• Sunday May 19,2019

Зимова риболовля на окуня: секрети

Окунь - рибка поширена. Ловити її можна цілий рік з перервами на нерест або людства. Коли приходить зима, і лід тільки «встає», починається одна з найпопулярніших - зимова риболовля на окуня. 2014-й рік теж не став винятком. Натовпи любителів «тихого полювання» повалили на водойми з льодобурами в надії розшукати свою уловисту лунку. Хоча, треба сказати, цей вид лову - не найлегший.

Досвідчені «мисливці» знають, що зимова риболовля на окуня буде вдалою, якщо правильно знайти уловисту місце. Шукати цю рибку слід в тих місцях, де вона вважає за краще найчастіше перебувати. Це затоки річок і протоки між островами, вири у гребель і т. Д.

Зимова риболовля на окуня іноді називається «марафонської»: вона передбачає тривале ходіння по водоймі, особливо коли він великий, свердління численних лунок і багатогодинне очікування клювання.

Місця для лову

На перволедье потрібно остерігатися місць у очеретів або стирчать з під крижаної кірки каменів. Потрібно бути гранично уважним і в місцях впадання струмків і річок: там лід завжди буває тонше. Взагалі, у будь-якого початківця перша рибалка взимку - на окуня. Ця красива рибка і після льодоставу все ще продовжує годуватися біля берега. У цей час її саме там і слід шукати. Іноді окунь попадається не на самому дні, а на глибині до сорока сантиметрів від нижньої кромки льоду. Тому в перволедье потрібно обловлювати всі водні шари. Але зграю доведеться гарненько пошукати.

На початку зими окунь буває дуже рухливий і активно ганяє мальків. В середині січня великі і середні екземпляри йдуть в глибокі ями. Однак годуватися вони все одно будуть, виходячи на луди. Тому саме на глибині до п'яти метрів і буде найкраща січнева зимова риболовля. Ловля окуня на початку і середині лютого теж буде уловистою біля берега, оскільки перед льодоходом у цього підводного мешканця знову починається активне клювання.

на мормишку

Саме на цю снасть найчастіше проходить зимова риболовля. Блешні на окуня займають лідируюче положення для лову в холодний сезон. Тому рибалці потрібно знати не тільки секрети зимової риболовлі на окуня, але і правильно вибирати їх, виходячи від погодних умов і місця лову. Окунь вважається такою рибою, яка клює навіть тоді, коли інші риби бувають малоактивні.

Головним критерієм для вибору блешні є розмір: вона повинні бути маленькою, а форми - найрізноманітнішими: крапелькою, циліндричні, за подобою комах, личинок або куль. Маленькими, з діаметром в один або два міліметри, краще користуватися на більш дрібних ділянках водойми. На міні-блешні найчастіше проходить зимова риболовля на окуня в глухозимье, коли у видобутку слабка активність.

На більш глибоких ділянках при наявності невеликого течії хороші трьох- або четирехмілліметровие снасті, застосування яких більш актуально на початку і в кінці холодного сезону.

особливості блешні

Що стосується ваги, то щасливої ​​буде та зимова риболовля на окуня, коли на невеликих глибинах використовуються легкі і маленькі варіанти. Або навпаки: на великих - важкі, щоб на великій глибині можна було мати хорошу гру.

Крім того, потрібно стежити, щоб жало гачка ні в якому разі не заходило за тіло самої блешні. Цей фактор дуже важливий для запобігання сходів і невдалих підсічок. Колір блешні буває досить різноманітним. Рибалка сам повинен визначати, який саме буде добре грати на водоймі.

на блешню

Влітку найуспішнішою вважається ловля окуня спінінгом або поплавцевою вудкою. Першу снасть можна використовувати і в зимовий сезон. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо швидка течія не дає водойми замерзати.

Проте найкраща зимова риболовля на окуня - це ловля на блешню або блешню. Починається вона з висвердлювання лунок. Якщо рибалка виявив окуневу зграю, то найважливішим фактором для успіху буде швидкість лову.

Блешня - це воістину незамінна приманка. Її оптимальна вага дає можливість доставляти волосінь на потрібне місце. Вигода такого лову окуня очевидна. Набагато вище і швидкість пошуку риби (в порівнянні з блешнею). Крім того, окунь на блешню реагує набагато швидше, оскільки її розмір більше. А це означає, що коливання звуку і води, які видобуток відчуває на достатній відстані, змушують її припливала навіть здалеку.

Та й у вітряну або морозну погоду гра з блешнею менш складна, ніж з блешнею. Для зимового окуня краще підійдуть олов'яні, срібні, латуневие або мідні варіанти. На думку бувалих рибалок, непогано зарекомендували себе і покупні, і саморобні блешні.

Готові варіанти можна вдосконалити, доводячи до потрібного стану зміною вигину або ж зміщенням центру ваги з допомогою припою. Такі модифікації необхідні для того, щоб блешня здійснювала коливальні рухи, а не просто лягала на дно.

При цьому колір не має особливого значення, хоча відмічено, що матові варіанти програють в порівнянні з блискучими.

на балансир

Починаючи ловити на цю снасть, не варто відразу чекати гарантованих уловів. Зимова ловля окуня - на балансир або на мормишку - не буде вдалою, якщо не мати хоча б невеликого досвіду блеснения. Зате знаючи, як ловити, вміючи вибирати приманку, колір і розмір, правильно оснащувати удільнік, можна повернутися додому з досить непоганим уловом.

вибір балансира

Для того щоб зимова риболовля окуня на балансир була уловистою, треба враховувати безліч чинників. Це і умови, і товщина волосіні, і навіть розміри передбачуваного видобутку. Балансир має не тільки різні форми, але і колір, довжину, а також вага. Всі ці характеристики разом мають велике значення при затриманні окуня. Наприклад, на великий балансир клюють великі екземпляри, тоді як на маленький - тільки окушки.

Але не тільки вага грає важливу роль при лові. Не менш актуальна і довжина приманки. Досвідчені рибалки знають, що навіть якщо чотирьохсантиметрову балансир може бути уловистим, то не факт, що трохи довший - всього на один сантиметр - буде добре «працювати». Відбувається це з тієї причини, що в даний момент окунь може годуватися мальком, що має довжину саме в 4 см.

колір

На риболовлі на окуня взимку, як правило, використовують два або три кольори балансира. Можна ловити на приманку жовтувато-зеленого кольору з чорними смужками, які нагадують невеликого полосатика. Сьогодні у продажу є балансири золотистого, блакитного забарвлення, існують навіть з флуоресцентним напиленням.

Секрети зимової риболовлі на окуня

Ловля цієї риби в глухозимье або в перволедье має свої особливості, знати які обов'язково. Наприклад, проводку будь приманки потрібно здійснювати досить активно. Однак при ослабленні клювання потрібно переходити на більш плавну і сповільнену, з частими зупинками і потряхиванием. Причому окунь може захопити наживку безпосередньо під самим настом.

За перволедью насадка на гачок блесенка не потрібно, а ось на мормишку потрібно насадити мотиля і пару опаришів, іноді і маленький шматочок хробака.

Велика насадка сильно змінює гру. Особливо це стосується блешні, яка просто зависає, стаючи непривабливою для окуня.


Цікаві Статті

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Карбування м'яча - це дуже важлива вправа, яким повинен володіти кожен футболіст. Багато хто вважає, що набивати м'яч вміти не потрібно, тому що ця вправа вам не знадобиться в реальній грі. Так, дуже рідко можна побачити, щоб футболіст набивав м'яч прямо під час матчу, проте це не означає, що вам не варто звертати увагу на цю вправу.

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

У голосуванні за право проведення зимових Олімпійських ігор 2002 з великим відривом переміг місто Солт-Лейк-Сіті в американському штаті Юта. Членам МОК для виявлення переможця знадобився всього один тур, замість передбачуваних трьох. Успіх же самих ігор був не таке однозначне. У пам'яті уболівальників залишилися не тільки перемоги олімпійців. 8 лютого 2002 року XIX зимові Олімпійські Ігри відкрив президент США Джордж Б

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Коні - це диво-тварини, які стають для людей друзями. Більш відданого представника тваринного світу і не знайти. Кажуть, що собака - друг людини, але кінь може стати кращим другом. Це величні і в той же час граціозні тварини. Хоча вони сильні духом, але мають ніжну душу. Лише кілька хвилин достатньо побути в присутності

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Сучасний світ сповнений стресів, хвороб, виснаження і відчуття дисбалансу. Одного разу серед щоденної метушні людина зупиняється і розуміє, що дуже вже далеко пішов від світу в душі. І тоді починаються пошуки засобу, здатного повернути відчуття щастя буття. Багато шукають знаходять вихід із ситуації в східних практиках. Йога вже д

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

На велосипедному ринку представлено так багато видів мастила ланцюга, що виникає величезна проблема вибору. Кожен виробник твердить, що його продукт краще, а продавець намагається продати найдорожчий товар, розповідаючи про його достоїнства. У фокусі даної статті - велосипедна мастило для ланцюга велосипеда, яка вона буває, як правильно застосовується і чим відрізняється від конкурентів. Види мастил На ринках велосипедну мастило можна зустрі

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Заняття спортом здатні змінити не тільки фігуру, але і думка людини про себе. Коли намагаєшся стежити за своєю вагою, самооцінка миттєво виростає. Добре виглядати хочеться цілий рік, тому існує нагальна потреба в фізичних навантаженнях. Кращі закладу для відмінного проведення часу - фітнес-клуби, де можна не тільки усередині позайматися, але і добре відпочити. Одне з таких місць - це фітнес-парк «Чемпіон». Уфа - місто, де розташ