• Wednesday June 26,2019

Як вибрати ехолот для гумового човна?

Напевно, кожен любитель риболовлі іноді замислюється про те, щоб обзавестися ехолотом для особистого користування. Цей прилад допоможе оцінити стан дна на тій чи іншій ділянці водойми, визначити області масового скупчення риб під водою. Важливо зауважити, що ехолот для гумового човна не здатний на пошук риби. Його завдання - відображення знаходяться під товщею води об'єктів, рельєфу і структури дна, а також визначення глибини його розташування. Аналізуючи отримані за допомогою приладу дані, рибалки оцінюють можливий успіх риболовлі на певній ділянці водойми, можуть вибрати зони з найбільш імовірним активним клюванням.

Ехолот для човна

Багато рибалки віддають перевагу варіанту рибної ловлі з човна. Вона забезпечує можливість вільного переміщення по водоймі. Для більшого успіху заходу рекомендується встановити ехолот на гумовий човен, так як він допоможе оцінити глибину в конкретній галузі. Відповідно, вибір місця лову буде помітно спрощений, а значить і шанси на хороший улов різко зростуть.

Вибирати потрібно такий агрегат, який зуміє зробити досить якісну оцінку стану дна, навіть якщо воно розташоване глибоко, на відстані від поверхні води 30 метрів і навіть більше.

Тому, підбираючи ехолот для риболовлі з гумового човна, переважно орієнтуються на показники потужності його передавача. Чим вона буде вище, тим більшою буде точність виявлення об'єктів у водній товщі, навіть при значній глибині.

Окрема увага приділяється і якості демонстрованої людині картинки, що знаходиться в залежності від якості сигналу з датчика. Цей важливий момент не можна випускати з уваги при виборі ехолота в магазині.

На сьогоднішній день пропонується досить широкий вибір апаратів такого роду. Тому перед покупкою варто ознайомитися з основними характеристиками і особливостями моделей.

Основні параметри ехолотів

Перед тим, як вибрати ехолот для гумового човна, потрібно ознайомитися з його основними параметрами і технічними характеристиками. До їх числа відносяться такі особливості:

 • ступінь чутливості приймача;
 • контрастність і габарити дисплея;
 • цінові параметри моделей;
 • потужність передавача;
 • частота роботи;
 • чисельність променів;
 • виробник.

Кожну з них варто розглянути в деталях. У спеціалізованих магазинах пропонуються варіанти агрегатів, що мають розширене або скорочене число опцій. Хоча основна їх маса вважається додатковими сервісами та визначає лише зручність експлуатації, але не робить істотного впливу безпосередньо на процес рибної ловлі.

потужність передавача

З курсу фізики, що викладається в рамках середньої школи, кожній людині відомо, що вода пригнічує звукові хвилі. Тому робоча глибина агрегату буде залежати від потужності передавача.

Цей показник визначає силу подається до приймача звукового сигналу, в той час як той перебуває в воді. Тобто отримується картина буде тим чіткіше і зрозуміліше, ніж могутніше пристрій видає сигнал.

При цьому пристрої з кращими передавачами представлятимуть найбільш дорогу цінову категорію, це також потрібно брати до уваги.

В безпосередньому взаємозв'язку з цією характеристикою знаходиться ще одна - чутливість приймача.

приймальний пристрій

Зі слабким приймачем навіть сильні сигнали від датчика будуть губитися. Ці характеристики повинні доповнювати один одного. В ідеалі перевага повинна віддаватися моделям ехолотів для риболовлі з гумового човна, в яких передбачається можливість підбору оптимальної чутливості.

У більшості приладів канали, що перетворюють сигнали, розраховані на частоту на 500 або 200 Гц. Їх відмінні риси такі:

 • для 50 Гц характерно проникнення на значні глибини, але підсумкове зображення виходить не дуже чітким;
 • для 200 Гц характерно отримання високо чіткого зображення, але можна оцінювати тільки неглибокі водойми.

Фахівці радять підходити до вибору ехолота для гумового човна індивідуально, з урахуванням особливостей передбачуваного місця майбутньої риболовлі.

особливості дисплея

Зазвичай основні зовнішні параметри дисплея апарату, в тому числі його маса і розміри, не грають ніякої ролі в процесі лову риби. Тут найбільш важлива його характеристика - це дозвіл, від якого буде залежати чіткість відображеної на екрані картинки.

По можливості бажано робити вибір на користь тих моделей, де передбачається можливість здійснення настройки екрану, в тому числі і для різних погодних умов - ясного або похмурого дня і інших.

Багато сучасні рибалки віддають перевагу апаратам, які забезпечені інноваційним 3Д екраном. Вони підходять для роботи в будь-яку погоду. Але будь-яка модель цієї категорії буде характеризуватися високою вартістю, тому придбати їх може не кожен.

За інших рівних параметрах фахівці радять купувати ехолот для гумового човна, у якого дисплей невеликий, але з достатнім дозволом і контрастністю.

чисельність радіопроменів

Особлива частина - датчик у ехолота на гумовому човні. Залежно від особливостей моделі він може давати один або більше променів. І той і інший варіант має свої переваги і недоліки:

 1. Однопроменеві агрегати характеризуються вузьконаправленим впливом. Тобто передане від них зображення буде демонструвати тільки обмежений сектор водойми.
 2. Агрегати, в яких чисельність таких променів становить 2-4, дають більш повне зображення. Нерідко їх характеризують як своєрідне «бічний зір».

За допомогою них полегшується обстеження областей водойми, які розташовані в стороні.

Звичайно, ехолоти з 4-5 променями покажуть найповнішу картину стану дна під водою. Але і вони мають істотний недолік - так звані мертві зони. Їх присутність буде залежати від можливості настройки основних параметрів випромінювачів під конкретні умови місцевості. Інакше ехолот не продемонструє очікуваного ефекту.

кріплення датчиків

На сьогоднішній день виробники такої техніки пропонують різні кріплення ехолота на гумовий човен. Основні способи такі:

 • на днище човна;
 • на транце;
 • під днищем до корпусу;
 • знімні.

При кріпленні його під днищем потрібно порушення його цілісності при вставці болта. Саме з цієї причини зазначений варіант не може застосовуватися щодо гумових човнів.

Переваги і недоліки типів кріплення приладу

Щоб покласти прилад на днище, потрібно зафіксувати його за допомогою спеціального фіксатора або клею. У цьому випадку він буде досить добре захищений від можливих пошкоджень, але передається їм сигнал може виявитися недостатньо чітким. Закріпити ехолот на гумовому човні цим способом непросто, так як для його нормальної роботи потрібно рівна поверхня, розташована в горизонтальній площині. А виконані з ПВХ човни мають м'який, а не жорстким днищем.

Якщо човен постачений жорстким транцем, то саме на нього можна встановити ехолот. Це один з найбільш застосовуваних на практиці способів кріплення, які підходять для судів з жорстким і надувним корпусом. Передбачається опускання перетворювача нижче рівня днища човна, після чого його фіксують до Транці за допомогою відповідного кріплення. Існують спеціальні так звані транцеві кріплення, які призначаються саме для установки ехолота на гумовий човен.

Альтернатива всім перерахованим вище способів - це знімне кріплення ехолота. Реалізувати його найпростіше - зазвичай для його кріплення використовується пара присосок на корпусі човна. Найчастіше до нього звертаються саме власники гумових човнів. Але в таких умовах при відсутності жорсткої опори складно правильно зорієнтувати перетворювач і отримати від нього дійсно точні і чіткі дані.

Огляд популярних моделей

Сучасні виробники пропонують ехолоти для гумових човнів з різними показниками, опціями і характеристики, які представлені у всіх цінових категоріях. Кожен вибирає прилад відповідно до своїх фінансових можливостей і особливостями рибної ловлі, водойм.

У самій бюджетної категорії найбільш цікаві ехолоти в лінійці JJ Connect Fisherman. Їх вартість починається від 2 000 рублів і вище. У таких моделях працює один або пара променів, дисплей їх невеликий. Вибір на їх користь часто роблять новачки, так як це компактні і недорогі прилади.

Величезний вибір ехолотів пропонує фірма Garmin. Вона пропонує широкий асортимент, вартість таких агрегатів варіюється в значних межах: 4000-30000 рублів.

Тим, кого цікавить професійна рибалка, варто придивитися до ґрунтовного обладнанню більш високої цінової категорії. В першу чергу їх виробництвом займаються компанії Fisherman, Humminbird. Вони пропонують моделі з 5 променями для сканування, оснащені приймачем GPS і великим додатковим функціоналом.

В цілому, вартість ехолотів, розрахованих на застосування з гумовими човнами, буде вищою, ніж тих, які будуть працювати з берега. Це пояснюється широким функціоналом агрегатів першої групи.


Цікаві Статті

Олег Пашинін: біографія

Олег Пашинін: біографія

Олег Пашинін - відомий футболіст, який прославився на позиції півзахисника в московському "Локомотиві". Заграний за збірну Узбекистану. На початку кар'єри Олег Пашинін народився 12 вересня 1974 року в селищі Дегтянка Тамбовської області. Перші успіхи проявив на обласному рівні, коли стало зрозуміло, що в цьому виді спорту може багато досягти, перебрався в Москву, в систему столичного "Локомотива". З 1992 року граве

Максим Бєляєв: кар'єра і біографія російського захисника

Максим Бєляєв: кар'єра і біографія російського захисника

Російський захисник тульського "Арсеналу" Максим Бєляєв вважається одним з перспективних молодих гравців чемпіонату. За плечима 25-річного футболіста вже є багатий досвід, здатний стати в нагоді будь-якому клубу Прем'єр-ліги. Перші кроки у футболі Бєляєв Максим Олександрович народився 30 вересня 1991 року в місті Озери Московської області. Першій футбольній школою захисника став московський "Спартак&quo

Найнижчий баскетболіст НБА: ім'я, кар'єра, спортивні досягнення

Найнижчий баскетболіст НБА: ім'я, кар'єра, спортивні досягнення

Як відомо, найкращий баскетболіст НБА за всю історію - це Майкл Джордан. Ця людина без перебільшень був богом баскетболу. Він був гарний як в грі, так і на турнірі слем-данків. Однак скільки ще є гравців, гідних згадки і поваги? Скільки в НБА було крутих данкеров, стрибунів і снайперів - неймовірно багато. Вінс Ка

Вдала рибалка: фидерная оснащення на ляща і правильно підібрана підгодовування

Вдала рибалка: фидерная оснащення на ляща і правильно підібрана підгодовування

Лящ - риба терпляча, обережна і зовсім не дурна. Тому його ловля повинна бути заздалегідь продуманої, інакше рибалка не принесе нічого хорошого. В першу чергу повинна бути ретельно підібрана оснащення фідера для лову ляща. Гарне вудлище масою понад 80 грам дозволить важкі годівниці з підгодівлею закидати без особливих зусиль. Волосінь вибирається діаметром від 0.3 міліметра, це дозволить уникнути обри

Як приготувати енергетики для тренувань в домашніх умовах?

Як приготувати енергетики для тренувань в домашніх умовах?

Протягом тренувального процесу більшості людей часто виникає питання про те, що ж додати в свій раціон, щоб вистачало енергії і сил для тренувань. Отримати досить вуглеводів зі стандартною порцією їжі для довгої і "вибуховий" тренування навряд чи вийде, якщо в планах ударне кількість повторень або збільшення робочого ваги в тренажерному залі. Виступаючі бодібілдери і спортсмени "зі стажем" вирішили це питання за допомогою енергетиків для тренування. Виробники спортивного харчування і харчових добавок максимально розгорнулися в питанні спеціалізованих напоїв, споживачеві зали

Гачок для риболовлі: опис, особливості, види, розміри та відгуки

Гачок для риболовлі: опис, особливості, види, розміри та відгуки

В риболовлі немає дрібниць. Навіть сама, здавалося б, незначна деталь може стати вирішальною, вплинути на кількість улову. Гачок для риболовлі є ключовою снастю, від якої залежить успіх всього підприємства. Існує величезна кількість їх розмірів, видів. Від кожного способу лову риби, умов водойми залежить правильний вибір. Перебуваючи в спеціалізованому магазині, від різнома