• Sunday May 19,2019

Олексій Молчанов - один з найтитулованіших фрідайверов світу

Фридайвинг - далеко не самий популярний вид спорту в Росії. Змагання з нього вкрай рідко показують по центральних каналах, тому масова аудиторія не знає великих чемпіонів, людей, які показують неймовірні результати по затримці дихання і глибиною занурення. Мало хто також мають уявлення про Олексія Молчанова. Саме про це рекордсмена і піде мова в нашій статті.

біографія

На світло Олексій Молчанов з'явився в 1987 році 6 березня. Мама хлопчика - одна з найбільш титулованих спортсменок світу серед представників екстремальних видів спорту - Наталія Молчанова. Не дивно, що під керівництвом матері він вже в два роки вмів плавати в ластах, а через рік легко долав двісті метрів в басейні.

Часті поїздки на море сприяли появі нового хобі майбутнього спортсмена - пірнання за рапанами на глибину близько 15 метрів.

Батьки Олексія крім занять плаванням прагнули розвивати і інші навички дитини. Хлопчик також відвідував шахову секцію, музичну школу, клуб єдиноборств.

Коли син досяг 17-річчя, Молчанова переїхали в Москву, де було більше можливостей для професійного вдосконалення Наталії. Вона на той час уже була титулованої спортсменкою, встановила безліч рекордів у фрідайвінг.

У 2004 році на Кіпрі відбувся неофіційний чемпіонат світу, на який разом з мамою поїхав і Олексій Молчанов. Біографія юнаки з тих пір пов'язана саме з цим видом спорту, так як там він зробив перше занурення. В результаті, пірнувши на занадто велику глибину без належної підготовки, Олексій заробив запалення пазух (фронтит). Проблеми зі здоров'ям не зупинили майбутнього рекордсмена. Він почав активно тренуватися, приділяючи особливу увагу підготовці на суші. Атлет вивчав дихальні практики в йозі.

Незабаром перед Молчановим постав вибір: робота юриста або кар'єра в професійному спорті. Олексій вибрав останнє і не шкодує про це. В інтерв'ю пресі він не раз відзначав, наскільки став цінувати такі дрібниці, як, наприклад, вдих після складного затяжного занурення.

На даний момент спортсмен не тільки виступає на змаганнях, а й веде активну тренерську діяльність. Найбільше часу проводить в Канаді і в Росії.

змагання

З першого ж великого старту в 2004 році заявив про себе Олексій Молчанов. Фридайвинг в Росії ще не знав рекорду в 158 метрів. Спортсмен встановив його в динамічному апное.

Атлет щороку бере участь в різних чемпіонатах. На початку своєї кар'єри в 2004 році Молчанов блискуче виступив на відкритому чемпіонаті Швеції з фрідайвінгу.

2005 рік запам'ятався шанувальникам спортсмена високими результатами на чемпіонаті Росії, першому особистому чемпіонаті світу з фрідайвінгу, міжнародному турнірі з цього виду спорту.

З тих пір Олексій Молчанов взяв участь більш ніж у сотні великих змагань, на кожному з яких встановлював різні рекорди.

рекорди

Один з найбільших фрідайверов сучасності за свою кар'єру встановив більше 15 рекордів Росії. Це сталося на чемпіонатах РФ і Швеції в 2004 році, першості нашої країни в 2005 році, особистому чемпіонаті світу в тому ж році, на командній першості планети в 2006 р, на 3-11-му особистих чемпіонатах світу з фрідайвінгу.

Олексій Молчанов також є неодноразовим рекордсменом планети в різних категоріях. Так, в 2008 році в Італії спортсмен показав фантастичний результат - 250 метрів в динамічному апное з ластами. Чотири роки по тому він встановив світовий рекорд в постійній вазі - 125 м. Через півроку дайвер перевершив свій же результат на один метр. У 2013 році Молчанов зумів побити і цей рекорд на два метри.

досягнення

Крім зазначених рекордів Олексій Молчанов входить в число трьох чоловіків, яким вдалося пірнути через знамениту Блакитну арку. Спортсмен домігся цього разом зі своєю мамою.

Безліч досягнень і встановлених рекордів зробили Молчанова авторитетом в світі фрідайвінга. Атлет є суддею AIDA міжнародної категорії, його часто запрошують на великі міжнародні турніри в цьому амплуа.

Крім успішних виступів на змаганнях дайвер закінчив МГТУ і отримав диплом інженера.

трагедія

Багато спортсменів не люблять поширюватися про події свого приватного життя. Винятки не складає і Олексій Молчанов. Особисте життя рекордсмена до недавнього часу була таємницею. Однак в житті трапляються події, про які неможливо мовчати. У родині чемпіона в 2015 році відбулася страшна трагедія: померла його мама, знаменита Наталія Молчанова, яка встановила 41 світовий рекорд.

Спортсменка здійснювала звичайне занурення без ласт на 40 метрів разом з групою дайверів. Коли все спливли на поверхню, Наталії серед них уже не було. Пошуки не дали ніяких результатів, «королеву фрідайвінга», як її називали журналісти, оголосили померлої.

Тепер Олексію доводиться встановлювати рекорди за них двох.


Цікаві Статті

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Карбування м'яча - це дуже важлива вправа, яким повинен володіти кожен футболіст. Багато хто вважає, що набивати м'яч вміти не потрібно, тому що ця вправа вам не знадобиться в реальній грі. Так, дуже рідко можна побачити, щоб футболіст набивав м'яч прямо під час матчу, проте це не означає, що вам не варто звертати увагу на цю вправу.

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

У голосуванні за право проведення зимових Олімпійських ігор 2002 з великим відривом переміг місто Солт-Лейк-Сіті в американському штаті Юта. Членам МОК для виявлення переможця знадобився всього один тур, замість передбачуваних трьох. Успіх же самих ігор був не таке однозначне. У пам'яті уболівальників залишилися не тільки перемоги олімпійців. 8 лютого 2002 року XIX зимові Олімпійські Ігри відкрив президент США Джордж Б

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Коні - це диво-тварини, які стають для людей друзями. Більш відданого представника тваринного світу і не знайти. Кажуть, що собака - друг людини, але кінь може стати кращим другом. Це величні і в той же час граціозні тварини. Хоча вони сильні духом, але мають ніжну душу. Лише кілька хвилин достатньо побути в присутності

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Сучасний світ сповнений стресів, хвороб, виснаження і відчуття дисбалансу. Одного разу серед щоденної метушні людина зупиняється і розуміє, що дуже вже далеко пішов від світу в душі. І тоді починаються пошуки засобу, здатного повернути відчуття щастя буття. Багато шукають знаходять вихід із ситуації в східних практиках. Йога вже д

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

На велосипедному ринку представлено так багато видів мастила ланцюга, що виникає величезна проблема вибору. Кожен виробник твердить, що його продукт краще, а продавець намагається продати найдорожчий товар, розповідаючи про його достоїнства. У фокусі даної статті - велосипедна мастило для ланцюга велосипеда, яка вона буває, як правильно застосовується і чим відрізняється від конкурентів. Види мастил На ринках велосипедну мастило можна зустрі

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Заняття спортом здатні змінити не тільки фігуру, але і думка людини про себе. Коли намагаєшся стежити за своєю вагою, самооцінка миттєво виростає. Добре виглядати хочеться цілий рік, тому існує нагальна потреба в фізичних навантаженнях. Кращі закладу для відмінного проведення часу - фітнес-клуби, де можна не тільки усередині позайматися, але і добре відпочити. Одне з таких місць - це фітнес-парк «Чемпіон». Уфа - місто, де розташ