• Monday April 22,2019

Як вибрати ехолот для гумового човна?

Напевно, кожен любитель риболовлі іноді замислюється про те, щоб обзавестися ехолотом для особистого користування. Цей прилад допоможе оцінити стан дна на тій чи іншій ділянці водойми, визначити області масового скупчення риб під водою. Важливо зауважити, що ехолот для гумового човна не здатний на пошук риби. Його завдання - відображення знаходяться під товщею води об'єктів, рельєфу і структури дна, а також визначення глибини його розташування. Аналізуючи отримані за допомогою приладу дані, рибалки оцінюють можливий успіх риболовлі на певній ділянці водойми, можуть вибрати зони з найбільш імовірним активним клюванням.

Ехолот для човна

Багато рибалки віддають перевагу варіанту рибної ловлі з човна. Вона забезпечує можливість вільного переміщення по водоймі. Для більшого успіху заходу рекомендується встановити ехолот на гумовий човен, так як він допоможе оцінити глибину в конкретній галузі. Відповідно, вибір місця лову буде помітно спрощений, а значить і шанси на хороший улов різко зростуть.

Вибирати потрібно такий агрегат, який зуміє зробити досить якісну оцінку стану дна, навіть якщо воно розташоване глибоко, на відстані від поверхні води 30 метрів і навіть більше.

Тому, підбираючи ехолот для риболовлі з гумового човна, переважно орієнтуються на показники потужності його передавача. Чим вона буде вище, тим більшою буде точність виявлення об'єктів у водній товщі, навіть при значній глибині.

Окрема увага приділяється і якості демонстрованої людині картинки, що знаходиться в залежності від якості сигналу з датчика. Цей важливий момент не можна випускати з уваги при виборі ехолота в магазині.

На сьогоднішній день пропонується досить широкий вибір апаратів такого роду. Тому перед покупкою варто ознайомитися з основними характеристиками і особливостями моделей.

Основні параметри ехолотів

Перед тим, як вибрати ехолот для гумового човна, потрібно ознайомитися з його основними параметрами і технічними характеристиками. До їх числа відносяться такі особливості:

 • ступінь чутливості приймача;
 • контрастність і габарити дисплея;
 • цінові параметри моделей;
 • потужність передавача;
 • частота роботи;
 • чисельність променів;
 • виробник.

Кожну з них варто розглянути в деталях. У спеціалізованих магазинах пропонуються варіанти агрегатів, що мають розширене або скорочене число опцій. Хоча основна їх маса вважається додатковими сервісами та визначає лише зручність експлуатації, але не робить істотного впливу безпосередньо на процес рибної ловлі.

потужність передавача

З курсу фізики, що викладається в рамках середньої школи, кожній людині відомо, що вода пригнічує звукові хвилі. Тому робоча глибина агрегату буде залежати від потужності передавача.

Цей показник визначає силу подається до приймача звукового сигналу, в той час як той перебуває в воді. Тобто отримується картина буде тим чіткіше і зрозуміліше, ніж могутніше пристрій видає сигнал.

При цьому пристрої з кращими передавачами представлятимуть найбільш дорогу цінову категорію, це також потрібно брати до уваги.

В безпосередньому взаємозв'язку з цією характеристикою знаходиться ще одна - чутливість приймача.

приймальний пристрій

Зі слабким приймачем навіть сильні сигнали від датчика будуть губитися. Ці характеристики повинні доповнювати один одного. В ідеалі перевага повинна віддаватися моделям ехолотів для риболовлі з гумового човна, в яких передбачається можливість підбору оптимальної чутливості.

У більшості приладів канали, що перетворюють сигнали, розраховані на частоту на 500 або 200 Гц. Їх відмінні риси такі:

 • для 50 Гц характерно проникнення на значні глибини, але підсумкове зображення виходить не дуже чітким;
 • для 200 Гц характерно отримання високо чіткого зображення, але можна оцінювати тільки неглибокі водойми.

Фахівці радять підходити до вибору ехолота для гумового човна індивідуально, з урахуванням особливостей передбачуваного місця майбутньої риболовлі.

особливості дисплея

Зазвичай основні зовнішні параметри дисплея апарату, в тому числі його маса і розміри, не грають ніякої ролі в процесі лову риби. Тут найбільш важлива його характеристика - це дозвіл, від якого буде залежати чіткість відображеної на екрані картинки.

По можливості бажано робити вибір на користь тих моделей, де передбачається можливість здійснення настройки екрану, в тому числі і для різних погодних умов - ясного або похмурого дня і інших.

Багато сучасні рибалки віддають перевагу апаратам, які забезпечені інноваційним 3Д екраном. Вони підходять для роботи в будь-яку погоду. Але будь-яка модель цієї категорії буде характеризуватися високою вартістю, тому придбати їх може не кожен.

За інших рівних параметрах фахівці радять купувати ехолот для гумового човна, у якого дисплей невеликий, але з достатнім дозволом і контрастністю.

чисельність радіопроменів

Особлива частина - датчик у ехолота на гумовому човні. Залежно від особливостей моделі він може давати один або більше променів. І той і інший варіант має свої переваги і недоліки:

 1. Однопроменеві агрегати характеризуються вузьконаправленим впливом. Тобто передане від них зображення буде демонструвати тільки обмежений сектор водойми.
 2. Агрегати, в яких чисельність таких променів становить 2-4, дають більш повне зображення. Нерідко їх характеризують як своєрідне «бічний зір».

За допомогою них полегшується обстеження областей водойми, які розташовані в стороні.

Звичайно, ехолоти з 4-5 променями покажуть найповнішу картину стану дна під водою. Але і вони мають істотний недолік - так звані мертві зони. Їх присутність буде залежати від можливості настройки основних параметрів випромінювачів під конкретні умови місцевості. Інакше ехолот не продемонструє очікуваного ефекту.

кріплення датчиків

На сьогоднішній день виробники такої техніки пропонують різні кріплення ехолота на гумовий човен. Основні способи такі:

 • на днище човна;
 • на транце;
 • під днищем до корпусу;
 • знімні.

При кріпленні його під днищем потрібно порушення його цілісності при вставці болта. Саме з цієї причини зазначений варіант не може застосовуватися щодо гумових човнів.

Переваги і недоліки типів кріплення приладу

Щоб покласти прилад на днище, потрібно зафіксувати його за допомогою спеціального фіксатора або клею. У цьому випадку він буде досить добре захищений від можливих пошкоджень, але передається їм сигнал може виявитися недостатньо чітким. Закріпити ехолот на гумовому човні цим способом непросто, так як для його нормальної роботи потрібно рівна поверхня, розташована в горизонтальній площині. А виконані з ПВХ човни мають м'який, а не жорстким днищем.

Якщо човен постачений жорстким транцем, то саме на нього можна встановити ехолот. Це один з найбільш застосовуваних на практиці способів кріплення, які підходять для судів з жорстким і надувним корпусом. Передбачається опускання перетворювача нижче рівня днища човна, після чого його фіксують до Транці за допомогою відповідного кріплення. Існують спеціальні так звані транцеві кріплення, які призначаються саме для установки ехолота на гумовий човен.

Альтернатива всім перерахованим вище способів - це знімне кріплення ехолота. Реалізувати його найпростіше - зазвичай для його кріплення використовується пара присосок на корпусі човна. Найчастіше до нього звертаються саме власники гумових човнів. Але в таких умовах при відсутності жорсткої опори складно правильно зорієнтувати перетворювач і отримати від нього дійсно точні і чіткі дані.

Огляд популярних моделей

Сучасні виробники пропонують ехолоти для гумових човнів з різними показниками, опціями і характеристики, які представлені у всіх цінових категоріях. Кожен вибирає прилад відповідно до своїх фінансових можливостей і особливостями рибної ловлі, водойм.

У самій бюджетної категорії найбільш цікаві ехолоти в лінійці JJ Connect Fisherman. Їх вартість починається від 2 000 рублів і вище. У таких моделях працює один або пара променів, дисплей їх невеликий. Вибір на їх користь часто роблять новачки, так як це компактні і недорогі прилади.

Величезний вибір ехолотів пропонує фірма Garmin. Вона пропонує широкий асортимент, вартість таких агрегатів варіюється в значних межах: 4000-30000 рублів.

Тим, кого цікавить професійна рибалка, варто придивитися до ґрунтовного обладнанню більш високої цінової категорії. В першу чергу їх виробництвом займаються компанії Fisherman, Humminbird. Вони пропонують моделі з 5 променями для сканування, оснащені приймачем GPS і великим додатковим функціоналом.

В цілому, вартість ехолотів, розрахованих на застосування з гумовими човнами, буде вищою, ніж тих, які будуть працювати з берега. Це пояснюється широким функціоналом агрегатів першої групи.


Цікаві Статті

Як правильно стрибати на скакалці, щоб схуднути. прості поради

Як правильно стрибати на скакалці, щоб схуднути. прості поради

Той, хто давно хоче скинути вагу, напевно чули про те, що скакалка - це не просто дитяча забава, а й ще відмінний інструмент по боротьбі із зайвими кілограмами. Багато хто навіть не знають, як правильно стрибати на скакалці, щоб схуднути. А дарма, адже при всій своїй простоті вона здатна дати відмінну навантаження вашому тілу, яка спалить масу калорій. Вважається, що постійні стрибки на скакалці дають більший ефект, ніж вел

Розберемо, що таке універсіада

Розберемо, що таке універсіада

Ви студент, і у вас багато енергії? Спробуйте свої сили в університетських іграх. Якщо ви ще не задавалися питанням про те, що таке універсіада, то ця стаття буде вам корисна. У чому сенс подібних змагань? Завжди вважалося, що студент повинен бути розвинений всебічно, незалежно від обраного факультету. Також важл

Рівномірний харчування: як правильно приймати протеїни

Рівномірний харчування: як правильно приймати протеїни

На сьогоднішній день дуже багато і позитивних, і негативних відгуків про спортивне харчування, про протеїнах зокрема. Всі суто індивідуальні думки про ефективність тих чи інших видів добавок багато в чому залежать від правильного дозування, програми тренувань, виду білка і так далі. дозування Щоб зрозуміти, як правильно приймати протеїн, для початку потрібно розібратися з його дозуванням. Взагалі, існують універсальні порції, яких необхідно дотримуватися при прийомі протеїнового коктейлю. Їх же можна змінювати і р

Ловля окуня на балансир: техніка та поради

Ловля окуня на балансир: техніка та поради

Ловля окуня - вельми привабливу за своєю добичливости заняття. Тому любителів риболовлі на цю хижу рибу досить багато, особливо серед тих, хто тільки починає і не має досвіду. Майже цілий рік окунь жадібно бере приманку, за винятком глухої зими, та й то не у всіх водоймах. У нього дуже вірний клювання, до того ж він

Стрільба з пневматичної гвинтівки. Види зброї, їх характеристика

Стрільба з пневматичної гвинтівки. Види зброї, їх характеристика

Стрільба з пневматичної гвинтівки останнім часом стає все більш популярною. Вона статична, на відміну від стрільби з пістолета, оскільки проводиться на великих дистанціях. При цьому процесі дуже важливо прийняти стійку позу і ретельно прицілитися, використовуючи упор. На полюванні, до слова, це взагалі головне пра

Олександр Володимирович Філімонов, воротар: біографія, особисте життя і досягнення

Олександр Володимирович Філімонов, воротар: біографія, особисте життя і досягнення

Голкіпер - найбільш непримітний гравець на полі, якого вболівальники можуть помітити тільки, відверто кажучи, в провальних матчах, коли по воротах їх команди б'ють занадто багато. У багатьох клубах світу роль і клас голкіпера справді перебільшені. Чого тільки варта захоплення Ікер Касільяс, коли той грав за мадридський "