• Sunday May 19,2019

Літня жерлица на щуку своїми руками: поради по виготовленню. Риболовля на щуку влітку

Крім активних способів рибного лову за допомогою вудилищ, спінінгів і донок є ще і пасивні. Незважаючи на те що вони істотно відрізняються від спортивної риболовлі, судячи з відгуків, є досить ефективними. Одним з таких способів, які користуються великою популярністю у любителів рибного промислу, стала ловля за допомогою жерлиц. Цю снасть частіше використовують в зимовий час.

У такому випадку відсутня необхідність годинами сидіти у лунки, а досить лише пристосування періодично перевіряти. Однак існують і літні жерлиці, які не менше уловисті. З їх допомогою добувають представників хижих риб. Як зробити річну жерлицу на щуку? Таке питання часто можна почути від новачків, які виявили бажання освоїти даний спосіб лову. Як стверджують фахівці, при наявності необхідного інструменту і знань впоратися з цим завданням буде нескладно. Інформацію про те, як змайструвати своїми руками річну жерлицу на щуку, ви знайдете в даній статті.

Знайомство з пристосуванням

Жерлица є класичною живцевою снастю, призначеної для вилову хижої риби. За допомогою цього пристосування досить успішно вивуджують щуку, судака, сома, миня і окуня. Залежно від пори року жерлиці бувають зимовими і літніми. Сьогодні увазі рибалок представлені різні модифікації. Всі вони мають схожу конструкцію, в якій є сигналізатор клювання, підстава та стійка, на яку кріпиться котушка. У жерлицах використовується загальний принцип: хижачка, проковтнувши наживку, натягує лісі, в результаті чого спрацьовує сигналізатор. Знаючи принцип дії, домашньому умільцю буде цікаво зайнятися виготовленням річної жерлиці на щуку своїми руками.

Інформація про пристрій снасті

У конструкції саморобних літніх жерлиц обов'язково повинні бути наступні елементи:

 • «Верстат» або берегове кріплення.
 • Мотовильце. Є основою для намотування волосіні.
 • Повідець зі сталі або кевлара. Його довжина може варіюватися в межах від 100 до 200 мм.
 • Волосінь довжиною не менше 20 м.
 • Скользящий вантаж з вертлюжком.
 • Стопорні кільця.
 • Риболовецький гачок, на який кріплять живця.

У чому суть пристосування?

Виготовляючи своїми руками річну жерлицу на щуку, багато рибалок лесой обмотують мотовило так, щоб воно легко розкручувалася від найменшого ривка. Найчастіше волосінь встановлюють в дерев'яному пазі або шматку, вирізаному з фанери. Можна також скористатися і безінерційною котушкою, яка буде легко розмотуватися від невеликого зусилля. Головне, щоб річкова хижачка, коли приступить ковтати приманку, не впізнала навіть найменший опір. Інакше вона наживку може кинути. Таким чином, річна жерлица є підводного прив'язі, на якій ходить уклейка, плотва, піскар або інша дрібна рибка.

Як правильно зробити річну жерлицу на щуку?

Рибалками розроблено чимало варіантів подібних пристроїв. Судячи з відгуків, жерлиці кустарного виробництва не поступаються фірмовим. Далі представлений один з найпростіших способів виготовлення своїми руками річної жерлиці на щуку. Щоб змайструвати риболовецьке пристрій, потрібно виконати наступні дії:

 • Обмотати навколо дерев'яної рогульки лісі, довжина якої повинна бути не менше 20 м. Також можна скористатися пластиковою трубою або міцної фанерою.
 • Просунути лісі в спеціальний проріз в мотовилі. Зробити це потрібно так, щоб у воді опинився досить довгий шматок волосіні. При цьому слід враховувати глибину самої водойми. Бувалі рибалки рекомендують спочатку її перевірити, перш ніж приступати до експлуатації пристрою.
 • Далі волосінь на жерлиці ковзаючим способом оснащують відповідним грузилом. Вага його не повинен перевищувати 15 м Кріплять грузило на вертлюжок, який потім з'єднують з повідцем. Для тієї мети знадобиться заводне кільце. На останній на подвійний або потрійний рибальське гачок чіпляють живця.

Після виконання цих дій жерлицу за допомогою мотузки з'єднують з будь-яким статичним предметом, розташованим на березі водойми.

Про виготовлення рибальського конструкції з прапорцем

Судячи з відгуків, деякі домашні умільці в якості сигналізації жерлиці оснащують прапорцями. З огляду на те що ці моделі легше встановлювати у лунок, вони більш популярні під час зимової риболовлі.

Однак підійдуть жерлиці з прапорцями і для літнього промислу. Рибаку залишиться тільки продумати, яким чином він зафіксує пристрій. Виготовити рибальське пристосування можна наступним чином:

 • Основу жерлиці виготовляють з міцного матеріалу. Для цієї мети підійде 40-сантиметрова дерев'яна палиця, перетин якої становить 50х50 мм.
 • Для установки прапорців краще використовувати пружний матеріал. Це може бути шматок від рулетки. Деякі майстри для цієї мети користуються вертикальними відрізками з пластикових пляшок.
 • Жерлиці оснащують дерев'яними заготовками, до кінців яких, використовуючи ізоляційну стрічку або скотч, кріплять штоки прапорців. Якщо домашній умілець вирішив скористатися старою рулеткою, то знадобляться маленькі цвяхи.
 • До нижньої частини дерев'яної основи кріплять невелику інерційну котушку. Вона повинна бути встановлена ​​таким чином, щоб під час розкручування не заважати прапорця.
 • Далі на котушку слід намотати волосінь, оптимальна довжина якої становить від 15 до 20 м.
 • Кінець волосіні оснастити стопорним кільцем, грузилом, а потім ще одним колечком з вертлюгом.
 • Вертлюжок спорядити металевим повідцем, до якого чіпляють рибальське подвійний або потрійний гачок з наживкою.

Після виконання цих дій рибалці слід потурбуватися про те, щоб хижачка, виконуючи клювання, чи не стягнула конструкцію. Щоб цьому запобігти, на березі вбивають кілок, до якого потім приєднують дерев'яну основу рибальського приладдя.

Як виготовити підвісну снасть?

Підвісні жерлиці роблять в кілька етапів:

 • З дерева вирізається рогатка.
 • Далі на рогатину вісімкою намотується 0, 4-міліметрова монофільная волосінь. Її оптимальна довжина - до 15 м.
 • Потім снасть споряджається 15-грама свинцевим грузилом в формі оливки.
 • Грузик надійно фіксується по обидва боки за допомогою силіконових стопорів.
 • Вільний кінець волосіні оснащують металевим вольфрамовим 300-міліметровим повідцем, що містить подвійний або потрійний риболовецький гачок.

Далі капронових шнуром конструкцію прив'язують до вбитого на березі кілка або дереву.

Як насадити приманку?

Судячи з численних відгуків, новачки, які не освоїли техніку лову за допомогою жерлиц, не знають, як правильно почепити рибку на гачок. Початківці рибалки при цьому допускають одну помилку, яка істотно знижує шанси на успішну клювання. Переважно така категорія рибку насаджує на снасть чи не через рот, а проколюють живцеві спину. В результаті приманка з таким пораненням довго не протягне. Фахівці радять пробивати гачком глотку. В такому випадку риба буде плавати довше, і, як результат, шанси, що його помітить річкова хижачка, значно зростуть.

Як поставити жерлицу?

Як стверджують фахівці, встановлювати пристосування влітку не так складно, як взимку. Важливо, щоб мотовило було надійно закріплене. Деякі рибалки чіпляють його на міцну суху гілку. Більшість - до закопаним в землю жердини або жердини. Другий спосіб не рекомендований в тому випадку, якщо вудити доводиться на водоймі, який оточений піском. Інакше можна позбутися всієї конструкції. Якщо ж рибалка виконується на водоймі з кам'янистим або усіяним галькою дном, то мотовило можна прив'язати до великого каменя і кинути в воду. До такого способу прибігають в крайньому випадку і якщо мотовильце має позитивну плавучість. Обумовлено це тим, що щука є досить полохливої ​​і, побачивши у воді сторонній предмет, просто втече.

Як змайструвати снасть з пляшки? Що знадобиться?

Згідно відгуками досить уловистими є жерлиці з пластикових пляшок. Виготовити таке пристосування буде неважко, володіючи таким:

 • Літрової пластикової пляшкою. Також можна скористатися і ємністю об'ємом півтора літри.
 • Скотчем або ізоляційною стрічкою.
 • Гумкою.
 • Тонкої пружиною.
 • Ножицями або гострим ножем.
 • Капронових шнуром або лесой. Довжина повинна бути до 3, 5 м.
 • Одинарним, подвійним або потрійним риболовецьким гачком.
 • Грузилом.
 • Шматком брезенту.

Хід роботи

Щоб під час виготовлення у домашнього майстра не виникло ніяких проблем, працювати слід, дотримуючись чіткої черговості дій:

 • Насамперед з пластикової пляшки знімається яскрава етикетка. Середина обмотується лесой або шнуром. Зав'язується на міцний вузол у самого горлечка. Додатково зафіксувати лісі можна гумовим кільцем під кришечкою.
 • Вільний кінець волосіні споряджається гачком.
 • До стінки пластикової пляшки скотчем або ізоляційною стрічкою прикріплюється пружинка. Її кінець з'єднується з яскравим брезентовим прапорцем. Пружинка загинається до пляшки і міцно фіксується в такому положенні за допомогою гумки.

Деякі рибалки споряджають лісі грузилом таким чином, що він знаходиться перед трійником. Також допускається, коли грузик вище гачка на 300-400 мм. Після цих дій на гачок можна насаджувати живця. Потім приманка закидається в воду. Якщо хижачка її проковтнула, то починає розмотуватися лісу. В результаті звільняється пружинка, яка з'єднана з прапорцем-сигналізатором.

На що слід звернути увагу?

Ті рибалки, хто в якості жерлиці кустарного виробництва використовує пластикову пляшку, мають ризик свій виріб втратити. Щоб цього не допустити, фахівці радять покрити днище саморобки рожевою або червоною фарбою. Завдяки яскравому відтінку відшукати снасть серед водоростей, корчів і прибережних кущів не складе труднощів. Жерлицу виймати з води набагато зручніше, якщо вона буде монтована на дошку або пінопласт. Важливо повністю виключити просочування води всередину пляшки. Тому місце, де прівінчівается кришечка, ретельно замазують клеїть водостійким складом. Деякі умільці додатково різьблення ще обмотують бинтом. Рекомендується щогодини пристосування перевіряти. Якщо вода в пляшку все ж проникає, то рано чи пізно така жерлица потоне.

Коли приступати?

Літо вважається відмінною часом для лову річкової хижачки. Однак, як стверджують фахівці, для кожного літнього місяця характерні свої особливості, які рибалці доводиться враховувати. Щука починає клювати вже в червні. Але в цей місяць переважно трапляються невеликі екземпляри. Пояснюється це тим, що після зими риба ще не встигла обзавестися достатньою жировим прошарком. Тому на початку літа рекомендується використовувати в якості живця невелику рибку, щоб щука її легко заглативала. Крім того, вода ще не встигла прогрітися, і рибка, щоб не замерзнути, буде прагнути до мілководдя. Судячи з відгуків, більш результативна ловля щуки в липні. До середини літа вода досить прогріта. Хижачці стає жарко, і вона ховається в тіні. Тому рибалці, який вирішив зайнятися ловом щуки в липні, слід піти з мілководдя в більш затінені місця. Риба переважно дислокується під різними мостами і поваленими деревами. З огляду на те що в середині літа рибі не вистачає в повній мірі кисню і вона знемагає від спеки, клювати вона буде активніше рано вранці. Досить непоганий стане рибалка в серпні. До кінця літа вода стає холодніше і містить більше кисню. Крім того, хижачка більш голодна, ніж в середині літа. Для риболовлі в серпні підійде практично будь-яка приманка.

На закінчення

У середовищі рибалок даний спосіб лову ще називають «ледачим». Судячи з відгуків, існує категорія людей, яких рибалка на жерлицу не вразила. Причиною тому - прагнення активно відпочити біля водойми і отримати певну дозу адреналіну. З жерлицей ж цього досягти неможливо, оскільки акцент в першу чергу робиться на результат.


Цікаві Статті

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Карбування м'яча - це дуже важлива вправа, яким повинен володіти кожен футболіст. Багато хто вважає, що набивати м'яч вміти не потрібно, тому що ця вправа вам не знадобиться в реальній грі. Так, дуже рідко можна побачити, щоб футболіст набивав м'яч прямо під час матчу, проте це не означає, що вам не варто звертати увагу на цю вправу.

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

У голосуванні за право проведення зимових Олімпійських ігор 2002 з великим відривом переміг місто Солт-Лейк-Сіті в американському штаті Юта. Членам МОК для виявлення переможця знадобився всього один тур, замість передбачуваних трьох. Успіх же самих ігор був не таке однозначне. У пам'яті уболівальників залишилися не тільки перемоги олімпійців. 8 лютого 2002 року XIX зимові Олімпійські Ігри відкрив президент США Джордж Б

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Коні - це диво-тварини, які стають для людей друзями. Більш відданого представника тваринного світу і не знайти. Кажуть, що собака - друг людини, але кінь може стати кращим другом. Це величні і в той же час граціозні тварини. Хоча вони сильні духом, але мають ніжну душу. Лише кілька хвилин достатньо побути в присутності

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Сучасний світ сповнений стресів, хвороб, виснаження і відчуття дисбалансу. Одного разу серед щоденної метушні людина зупиняється і розуміє, що дуже вже далеко пішов від світу в душі. І тоді починаються пошуки засобу, здатного повернути відчуття щастя буття. Багато шукають знаходять вихід із ситуації в східних практиках. Йога вже д

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

На велосипедному ринку представлено так багато видів мастила ланцюга, що виникає величезна проблема вибору. Кожен виробник твердить, що його продукт краще, а продавець намагається продати найдорожчий товар, розповідаючи про його достоїнства. У фокусі даної статті - велосипедна мастило для ланцюга велосипеда, яка вона буває, як правильно застосовується і чим відрізняється від конкурентів. Види мастил На ринках велосипедну мастило можна зустрі

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Заняття спортом здатні змінити не тільки фігуру, але і думка людини про себе. Коли намагаєшся стежити за своєю вагою, самооцінка миттєво виростає. Добре виглядати хочеться цілий рік, тому існує нагальна потреба в фізичних навантаженнях. Кращі закладу для відмінного проведення часу - фітнес-клуби, де можна не тільки усередині позайматися, але і добре відпочити. Одне з таких місць - це фітнес-парк «Чемпіон». Уфа - місто, де розташ