• Tuesday May 21,2019

Які правила гри в керлінг? Як грати в керлінг?

З кожним новим роком з'являється все більше різноманітних спортивних ігор. І всі вони мають свої певними правилами. Та й видовищність у них різна. Але саме це і привертає велику кількість людей, які з часом стають прихильниками певного виду спорту. Однак слід зазначити той фактор, що далеко не всі дисципліни здатні увійти в програму Олімпійських ігор. Керлінг не тільки зміг цього добитися, але і став офіційним видом спорту Олімпіади. В даному огляді мова піде про те, які правила характерні для цієї гри, яка зуміла отримати загальне визнання з боку численних шанувальників. Крім того, слід висвітлити і деякі історичні моменти цього цікавого виду спорту.

Що можна сказати про цей вид змагань?

Керлінг - це вид спортивної дисципліни, яка офіційно входить в програму Олімпіади, починаючи з 1998 року. Однак історія цього змагання почалася значно раніше. Десь в шістнадцятому столітті. На сьогоднішній день керлінгом займається велика кількість спортсменів з багатьох країн світу. Нічого дивного в цьому немає, так як гра має яскраво виражений змагальний характер і здатна привернути увагу навіть тих людей, які раніше не спостерігав за нею. Саме тому правила гри в керлінг стали цікавити багатьох.

Термін «керлінг», якщо інтерпретувати його з англійської мови, позначає «обертання». В даний час таким чином називають спортивну гру, яка проводиться на льоду. Правила гри в керлінг мають на увазі використання такого спеціального предмета, як кегля.

Трохи з історії: про появу спортивної дисципліни

Виникла гра в Шотландії. Саме ця країна надала можливість багатьом іншим державам ознайомитися більш детально з цією спортивною дисципліною. В основному керлінг прижився там, де є відповідні для нього умови. Адже в ті часі заливка льоду на якихось певних ділянок не проводилася. Як полів виступали прості захололі водойми природного характеру. Офіційно керлінг - вид спорту, визнаний в 1838 році, коли було відкрито спеціалізовану клуб. Ще через п'ять років, після відвідин гри королевою Вікторією, він і називатися став відповідним чином - королівським.

Що собою являє олімпійський вид спорту?

Хоч в 1924 році керлінг і був включений в перші зимові Олімпійські ігри, які проходили в Шамоні, офіційно олімпійською дисципліною він не вважався. Таким його стали називати тільки по закінченні 74 років.

Правила гри в керлінг мають на увазі використання спеціально підготовленого поля. І воно в обов'язковому порядку повинно бути залито льодом. Розмір ігрового ділянки становить 45, 72х5 метрів. Якщо переглядати поле зверху, тобто можливість розглянути розмітку, по якій відбувається сама гра. Важливою частиною є «будинок», який має вигляд стрілецької мішені. Саме до нього спортсменам потрібно привести кеглю. Крім того, правила керлінгу на увазі, що чим ближче до центру вона встане, тим краще буде для гравців будь-якої команди.

Розміри спортивного снаряда

Кегля має вигляд снаряда округлої форми. При її створенні використовується такий матеріал, як граніт. Діаметр каменю не повинен перевищувати 91, 44 сантиметра. Висота також володіє фіксованою величиною і становить 11, 43 сантиметра. Вага кеглі може варіюватися в межах від 17, 24 до 19, 96 кілограм. До снаряду кріпиться металева ручка таким чином, щоб його зручніше було запускати. Правила змагань з керлінгу на увазі наявність восьми кеглів, по 2 на кожного спортсмена команди. В одному комплекті з такими снарядами йде щітка, а також підставка, що використовується для ковзання під час виконання кидка.

Обов'язково потрібно підібрати взуття. Як неї виступає пара черевиків, які мають найрізноманітніші властивості. Одна пара взуття має ковзаючу підошву, а інша, навпаки, протиковзку. З технічних аксесуарів у спортсменів є тільки секундомір.

Поділ гри на окремі періоди

Керлінг, а саме матч з цього виду спорту, підрозділяється на окремі ігрові частини в кількості 10 штук. Їх називають «ендом». В результаті закінчення всіх частин визначаються окуляри. Причому присуджуватися вони будуть команді спортсменів, які виграють забіг. Друга команда, відповідно, залишається без очок. Загальний результат буде складатися з тієї суми балів, які були отримані за проходження окремих етапів гри.

Як зробити найбільш точний кидок?

У правилах гри прописано, що нічиєї просто не може бути. У тій ситуації, якщо команди отримали рівну кількість очок, їм буде надано додатковий забіг. Саме його результат і посприяє остаточному визначенню переможця. Виграти в змаганнях можна за рахунок тонкого розрахунку. Від спортсмена тільки потрібно з високою точністю розрахувати ту точку, в якій слід зупинитися перед тим, як зробити кидок. Особливою важливістю володіє і сила виконаного кидка. Все буде залежати від майстерності гравця і того, наскільки швидко спортсмени впораються з розчищенням дороги перед снарядом. Це необхідно робити для того, щоб він зміг швидше і точніше дістатися до певної мети.

Розміри поля для гри

Отже, слід підсумувати те, щоб було написано вище, і висвітлити ще деякі аспекти, відповідаючи на питання про те, як грати в керлінг.

Довжина майданчика повинна складати 146 футів, або 44, 5 метра. Ширина ігрового поля дорівнює 14 футів 2 дюйми, або 4, 32 метрам. Мішень, яка називається будинком, має діаметр, рівним 12 футів, або 3, 66 метрам. Важить снаряд 44 фунта, або 19, 96 кілограм. При виготовленні використовується граніт. Він володіє циліндричної формою, плоскою поверхнею з високими ковзаючими показниками. У верхній частині кеглі є ручка.

Що можна ще сказати про дану спортивній дисципліні?

Які правила в керлінгу є ще? В ігровому процесі беруть участь дві команди, по 4 спортсмени в кожній. Гра ділиться на незалежні один від одного періоди. Всього їх 10 штук. Протягом одного енду, а саме так називається один період гри, команди по черзі запускають по вісім снарядів. Розігруючи камінь, гравець повинен відштовхнутися від початкової колонки і розігнати снаряд, рухаючи його по льоду. При цьому йому необхідно або добитися повної зупинки кеглі в певному місці, або зробити так, щоб вона вибила снаряд команди-суперника. Все буде залежати від обраної тактики. Інші гравці однієї команди допомагають більш швидкого і точного руху снаряда за допомогою натирання льоду щітками. Роблять вони це безпосередньо перед каменем. Крім того, за рахунок такого натирання вони сприяють коригуванню руху кеглі.

Коли будуть розіграні всі снаряди у обох команд, буде зроблений підрахунок очок періоду. Враховувати журі будуть тільки ті кеглі, які не вийдуть за межі будинку. Та команда, у якої снаряд виявиться найближче до центральної частини «мішені», виграє один енд. Вона отримає по очку за кожну кеглю, яка виявиться якомога ближче каменів супротивника до середини хати.

Додатковий період в грі, який допоможе визначити переможця

За допомогою останнього кидка команда може отримати дуже велику перевагу. Хто буде кидати снаряд першим в початковому енді, буде визначено за допомогою жеребкування. В інших періодах кидати починають ті гравці, які програли в попередньому енді. Якщо ж після закінчення періоду не залишиться каменів в межах мішені, то буде зарахована нічия. У наступному енді кидати першої буде та ж сама команда, яка починала кидати кеглі в попередньому ігровому етапі. Саме тому іноді дуже вигідно прокинути снаряд, а не отримати хоча б одне очко.

Переможець буде визначений за підсумковій сумі всіх очок у всіх ігрових етапах. У тому випадку, якщо їх число рівне, призначається додатковий період, який носить назву екстра-енд. Переможець цього періоду і стає переможцем всієї гри. Кидати в додатковому енді буде та команда, яка програла попередній.

Популярність гри постійно зростає

На цьому питання про те, які правила гри в керлінг існують, повністю розглянуто. Сподіваємося, що даний огляд допоміг вам розібратися в цій спортивній дисципліні і зрозуміти, що вона собою являє. В принципі, нічого складного і специфічного в цій грі немає. Однак інтерес до неї зростає з кожним новим днем ​​все сильніше і сильніше. А пристрасть людей до спорту тільки радує.


Цікаві Статті

Типи велосипедів.  Як правильно вибрати велосипед за типом призначення?  Спортивні велосипеди: ціна.  Дитячі велосипеди

Типи велосипедів. Як правильно вибрати велосипед за типом призначення? Спортивні велосипеди: ціна. Дитячі велосипеди

Велосипеди є досить цікавими засобами пересування людини. У багатьох країнах ними користуються люди з різним грошовим достатком, і це радує. Використовуватися моделі можуть на самих різних покриттях. Таким чином, перед виробниками давно постало завдання оптимізувати конструкцію для комфортного пересування по будь-якій поверхні. Ні для кого не секрет, що розробки в

Німецький футболіст Кевін Гросскройц: біографія, рейтинг і цікаві факти

Німецький футболіст Кевін Гросскройц: біографія, рейтинг і цікаві факти

У німецькому футболі є не тільки зірки найвищого рівня, є там і слабші гравці, які, однак, при цьому все одно заслуговують на увагу. Наприклад, Кевін Гросскройц - досить помітна фігура в Німеччині, улюбленець уболівальників дортмундської «Боруссії», якого використовували практично на всіх можливих позиціях і продаж якого фанати керівництву не пробачать ніколи. Так, він не є зіркою першої величини, але він роботяга, який готовий зробити все, що в його силах, щоб пробитися в основу команди, за яку виступає. Отже, як же склалася спортивна кар'єра такого футболіста, як Кевін Гросскройц? Які цік

Автомат "Шмайсер" - зброя східного походу

Автомат "Шмайсер" - зброя східного походу

Так вже історично склалося (спасибі радянському кінематографу), що автомат «Шмайсер», він же МР-40, став таким же невід'ємним символом «білявих бестій», як його антипод ППШ радянських воїнів-визволителів. Цей міф посилено підтримувався і культивувався протягом усіх повоєнних десятиріч. Насправді автомат «Шмайсер» ніколи не був ні наймасовішим, ні найбільш популярним з

Леонід Буряк: біографія, фото, національність, сім'я, дружина

Леонід Буряк: біографія, фото, національність, сім'я, дружина

Усім шанувальникам футболу відомо таке ім'я, як Буряк Леонід Йосипович. Непростий і цікавий шлях пройшла ця людина. Як склалася його життя? Чого він зумів досягти? Про це і піде мова в статті. Леонід Буряк: біографія Майбутній футболіст народився 10 липня 1953 року. Громадянином якої країни є Леонід Буряк? Національність футболіста - українець

Яка волосінь краще для спінінга: мононить або плетінка?

Яка волосінь краще для спінінга: мононить або плетінка?

Вибравши спінінг і підібравши до нього котушку, рибалка стикається з ще одним питанням - це вибір волосіні. Вирішити це завдання нескладно, адже на нашому ринку є величезна кількість риболовецьких виробів, і навіть самий упереджений спінінгіст зможе знайти собі відповідне. Складніше розібратися з принциповим питанням про те, яка волосінь краще для спінінга: мононить або плетінка. Саме це питання в останні роки став одним з основних каменів спотикання у виборі спінінгів снастей. Отже, давайте розг

Як прибрати жир з пахв: вправи і дієта

Як прибрати жир з пахв: вправи і дієта

Кожна людина мріє про те, щоб мати гарне і підтягнуте тіло. Особливо дівчата, для яких зовнішній вигляд і фігура мають особливе значення. Красива і спортивна дівчина завжди виглядає більш апетитно і приваблює безліч поглядів і уваги. І часто зовнішній вигляд псують відкладення в районі рук і зоні пахв. Є величезним помилкою думку тих, хто вважає, що повнота рук непомітна. Багато чоловіків звертають на це увагу, тому що ві