом запам'ятався всім уболівальникам фінал чемпіонату світу 2006 року. Турнір проходив в Німеччині, але господарі в півфіналі в додатковий час поступилися італійцям. У вирішальному матчі зустрілися Італія і Франція. 2006 рік став останнім в кар'єрі великого Зінедіна Зідана. Цією грою він завершував свою кар'єру, він же став і героєм, і головним антигероєм протистояння.

Французи починають напористо і вже на перших хвилинах заробляють пенальті, яке якраз реалізує Зідан. Але італійці досить швидко відіграються, на 19 хвилині Матерацці зрівнює рахунок. Доля переможця чемпіонату світу 2006 року вирішується в серії післяматчевих пенальті.

Але найвідоміший епізод стався на 109 хвилині - це був конфлікт між Зіданом і Матерацці. Француз в результаті короткої словесної перепалки вдарив головою в груди опонента. Головний арбітр Орасіо Елісондо з Аргентини епізоду не бачив, поспілкувавшись з помічником, видалив кращого пенальтіста французької команди. У серії перемогла Італія 5: 3.

Багато хто вважає, що саме це видалення передрекли результат матчу Італія - ​​Франція 2006 року. Пізніше Зідан так пояснював свою поведінку:

Я попросив його припинити чіпляти мене за майку, пояснивши, що після закінчення матчу і так можу йому віддати її. Після цього він кілька разів вимовив образи на адресу моєї матері і сестри. Я пробував не реагувати, але слова часом можуть бути більш образливими, ніж вчинки. Його слова глибоко образили мене, і я не стримався, все сталося дуже швидко.

Матерацці довго відмовлявся пояснювати те, що сталося, навіть випустив книгу "Що я насправді сказав Зідану", в якій навів 250 версій різного ступеня дотепно. Не виключено, що він навмисно намагався спровокувати француза.

Найдовший футбольний матч

Звичайно, найтриваліший футбольний матч відбувся поза офіційних змагань. Такі товариські зустрічі нерідко влаштовують в різних країнах світу, грають команди більше доби, склади постійно змінюються, головне в таких протистояннях, природно, не результат, а любов і відданість футболу.

Рекорд встановили в 2015 році в Англії. Матч на стадіоні "Сент-Мері" в Саутгемптон включили в Книгу рекордів Гіннесса, так як він тривав без зупинки 102 години. Команди поділилися на "білих" і "червоних", в складі кожного колективу було заявлено по 18 чоловік. "Червоні" в підсумку перемогли з рахунком 910: 725. Гра тривала більше чотирьох діб, команди в середньому забивали по 320 голів в день, приблизно один гол кожні 5 хвилин.

Порятунок на останніх секундах

Серед кращих матчів в історії футболу чимало поєдинків, в яких все вирішують голи, забиті на останніх секундах. Наприклад, саме така зустріч пройшла в 2000 році в півфіналі Євро. У ній зустрілися збірні Португалії та Франції. До цього французи вийшли в плей-офф з другого місця в групі, поступившись тільки голландцям (2: 3), а в 1/4 фіналу обіграли Іспанію (2: 1). Команда Португалії здобула три перемоги в групі, вигравши у англійців, румунів і німців, причому у останніх з рахунком 3: 0. А в чвертьфіналі впевнено взяла гору над Туреччиною (2: 0).

Півфінальне протистояння складалося непросто. Португальці відкрили рахунок на 19 хвилині, це зробив Нуну Гомеш. Франція змогла відігратися на початку другого тайму за допомогою Анрі. Основний час матчу переможця не виявив, справа котилося до з'ясування відносин в серії післяматчевих пенальті.

Трагічна для португальців розв'язка наступила на 117 хвилині, коли головний арбітр матчу австрієць Гюнтер Бенке, зафіксував порушення в їхньому штрафному майданчику. Удар Зінедіна Зідана з пенальті був бездоганний, поховавши надії португальців. Так закінчився матч Франція - Португалія на чемпіонаті Європи 2000 року. До речі, у фіналі французи в додатковий час переграли італійців, вдруге ставши кращими на континенті.

чудо Фергюсона

Згадуючи кращі матчі в історії футболу, все відразу починають розповідати про фінал Ліги чемпіонів в 1999 році. За звання кращого клубу на континенті боролися німецька "Баварія" та англійський "Манчестер Юнайтед". Цікаво, що обидві команди потрапили в одну групу на попередньому етапі. Тоді матч в Мюнхені завершився внічию 2: 2, а в Манчестері команди зіграли 1: 1. Обидві змогли вибратися в плей-офф, випередивши іспанську "Барселону" і данський "Брондбю".

Фінальне протистояння почалося з атак мюнхенців, які увінчалися успіхом. Вже на 6 хвилині півзахисник Маріо Баслер відкрив рахунок. Англійці не раз наближалися до воріт великого Олівера Кана, але зрівняти рахунок їм ніяк не вдавалося. Вважається, що долю поєдинку вирішив головний тренер "МЮ" Алекс Фергюсон, який у другому таймі випустив на заміну двох нападників - англійця Тедді Шерінгема і норвежця Уле-Гуннар Солскьяера.

На першій доданій хвилині до основного часу матчу "Манчестер" заробляє кутовий. В штрафний майданчик вдається навіть данський голкіпер англійців Петер Шмейхель, щоб допомогти своїй команді. В штрафну навішує Девід Бекхем, м'яч в повітрі підправляє Шмейхель, Йорк посилає його в саму гущу гравців. Фінку вдається вибити снаряд, але на підборі першим встигає Райан Гіггз, який б'є в бік воріт, а Шерінгем відправляє його в нижній кут. "Манчестер" переводить гру в додатковий час!

Так думали всі, крім норвежця Солскьяера. Приблизно через півхвилини після того, як гра поновилася, англійці отримують право на ще один кутовий. Бекхем знову навішує, Шерінгем скидає м'яч Солскьяеру, який забиває його точно під поперечину. На табло застигло час 92:17 і рахунок 2: 1 на користь "Манчестера".

Німці були в такому шоці, пропустивши два м'ячі в доданий час, що навіть не хотіли закінчувати гру. Головному арбітру італійцеві Колліні не без зусиль вдалося умовити їх дограти залишилися півтори хвилини. Безумовно, це один з найбільш видовищних футбольних матчів в історії.

Головне - результат

Найрезультативніший футбольний матч в історії був зафіксований в 1979 році в Македонії. Мабуть, він не був найцікавішим, але в історію все ж увійшов. Правда, в ті часи команди цієї країни виступали ще в чемпіонаті Югославії.

Клуб "Илинден 1903" з села Велгошті зустрічався з командою "Младость" з села Вапіла. Першим була необхідна перемога з якомога більшим рахунком. У паралельній зустрічі грали "Градинар" з села Долно Лакочерей проти "Дебарца" з Белчишта, яким було необхідно випередити "Илинден" за різницею м'ячів.

Керівництво "Илинден" домовилося з суперниками зіграти договірну зустріч, в якій вони заб'ють стільки, скільки захочуть. Те ж саме відбулося і в паралельному матчі, лише "Дебарца" ще й схитрувала, через бюрократичну тяганину вони почали гру на 22 хвилини пізніше, щоб знати, з яким рахунком виграють їхні суперники.

В результаті, коли на початку другого тайму "Илинден" вигравав 20: 0, "Дебарца" вела вже з рахунком 40: 0. Після цього два польових гравця "Младості" разом з голкіпером постійно чергували біля воріт, щоб ніхто з форвардів команди суперника не заліз в офсайд, всіляко допомагаючи їм забивати, якщо у самих гравців "Илинден" це не виходило.

До 89 хвилині "Дебарца" вигравала 57: 0, але "Илинден" її вже випереджав. Арбітр додав до основного часу близько 20 хвилин, "Дебарца" перемогла з рахунком 88: 0, але це не допомогло, "Илинден" виграв 134: 1. Кращим форвардом цього дивного матчу став Наум Шапкароскі, який забив 58 м'ячів, при цьому після гри стверджував, що в офіційному протоколі ще 18 голів йому не врахували.

"Заб'ємо, скільки захочемо"

До найцікавішим футбольним матчам варто віднести протистояння збірних Бразилії і Польщі на чемпіонаті світу 1938 року, який проходив у Франції. Бразильці в той час проповідували авантюрний і видовищний футбол, мало уваги приділяли обороні, зате забивали феноменальні голи, причому у великій кількості.

В ті часи на світовій першості не було групового етапу, а всі учасники починали турнір відразу зі стадії 1/8 фіналу, граючи на вибування. Бразильцям в суперники дісталася майстерний збірна Польщі. Це був один з кращих футбольних матчів, приклад яскравої гри з великою кількістю голів.

Вже на 18 хвилині бразильський нападник Леонідас відкриває рахунок. Через 5 хвилин Фредерік Шерфке з пенальті відновлює рівновагу, але тут же бразильці знову виходять вперед, на цей раз відрізняється форвард Ромеу. До перерви ще один м'яч забиває Пераса, південноамериканці ведуть 3: 1.

Але поляки і не думають здаватися. У другому таймі за справу береться лівий нападник Ернест Вілімовський. До 60 хвилині він оформляє дубль, порівнюючи рахунок. Але на 71 хвилині знову забиває Пераса, 4: 3, попереду Бразилія. Суперники не здаються, і на 89 хвилині Ернест Вілімовський робить хет-трик, арбітр призначає додатковий час.

У ці півгодини гольова феєрія триває. На 93 і 104 хвилинах Леонідас забиває ще два голи, роблячи рахунок 6: 4. Невтомний Ернест Вілімовський на 118 хвилині забиває свій четвертий гол у ворота бразильців, але цього виявляється мало, вони перемагають 6: 5.

Тактика бразильців блискуче спрацювала в грі проти поляків. Але з такою авантюрною грою дістатися до фіналу бразильці не зуміли. За крок від вирішального матчу вони програли італійцям (1: 2), які і виграли світовий кубок вдруге поспіль.

Тріумф збірної Росії

Російська збірна з футболу один зі своїх найяскравіших матчів в сучасній історії провела в 2008 році на чемпіонаті Європи в Австрії і Швейцарії. Команда успішно пройшла груповий етап, зумівши перемогти збірні Греції та Швеції, в 1/4 фіналу їй протистояли голландці.

Збірна Нідерландів вийшла в плей-офф з 1 місця в групі, не залишивши шансів на успіх італійцям, румунам і французам. Очне протистояння вийшло наполегливим. На початку другого тайму Роман Павлюченко відкрив рахунок. Однак за 5 хвилин до фінального свистка ван Ністерлой зрівняв рахунок і перевів гру в овертайм.

Це були видатні півгодини російської збірної. На 112 хвилині Торбінський буквально з метра вніс м'яч у ворота суперників, а на 116 хвилині Андрій Аршавін потужно і точно пробив з кута воротарського майданчика. Збірна Росії вперше в сучасній історії вийшла в півфінал європейської першості, де поступилася Іспанії 0: 3.

"Малага" в зеніті слави

Для скромної іспанської "Малаги" початок 2012 року вийшло просто видатним. Команда фінішувала на 4 місці в Прімері, залишивши за бортом мадридський "Атлетіко", і отримала право брати участь в Лізі чемпіонів.

На груповому етапі клуб не зазнав жодної поразки, в 1/8 фіналу здолав перешкоду у вигляді "Порту" (0: 1, 2: 0). А в чвертьфіналі вдома зіграв у нульову нічию з дортмундською "Боруссією". До історії футболу увійшла відповідна зустріч.

В середині першого тайму Хоакін вивів іспанців вперед, але до перерви Левандовскі зрівняв рахунок. Здавалося, розв'язка наступила на 82 хвилині, коли Елізеу зробив рахунок 2: 1 на користь "Малаги", "Боруссії" належало забити два м'ячі, щоб пройти далі.

На першій доданій хвилині Ройс користується відскоком і зрівнює рахунок. А на 3 хвилині Сантана буквально заносить м'яч у ворота іспанців.

Подвиг "Барселони"

Учасницею одного з найкрасивіших футбольних матчів стала "Барселона", яку багато в наші дні вважають найсильнішим клубом. У 2017 році в Лізі чемпіонів команда створила справжній подвиг. В 1/8 фіналу "синьо-гранатові" зустрілися з французьким ПСЖ. Перший матч виявився провальним для каталонців. У Парижі вони поступилися 0: 4, якби це була не "Барселона" в успіх команди, що програла з таким рахунком, не вірив би ніхто.

Зустріч у відповідь на "Камп Ноу" почалася зі швидкого голу Суареса на 3 хвилині, а перед самою перервою Кюрзава забив у свої ворота - 2: 0. На початку другого тайму Мессі реалізує пенальті, здається те, що здавалося неможливим, може збутися. Але всі плани порушує Кавані на 62 хвилині, він забиває у ворота "Барселони", рахунок стає 3: 1, їй тепер потрібно забивати ще три м'ячі, щоб вийти в наступний етап.

Чудо здійснюється. На 88 хвилині четвертий м'яч забиває Неймар, а ще через три хвилини він же реалізує пенальті. Вирішальний м'яч на 5 доданій хвилині забиває у ворота парижан Роберто. Каталонці перемагають 6: 1.

Правда, сильно просунутися по турнірній сітці їм це не дозволило. Уже в наступному раунді "Барселона" програла в гостях "Ювентусу" 0: 3, повторити свій подвиг не зуміла. Зустріч у відповідь завершилася з нулями на табло. "Синьо-гранатові" зійшли з дистанції. А "Ювентус" у фіналі поступився мадридському "Реалу" 1: 4.

Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі