• Tuesday May 21,2019

Кращий апарат для дихання під водою. Акваланг для дихання під водою

Вивчення морських глибин, знайомство з неймовірними живими істотами, що живуть на дні океанів - все це до недавнього часу було недосяжно для людства. Але з моменту винаходу апаратів для підводного плавання і батискафів недосяжні глибини стали доступними.

Історія

Підводним світом людина цікавився ще з давніх часів. У Месопотамії, Греції та інших прибережних країнах нирці використовувалися для полювання і військових дій. Про жодні костюмах мови не було, люди як могли затримували дихання, щоб довше перебувати під водою. Так тривало багато століть, поки в 1747 року не з'явилася людина, яка придумала перший костюм для підводного ходьби. Плавати в ньому можливості не було, він був дуже великим і важким. Такий апарат для дихання під водою був винайдений А. Клінгерта, німцем за походженням. Він складався з залізного ковпака для голови, в який входили дві трубки, призначені для вдиху і видиху. До ковпака кріпилася тканину водонепроникна, яка лежала на плечах. Після випробування цей пристрій для дихання під водою себе не виправдало. Людина, що знаходився в костюмі, відчував сильний тиск на грудну клітку.

Після Клінгертон модифікував і вдосконалив свій костюм, допрацьовує його рік за роком. Спочатку був металевий каркас, який одягався на голову і тіло і кріпився до гумових штанів. Пізніше до нього додався і великий балон, наповнений киснем, який занурювався разом з водолазом. З нього по трубках повітря надходило в шолом людини в костюмі.

Водолазний костюм

Серпня Зібе перейняв естафету створення водолазного спорядження. Саме він пустив в обіг слово «скафандр». Металевий шолом з'єднувався з водонепроникним костюмом, а повітря подавався через трубки за допомогою насоса, що знаходиться на кораблі, з якого спускався водолаз. Також були свинцеві черевики, для швидкого занурення і додаткової ваги, що надавало людині стійкість на морському дні.

У наступні роки скафандр допрацьовувався і видозмінювався, але питання про подачу повітря, що не прив'язаного до суші, залишався актуальним.

У 1878 році Генрі Флюсс винаходить апарат для дихання під водою із замкнутою системою подачі кисню. При цьому використовується регулятор, який був створений і запатентований ще 12 років до цього Бенуа Рукейроля. Флюсс цей винахід допрацьовує і додає до костюму нові балони, які могли витримувати високий тиск.

винахід акваланга

У 1943 році Еміль Ганьян і Жак Ів Кусто створюють апарат, який зовні знаком кожному нирцеві і дайверу. Винахід використовується і по сьогоднішній день. Це акваланг - апарат для дихання під водою.

За основу для клапана подачі повітря Кусто взяв механізм і пристрій для запуску горючого газу в мотор автомобіля. Після модернізації та необхідних доопрацювань почався процес тестування, який вже на першому етапі не задовольнив винахідника. При різних положеннях тіла людини під водою повітря надходило нерівномірно, а в деяких випадках його зовсім не було.

Після експериментів Кусто допрацював регулятор подачі повітря з балонів так, щоб дихання було можливим на будь-якій глибині і при різних розташуваннях тіла людини у воді. Це дозволило занурюватися на великі глибини і проводити під водою тривалий час.

регулятор

Регулятори поділяють з вигляду на одно- і двоступінчасті. Вони дозволяють знизити стиснення повітря, який надходить з балонів через дихальні трубки. У двоступеневих регуляторах редуктор опускає тиск до 6 атм., Це перша сходинка. Далі легеневий автомат доводить повітря до стану навколишнього середовища, це полегшує вдих і не шкодить здоров'ю.

Для глибоководних і тривалих робіт рекомендується використовувати двоступеневі регулятори.

види апаратів

З кожним роком апарати для дихання під водою модернізуються, а для спеціальних операцій винаходяться і розробляються нові. Це обумовлено тим, що людина все глибше занурюється на дно океану і все довше бажає там перебувати.

АВМ-15

Цей апарат для дихання під водою призначений для нирців, які задіяні в рятувальних роботах. Він забезпечує повітрям фахівців при аварійних та інших роботах. Розроблено апарат спеціально для середовища з низькою температурою і підвищеною забрудненістю. Застосовується під час операцій при розливі нафтопродуктів. Для цього спеціально розроблені відповідні комплектуючі цього водолазного спорядження. Важить апарат не більше 22 кг.

АВМ-5

Цей портативний апарат для дихання під водою призначений для плавців, які опускаються на глибину до 60 метрів. Вага АВМ-5 при незаповнених балонах до 22 кг. Застосовується як звичайними дайверами, для вивчення морського дна, так і для різних глибинних робіт.

АВМ-12

Цей апарат, як і два попередніх, забезпечує водолазу дихання під водою при різних рятувальних і аварійних роботах. Система дихання відкрита, тобто видих відбувається в воду. У АВМ-12 проста конструкція і технічне обслуговування, з ним можна працювати в забрудненому середовищі і при низьких температурах. Також передбачена додаткова комплектація.

унікальний нирець

Стіг Северінсен має унікальну здатність: він довго розвивав і відточував такий навик, як затримка дихання. Дихання під водою йому може не знадобитися протягом 22 хвилин. Саме такий рекорд поставив молодий чоловік, пробувши без повітря це проміжок часу.

Довгі тренування і знання в області біології дозволили йому експериментувати зі своїм тілом і домогтися таких результатів. Його досягнення внесено в книгу рекордів Гіннеса.

Незадовго до цього Стіг Северінсен вже ставив рекорд перебування під водою без повітря протягом 20 хвилин і 10 секунд. Але цього йому було мало, тому він зважився на новий прорив. За даним процесом постійно спостерігав його брат-медик. А сам експеримент проходив в басейні, температура води в якому була 30 градусів.

Батискаф

У 1930 році американські винахідники створили батисфері - сталева куля, який на тросах опускався з корабля на глибини. Постійно проводячи доопрацювання, вчені домоглися того, щоб таку кулю міг опускатися більш ніж на 1000 метрів. Але у нього не було необхідної маневреності та незалежності. Тому роботи по винаходу підводних апаратів тривали.

Батискаф - це апарат для дихання під водою, який вміщує в себе 1-2 чоловік. Такий міні-корабель був створений Огюстом Пікаром, швейцарський учений, для пересування під водою і вивчення морських глибин. Батискаф складався з кабіни у вигляді кулі і великої місткості-цистерни. За допомогою спеціально обладнаних двигунів корабель міг пересуватися під водою, а наявність запасу повітря дозволяло йому бути незалежним від надводних суден.

За допомогою батискафів можна спускатися на глибини, які не підвладні звичайним нирцям, навіть з найсучаснішою апаратурою. Глибина занурення маленького підводного корабля перевищує 10 000 метрів. Саме на батискафі була вивчена найглибша западина Землі - Маріанська.

Підводне плавання

У сучасному світі пірнання на глибини і підводне плавання стало популярним спортом. Досвідчені дайвери користуються різними способами для того, щоб якомога довше перебувати у морського дна: затримка дихання, дихання під водою за допомогою спеціальних апаратів, вивчення океанічного світу в батискафі.

Для пірнання з аквалангом необхідно пройти спеціальну школу, де навчать поводитися з апаратом, встановлювати на ньому всі необхідні параметри, правильно розраховувати вантажі. Крім того, занурення на великі глибини має бути повільним, як і спливання. Це обумовлено тим, що чим нижче занурення в воді, тим вище тиск, і організм повинен мати час на адаптацію. Різке спливання на поверхню також може привести до небажаних наслідків.


Цікаві Статті

Типи велосипедів.  Як правильно вибрати велосипед за типом призначення?  Спортивні велосипеди: ціна.  Дитячі велосипеди

Типи велосипедів. Як правильно вибрати велосипед за типом призначення? Спортивні велосипеди: ціна. Дитячі велосипеди

Велосипеди є досить цікавими засобами пересування людини. У багатьох країнах ними користуються люди з різним грошовим достатком, і це радує. Використовуватися моделі можуть на самих різних покриттях. Таким чином, перед виробниками давно постало завдання оптимізувати конструкцію для комфортного пересування по будь-якій поверхні. Ні для кого не секрет, що розробки в

Німецький футболіст Кевін Гросскройц: біографія, рейтинг і цікаві факти

Німецький футболіст Кевін Гросскройц: біографія, рейтинг і цікаві факти

У німецькому футболі є не тільки зірки найвищого рівня, є там і слабші гравці, які, однак, при цьому все одно заслуговують на увагу. Наприклад, Кевін Гросскройц - досить помітна фігура в Німеччині, улюбленець уболівальників дортмундської «Боруссії», якого використовували практично на всіх можливих позиціях і продаж якого фанати керівництву не пробачать ніколи. Так, він не є зіркою першої величини, але він роботяга, який готовий зробити все, що в його силах, щоб пробитися в основу команди, за яку виступає. Отже, як же склалася спортивна кар'єра такого футболіста, як Кевін Гросскройц? Які цік

Автомат "Шмайсер" - зброя східного походу

Автомат "Шмайсер" - зброя східного походу

Так вже історично склалося (спасибі радянському кінематографу), що автомат «Шмайсер», він же МР-40, став таким же невід'ємним символом «білявих бестій», як його антипод ППШ радянських воїнів-визволителів. Цей міф посилено підтримувався і культивувався протягом усіх повоєнних десятиріч. Насправді автомат «Шмайсер» ніколи не був ні наймасовішим, ні найбільш популярним з

Леонід Буряк: біографія, фото, національність, сім'я, дружина

Леонід Буряк: біографія, фото, національність, сім'я, дружина

Усім шанувальникам футболу відомо таке ім'я, як Буряк Леонід Йосипович. Непростий і цікавий шлях пройшла ця людина. Як склалася його життя? Чого він зумів досягти? Про це і піде мова в статті. Леонід Буряк: біографія Майбутній футболіст народився 10 липня 1953 року. Громадянином якої країни є Леонід Буряк? Національність футболіста - українець

Яка волосінь краще для спінінга: мононить або плетінка?

Яка волосінь краще для спінінга: мононить або плетінка?

Вибравши спінінг і підібравши до нього котушку, рибалка стикається з ще одним питанням - це вибір волосіні. Вирішити це завдання нескладно, адже на нашому ринку є величезна кількість риболовецьких виробів, і навіть самий упереджений спінінгіст зможе знайти собі відповідне. Складніше розібратися з принциповим питанням про те, яка волосінь краще для спінінга: мононить або плетінка. Саме це питання в останні роки став одним з основних каменів спотикання у виборі спінінгів снастей. Отже, давайте розг

Як прибрати жир з пахв: вправи і дієта

Як прибрати жир з пахв: вправи і дієта

Кожна людина мріє про те, щоб мати гарне і підтягнуте тіло. Особливо дівчата, для яких зовнішній вигляд і фігура мають особливе значення. Красива і спортивна дівчина завжди виглядає більш апетитно і приваблює безліч поглядів і уваги. І часто зовнішній вигляд псують відкладення в районі рук і зоні пахв. Є величезним помилкою думку тих, хто вважає, що повнота рук непомітна. Багато чоловіків звертають на це увагу, тому що ві