• Sunday May 19,2019

Спінінга снасть для лову риби: огляд кращих

Вибір рибальської оснастки є визначальним з точки зору ефективності процесу лову. На ринку представлено безліч варіантів спінінга, кожен з яких орієнтується на той чи інший спосіб риболовлі. При цьому багато що залежить і від технічних умов організації процесу, і від зовнішніх умов. Базові характеристики, якими наділена конкретна спінінгом снасть, не можна буде змінити при експлуатації, але за рахунок додаткових компонентів користувач зможе внести потрібні корективи. Так чи інакше, основний внесок в якісне забезпечення властивостей оснащення вносить безпосередньо вудилище.

Що являє собою снасть на базі спінінга?

У готовому вигляді будь-яка снасть для риболовлі є набором функціональних компонентів, що забезпечують технічний процес лову. Базовим елементом конструкції є вудилище. При цьому важливо розрізняти класичні вудки і безпосередньо спінінг. Другий варіант є більш привабливим вибором за рахунок багатофункціональності, високого ступеня міцності і довжини. До слова, якщо звичайна вудка по довжині може досягати 3 м в кращому випадку, то сучасна спінінгом снасть може благополучно працювати і в радіусі 4 м, не кажучи про дальності закидання приманки. Сучасні модифікації даного типу вудилища можуть додатково оснащуватися радарами і сенсорами, що підвищують ефективність оснастки. У той же час є і суттєві відмінності в самому сегменті спінінгів, тому варто розглянути і різновиди цього інструменту.

різновиди спінінга

Найпростішим різновидом спінінга є одноколінні вудилище. Воно характеризується постійною довжиною без можливості її скорочення або нарощування. Це доступний за ціною варіант, але він же самий незручний у використанні. Більш технологічним рішенням буде штекерна модель. Її конструкцію формує кілька вставних компонентів, за рахунок яких збільшується довжина. Такі модифікації мають невелику вагу і відрізняються високим ступенем міцності, але важливо розуміти, що цей варіант програє в плані компактності телескопічним аналогам. Останній варіант підійде в тому випадку, якщо потрібна компактна спінінгом снасть з великим вильотом крайнього сегмента. Але і у таких модифікацій є істотні недоліки, що виражаються в слабкості конструкції і великій масі. За ціною штекерні і телескопічні моделі знаходяться приблизно в одному діапазоні - в середньому від 7 до 10 тис. Руб.

Модель CATANA CX TELESPIN від Shimano

Виробник Shimano випускає вельми якісні вудилища для різних технік рибного лову. Але цей варіант показує гідні результати експлуатаційного дії навіть на тлі інших моделей в сімействі. Спінінг складений з шести сегментів з аналогічною кількістю кілець. Користувачі відзначають високу швидкість дії, чутливість і в той же час жорсткість пристрої. Що ще важливо: компанія використовувала спеціальний утримувач фірми Vibraspot, завдяки якому з'єднання спінінгів снасті - котушки реалізується з більшим ступенем гнучкості та міцності. Але, як і у випадку з іншими модифікаціями Shimano, цей варіант відрізняється високим цінником. В середньому версія доступна на вітчизняному ринку за 4, 5-5 тис. Проте для тих, кому потрібен довговічний і багатофункціональний спінінг, цей варіант цілком підійде.

Модель EXAGE BX STC MINI від Shimano

Варто розглянути і ще одна пропозиція від виробника Shimano, яке відноситься вже до більш високого рівня. Ця модель відрізняється дуже скромною довжиною в складеному стані - 38 см. Але повноцінна довжина нарощується за рахунок 11 сегментів, тому нестачі в функціональності за цим параметром у користувача не виникне. Ще однією важливою особливістю рішення є матеріал виготовлення. Основа виконана з карбоно-углеволоконного композиту марки XT-60, що наділяє її високим ступенем міцності. Можна сказати, це оптимальна спінінгом снасть для лову щуки великих розмірів, оскільки власник зможе без зайвих зусиль впоратися з поведінкою хижака. Якщо ж переходити до недоліків, то вони будуть полягати, знову ж таки, у високій вартості і досить непростий системі кріплень, які можуть доставити певні проблеми новачкам. Цінник ж вельми солідний - близько 11 тис.

Модель Daiwa SPINMATIC-X 602ULFS

Дана модель не годиться для виведення крупної риби. Її цільової спектр - дрібні екземпляри на зразок пічкурів і устіри. Обумовлюється даний напрямок високою чутливістю спінінга, його гнучкістю у використанні і точністю. По конструкції модель виконана акуратно і без явних дефектів. Розробники орієнтувалися на збалансованість ладу, але при цьому не забули про наділення вудилища високою потужністю. Користувач зможе працювати з 2-кілограмової оснащенням і в той же час покладатися на міцну композитну основу. Примітно, що спінінгом снасть в цій модифікації також наділена технологічним катушкотримачем, який підійде і професіоналам, і любителем. За ціною цей варіант повністю себе виправдовує. Його можна придбати в середньому за 3 тис., Що трохи для спінінга такої якості.

Модель SIWEIDA CROCODILE

Це бюджетне рішення, яке також можна розглядати в якості універсального інструменту рибалок з різним досвідом. До особливостей моделі належить велика маса, можливість роботи з далекими закидами годівниць і висока ергономічність. У плані технологічної функціональності цей варіант нічим не здивує, але його переваги полягають в іншому. Рибалка з таким спінінгом може без проблем здійснювати ловлю і на містках, і з берега, а також з човна. Універсальність відноситься і до цільових видів риби. Якщо потрібна спінінгом снасть на судака і пічкурів одночасно, то є сенс звертатися до даного вудилища. Головне - зробити відповідні налаштування під конкретного хижака і врахувати специфіку лову в певних умовах.

Модель NRX 822S від G.Loomis

Якщо потрібна проста вудилище спінінга для аматорських потреб, то варто розглянути цю версію. Компанія відома своїми високоякісними телескопічними моделями, але в цьому випадку дається приклад вдалого виконання одноколінні вудилища. Як показує практика використання, легкий 1, 8-метровий спінінг годиться для ефективної роботи з великими хижаками. Про це говорить і потужність стрижня, і податливість в налаштуванні функціональних елементів. Знову ж таки, якщо потрібні спінінгів снасті для лову окуня або щуки великого розміру руками недосвідченого рибалки, то можна купувати цю модель. Тим більше що в сегменті високоякісних спінінгів вона не відлякає своїм цінником. В середньому вудилище в цьому виконанні є за 2-2, 5 тис.

Як вибрати спінінг на щуку?

Щука є однією з найскладніших в плані виведення риб. Якщо мова йде про великих розмірах цільового примірника, то відразу варто запасатися потужним вудилищем з вуглепластика довжиною близько 2, 6 м. Але тут важливо враховувати, в яких умовах планується рибалити. Зазвичай щуку ловлять на річках, підбираючи довжину виходячи з ширини русла. Крім того, спінінгом снасть на щуку не повинна мати низькі показники витривалості волосіні і котушки. Особливо це стосується механізму катушкодержателя, з яким при виведенні буде вестися наполеглива робота. Що стосується тестової маси для приманки, то розраховувати варто на великий діапазон від 3 до 20 гр. Сам вибір спінінга під щуку як такої обумовлений можливістю використання широкого спектру приманок від класичного джига до активно грають воблерів.

Як вибрати спінінг на окуня?

Досвід багатьох рибалок показує, що складніше вибрати вудилище, яке не дозволить зловити окуня, ніж навпаки. Більш того, складаючи набори приманок, багатьом учасникам процесу іноді доводиться цілеспрямовано включати компоненти, які будуть відлякувати цю рибу. Це буває, якщо ставиться мета затримання більш рідкісних риб. Проте і окунь цілком виправдано може виступати метою - інша справа, що частіше орієнтуються на великі екземпляри, з якими цікаво працювати. Отже, спінінгом снасть на окуня великого розміру повинна мати усереднені характеристики практично за всіма параметрами. Довжина може становити 2, 4-2, 6 м, а тест приманки - близько 10 м Слід враховувати і формат роботи ладу. Він повинен бути або повільним або середнім. Хоча окунь не відрізняється агресивною поведінкою на відміну від тієї ж щуки, великі представники його родини і в пасивному стані можуть надавати великі навантаження на конструкцію. Тому буде не зайвим вибирати вудилище з вуглепластика - у всякому разі, композитними повинні бути найбільш відповідальні частини спінінга.

Як вибрати спінінг на карася?

Прийнято вважати, що спінінги розраховуються переважно на хижу рибу. Це дійсно так, оскільки дана категорія дається складніше і вимагає застосування технологічної оснастки. Карась, в свою чергу, являє собою мирну рибу, для якої не потрібно потужне вудилище. Але якщо використовувати чутливу оснащення з тестом вантажу близько 5-7 г, то шанси на успішний лов помітно підвищаться. Що стосується довжини, то спінінгом снасть на карася може становити навіть менше 2 м. Зазвичай полювання на цю рибу організовується на водоймах і озерах, тому є сенс озброюватися одноколінні вудлищами з фіксованою довжиною.

Як зібрати спиннинговую снасть?

Як і звичайні оснащення, спінінга набір в класичній комплектації буде складатися з вудилища, волосіні, котушки та приманки. Інша справа, що бувають різні модифікації і схеми технічного сполучення цих компонентів. Починається процес складання з кріплення котушки, в яку потім інтегрується волосінь. Залежно від типу вудилища може знадобитися проведення пластикового волокна через кільця - зазвичай це стосується телескопічних моделей. У питанні про те, як зібрати спиннинговую снасть, не обійтися і без згадки тонкощів установки приманки. Спочатку слід виконати кілька вузликів, на які в подальшому будуть фіксуватися частини підготовленої приманки. Найбільш складною технікою виконання цього кроку є формування годівниць. Зазвичай це сітчасті пристосування, в яких знаходиться приваблює рибу основа. Але для використання годівниць потрібно спінінг, тест по масі приманки якого становить не менше 20 гр. При цьому треба враховувати, що кожен компонент може мати різні характеристики в своєму власному класі. Наприклад, це може стосуватися товщини жилки. З одного боку, багато професіоналів рекомендують використовувати товсті нитки через їх міцності, але з іншого, тонкі волокна виграють тим, що збережуть ефект маскування.

висновок

На продуктивність рибальського процесу із застосуванням спінінга впливає безліч аспектів. Якщо відкинути зовнішні кліматичні умови і особливості місця риболовлі, то визначальне значення будуть мати характеристики використовуваної оснащення і якість її монтажу. Питання щодо того, як правильно зібрати спиннинговую снасть, найчастіше зводиться до кількох принципам, які повинні враховувати новачки в реалізації будь-якого типу рибальського ладу. По-перше, оснащення повинна мати надійну і зрозумілу механіку дії - особливо в частині сполучення волосіні і функціональних компонентів спінінга. По-друге, повинна передбачатися можливість виконання швидких і нестандартних маніпуляцій при виведенні. Чим більш гнучкими лад, тим вище шанси зловити і вивудити великого хижака.


Цікаві Статті

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Карбування м'яча - це дуже важлива вправа, яким повинен володіти кожен футболіст. Багато хто вважає, що набивати м'яч вміти не потрібно, тому що ця вправа вам не знадобиться в реальній грі. Так, дуже рідко можна побачити, щоб футболіст набивав м'яч прямо під час матчу, проте це не означає, що вам не варто звертати увагу на цю вправу.

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

У голосуванні за право проведення зимових Олімпійських ігор 2002 з великим відривом переміг місто Солт-Лейк-Сіті в американському штаті Юта. Членам МОК для виявлення переможця знадобився всього один тур, замість передбачуваних трьох. Успіх же самих ігор був не таке однозначне. У пам'яті уболівальників залишилися не тільки перемоги олімпійців. 8 лютого 2002 року XIX зимові Олімпійські Ігри відкрив президент США Джордж Б

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Коні - це диво-тварини, які стають для людей друзями. Більш відданого представника тваринного світу і не знайти. Кажуть, що собака - друг людини, але кінь може стати кращим другом. Це величні і в той же час граціозні тварини. Хоча вони сильні духом, але мають ніжну душу. Лише кілька хвилин достатньо побути в присутності

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Сучасний світ сповнений стресів, хвороб, виснаження і відчуття дисбалансу. Одного разу серед щоденної метушні людина зупиняється і розуміє, що дуже вже далеко пішов від світу в душі. І тоді починаються пошуки засобу, здатного повернути відчуття щастя буття. Багато шукають знаходять вихід із ситуації в східних практиках. Йога вже д

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

На велосипедному ринку представлено так багато видів мастила ланцюга, що виникає величезна проблема вибору. Кожен виробник твердить, що його продукт краще, а продавець намагається продати найдорожчий товар, розповідаючи про його достоїнства. У фокусі даної статті - велосипедна мастило для ланцюга велосипеда, яка вона буває, як правильно застосовується і чим відрізняється від конкурентів. Види мастил На ринках велосипедну мастило можна зустрі

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Заняття спортом здатні змінити не тільки фігуру, але і думка людини про себе. Коли намагаєшся стежити за своєю вагою, самооцінка миттєво виростає. Добре виглядати хочеться цілий рік, тому існує нагальна потреба в фізичних навантаженнях. Кращі закладу для відмінного проведення часу - фітнес-клуби, де можна не тільки усередині позайматися, але і добре відпочити. Одне з таких місць - це фітнес-парк «Чемпіон». Уфа - місто, де розташ