• Friday July 19,2019

Риба гольян: промислове значення і способи любительського лову

Риба гольян - це дрібна різновид коропових. У неї досить дрібна луска і яскраве забарвлення. Особливо помітною її краса стає під час нересту. Риба гольян відноситься до прісноводним, тому розрізняють річкового гольяна і озерного.

ареал проживання

Мешкає риба гольян в річках північної Америки, Азії та Європи. Досить поширена вона в річках Північного Уралу, особливо на східному і західному схилах хребта. Деякі види воліють болотні протоки, арики і добре аеріруемие водойми. В Якутії добре відомий озерний гольян. Місцеві жителі називають цю дрібну (довжиною не більше п'ятнадцяти сантиметрів і вагою близько ста грамів) рибку «мундушкой» від слова «Мунд». У перекладі з якутського це назва якраз і означає «риба озерний гольян».

промислове значення

Риба гольян за часів Радянського Союзу мала високу промислове значення в республіці Саха (Якутія). Однак сьогодні масштабна ловля її припинилася. Балуються риболовлею на гольяна тільки рибалки-любителі. В основному ж її значення сьогодні зводиться до того, що вона є кормом для водоплавних хижаків. Хоча деякі намагаються розводити гольянов як акваріумних риб. Але для цих цілей підходять лише озерні види, так як для річкових потрібно протягом проточної води. Харчується риба гольян крихтами хліба, дрібної мошкарою і личинками комарів. Живе ця рибка шість-сім років.

Зовнішній вигляд

Гольян - риба (фото представлені в статті), яка має веретеноподібне подовжене тільце довжиною не більше двадцяти сантиметрів. Покрита рибка надзвичайно дрібною лускою, причому черевце має голе. У неї досить дрібна голова з тупим і коротким рильцем, маленький рот. Плавці у гольяна округлі, хвостове стебло довгий і низький. Цікава його забарвлення. На боках у гольяна є строкаті вертикальні неправильної форми цятки, кількість яких коливається від десяти до сімнадцяти. Нижче бічній лінії вони іноді зливаються.

Забарвлення під час нересту

Особливо привабливим вважається самець гольяна. Під час шлюбного періоду спинка і боки рибки темніють, анальний і бічні плавники червоніють. Найяскравішими в його зовнішності під час нересту стають куточки рота і черевце - вони набувають малиновий колір. На голові рибки з'являється перлова висипка, а зяброві кришки блищать зеленуватим світлом. Самці і самки в половозрелости відрізняються один від одного за формою грудних плавників. У самок вони коротші і вузькі - ледь досягають підстави черевних плавників. А самці більш красиві. Вони можуть похвалитися тим, що їх грудні плавники значно ширшим і довшим, мають веерообразную форму.

Ловля гольяна рибалками-любителями

Через дрібного розміру ця рибка Спеціально не виловлюється навіть аматорами. Але під час риболовлі вона часто трапляється на гачок рибалкам. Хоча смакові якості гольяна низькі, особливо річкового (м'ясо риби гіркувате), ніхто і не думає викидати цю крихітну рибку. А все тому, що вона прекрасно підходить для наживки. В якості живця дрібну рибку використовують при лові окуня, щуки, головня, форелі, судака, харіуса, миня. А зловити гольяна легко, так як він жадібно і глибоко заковтує гачок з наживкою, тому необхідно відразу підсікати рибку. Клює він на опариша, дрібних комах, черв'яків, мух, шматочки хліба, кульки з тіста, а також на корені і пагони водоростей. Ближче до дна живуть більші особини гольянов, а на поверхні в основному плавають найдрібніші рибки. Наловити десяток живців для риболовлі на великих річкових або озерних хижаків можна за досить короткий період часу. Однак слід пам'ятати про те, що гольян надзвичайно швидко "засинає" в відрі, навіть при тому, що воду міняти рибалка буде досить часто.

Зміст гольянов в акваріумі

Завдяки невибагливі і яскравому забарвленню сьогодні дуже багато акваріумісти мріють роздобути цю красиву рибку. Відрізняються гольяни доброю вдачею, рухливістю, стрибучістю. Спостерігати за ними дуже цікаво. Для утримання підходить загальний акваріум з округлими каменями і невеликими корчами, а також з заростями водоростей. Температура води повинна бути від чотирьох до двадцяти градусів. Слід пам'ятати, що гольяни в природі більш рухливі в прохолодній воді.

Розведення гольянов аквариумистами

Під час нересту слід обладнати спеціальну ємність, яка буде добре аерованих, температура води повинна бути від 19 до 24 градусів. В акваріум в квітні місяці слід посадити групу риб, в якій переважають самці. Після нересту і самців, і самок слід відокремити від ікри. Інкубаційний період триває від чотирьох до одинадцяти діб, на восьму добу зазвичай мальки вже починають плавати самостійно. В цей час їх слід годувати живий пилом. Статевозрілими гольяни стають зазвичай вже у віці двох років, але іноді процес дорослішання затримується, тому деякі особини здатні виробляти потомство тільки через чотири роки після свого народження.


Цікаві Статті

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні: особливості, цікаві факти та відгуки

Риболовля на Десні є досить популярним заняттям серед жителів Росії і туристів. Протяжність річки становить понад тисячу кілометрів, а її води багаті різноманітними видами риб. Хоча така рибалка має і свої особливості, без дотримання яких очікувати великого улову не доведеться. Про те, як рибалити на Десні в різних регіона

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Пастки для риби своїми руками: особливості, види та рекомендації

Для лову риби винайдено чимало пристосувань. Був час, коли її ловили руками і з застосуванням кістяних гарпунів. Сьогодні використовують мережі і різні вудлища. Судячи з численних відгуків, досить ефективними при лові риби є пастки. Як стверджують фахівці, їх стали використовувати набагато раніше, ніж інші рибальські снасті. Незважаючи на те що на прилавках спеціалізованих магазинів є великий асортимент фірмових пристосу

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

Як зробити груди пружною в домашніх умовах: вправи, фото

У певний момент кожна жінка стикається з тим, що її груди втрачає колишню форму. Шкіра при цьому стає менш пружною і виглядає розтягнуто. Причин виникнення такого явища досить багато, і вік у цьому питанні не завжди стає вирішальним фактором. Повернути грудей колишній обсяг можна за допомогою пластичних операцій. Але не кожна представниця слабкої статі вирішиться на такі радикальні способи. До того ж вартість даного методу дуже висока.

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

Як прибрати жир з лобка: вправи для чоловіків і жінок

У сучасному світі багато хто намагається вести здоровий спосіб життя і прагнуть зробити своє тіло красивим. Для цього чоловіки і жінки правильно харчуються, займаються спортом, дотримуються дієт, проявляють щоденну активність. У плані схуднення людина хоче позбутися від жиру абсолютно у всіх місцях, але виконуються вправи приносять результат не повністю на всьому тілі. А відбувається так тому, що фітнес-програми б

Російський баскетболіст Сергій Моня

Російський баскетболіст Сергій Моня

Сергій Моня - один з найвідоміших баскетболістів Росії. Природжений лідер, який прекрасно володіє баскетбольними навичками, а також незамінна душа компанії. Чемпіон Європи 2007 року, багаторазовий призер чемпіонату Росії, ПБЛ і Ліги ВТБ в складі безлічі команд ... Регалії і гідності цього чудового гравця можна перераховувати дуже довго. Зараз ми розповімо вам, хто ж такий Сергій Моня і як він став легендою російського баскетболу. Дитинство майбутнього чемпіона Сергій Оле

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Воробйов: біографія, спортивні досягнення, фото

Аркадій Микитович Воробйов (1924-2012) - радянський важкоатлет, письменник, вчений. Любителі спорту добре знають ім'я цієї людини: професора, доктора медичних наук, учасника трьох олімпіад, заслуженого тренера СРСР та заслуженого майстра спорту СРСР. Таких видатних результатів вдавалося досягти далеко не кожному спортсмену. Воробйов Аркадій Микитович: біографія радянського важкоатлета Аркадій - виходець із селянської родини, шанованої в окрузі