• Sunday May 19,2019

Марина Зуєва: вихователь чемпіонів

У невеликому американським містечку Кантоні, що поблизу Детройта, живе і працює один кращих фахівців з фігурного катання. Марина Зуєва - тренер вищої категорії, виховала не одне покоління чемпіонів. Однак нагороди учнів не головна відмітна риса її роботи. Всім її композиціям характерна висока ступінь артистизму, індивідуальності та краси.

спортивна кар'єра

Народилася Марина Зуєва в 1956 році. Фігурне катання стало частиною її життя ще в ранньому дитинстві. Як фігуристки свою професійну кар'єру вона провела, виступаючи в парному розряді. Партнером Зуєвої був Андрій Вітман. Вони займали призові місця на чемпіонатах СРСР, потрапляли до збірної країни. На чемпіонатах світу фігуристи стабільно потрапляли в десятку кращих. Тренером спортсменів була знаменита Олена Чайковська.

В кінці 70-х років Марина завершила свою спортивну кар'єру. Зуєва зіткнулася з питанням про подальшу діяльність. Будучи дуже різнобічної, творчою натурою, вона приймає несподіване для спортсменки рішення - надходить в ГІТІС. В цьому елітному навчальному закладі, готував майбутніх майстрів кіно, вона вчилася на курсі у легендарного Марка Захарова. Але назавжди залишилося в серці дівчини фігурне катання. Марина Зуєва паралельно працювала хореографом в рідному ЦСКА.

тренерська діяльність

Найголовнішими і улюбленими учнями спеціалістки, мабуть, можна назвати Катерину Гордєєва і Сергія Гриньківа. У вісімдесятих роках вона стає тренером цієї красивої пари. Однак цього супроводжувала не надто зрозуміла історія.

За твердженням легендарного тренера Станіслава Жука, Марина Зуєва і фігуристка Анна Кондрашова звинуватили його в негідній поведінці по відношенню до юних спортсменкам. Справа потрапила до ЦК КПРС, і це стало початком цькування тренера. В результаті багатообіцяючу молоду пару Гордєєвій і Гриньківа перевели від досвідченого наставника в групу починає свою тренерську роботу Зуєвої. Однак сама Марина заперечує цей факт, кажучи, що в ті роки авторитет Станіслава Жука був занадто великий, щоб вона могла стати причиною його переслідувань.

Як би там не було, Марина Зуєва отримала свій шанс і почала роботу з молодими фігуристами. Вона розширює рамки звичних уявлень про фігурному катанні.

В довільні програми вона вносить елементи цирку, балету, інших напрямків мистецтв. Отримана освіта режисера-постановника в ГІТІСі також допомагає їй знаходити нові ідеї і форми. Улюбленими темами Марини Зуєвої завжди були класичні твори, в них вона черпала натхнення для постановки своїх програм.

Саме під музику «Місячної сонати» Катерина Гордєєва і Сергій Гриньків перемогли на Олімпіаді в Сеулі в 1988 році. Своє друге олімпійське золото вони завоювали в 1994 році. Після цього вони пішли в професійне фігурне катання, але Марина Зуєва продовжувала співпрацю з ними. Після раптової смерті Гриньківа в 1995 році Катерина Гордєєва продовжувала виступати в одиночному розряді ще три роки. Весь цей час наставниця була поруч з улюбленою ученицею.

Переїзд в Північну Америку

У 1991 році тренерська кар'єра Марини Зуєвої виявилася на батьківщині в глибокій кризі. В її рідному ЦСКА не було роботи, і висококваліфікована спеціалістка залишилася поза справами. Все змінило пропозицію про роботу в Північній Америці. Марина Зуєва переїхала до Канади, уклавши перший контракт терміном на три роки. Тут вона тренує місцеві пари, свого сина Федора Андрєєва. У числі її учениць була канадська одиночниця Карін Кадеві.

На початку двохтисячних вона переїхала в Детройт. Разом з іншим тренером з колишнього Союзу, Ігорем Шпільбанд, вона організовує співпрацю. Він відповідав за технічні елементи, Марина Зуєва шліфувала довільну і оригінальну програми, ставила хореографію.

Віддаючи все життя роботі, вона ставилася до своїх улюблених учнів, як до власних дітей. Тому її зоряні учні працювали з нею більше десяти років, не замислюючись про перехід до інших фахівців. Серед її вихованців слід виділити дві пари: Скотт Моїр і Тесса Верчу і Меріл Девіс і Чарлі Уайт. Ці два дуети займали верхні сходинки п'єдесталу пошани на двох Олімпіадах поспіль - в 2010-му і 2014-му, поперемінно розігруючи між собою срібні і золоті медалі.

Марина Зуєва. Особисте життя

Спорт в чому замінив легендарному тренеру сімейне життя. Сьогодні Марина Зуєва незаміжня. Однак у неї є дорослий син, про якого вона завжди відгукується з великою гордістю. Він виступав в одиночному розряді в фігурному катанні, потім через травму припинив свою кар'єру. Федір Андрєєв також професійно займався автогонками, зібравши свій перший автомобіль практично у себе в гаражі.

Закінчивши економічний коледж, він отримав запрошення попрацювати в бостонської фінансової компанії.

Марина Зуєва і до цього дня продовжує активну тренерську діяльність, кожен день відкриваючи світові нові таланти і винаходячи надзвичайно красиві програми.


Цікаві Статті

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Карбування м'яча - це дуже важлива вправа, яким повинен володіти кожен футболіст. Багато хто вважає, що набивати м'яч вміти не потрібно, тому що ця вправа вам не знадобиться в реальній грі. Так, дуже рідко можна побачити, щоб футболіст набивав м'яч прямо під час матчу, проте це не означає, що вам не варто звертати увагу на цю вправу.

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

У голосуванні за право проведення зимових Олімпійських ігор 2002 з великим відривом переміг місто Солт-Лейк-Сіті в американському штаті Юта. Членам МОК для виявлення переможця знадобився всього один тур, замість передбачуваних трьох. Успіх же самих ігор був не таке однозначне. У пам'яті уболівальників залишилися не тільки перемоги олімпійців. 8 лютого 2002 року XIX зимові Олімпійські Ігри відкрив президент США Джордж Б

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Коні - це диво-тварини, які стають для людей друзями. Більш відданого представника тваринного світу і не знайти. Кажуть, що собака - друг людини, але кінь може стати кращим другом. Це величні і в той же час граціозні тварини. Хоча вони сильні духом, але мають ніжну душу. Лише кілька хвилин достатньо побути в присутності

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Сучасний світ сповнений стресів, хвороб, виснаження і відчуття дисбалансу. Одного разу серед щоденної метушні людина зупиняється і розуміє, що дуже вже далеко пішов від світу в душі. І тоді починаються пошуки засобу, здатного повернути відчуття щастя буття. Багато шукають знаходять вихід із ситуації в східних практиках. Йога вже д

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

На велосипедному ринку представлено так багато видів мастила ланцюга, що виникає величезна проблема вибору. Кожен виробник твердить, що його продукт краще, а продавець намагається продати найдорожчий товар, розповідаючи про його достоїнства. У фокусі даної статті - велосипедна мастило для ланцюга велосипеда, яка вона буває, як правильно застосовується і чим відрізняється від конкурентів. Види мастил На ринках велосипедну мастило можна зустрі

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Заняття спортом здатні змінити не тільки фігуру, але і думка людини про себе. Коли намагаєшся стежити за своєю вагою, самооцінка миттєво виростає. Добре виглядати хочеться цілий рік, тому існує нагальна потреба в фізичних навантаженнях. Кращі закладу для відмінного проведення часу - фітнес-клуби, де можна не тільки усередині позайматися, але і добре відпочити. Одне з таких місць - це фітнес-парк «Чемпіон». Уфа - місто, де розташ