• Tuesday July 16,2019

ТТХ АК-47 (Автомат Калашникова): пристрій, призначення, калібр

АК-47 (автомат Калашникова зразка 1947-ого роки) - загальновійськове зброю, яке почали поставляти радянським військовим в 1949-му році. Сконструйований в 1947-му Михайлом Тимофійовичем Калашніковим, в честь якого і отримав свою назву.

Короткі відомості про автомат

Бойовий АК-47 (так само як і його модифікації, створені в усьому світі в різних виконаннях) є на сьогоднішній день найбільш поширеним і популярним у величезному ряді держав. До типу АК-47 (тобто до нього самого, а також до аналогічних конструкцій) відноситься одна п'ята частина всього стрілецької зброї на нашій планеті. Минуло майже шістдесят років з моменту створення автомата, а він уже начитує більше сімдесяти мільйонів копій в різних виконаннях.

В даний час близько півсотні іноземних армій використовують автомат Калашникова зразка 1947-ого року в якості офіційного загальновійськового зброї. Конкуренцію йому складає лише штурмова гвинтівка американського виробництва під найменуванням М16. Проте проведена вона була в порівняно скромних масштабах: всього лише вісім мільйонів примірників. І тільки 27 армій світу використовують цю зброю.

Багато експертів сходяться на думці, що АК-47 - це еталон того, наскільки простим має бути обслуговування стрілецької зброї, а також показник того, наскільки воно повинно бути надійним в бою. ТТХ АК-47 можуть розповісти, що в якості боєприпасу до нього застосовувалися патрони калібру 7, 62, що використовуються в даний час, наприклад, в снайперської гвинтівки Драгунова. Автомат Калашникова зразка 1947-ого року послужив основою для розробки таких модифікацій, як АКМ (модернізований) і АК-74 (зразка 1974-ого року). Також пристрій роботи було покладено в основу кулемета Калашникова і гладкоствольних рушниць типу "Сайга".

Як все починалося

У 1943-му році 15 липня по ініціативи представників радянських збройних сил було проведено нараду. У ньому брали участь також і представники Технічної ради, котре складалося при Народному комісаріаті оборони Радянського Союзу. Тоді провідні експерти вперше заговорили про те, що необхідно створити нове стрілецьку зброю на основі певної бази. Її представив трофейний німецький автомат, який став прототипом StG-44. Також до уваги був прийнятий легкий самозарядний карабін американського виробництва М1. Обидва знаряддя використовували патрони калібрів 7, 92 і 7, 62 відповідно. Таким чином, перед інженерами поставили завдання: розробити зброю, яке б стало дійсним аналогом німецької конкуренту, але використовувало б зменшений калібр.

перші зразки

Вони були створені в досить стислі терміни. Тоді з моменту наради пройшов тільки один місяць. Дослідно-промислове виробництво автомата було налагоджено лише в березні 1944-ого року. Були деякі передумови, які внесли свій вклад в побудову ТТХ АК-47. Про них ми не можемо не згадати.

Йдеться про події 1943 його року. Тоді з'явилися перші креслення, які планувалося реалізувати в зв'язку з використанням проміжного патрона калібру 7, 62. Вони були виконані спільно інженерами Сьоміним і Єлізарова. Їх заздалегідь розіслали в організації, які брали участь в розробці нового типу озброєння. Тоді мова йшла тільки про калібр 7, 62 на 41. Проте в ході відповідних операцій його змінили на 7, 62 на 39, що також вплинуло і на ТТХ АК-47.

Самозарядний карабін Симонова і автомат Калашникова

Під проміжний патрон в ті часи інженери намагалися створити не тільки автоматичну стрілецьку зброю. У комплекс розробки включили самозарядний і несамозарядні карабін, а також ручний кулемет. Тоді було підраховано, що ТТХ АК-47 повинні були забезпечити можливість придушення ворожої сили на відстані не менше чотирьох сотень метрів. Такі характеристики були властиві зброї, які використовували гвинтівки боєприпас. Але він виявився занадто потужним, важким, і, як наслідок, дорогим. У той же час подібні показники перевищували відповідні параметри практично всіх пістолетів-кулеметів, і в цьому, перш за все, полягало вигідне відміну.

У підсумку вийшло, що розробка нового стрілецької зброї дала можливість переоснастити всю армію, змінити (повністю!) Індивідуальний арсенал кожного солдата. До цього моменту він же включав в себе такі знаряддя, як пістолет-кулемет Шпагіна, гвинтівка Мосіна, самозарядна гвинтівка Токарєва. Були й кулемети, побудовані на конструкції різних систем, в тому числі і іноземних.

Проблеми в розробці і припинення процесу

Як говорилося раніше, певні зусилля були спрямовані на те, щоб розробити магазинний карабін. Однак в порівняно незабаром цей процес був припинений. Підставою для цього послужило очевидне застарівання даної концепції, її заміна на більш нову, яка відповідала реаліям і потребам відповідного періоду. Недовго тривало, до слова, і виготовлення самозарядного карабіна Симонова. Якщо говорити точніше, то вже на початку п'ятдесятих років минулого століття роботи по його створенню на заводах були зупинені, а виробничі сили перерозподілені. Причини були прості: технологічність виявилася низькою. По крайней мере, значно менше, ніж у знову розробленого автомата. Нижче були і бойові якості. Аналогічну ситуацію ми можемо простежити і в разі з кулеметом Дегтярьова. У 1961-му році його виробництво було зупинено, а конвеєри переключили на створення ручного кулемета Калашникова. Це була широко уніфікована модель.

Конкурси і вибір моделі

ТТХ АК-47 стали одним з найбільш головних параметрів, які вплинули на вибір саме цього виду стрілецької зброї. Але які були альтернативи і якого знаряддя ледь не вдалося зайняти історичне місце замість розробки Михайла Тимофійовича?

Результати випробувань, представлені в 1944-му році, показали, що найбільш оптимальним є автомат під найменуванням АС-44. Він був розроблений зброярем Судаева. Пізніше, коли модель допрацювали, було прийнято рішення випустити дане стрілецьку зброю невеликий обмеженою серією. Навесні і влітку наступного року на полігонах проводилися військові випробування, які виявили деякі недоліки. В цілому ніяких претензій до знаряддя як засобу ураження ворожої сили не було пред'явлено. Але армійське керівництво вважало, що солдату для більшої мобільності потрібна знижена маса автомата, тому інженери були змушені шукати рішення в цьому напрямку. Однак Судаев раптово помер.

Випробування АК-47

Пошук рішень по АС-44 був зупинений, і в 1946-му році командування армійських з'єднань оголосило про проведення ще одного туру випробувань. На цей раз в них брав участь легендарний зброяр Михайло Тимофійович Калашников, який на той час вже встиг досягти успіху у відповідному напрямку. Йому вдалося створити кілька досить цікавих збройових конструкцій. Якщо говорити конкретніше, то Калашников розробив два пістолети-кулемети. Одне з цих видів зброї було сконструйовано з застосуванням системи гальмування затвора. Самозядний карабін, створений Михайлом Тимофійовичем, харчувався патронними пачками. До речі, він був найближчим конкурентом карабіна Симонова, але в конкурсі все ж програв йому.

Збірка, розбирання і основні характеристики

Неповне розбирання АК-47 має наступну послідовність. Для початку від'єднується магазин. Витягується шомпол, пенал з приклада. Слід перетягнути затвор і зробити контрольний постріл. Після цього знімається затвора коробка, витягується поворотна пружина, механізм затвора і сам затвор. Останнім кроком є ​​від'єднання газовідвідного механізму. Порядок складання зворотний.

Характеристика АК-47 може розповісти про те, що автомат призначений для стрільби по мішенях на різних відстанях. Прицільна дальність - 800 метрів. Максимальна дальність польоту кулі - 3 кілометри. Калібр АК-47 - 7, 62 міліметрів. Початкова швидкість польоту боєприпасів становила 715 метрів в секунду. Характеристика АК-47 може показати, що автомат в спорядженому вигляді мав масу 4, 8 кілограмів. Джерелом живлення служив магазин коробчатого типу, розрахований на 30 патронів.

Скільки коштує АК-47?

Потрібно розуміти, що подібне питання поставлене некоректно. Придбати вогнепальну версію автомата, звичайно, можливо, але користувач повинен розуміти, що це справа кримінально карається. Однак, якщо ви цікавитеся тим, скільки коштує АК-47 небойового типу, це вже зовсім інша справа. Насправді точні макети цієї зброї в даний час продаються в сувенірних магазинах за пару-трійку тисяч. Ви також можете придбати пневматичний АК-47. Він обійдеться трохи дорожче - 7-10 тисяч рублів. Однак пневматичний АК-47 можна використовувати для стрільби по мішенях у тирі, а також для гри в страйкбол.


Цікаві Статті

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Про мексиканських боксерів можна говорити багато, оскільки в цій латиноамериканській країні було, є і, швидше за все, буде безліч талантів, які своїми яскравими виступами приваблюють мільйони людей до екранів телевізорів по всьому світу. Одним з тих, хто вже закінчив свою спортивну кар'єру, але разом з тим не втратив любов публіки, є Чавес Хуліо Сезар. Про цю видатну спортсмена піде мова в даній статті. Коротка інформація про о

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Біатлон - це видовищний і дуже захоплюючий вид спорту. У ньому тісно переплелися дві дисципліни - стрілянина і лижні гонки. Можна сміливо сказати, що біатлон - це швидкість і влучність. Перший чемпіонат з цього виду спорту проходив в 1958 р, а в 1960 році він був включений в олімпійську програму. Згодом сформувалися основні принцип

"Чи не повторювати! Небезпечно!"  Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

"Чи не повторювати! Небезпечно!" Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

19-річний Бабер Бабан балоч з міста Лайарі в пакистанській провінції Сінд, змушує всіх здивуватися, коли він без зусиль катається на роликових ковзанах, маневруючи під вантажівкою. Юнак старанно тренувався на нерівних дорогах свого рідного міста і, здається, досяг досконалості у своїй справі. неймовірний талант Хлопець настіль

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло народився в 1979 році в Ломбардії - області в Італії. Він є одним з кращих півзахисником в світовому футболі. Це справжній майстер в плані навісів у штрафний майданчик, виконання стандартних положень, довгих пасів, а також дальніх ударів. І це не все, що можна про нього розповісти. перші роки Автобіографія Андреа Пірло дуже багата. Почав він свою професійну кар'єру в 16 років - тоді юнак вийшов на поле в складі ФК "Брешіа"

Найбільш незвичайний спорт.  Незвичайні види спорту в світі

Найбільш незвичайний спорт. Незвичайні види спорту в світі

Люди завжди цікавилися спортом, але мабуть через те, що популярні змагання вже неабияк набридли і побити рекорди по ним звичайні любителі не в силах, деякі починають придумувати нові змагання. Незвичайні види спорту в світі Любителі активного відпочинку постійно займаються спортом, але стандартні правила з часом починають набридати, і доводиться шук

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Щоб самостійно проводити ремонт і обслуговування велосипеда, бажано добре розбиратися в пристрої його основних ходових елементів. Одним з визначальних вузлів в системі виступає касета велосипеда. Давайте ж розберемося, що представляє собою вказаний механізм, а також з'ясуємо, як зробити його демонтаж і установку. Що являє собою задня касета велосипеда? Мех