• Sunday May 19,2019

Вартість Олімпіади - офіційна і неофіційна. У скільки обійшлася Росії зимова Олімпіада в Сочі?

Для того щоб реалізувати програму підготовки, а також проведення сочинської зимової Олімпіади 2014 р урядом Росії були заплановані масштабні витрати. Кошториси витрат передбачали реконструкцію і будівництво п'ятнадцяти спортивних об'єктів, загальна місткість яких склала 191 тисячу чоловік.

Крім цього, планувалося будівництво:

- 367 км доріг і мостів для автомобільного руху;
- 201 км полотна для залізниці;
- 480 км газопроводів;
- 550 км ЛЕП;
- додаткових електростанцій, загальна потужність яких - 1, 2 ГВт;
- 690 км різних інженерних мереж.

Оцінка масштабного проекту

Програма, розроблена для проведення сочинської зимової Олімпіади 2014 р володіє як позитивними, так і негативними сторонами. Серед плюсів грандіозного проекту можуть бути виділені наступні:

- підвищення престижу РФ;
- посилення спортивної спрямованості життя населення і забезпечення необхідними для тренувань об'єктами даного регіону;
- розвиток туристичного та курортного потенціалу міста Сочі, а також його інфраструктури;
- створення нових робочих місць.

Однак даний проект має і свої недоліки. Серед них такі:

- незадействованность спортивних об'єктів після закінчення Олімпіади;
- проблема якості зведених потужностей, які були побудовані в болотистій Імеретинській низовині;
- забруднення природи.

довгоочікувана подія

7 лютого 2014 року відбулося відкриття зимових Олімпійських ігор в місті Сочі. Сама церемонія була проведена у вечірні години. Пройшла вона на стадіоні «Фішт».

Олімпійський вогонь був запалений Владиславом Третяком і Іриною Родинний. Однак це довгоочікуване для всього світу подія привертає увагу не тільки своїм помпезним відкриттям та грандіозним шоу. Інтерес викликає і та рекордна сума, яка була виділена російським урядом на його підготовку.

Офіційні відомості

Згідно з урядовими джерелами, вартість Олімпіади в Сочі склала 214 мільярдів рублів. Всі вони були витрачені на спорудження різних конструкцій, а також об'єктів, призначених для життєзабезпечення даних потужностей. У відомостях, представлених чиновниками, вказується сума, яка була виділена безпосередньо з державного бюджету. Вона склала сто мільярдів рублів. Частина, що залишилася була отримана для фінансування проекту в якості благодійних внесків від анонімних інвесторів.

За повідомленням віце-прем'єра Дмитра Козака, на будівництво стратегічних об'єктів було витрачено далеко не всі гроші, а лише чотирнадцять відсотків від загальної суми витрат. Решта були направлені на цілі благоустрою та підготовку до знаменної події.

Однак існує показник сукупних витрат. Організація зимових змагань обійшлася в півтора трильйона рублів. Вони пішли на створення різних об'єктів інфраструктури.

У вартість Олімпіади увійшли суми на модернізацію і реконструкцію аеропорту «Адлер». На даний об'єкт було витрачено 690 млн. Доларів США. Крім того, для енергопостачання зводяться потужностей побудована нова електростанція. На спорудження даного об'єкту було витрачено 820 млн. Доларів США. Дані витрати також включені у вартість Олімпіади в Сочі 2014 р Певна сума фінансування була передбачена на розвиток регіону. За попередніми даними, на це пішло 1, 3 млрд. Рублів. У проект з розвитку регіону була включена реорганізація, а також нове будівництво деяких об'єктів. За офіційними даними, державний бюджет виділив на ці цілі 430 мільярдів рублів. Не залишилися осторонь і приватні інвестори. Вони профінансували роботи вартістю 900 мільярдів рублів.

головний стадіон

В Олімпійському парку м Сочі було зведено будівлю, в якому пройшли головні церемонії, що відкривають і завершують спортивні змагання. Це стадіон «Фішт». Проектом на його зведення передбачалося спорудження напівпрозорої полікарбонатною покрівлі. За задумом авторів, це повинно було надати будівлі вигляд засніженої вершини. Місткість стадіону - сорок тисяч глядачів. Розроблено трибуни, виконані із збірно-розбірних конструкцій. Їх модернізація дозволяє змінювати місткість стадіону від двадцяти п'яти до сорока п'яти тисяч чоловік.

Офіційні джерела повідомляють про вартість будівництва даного стадіону, яка дорівнює 23, 5 млрд. Рублів. Це остаточні цифри. Спочатку будівництво оцінювалося в сім мільярдів рублів.

льодові палаци

У вартість Олімпіади 2014 року було включено будівництво споруд для проведення хокейних матчів. Одним з них став льодовий палац «Шайба». У період спортивних змагань тут проходило і фігурне парне катання.

Представники влади офіційно заявили про те, що будівництво даного спортивного об'єкту проходило при повному фінансуванні відомого російського мільярдера Іскандера Махмудова. Цей бізнесмен є засновником і президентом гірничо-металургійної компанії. За статистичними даними, мільярдером було витрачено сто мільйонів доларів США. Після здачі об'єкта ціна за одне місце для глядачів склала вісімсот двадцять п'ять тисяч рублів.

У вартість Олімпіади 2014 року увійшло фінансування льодового палацу під назвою «Великий». Цей великий спортивний об'єкт обійшовся країні приблизно в 8, 9 млрд. Рублів. Первісна вартість проекту при цьому була значно менше. Вона становила шість мільярдів рублів. Після завершення будівництва можна говорити і про ціну одного місця для глядача. Її можна порівняти з вартістю новенького автомобіля Toyota Corolla. На арені даного об'єкта влаштовуються змагання не тільки з хокею. Сюди запрошуються спортсмени, що представляють і інші зимові види спорту.

Шорт-трек і фігурне катання

У витрати на Олімпіаду увійшло фінансування будівництва спортивного палацу «Айсберг». Основне призначення даної споруди - проведення змагань з шорт-треку, а також фігурного катання. Місткість даного палацу склала дванадцять тисяч чоловік. Сам об'єкт - це унікальна конструкція збірно-розбірний модифікації. Передбачена можливість її демонтажу і перенесення в інший російський місто. Також спортивний палац «Айсберг» може бути перепрофільований, що дозволить використовувати його в якості велотреку.

З одного боку, це збільшило витрати на Олімпіаду в Сочі. З іншого - дозволило вирішити проблему незатребуваності спортивних об'єктів після закінчення ігор. Будівництво спортивного палацу «Айсберг» обійшлося казні в 8, 9 млрд. Руб.

керлінг

Для сочинської Олімпіади був зведений «Крижаний клуб». Основним його призначенням є проведення змагань з керлінгу. Цей вид спорту не дуже затребуваний в нашій країні, проте їм захоплюється велика кількість жителів Європи і Америки.

Будівництво центру «Крижаний клуб» обійшлося в тридцять мільйонів доларів США. Надалі цей об'єкт буде базою для створення федерального Центру з навчання керлінгу та розвитку цього виду спорту.

Спорудження для ковзанярського спорту

В рамках підготовки до зимової Олімпіади в Сочі був зведений центр «Адлер-Арена». Основним призначенням даного спортивної споруди є проведення змагань ковзанярів. Конструкція Центру володіє універсальною формою: вона овальна. Місткість «Адлер-Арени» становить понад вісім тисяч глядачів. На зведення даного об'єкта знадобилося виділити двісті сімнадцять мільйонів доларів США.

об'єкти інфраструктури

Напередодні знаменної події була зведена і олімпійське село. Її будівництво обійшлося Росії в 735 млн доларів США. Всю суму виділив олігарх Олег Дерипаска. Цей бізнесмен компенсував деяку частину вкладених ним коштів за рахунок платної здачі житлових приміщень. У комплексі передбачені апартаменти на три тисячі мешканців.

Найдорожчим будівельним об'єктом, зведеним під час підготовки до Олімпіади в Сочі, стала траса «Адлер-Красная Поляна». У неї було вкладено п'ятдесят мільярдів доларів США.

Підсумкова сума фінансування

Реальна вартість Олімпіади в Сочі перевершила всі найсміливіші очікування. За даними, наданими Мінрегіоном, сума фінансування зведення і реконструкції різних об'єктів досягла рекордного показника в півтора трильйона рублів. Отримані спочатку результати були значно скромнішими. Розрахунки не врахували більшу частину витрат. Офіційна вартість Олімпіади в Сочі вже в 2012 році зросла на кілька мільярдів у порівнянні з попередньо запланованої. Основними причинами для цього стали наступні:

- погана геологія;
- збільшення масштабів будівництва;
- зміна вимог МОК;
- міжусобиці між чиновниками.

підсумки Ігор

За повідомленням віце-прем'єра уряду РФ Д. Козака, доходи від Олімпіади 2014 року перевершили понесені витрати на суму в вісімсот мільйонів рублів.

Отримана оргкомітетом прибуток від Олімпіади, як відзначають фахівці, стала вражаючою. Справа в тому, що в останні десятиліття подібні змагання доходу не приносили.

Кошти, отримані в ході змагань, будуть спрямовані тільки на спортивні цілі. Президентом країни В. В. Путіним було запропоновано профінансувати цими грошима розвиток масових видів спорту. На думку російського лідера, ці кошти знадобляться для підтримки спортклубів та руху «Спорт для всіх». За відомостями оргкомітету, операційний прибуток від проведення Олімпіади в Сочі можна оцінити в п'ять мільярдів рублів. Ця сума включає в себе все майно, яке передано на розвиток спортивного руху в країні.


Цікаві Статті

Техніка бігу на короткі і довгі дистанції.  Правильне дихання під час бігу

Техніка бігу на короткі і довгі дистанції. Правильне дихання під час бігу

Бігти або не бігти? Звичайно, бігти! Біг позитивно впливає на організм в цілому, покращує серцево-судинну систему і сприяє зниженню ваги. Додамо в якості бонусу зміцнення імунітету, поліпшення метаболізму і виховання характеру. Прочитайте статтю до кінця і ви дізнаєтеся, як бігати, щоб не отримати травму, що таке біг на короткі і довгі дистанції, а також багато іншого. Такий різний біг Біг є природним фізіологіч

Мікко Коскінен: спортивна кар'єра, досягнення, повернення в НХЛ

Мікко Коскінен: спортивна кар'єра, досягнення, повернення в НХЛ

Мікко Коскінен - ​​фінський хокеїст, який грає на позиції воротаря. Він входить до складу збірної Фінляндії. Двічі ставав срібним призером чемпіонату світу. Тривалий період грав в хокейних командах Росії. За цей час Коскінен двічі вигравав Кубок Гагаріна. Перші кроки в хокеї Мікко Коскінен з'явився на світ 18 липня 1988 року. Він є уродженцем фінського міста Вантаа, ро

Адебайор Еммануель: біографія, спортивна кар'єра і особисте життя футболіста

Адебайор Еммануель: біографія, спортивна кар'єра і особисте життя футболіста

Еммануель Адебайор, біографія, спортивна кар'єра і особисте життя якого описані в даній статті, є відомим футболістом збірної Того і турецького клубу "Істанбул ББ". Свого часу нападник визнавався кращим гравцем Африки. Біографічні дані Еммануель Адебайор з'явився на світло в лютому 1984 року в

Установка кріплення на сноуборд: практичні рекомендації

Установка кріплення на сноуборд: практичні рекомендації

Установка кріплень на сноуборд - досить складне завдання. Виконуючи налаштування платформ під черевики на новій дошці, райдерам нерідко доводиться перебирати численні варіанти, які відрізняються позиціями, значенням кутів, центрированием ніг. Давайте розберемося, що передбачає правильна установка кріплень на сноуборд і які відмінності є між тими чи іншими рішеннями. Вибір ведучої ноги Перш ніж приступати до монтажу кріплень на дошку для сноубор

Футболіст Йохан Кройф: біографія

Футболіст Йохан Кройф: біографія

Навіть серед видатних футболістів є такі, які зуміли вписати своє ім'я в історію цього виду спорту, як то кажуть, золотими буквами. Одним з таких по-справжньому легендарних чарівників гри з м'ячем за життя була людина на ім'я Кройф Йохан. Біографію цього вже нині померлого нападника і тренера ми і розглянемо максимально докладно в статті. Початок життя і сім'я Майбутній призер чемпіонатів світу та Європи з футболу народив

Як зав'язати гачки на волосінь?  Легко!

Як зав'язати гачки на волосінь? Легко!

Завзятий рибалка з хорошим стажем знає напевно, що одне з основних знань і умінь в рибальському майстерності - це знати, як зав'язати гачки на волосінь, і вміти правильно їх закріпити. Навіть піймавши велику рибу, ви просто пропустіть її, якщо гачок прив'язаний невірно, причому втече ваша рибка з вашим же виробом. У цій статті