• Tuesday July 16,2019

Ловля на кільце: оснащення, техніка

Така донна оснащення, як кільце, відома вже давно. Вона досить уловиста і зручна у використанні. Багато рибалок знають її як «флорентийка». Ловля риби на кільце зводиться до того, що ужение здійснюється безпосередньо з дна.

Корисна інформація

Щоб рибалка проходила захоплююче і закінчилася хорошим уловом, потрібно попередньо вникнути в усі деталі процесу. Не є винятком і ловля на кільце. Як і при будь-якому іншому способі вудіння, рибалці доведеться виходити з пори року, виду риби, яка зацікавиться тією чи іншою наживкою, погодних умов і місця. Всі ці аспекти і будуть в кінцевому підсумку визначати, наскільки результативно закінчиться рибалка. Потрібно визнати, що для новачків ловля на кільце буде досить складним способом.

опис снасті

Протягом тривалого часу використання даного виду оснащення для рибного лову вважалося незаконним, оскільки чиновники вважали його надмірно уловистим.

Позиціонувалася, що великої шкоди популяції риб в водоймах на території СРСР завдає саме ловля на кільце. Снасть вважалася браконьєрської. Але сьогодні з цим твердженням можна посперечатися. У даній статті ми розповімо про те, що являє собою кільце, як проходить процес вудіння і т. Д.

Йдеться про модернізованої класичної оснащенні, яка особливо добре себе проявляє на глибині близько чотирьох метрів при лові з човна.

Інше її назва «флорентийка». Йдеться про старовинний і досить ефективний спосіб лову на безпоплавочную вудку з човна на протязі. Зазвичай снасть складається з короткого вудилища спінінга з пропускними кільцями, котушки і запасу волосіні з металевим кільцем, закріпленим на ній. Діаметр останнього становить 50-60 мм. Від кільця йде два повідці з гачками, які прив'язані на певному відстані один від одного. Сенс цієї снасті полягає в наступному. Гачки повинні бути розташовані поруч з годівницею, щоб риба, залучена поширюється шлейфом прикормки, підійшла до годівниці і натрапила на запропоновану насадку. Ловля на кільце з човна повинна проходити на великих глибинах, щоб здобич не лякалася плавзасоби, оскільки рибалка проходить в безпосередній близькості від нього.

Оснащення

Для початку розберемося з тим, як підібрати вудилище. Оснащення лову на кільце передбачає використання традиційного бортового варіанту, придбати який можна в будь-якому спеціалізованому магазині. Деякі досвідчені рибалки воліють робити таке вудилище самостійно. Для цього можна використовувати повнотіла стеклопластіковий хлист довжиною близько метра, в який потрібно вклеїти рукоятку. Вона може бути самого різного розміру. При цьому головна умова, щоб рибалці було зручно використовувати вудилище під час лову на кільце.

Що стосується вибору котушки, то найчастіше в оснащенні застосовують мультиплікатор невеликого розміру. Основну волосінь не потрібно брати занадто товсту: діаметра в 0, 3 міліметра цілком достатньо. Її пропускають через кільця на вудилище, а потім і через кінчик сторожка. Повідці повинні бути мінімально помітні для риби. Їх краще робити з волосіні діаметром до 0, 2 міліметра. Гачки потрібно підбирати в залежності від розміру видобутку.

Підбір годівниці

В процесі риболовлі краще мати в запасі відразу кілька цих складових оснащення. Годівниці можна змінювати в залежності від конкретного місця, де планується ужение. Наприклад, якщо передбачається лов на кільце з човна на великому протязі, потрібно подбати про те, щоб корм не вимивався відразу. В такому випадку краще застосовувати стандартний сітчастий варіант, який, як показує практика, працює в таких умовах дуже ефективно. Усередині годівниці потрібно розташувати вантаж, а в її верхній частині зробити петлю.

Саме від неї шнур буде йти до човна.

прикормка

З огляду на те, що часом рибалці доводиться в самих різних місцях вудити на цю снасть, ловля на кільце з човна має свої нюанси. Вони стосуються і прикормки. Вона може мати різну консистенцію. У самих годівницях теж краще робити отвори кількох діаметрів, щоб мати можливість регулювати швидкість вимивання корми.

Ловля на кільце: як зробити снасть

Незважаючи на те що сьогодні все можна купити в спеціалізованих магазинах, багато досвідчені рибалки намагаються самостійно збирати свою оснастку. І справа не тільки в небажанні витрачати зайві гроші, а в тому, що багато складових цілком можна виготовити своїми руками так, щоб було максимально зручно ловити. Свинцеве кільце теж можна зробити самостійно. Головне - визначитися з розмірами, які підбирають, виходячи з обсягів видобутку. У тілі кільця потрібно зробити отвір, через яке повинна буде пройти основна волосінь. Його можна виконати в будь-якій площині. Потім залишається зробити пропил для шнура годівниці.

У підсумку така снасть з кільцем стає не тільки уловистою, але і максимально чутливою.

техніка ловлі

Спочатку слід підпливти на човні до обраного місця і зафіксувати плавзасіб на якорях, причому краще це зробити поперек потоку води. У разі коли інтенсивність течії досить сильна, питання установки саме так не є принциповим. Човен можна розгорнути в будь-яку сторону, оскільки в такій ситуації її обов'язково буде зносити.

Потім необхідно доставити годівницю до самого дна і натягнути волосінь до такого стану, щоб вона була розтягнута між плавзасобом і годівницею. Після цього потрібно розтиснути металеві вусики на кільці і надіти на шнур.

Флорентийка слід опускати вниз досить повільно, так, щоб плином максимально повільно вимивалися гачки і поводок. Кільце потрібно опускати до його зіткнення з годівницею. У результаті повинна вийти наступна конструкція: флорентийка буде розташована над поверхнею годівниці, а гачки з наживкою - строго на самому початку кормової доріжки риби.

Принцип лову на кільце з човна гранично простий. Спочатку підгодовування плином вимивається, в результаті чого створюється кормова доріжка. Вона привертає увагу риби і провокує її на клювання. А вже в самому насиченому кормом місці знаходиться наживка. Іноді клювання раптово припиняється, тому доводиться докладати зусиль для його відновлення. Рибалці потрібно буде просто підняти і знову опустити годівницю: це спровокує створення нового шлейфу з прикорму.

Ловля ляща

Найчастіше цим способом рибалять на білу рибу. Цікава тактика, по якій проходить ловля ляща на кільце з човна. Клювання цієї риби є пару стусанів, від яких сторожок починає переміщатися в напрямку нагору. Рибалці на цьому етапі дуже важливо швидко і різко підсікати, оскільки піднята волосінь утворює слабину. Іноді ловля ляща на кільце, на Волзі, наприклад, призводить до того, що вудилище на етапі енергійної клювання крупного примірника просто утягивается з човна. Тому досвідчені рибалки ніколи не використовують дорогу снасть при використанні такої складової в оснащенні як флорентийка.

Лящ зазвичай проявляє активність з середини весни аж до настання перших холодів. Навесні самий хороший клювання припадає на період перед початком нересту. Тому багато рибалок не упускають можливості і ловлять саме на кільце.

Тактика ловлі в залежності від місця

Ловля на кільце на озері кардинально відрізняється від аналогічного процесу вудіння на річках. У водоймах зі стоячою водою риба постійно змінює місце розташування, перебуваючи в пошуках нових джерел для прожитку. Що стосується річкових мешканців, то найчастіше вони знаходяться на одному місці. Тому рибалка повинен вміти знаходити саме такі ділянки скупчення риб.

При ловлі на кільце використовується підгодовування, кількість і склад якої можуть змінюватися в залежності від водойми. Слід звертати увагу на те, що надмірним використанням кормової суміші можна перегодувати видобуток. Ловити на кільце можна тільки з човна в середині водойми, а не в прибережній зоні. Якщо рибалка вибирає берегової варіант, то його снасть повинна складатися з традиційною вудки з поплавком і інших складових донної оснащення.

Кільця для лову риби можуть бути як знімними, так і незнімними. Останні використовуються рибалками для вудіння подлещиков. Для більшої видобутку їх немає сенсу застосовувати. Знімні кільця при клювання риби з великою вагою виходять із зачеплення зі шнуром, даючи можливість легко дістати спійману видобуток з води.

У міру зниження температури води і повітря клювання багатьох риб стає більш інтенсивним. В осінній період він особливо активний. Біла риба в цей час клює протягом усієї доби, тому ловля на кільце може проходити цілодобово. Однак восени слід підходити більш відповідально до вибору місця вудіння. Найдоцільніше ловити на глибині від шести і більше метрів, використовуючи в якості насадки хробаків або кукурудзу.

правильна прикормка

Ловля на кільце передбачає використання грамотно підібраного наповнювача для годівниці. Тому рибалці слід приділяти особливу увагу підгодовування. При ловлі на кільце ляща та інших видів білої риби потрібно не тільки правильно підбирати компоненти, але і саму суміш грамотно готувати. В іншому випадку видобуток буде просто ігнорувати прикорм.

Використовувати його потрібно в помірних кількостях, оскільки в іншому випадку видобуток виявиться перегодованої, і в результаті основна наживка, що знаходиться на вістрі гачка, перестане вже її цікавити. Крім цього, потрібно враховувати і те, що не існує такої універсальної прикормки, яка за будь-яких умовах була б ефективною.

Незалежно від виду і способу її приготування вона обов'язково повинна володіти певними характерними особливостями. Наприклад, велику увагу слід приділяти додаванню ароматів, так як саме вони привертають увагу видобутку. Той же самий лящ, наприклад, вельми активно реагує на запахи, при цьому занадто виразні його можуть відлякати. До складу кормової суміші повинні входити ті компоненти, які цікаві для певної риби - потенційної здобичі, яку належить ловити. При ловлі риби на кільце важливо, щоб суміш, якої наповнюють годівницю, була б якомога сильно подрібнена.

приманка

Що стосується цієї важливої ​​складової оснащення, то її вибір теж є досить відповідальним процесом. На етапі лову білої риби на кільце особливу увагу слід звернути на вже наявну в межах конкретного водоймища кормову базу. Дуже важливо, щоб обрана приманка була в її складі. Лящ і інша риба не стануть клювати на те, що їм здасться незнайомим. У багатьох випадках ефективно проходить ловля на кільце з використанням кукурудзи і макаронів. Незалежно від типу водойми - озера або річки, а також його розмірів найефективнішою і уловистою вважається комбінована наживка.

Наприклад, досвідчені рибалки на один гачок насаджують і хробака, і кукурудзу. Потрібно також пам'ятати, що у весняний час риба активніше клює на насадки тваринного походження, тоді як влітку доцільніше застосовувати більше рослинні приманки.


Цікаві Статті

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Мексиканський боксер-професіонал Чавес Хуліо Сезар: біографія, фото

Про мексиканських боксерів можна говорити багато, оскільки в цій латиноамериканській країні було, є і, швидше за все, буде безліч талантів, які своїми яскравими виступами приваблюють мільйони людей до екранів телевізорів по всьому світу. Одним з тих, хто вже закінчив свою спортивну кар'єру, але разом з тим не втратив любов публіки, є Чавес Хуліо Сезар. Про цю видатну спортсмена піде мова в даній статті. Коротка інформація про о

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Пасьют в біатлоні - це що таке?

Біатлон - це видовищний і дуже захоплюючий вид спорту. У ньому тісно переплелися дві дисципліни - стрілянина і лижні гонки. Можна сміливо сказати, що біатлон - це швидкість і влучність. Перший чемпіонат з цього виду спорту проходив в 1958 р, а в 1960 році він був включений в олімпійську програму. Згодом сформувалися основні принцип

"Чи не повторювати! Небезпечно!"  Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

"Чи не повторювати! Небезпечно!" Неймовірні трюки пакистанця на роликах набирають популярності в Мережі (відео)

19-річний Бабер Бабан балоч з міста Лайарі в пакистанській провінції Сінд, змушує всіх здивуватися, коли він без зусиль катається на роликових ковзанах, маневруючи під вантажівкою. Юнак старанно тренувався на нерівних дорогах свого рідного міста і, здається, досяг досконалості у своїй справі. неймовірний талант Хлопець настіль

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло - біографія футбольного маестро

Андреа Пірло народився в 1979 році в Ломбардії - області в Італії. Він є одним з кращих півзахисником в світовому футболі. Це справжній майстер в плані навісів у штрафний майданчик, виконання стандартних положень, довгих пасів, а також дальніх ударів. І це не все, що можна про нього розповісти. перші роки Автобіографія Андреа Пірло дуже багата. Почав він свою професійну кар'єру в 16 років - тоді юнак вийшов на поле в складі ФК "Брешіа"

Найбільш незвичайний спорт.  Незвичайні види спорту в світі

Найбільш незвичайний спорт. Незвичайні види спорту в світі

Люди завжди цікавилися спортом, але мабуть через те, що популярні змагання вже неабияк набридли і побити рекорди по ним звичайні любителі не в силах, деякі починають придумувати нові змагання. Незвичайні види спорту в світі Любителі активного відпочинку постійно займаються спортом, але стандартні правила з часом починають набридати, і доводиться шук

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Задня касета велосипеда: опис, особливості ремонту та заміни

Щоб самостійно проводити ремонт і обслуговування велосипеда, бажано добре розбиратися в пристрої його основних ходових елементів. Одним з визначальних вузлів в системі виступає касета велосипеда. Давайте ж розберемося, що представляє собою вказаний механізм, а також з'ясуємо, як зробити його демонтаж і установку. Що являє собою задня касета велосипеда? Мех