• Sunday May 26,2019

Патрони СКМ: калібр, опис, характеристики. Мисливські патрони виробництва "СКМ-Індустрія"

Вітчизняне підприємство «СКМ-Індустрія» виробляє якісні мисливські патрони. В асортименті компанії представлені стандартні зразки категорії «Магнум», а також наддалекі дробові заряди. Кожна партія проходить ряд експертиз, в тому числі і балістичну перевірку, що позитивно позначається на якості товару і репутації фірми. Далі розглянемо особливості, які мають патрони СКМ, їх переваги, а також порівняльні характеристики і відгуки споживачів.

Види патронів і їх гідності

Мисливські набої для гладкоствольної зброї поділяються на кілька категорій:

 • дробові варіації;
 • картеч;
 • кулі.

Перша група, в свою чергу, може бути стандартного, посиленого або спортивного класу. Оскільки, вибираючи все для полювання, складно уявити цей процес без якісних зарядів, команда СКМ орієнтована саме на цю категорію. Фірма випускає більшість популярних калібрів і єдина на вітчизняному ринку - наддалекі дробові патрони.

До основних переваг зарядів від «СКМ-Індустрії» відноситься наступне:

 • експлуатаційна надійність і безпеку;
 • гранична швидкість боєкомплекту укупі з оптимальним рівнем купчастості;
 • високий відсоток безвідмовної роботи в напівавтоматичних рушницях;
 • комфортність пострілу з невеликою віддачею;
 • прийнятна ціна.

Компанія випускає патрони різних калібрів з використанням різних типів пороху і капсулів.

Як правильно вибрати заряд

Початківці мисливці не завжди розуміють необхідність вибору того чи іншого калібру. В цьому немає особливої ​​премудрості. Полюючи на дрібного звіра чи птаха, слід вибирати маленький калібр. Використання великого заряду призведе до псування туші, що особливо важливо при полюванні на хутрових особин, коли необхідно зберегти хутро і шкурку.

Правильний підбір калібру має велике значення і в цілях економії. Більш потужні заряди мають велику вартість, але не завжди є в них необхідність. Крім того, маса боєприпасів впливає на вагу всього спорядження в цілому. Також патрони малого калібру відрізняються кращою настильністю при стрільбі, що дає можливість точніше вразити ціль на великій дистанції навіть в негоду.

Тип «Магнум»

Так як патрони 12 калібру СКМ є найпопулярнішими, розглянемо три основних типи. Спочатку розберемо параметри і характеристики заряду класу «Магнум».

Даний тип патрона щільніше, ніж стандартний варіант, містить в півтора-два рази більше дробу. Використовується він для ураження дичини на дистанції від 25 до 60 метрів. Споряджається такий боєприпас в гільзу 76 міліметрів з навішуванням для дробу 50 грам. Імовірність поразки цілі таким патроном трохи вище, але не за рахунок вбивчості або швидкості польоту, а через більшої кількості дробу в кожному примірнику.

На практиці патрони СКМ типу «Магнум» показали себе непогано навіть на дистанції 75 метрів. На такій відстані заряд має більшу щільністю, ніж стандартний варіант. Цей параметр вказує на те, що даний боєкомплект більш ефективний саме на далеких дистанціях.

Патрони наддалекі СКМ

Компанія є єдиним вітчизняним виробником, офіційно випускає розглядаються заряди. Такий патрон розрахований на прицільну стрільбу до 100 метрів. Як показали випробування, це дійсно так.

При відстрілі зверхдалекого дробового патрона з дистанції 75 метрів, він залишає в мішені отвір діаметром 18 мм. Після збільшення відстані ще на 25 метрів, снаряд поводиться трохи інакше. Контейнер, що містить дріб, перевертається в повітрі, і розсіювання відбувається трохи вище місця прицілювання. При полюванні на дичину граничної дистанцією є показник в 90 метрів. В іншому випадку мисливець повинен враховувати суттєву поправку по лінії прицілювання. Патрони СКМ наддалекі добре підходять при полюванні на гусака, лисицю або іншу живність, яка близько не підпустить стрілка.

порівняльні характеристики

Нижче наведено порівняльну таблицю, створена після відстрілу трьох типів патронів на різні дистанції. Враховувалося початкове число дробин і кількість, яке вразило мішень. Тестування проводилося на аматорському рівні, тому може свідчити лише про приблизні балістичних властивостях зарядів. Використано боєприпаси 12-го калібру, який найбільш поширений.

Тип патрона

вага дроби

число дробин

Попадання в мішень з 30 метрів

Поразка з 50 метрів

75 метрів

100 метрів

Стандартний варіант 12/70

32 грама

136 шт.

44 шт.

28

11

-

Тип «Магнум» 12/76

46 г

200 шт.

46 шт.

27

17

-

Наддалекий заряд 12/70

35 г

152 шт.

1 куля

1

-

3

Як видно, всі патрони СКМ проявили себе досить впевнено, з чого можна зробити висновок, що вибір типу патрона залежить від особистих переваг мисливця, зброї, виду дичини.

Відгуки споживачів

Як відзначають мисливці, заряди відрізняються надійністю, високим показником купчастості і хорошою балістикою. Компанія у виробництві використовує винятково якісний вітчизняний та імпортний порох, а також проводить контроль кожної партії товару.

Деякі користувачі відзначають, що на короткі дистанції наддалекий патрон краще не використовувати, оскільки дичину може сильно постраждати, а ось на відстані від сімдесяти п'яти до ста метрів заряд показав себе відмінно. Крім того, споживачі відзначають широкий асортимент і доступну ціну поряд з високою якістю. Патрони СКМ, відгуки про які в більшості своїй позитивні, складають гідну конкуренцію як вітчизняним аналогам, так і закордонним конкурентам.

асортимент

Якщо ви шукаєте все для полювання, зверніть увагу на мисливські набої від компанії «СКМ-Індустрія». Нижче наведено перелік випускаються патронів з короткими характеристиками:

 1. Зразок 12 * 76 - куля «Шедд» (42 г). Кульові гладкоствольні патрони класу «Магнум» з вагою заряду 42 грами.
 2. «Гуанду» 12 * 70. Кульової патрон з вагою кулі 28 грам.
 3. Варіант 12 * 76 ( «Магнум») з навішуванням картечі 43 м
 4. Наддалекі патрони з навішуванням дробу (№3) 35 м
 5. Гладкоствольні патрони категорії «Стандарт» з навішеннями під різні номери дробу і картечі.
 6. Заряди "Русь" - для гладкоствольної зброї з використанням картечі.

З повним асортиментом вироблених товарів можна ознайомитися на офіційному сайті компанії.

завершення

Можна відзначити, що фірма «СКМ-Індустрія» є одним з лідерів на вітчизняному ринку з випуску мисливських патронів різних типів. Продукція підприємства відрізняється прекрасними якісними характеристиками і доступністю. Крім того, компанія єдина в Росії виробляє наддалекі патрони, які здатні вражати ціль на відстані до 120 метрів. Додатково якість виробів підтверджують практичні тести, а також позитивні відгуки споживачів.


Цікаві Статті

Як відбирають спортсменів до Олімпіади в Сочі

Як відбирають спортсменів до Олімпіади в Сочі

Гідно виступити на майбутній сочинській Олімпіаді і отримати максимальне число медалей - природне бажання будь-якої країни. Саме тому на Олімпіаду відбирають найсильніших спортсменів. Росія не стає винятком. Як же формується російська олімпійська збірна, і хто отримує почесне право в неї увійти? Загальні принципи відбору російських спорт

Сер Алекс Фергюсон: секрети успіху легендарного шотландця

Сер Алекс Фергюсон: секрети успіху легендарного шотландця

За 26 років, проведених у керма футбольного клубу «Манчестер Юнайтед», його наставник сер Алекс Фергюсон, фото якого розташовані нижче, зміг завоювати 28 трофеїв. За його власним рішенням, сезон 2012/2013 став останнім в тренерській кар'єрі шотландця. З іншого боку, навіть незважаючи на роботу в клубній структурі, у нього з'явилося багато часу для спогадів. Сер Алекс Фергюсон, біографія якого вийде дуже скоро, вже зараз не приховує методи

Super Sculpt. Що це таке? Загальна характеристика і сообенно методики

Super Sculpt. Що це таке? Загальна характеристика і сообенно методики

Аеробіка зазвичай вважається абсолютно безпечним і нескладним видом спорту. Але є у неї і такі напрямки, які абсолютно не потрапляють під цей опис, наприклад, система Super Sculpt. Що це таке? Програма представляє собою серйозну силове тренування, яка вимагає певної підготовки і користується популярністю як у жінок,

Як зняти житло на час Олімпійських ігор в Лондоні

Як зняти житло на час Олімпійських ігор в Лондоні

В цьому році було звернено пильну увагу на те, що ціни на житло в країнах, які організують значущі світові події, значно виростають на час заходів. Але це не зупиняє справжніх шанувальників великого спорту. На час Олімпійських ігор в Лондоні можна вигідно зняти житло, якщо подбати про його оренду за кілька місяців до поїздки. Вам знадобиться - інтернет; - кредитна карта;

Найкращі продукти для тих, хто займається бодібілдінгом

Найкращі продукти для тих, хто займається бодібілдінгом

Не дозволяйте пропаганді протеїнових порошків відволікати вас від вашої мети. Ви можете отримати достатню кількість білка, що допомагає вам нарощувати м'язову масу, всього лише додавши в свій раціон правильні продукти. Ось одинадцять базових інгредієнтів, які ви можете використовувати при приготуванні повсякденних страв, які ідеально підходять для збільшення запасу енергії і прискорення відновлення

Глушник для зброї або як стріляти непоміченим

Глушник для зброї або як стріляти непоміченим

Давно минули часи, коли гучні звуки від пострілів зброї вважалися великою гідністю, бо сіяли паніку в стані ворога. Нинішнє покоління цурається відкритих боїв, все частіше озброєння використовується в спеціальних місіях на території ворога. Для успішного виконання наказів потрібно тихе і безшумна зброя, яке в момент використання залишиться непоміченим. Епоха стрілецької зброї почалася в момент створення бездимного пороху, а разом з нею ін