• Tuesday May 21,2019

ОФП - це ... ОФП для дітей

Загальна фізична підготовка (ОФП) - це комплекс вправ, спрямованих на зміцнення здоров'я, розвиток м'язів, функцій опорно-рухової системи, профілактику хвороб різної етіології, підтримання імунітету кожної дитини. Такі вправи відмінно готують дітей до школи і формують правильне фізичне виховання.

З давніх-давен прийшла ідея введення для людей комплексної фізичної підготовки. З давніх-давен відомо, що так найкраще розвиваються основні фізичні здібності людини, при цьому не порушується гармонія в діяльності органів і всіх систем організму в цілому. Наприклад, розвиток сили має відбуватися в єдності з розвитком швидкості, спритності і витривалості. Тільки завдяки такій злагодженості відбувається оволодіння життєво необхідними навичками.

Для чого потрібна загальна фізична підготовка?

ОФП - це, безсумнівно, сприятливо діє на психологічне та фізичне здоров'я дитини. А систематичні тренування здатні зробити сприятливий вплив на поведінку і емоційний стан школяра.

Кому потрібно ОФП?

Проводити загальну фізичну підготовку для дітей рекомендується в наступних випадках:

 • при частих захворюваннях простудного характеру;
 • при порушеннях постави;
 • при надмірній гіперактивності дитини.

Заняття спортом допомагають дітям заспокоїтися і зосередитися на певному захопленні. При цьому і дитина, і батьки будуть відчувати себе комфортніше і впевненіше один з одним.

Як і де проводиться загальна фізична підготовка?

Існують спеціальні гуртки для проведення загальної фізичної підготовки, які працюють на базі шкіл або в спеціальних спорткомплексах. Підготовка в таких гуртках проводиться для того, щоб:

 • зміцнити здоров'я і загартувати спортсменів;
 • розвинути всебічний кругозір;
 • придбати інструкторські навики і оволодіти здатністю самостійно займатися спортом;
 • сформувати моральні і вольові якості громадянина.

До занять в таких гуртках допускається будь-який школяр, який успішно пройшов медогляд.

Загальна фізична підготовка здатна вплинути на виховання в людині таких якостей:

 • швидко ти;
 • спритності;
 • сили;
 • гнучкості;
 • витривалості.

Проводити ОФП для дітей можна навіть в домашніх умовах, так як вона включає в себе досить доступні вправи. Вітаються заняття спортивними заходами на свіжому повітрі, особливо в весняно-осінній період.

Такі фізичні навантаження здатні весь час тримати м'язи в тонусі, покращують роботу опорно-рухового апарату, роботу внутрішніх органів і систем, психічно-емоційний стан дитини.

До того ж комплекс програмних заходів спрямований на розвиток особистісних якостей школяра, прояв здатності до самостійності у вирішенні багатьох завдань і легкої засвоюваності шкільної програми.

Важливий аспект при курируванні гуртка по ОФП - це зацікавити дитину керівнику гуртка. Адже тільки досвідчений фахівець зможе знайти індивідуальний підхід до малюка і розвинути інтерес у того до заняття, тим самим сприятливо впливати на його фізичне і психічне здоров'я.

гурток ОФП

Існує безліч спортивних секцій по ОФП для дітей, дуже складно буде перерахувати всі. В такому різноманітті вибору нелегко виділити щось одне. У разі коли зайнятися хочеться відразу декількома видами спорту, можна звернути свою увагу на гурток загальної фізичної підготовки.

Програма гуртка ОФП

Програма по ОФП в гуртку дуже схожа з програмою і методиками, яку діти вивчають у загальноосвітніх школах. Розрахована вона на один рік при відвідуванні гуртка одну годину на тиждень.

План навчально-тренувальних занять

Оскільки програма ОФП - це в першу чергу різні самостійні види рухової діяльності, які відрізняються характером виконання і обсягом навантажень, варто обов'язково враховувати індивідуальні особливості конкретної дитини. Керівник гуртка повинен підходити до цього питання досить серйозно і уважно вивчати дані своїх майбутніх вихованців, щоб уникнути в подальшому негативних наслідків.

Секція ОФП має на увазі наступні етапи для складання індивідуального плану занять. Перша зустріч тренера з майбутнім вихованцем - це і є початковим етапом у вивченні дитини і складанні плану занять. Керівник гуртка особисто спілкується з дитиною та її батьками, дізнається про бажаних видах спортивної навантаження.

Важливу роль відіграє медичне обстеження дітей і бесіда з лікарем про кожен конкретний дитину. В ході цієї бесіди вже більш чітко можна позначити межі навантаження для дітей. Вже на перших заняттях, спостерігаючи за гуртківцями, можна ясно виділити сильні і слабкі сторони дітей, підібрати певні індивідуальні плани занять. Яке б містило ж можуть стати результати контрольних вправ, які слід проводити під час вступу і в кінці кожного місяця.
Але і після варто приділяти увагу кожній дитині, оцінюючи їхню реакцію на пропоновану навантаження, щоб уникнути перенапруження дітей.

Основні етапи роботи

 • Перше спілкування з дитиною та батьками.
 • Результати медичного обстеження дитини.
 • Педагогічні спостереження на перших заняттях.
 • Результати контрольних вправ.
 • Систематична оцінка реакції учнів на навантаження.

Обов'язки тренера

Але не тільки робоча програма по ОФП входить в обов'язки вихователя. Тренер повинен навчити дітей правильному харчуванню і режиму дня, при необхідності допомогти їх скласти, допомогти сформувати вміння і навички дитини стосовно спортивному одязі та взутті, особистої гігієни, простежити, щоб діти вивчили і виконували техніку безпеки і стежили за станом свого здоров'я, вчасно повідомляючи про його зміни.

Підбір засобів і методів практичних занять

При складанні плану занять тренер повинен не тільки враховувати навчальну сторону процесу, а й прищеплювати дітям інтерес до різних видів спортивного навантаження. Кожне заняття має бути захоплюючим, воно повинно займати дітей, з цим завданням буде легко впоратися, якщо заняття буде поєднувати в собі кілька видів спорту (орієнтування, легка атлетика, волейбол, настільний теніс). Гурток по ОФП передбачає систематичне проведення спортивних змагань - це якісно підвищить інтерес дітей до спорту, допоможе розвинути їм лідерські якості.

Потрібно враховувати:

 • індивідуальні особливості кожної дитини;
 • медичні показання;
 • вік кожної групи дітей;
 • різні спортивні завдання;
 • інтерес до перемоги.

Якщо враховувати всі перераховані вище фактори, то заняття в гуртку буде цікавим і цікавим для кожної дитини.

Заняття із загальної фізичної підготовки. їх побудова

Тривалість навчального року - дев'ять місяців (вересень - травень). Протягом усього цього часу проводяться заняття із загальної фізичної підготовки.
Виділяються кілька видів груп ОФП. Так, в групах з початковою підготовкою заняття протягом усього навчального року не мають будь-яких розмежувань і протікають єдиним процесом. Така особливість пов'язана з відсутністю будь-якої участі в змаганнях будь-якого з рівнів. Діяльність же таких груп полягає в проведенні великої кількості внутрішніх естафет, здачі базових нормативів і різних розваг спортивного характеру. Інтенсивність занять залишається високою незалежно від зміни сезонів. Особливий акцент робиться на проведення занять поза приміщенням.

Планування по ОФП

Планування будується з урахуванням двох основних характеристик навантажень:

 1. Заняття низької інтенсивності і низького обсягу.
 2. Заняття високої інтенсивності і високого обсягу.

У кожному з видів уроків результати індивідуальні по ОФП. Гурток розрахований на індивідуальні варіанти навантажень для дітей різної фізичної підготовки.

Ще один вид - це групи продовженого дня. В даному варіанті побудова занять відбувається з урахуванням наступних видів вправ:

 1. На розвиток спритності. Це складні вправи координаційного характеру.
 2. Вправи силового характеру. Їх використовують паралельно з вправами на розвиток гнучкості, також включаються прийоми тренування витривалості.

Отже, ОФП - це предмет, обов'язковим елементом якого повинна бути гра. Вона може бути як рухомого характеру, так і спортивного. Ігри використовуються для емоційного підйому в групі, підвищення рівня швидкісних і силових показників, спритності. Причому в залежності від конкретно поставленого завдання змінюється набір і послідовність вправ, що впливає на кінцевий результат.


Цікаві Статті

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Багато атлетів недооцінюють роботу портняжной м'язи. Вона знаходиться на внутрішній поверхні ваших стегон. Її основне завдання - стабілізація області таза і ніг, а також захист колінних суглобів від можливих травм. Якщо кравецька, або як її ще називають, привідний м'яз слабкіше, ніж сусідки - зупиняється ріст інших груп м'язів. При слабо розвинених призводять м'язах можна легко

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Пекін був обраний столицею XXIX Літньої Олімпіади в 2001 році на сесії МОК, що проходила в Москві. Його конкурентами за право прийняти Ігри були Торонто, Париж, Осака і Стамбул. Олімпіада проходила в 2008 році і стала наймасштабнішою за всю історію. Китай підійшов до підготовки та проведення Олімпіади з максима

Воблери Strike Pro. Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro. Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro - це рибні приманки від всесвітньо відомого виробника, дистриб'юторська мережа якого поширюється аж на 60 країн у всьому світі. Рибалки із задоволенням купують ці снасті, т. К. Вони відрізняються високою якістю, величезним асортиментом та прийнятною вартістю. Про бренд Компанія Strike Pro розпочала свою діяльність в 1

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

Сьогодні у нас піде мова не про банальне спустошенні холодильника в позаурочний час. Ті, хто практикує подібні нічні походи на кухню, навряд чи зможуть розлучитися із зайвою вагою, скоріше, навпаки, наберуть ще більше. Сьогодні ми поговоримо про спеціальний засіб для схуднення під назвою «Нічний перекус». Його склад повністю натуральний, а значить, не завдасть час здоров'ю, але при цьому п

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Що розповідають про аптечний допінгу спортвікі, журнали, книги, дають загальне уявлення про те, як бодібілдер може поліпшити свої показники, користуючись медикаментами. Знайшлося застосування найрізноманітніших фармацевтичним продуктам, від екстрактів женьшеню і левзеї до лікарських засобів, що впливають на

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Кожен завзятий рибалка хоче в своїй колекції мати воблер Yo Zuri. Принади цієї японської фірми дуже якісні, а тому служать довго. Протягом довгих років бренд використовує свою унікальну технологію у виробництві воблерів. Так, самі їх роблять із пластику, гаки - з ванадіума, використовуючи при цьому спеціальні хімічні заточки. Так що зірватися після упіймання у риби шансів просто немає. Форма, ко