• Tuesday July 16,2019

Футбол або хокей - що краще для спорту?

Як футбольні, так і хокейні фанати готові з піною у рота доводити, що вони вболівають за найкращу гру, наводячи при цьому безліч аргументів. Але складно неупереджено і однозначно відповісти на питання: футбол або хокей, що краще? Спочатку потрібно порівняти два види спорту по користі і небезпеки для людини, доступності, витрат, популярності та іншими критеріями. І лише потім можна зробити більш-менш ґрунтовні висновки.

користь

Що краще: хокей або футбол для дитини, що корисніше? Особливих відмінностей немає, ці командні і дуже рухливі види спорту приносять позитивні емоції, роблять тіло і дух міцними, розвивають інтелект і соціальні навички. Але краще перерахувати одержувану користь від занять хокеєм і футболом детальніше.

• Здоров'я. Підвищується фізична сила, координація, витривалість, реакція, імунітет, виробляється здатність переносити великі навантаження.

• Характер. З'являється віра в себе, бійцівський дух, завзятість, цілеспрямованість, почуття відповідальності і самодисципліна.

• Соціальні навички. Гра в команді допомагає розвинути почуття ліктя і взаємодопомоги, дитина з молодих нігтів вчиться гідно приймати поразки і перемоги, поважати суперника і радіти за товаришів.

• Інтелект. Складні взаємодії на полі розвивають стратегічне мислення, вміння планувати і передбачати ситуації. Такі навички знадобляться у багатьох сферах життя.

• Реалізація та достаток. Часто спорт стає головним покликанням і сенсом його Буття. А професіоналам, які зробили спорт роботою, він приносить достаток і навіть багатство.

• Емоції. Тут навіть некоректно з'ясовувати, що краще: футбол або хокей? Для спортсмена улюблена гра - джерело різноманітних сильних емоцій, які роблять життя повніше і яскравіше.

шкода

Не можна обійти увагою шкоду, яку здатні нанести ці види спорту. Тут знову рівність. Існують два головні недоліки цих ігор. По-перше, дитина часто захоплюється спортом на шкоду навчанню. Він готовий днями ганяти шайбу або м'яч, уникаючи уроків і роблячи домашні завдання сяк-так. У підсумку він може втратити подвійно: не стати професійним спортсменом і вийти зі школи трієчником, слабо підготовленим до дорослого життя.

По-друге, ці контактні гри дуже травмонебезпечні. Навіть на аматорському рівні, коли хлопці грають на пустирі або крижаний коробці біля будинку, не обходиться без забитих місць, вивихів і переломів. У великому спорті пошкодження стають практично нормою. У футболі найчастіші травми: різноманітні удари, травми і запалення зв'язок на ногах, струсу мозку, переломи і вивихи.

Хокей виглядає з боку небезпечніше футболу, хокеїсти жорсткіше йдуть в стик, на льоду трапляються бійки, шайба твердіше і швидше м'яча, до того ж на ногах гравців гострі ковзани, а в руках ключки. Але при цьому травм в хокеї не більш, ніж у футболі, тому що гравці надійно захищені екіпіровкою. Крім того, хокеїсти йдуть негласного кодексу і вкрай рідко свідомо завдають ушкодження супернику. Найчастіші хокейні травми: забої, розтягнення зв'язок, розсічення, вибиті зуби, струсу і переломи.

доступність

Якщо порівнювати ці види спорту по доступності, то відповідь на питання «Футбол або хокей: що краще?» Буде на користь футболу. Адже в нього можна грати практично круглий рік: взимку і влітку, в дощ і ясну погоду, на землі, траві, асфальті, піску і навіть на снігу. Досить компанії, м'ячі та воріт, які можна зробити з каменів, рюкзаків або палиць.

З хокеєм складніше: для нього потрібен лід, ковзани, ключка. Це мінімум. Щоб уникнути ударів і розтинів, навіть на любительському рівні бажаний хоча б шолом, особливо для воротарів. Грати дуже некомфортно в сильний мороз або дощ, який перестав бути рідкістю для російських зим. З настанням тепла доводиться ховати ковзани і ключку в комору. Звичайно, у великих містах криті ковзанки працюють і влітку, але їх мало, а для жителів маленьких містечок чи сіл така розкіш недоступна.

Футбольних секцій та наукових товариств більше, ніж хокейних. Ще один нюанс: футбол набирає популярність серед дівчат. Вони можуть займатися ним як з хлопцями, так і в окремих секціях для дівчаток. Такого не скажеш про хокей, який продовжує вважатися суто чоловічим спортом.

витрати

В цьому ракурсі відповідь на питання «Футбол або хокей: що краще?» Звучить цілком очевидно: футбол виглядає краще. Головні витрати на спорт складаються з трьох основних статей: оплата тренувань; витрати на спортивні табори і поїздки на змагання; покупка екіпіровки. За першими двома статтями приблизна рівність. Можна знайти безкоштовні хокейний і футбольні секції. Для дорослих любителів спорту погодинна оплата корту або футбольного залу обійдеться приблизно однаково. Те ж справедливо і для витрат на спортивні табори і змагання, вони співвідносяться в обох видах.

Але хокейна екіпіровка може бути дорожче футбольної на кілька десятків тисяч. Для повноцінних тренувань футболістові потрібні: бутси (з шипами і без них); спортивний костюм; двоє шорт і дві майки; гетри та щитки. Мінімум хокеїста: ключка; шолом; щитки; ковзани; нагрудник; мушля; налокітники; рукавички; спеціальні труси; форма; комбінезон, який надівається під форму; баул, щоб все це носити.

Причому економія і покупка дешевої екіпіровки може обернутися травмами або дискомфортом. Дешеві ковзани погано захищають або зовсім не захищають гомілку хокеїста, в простій шолом практично не регулюється, незручні рукавички або поганенька ключка не дозволить молодому гравцеві розкрити талант.

Популярність

Популярність можна оцінити математично, порахувавши приблизну кількість уболівальників та любителів спорту легше відповісти, що краще - хокей або футбол. Голосування вболівальників і дослідження фахівців вирахували приблизну кількість любителів футболу на планеті - майже три мільярди чоловік.

Жоден вид спорту не має стільки шанувальників. Майже половина населення планети небайдужі до футболу, його показують по центральних і супутникових каналах, рейтинги фіналів великих турнірів б'ють рекорди, їх дивляться багатомільйонна аудиторія, футбол люблять на всіх континентах без винятку.

Хокей же поширений і розвинений в Росії, Північній Америці і скандинавських країнах. Цим географія справжньою хокейної популярності і обмежується. Навіть в Росії, яка по праву є хокейної державою, у футболу більше вболівальників, йому приділяється більше ефірного часу. Лише під час зимових Олімпіад пильною увагою країни заволодіває хокей.

Футболу відвідуваність краще в абсолютних значеннях, адже футбольні стадіони більший за. Але в плані заповнюваності російський хокей випереджає вітчизняний спорт номер один. Хокейні стадіони часто радують око відсутністю вільних місць, особливо в північних і східних регіонах країни, де хокей традиційно любимо.

видовищність

Дуже суб'єктивна категорія, надто вже багато в ній залежить від смаку вболівальника. Хтось беззавітно закохується в футбол з першого погляду, хтось поступово переймається красою і духом хокею, а хтось зовсім байдужий до спорту взагалі. Тому дуже складно сказати без застережень: футбол або хокей - що краще?

Футбол привертає багатством тактичних схем, технікою і дриблінгом гравців, безліччю ситуацій на поле, загостренням пристрастей і духом єдиноборства двох колективів, красою виконання пасів і штрафних, глобальністю багатотисячних стадіонів.

Хокей зачаровує своїх шанувальників високими швидкостями, майстерним володінням ковзанами і ключкою, силовими прийомами і бійками, великою кількістю голів, практично повною відсутністю симуляцій, неймовірною емоційністю ігор на вибування, непередбачуваністю результату.

Національні досягнення і приклади для наслідування

Зате не викликає сумнівів відповідь на питання: "Футбол або хокей - що краще для спорту і престижу країни?". Хокей дав незрівнянно більше приводів для національної гордості, ніж футбол. Хокейні збірні подарували вболівальникам 8 Олімпійських перемог і 25 золотих медалей світових чемпіонатів. Наша країна завжди вміла виховувати хокеїстів світового масштабу.

В епоху СРСР це були: Мальцев, Третяк, Харламов, Макаров. Після краху Союзу в число кращих гравців планети входили Могильний, Жамнов, Фетисов, Буре. Сьогодні за океаном на перших ролях нова розсип російських талантів: вже ветерани Овечкін і Малкін, а також молоді Панарін, Бобровський, Тарасенко. Всі ці спортсмени були і залишаються кумирами і натхненниками мільйонів хлопчаків, які вибрали хокей, дивлячись на їх гру.

Футбольні досягнення значно скромніше і належать в основному збірної СРСР, яка двічі брала золото на Олімпіадах, один раз перемагала і двічі виходила у фінал європейської першості. Максимум російської збірної - півфінал на чемпіонаті Європи в 2008 році.

У нашому футболі складно знайти гравців навіть середнього рівня за світовими стандартами. Вони не затребувані в сильних чемпіонатах, та й самі не горять бажанням кудись їхати, адже вдома їм платять величезні за російськими мірками зарплати. Футболісти частіше відзначаються в світських хроніках і скандалах, ніж на полі. Лише одиниці з них можуть служити прикладом для молоді в спортивному плані.

підсумки

Підводячи підсумки і відповідаючи на питання «Футбол або хокей: що краще?», Можна цілком впевнено сказати, що футбол має перевагу. При відносному рівність в видовищності, користь і шкоду, яку вони приносять спортсмену, футбол випереджає хокей в доступності і популярності, також він вимагає менше витрат. Лише за досягненнями, національної спадщини і кількості зірок хокей безумовно краще.


Цікаві Статті

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Про мексиканських боксерів можна говорити багато, оскільки в цій латиноамериканській країні було, є і, швидше за все, буде безліч талантів, які своїми яскравими виступами приваблюють мільйони людей до екранів телевізорів по всьому світу. Одним з тих, хто вже закінчив свою спортивну кар'єру, але разом з тим не втратив любов публіки, є Чавес Хуліо Сезар. Про цю видатну спортсмена піде мова в даній статті. Коротка інформація про о

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Біатлон - це видовищний і дуже захоплюючий вид спорту. У ньому тісно переплелися дві дисципліни - стрілянина і лижні гонки. Можна сміливо сказати, що біатлон - це швидкість і влучність. Перший чемпіонат з цього виду спорту проходив в 1958 р, а в 1960 році він був включений в олімпійську програму. Згодом сформувалися основні принцип

"Чи не повторювати! Небезпечно!"  Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

"Чи не повторювати! Небезпечно!" Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

19-річний Бабер Бабан балоч з міста Лайарі в пакистанській провінції Сінд, змушує всіх здивуватися, коли він без зусиль катається на роликових ковзанах, маневруючи під вантажівкою. Юнак старанно тренувався на нерівних дорогах свого рідного міста і, здається, досяг досконалості у своїй справі. неймовірний талант Хлопець настіль

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло народився в 1979 році в Ломбардії - області в Італії. Він є одним з кращих півзахисником в світовому футболі. Це справжній майстер в плані навісів у штрафний майданчик, виконання стандартних положень, довгих пасів, а також дальніх ударів. І це не все, що можна про нього розповісти. перші роки Автобіографія Андреа Пірло дуже багата. Почав він свою професійну кар'єру в 16 років - тоді юнак вийшов на поле в складі ФК "Брешіа"

Найбільш незвичайний спорт.  Незвичайні види спорту в світі

Найбільш незвичайний спорт. Незвичайні види спорту в світі

Люди завжди цікавилися спортом, але мабуть через те, що популярні змагання вже неабияк набридли і побити рекорди по ним звичайні любителі не в силах, деякі починають придумувати нові змагання. Незвичайні види спорту в світі Любителі активного відпочинку постійно займаються спортом, але стандартні правила з часом починають набридати, і доводиться шук

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Щоб самостійно проводити ремонт і обслуговування велосипеда, бажано добре розбиратися в пристрої його основних ходових елементів. Одним з визначальних вузлів в системі виступає касета велосипеда. Давайте ж розберемося, що представляє собою вказаний механізм, а також з'ясуємо, як зробити його демонтаж і установку. Що являє собою задня касета велосипеда? Мех