• Sunday May 19,2019

Загибель експедиції Дятлова - таємниця, що не розкрита досі

Минуло п'ятдесят років з дня загибелі експедиції Дятлова. Це трагедія, причини якої і сьогодні змушують багатьох замислитися. Про цю таємничу істоту випадку був знятий документальний фільм, розгадати його намагалися чаклуни і маги з передачі «Битва екстрасенсів», однак точного пояснення того, що сталося, до цих пір не дано.

В останніх числах січня 1959 року десять молодих людей в складі так званої експедиції Дятлова (студента з УПІ) вирушили в турпохід в гори. Їм належало на лижах подолати понад триста п'ятдесят кілометрів шляху. Метою експедиції Дятлова було підкорення гори Отиртен висотою в 1182 метрів. Передбачалося, що чотирнадцятого лютого група повернеться в селище Віжай, звідки пошле телеграму рідним.

Однак ніхто з них назад не повернувся. Час минав, проте хлопці домочадцям не надсилали жодної звісточки. Почалися пошукові роботи.

І тільки двадцять шостого лютого рятувальниками на схилі гори Холатчахль була виявлена ​​порожня розрізана намет, від якої вниз, у бік лісу, вели сліди босих ніг.

У півтора кілометрах від табору були знайдені тіла п'яти замерзлих учасників експедиції Дятлова, а решта трупи виявили тільки на початку травня під почали підтавати снігом.

Практично всі туристи були роззутися і напівроздягнені. У одних були смертельні травми: пробиті голови і поламані ребра, деякі померли від холоду. А в однієї з дівчат з експедиції Дятлова - Люди Дубініної - не виявилося мови і очей.

Ніхто не зміг пояснити ні причини подібних каліцтв, ні самого головного: чому туристи вибігли напівголими з намету на мороз і знайшли там свою смерть?

Ні в самій палатці, ні поруч приїхали на місце слідчі не змогли знайти нічого, що могло б хоч якось пролити світло на трагедію. Ніде не було ні слідів боротьби, ні плям крові. Всі цінності і гроші знаходилися в наметі. Там же був і недоїдений вечерю хлопців. Велика таємниця експедиції Дятлова - розпореним зсередини намет. Виходило, що під час вечері всередині несподівано сталося щось таке страшне, що змусило хлопців розрізати намет і вибігти назовні.

Похід, як написано в щоденниках хлопців, почався весело і легко. Вони багато сміялися, співали пісні, незважаючи на зауваження міліції: у них була папір, яка виявилася міцніше броні. У ній було написано, що цей похід приурочений до відкриття ХХІ з'їзду КПРС.

Молоді люди з експедиції Дятлова були відчайдушними і досвідченими спортсменами, не раз здійснювали підйоми на гори, ще більш складні для підкорення. І їх з намету назовні повинна була погнати дійсно страшна і незрозуміла сила, перед якою вони зазнали такий жах, що навіть не встигли одягнутися.

Для радянських засобів масової інформації загибель експедиції Дятлова була забороненою темою, однак інформація переходила з уст в уста, обростаючи найнеймовірнішими і моторошними припущеннями. Деякі вважали, що хлопці стали свідками випробувань секретного зброї, і в їх смерті винні військові. Деякі говорили, що їх убив спецназ або швидкі зеки. Треті були впевнені, що справа в браконьєрів з обкому партії і в простих мисливців. Були й такі, хто підозрював у загибелі групи Дятлова американських шпигунів і НЛО, які постійно з'являються над Уралом.

Проте минуло вже півстоліття, але таємниця ця досі не розкрита.


Цікаві Статті

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Карбування м'яча - це дуже важлива вправа, яким повинен володіти кожен футболіст. Багато хто вважає, що набивати м'яч вміти не потрібно, тому що ця вправа вам не знадобиться в реальній грі. Так, дуже рідко можна побачити, щоб футболіст набивав м'яч прямо під час матчу, проте це не означає, що вам не варто звертати увагу на цю вправу.

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

У голосуванні за право проведення зимових Олімпійських ігор 2002 з великим відривом переміг місто Солт-Лейк-Сіті в американському штаті Юта. Членам МОК для виявлення переможця знадобився всього один тур, замість передбачуваних трьох. Успіх же самих ігор був не таке однозначне. У пам'яті уболівальників залишилися не тільки перемоги олімпійців. 8 лютого 2002 року XIX зимові Олімпійські Ігри відкрив президент США Джордж Б

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Коні - це диво-тварини, які стають для людей друзями. Більш відданого представника тваринного світу і не знайти. Кажуть, що собака - друг людини, але кінь може стати кращим другом. Це величні і в той же час граціозні тварини. Хоча вони сильні духом, але мають ніжну душу. Лише кілька хвилин достатньо побути в присутності

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Сучасний світ сповнений стресів, хвороб, виснаження і відчуття дисбалансу. Одного разу серед щоденної метушні людина зупиняється і розуміє, що дуже вже далеко пішов від світу в душі. І тоді починаються пошуки засобу, здатного повернути відчуття щастя буття. Багато шукають знаходять вихід із ситуації в східних практиках. Йога вже д

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

На велосипедному ринку представлено так багато видів мастила ланцюга, що виникає величезна проблема вибору. Кожен виробник твердить, що його продукт краще, а продавець намагається продати найдорожчий товар, розповідаючи про його достоїнства. У фокусі даної статті - велосипедна мастило для ланцюга велосипеда, яка вона буває, як правильно застосовується і чим відрізняється від конкурентів. Види мастил На ринках велосипедну мастило можна зустрі

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Заняття спортом здатні змінити не тільки фігуру, але і думка людини про себе. Коли намагаєшся стежити за своєю вагою, самооцінка миттєво виростає. Добре виглядати хочеться цілий рік, тому існує нагальна потреба в фізичних навантаженнях. Кращі закладу для відмінного проведення часу - фітнес-клуби, де можна не тільки усередині позайматися, але і добре відпочити. Одне з таких місць - це фітнес-парк «Чемпіон». Уфа - місто, де розташ