• Sunday May 19,2019

Як правильно зробити кукан своїми руками

Сьогодні можна придбати в магазині практично все, що душа забажає. Це не може не радувати завзятих рибалок, яким завжди потрібно багато різних пристосувань для риболовлі. Однак з підвищенням досвіду більшість рибалка починають віддавати перевагу створювати пристосування для риболовлі самостійно. Нижче наведено приклад того, як можна зробити кукан своїми руками і заощадити гроші.

необхідні матеріали

Щоб зробити кукан, необхідні такі матеріали: коуш (2 штуки по 29 мм), вертлюжок (кількість залежить від кількості застібок), втулка (по 2 штуки на кожну застібку), кільце (1 штука), карабін (1 штука), капронову шнур, дріт (нержавейка). Всі вищевказані матеріали можна придбати в будь-якому найближчому магазині, проте їх різноманітність може збити з пантелику, і виготовлення кукана своїми руками буде не задоволенням, а борошном. Отже, необхідно приблизно охарактеризувати матеріали, потрібні розміри і складові.

Капронову шнур повинен бути плетеним і ні в якому разі не крученим, його діаметр повинен становити чотири міліметри, а необхідна довжина залежить від умов і специфіки лову. Слід згадати, що використовують шнура метрів сім або вісім, не більше. Якщо ж рибалка буде відбуватися там, де немає високих і великих хвиль, то досить трьох з половиною метрів шнура.

Карабін повинен бути з нержавіючої сталі. Чим міцніше, тим краще. Краще брати середніх розмірів, щоб їм можна було надійно закріпити кукан за кущ, очерет, кілочок на березі або ж борт катера.

Коуші можна купити або ж зробити самому. Зробити їх можна з мідної трубки, діаметр якої від чотирьох до п'яти міліметрів, а довжина від тридцяти до сорока міліметрів. Якщо розпиляти уздовж таку трубку і вигнути необхідним чином, то вийде два повноцінних коуша.

Вертлюжок є дуже важливим елементом для того, щоб зробити кукан своїми руками. Він повинен бути дуже міцним, його довжина повинна бути сорок міліметрів, вушка вертлюжка повинні бути досить великими для того, щоб вони легко ковзали по капроновому шнуру. Слід також звернути увагу, що середнє вушко потрібно відкусити.

Втулка є також необхідним елементом, з її допомогою розносять застібки в протилежні сторони. Втулка повинна бути довжиною в двадцять міліметрів і діаметром в дванадцять міліметрів. Зазвичай їх роблять з склотекстоліти, ебоніту. Такі втулки досить надійні і добре ковзають по шнуру.

Кільця виготовляються з дроту, такий же як і застібки, діаметр кожного кільця зазвичай від восьми до десяти міліметрів. Після того як кільця встановлені, їх потрібно обробити шляхом припаювання стиків. У тому випадку, якщо вушка вертлюжків надто вже малі і вільно не ковзають по капроновому шнуру, то кілець знадобиться більше.

Дріт слід вибирати нержавійку, діаметром від двох до двох з половиною міліметрів. Не варто використовувати стару дріт, так як у неї не буде такої характеристики, як пружність. Потрібно вибрати дріт середньої пружності. Найкращим варіантом для того, щоб зробити кукан своїми руками, є дріт для аргонових зварювальних напівавтоматів. Всього буде потрібно близько п'яти метрів.

Виготовлення застібок своїми руками

Для того щоб зробити застібки, потрібно взяти шматок дроту, довжина якого 65 см. З одного кінця дроту відміряти 23 см, це буде точкою згину. Після цього затискаємо лещатами прут і обвиваємо його 10-міліметрової дротом. Потім кінці в протилежну сторону відгинаємо, щоб вийшло кільце правильної форми.

Далі беремо короткий кінець і нагріваємо його на газі, після цього надягаємо вертлюжок і обмотуємо виток до витка довгий кінець - досить двох витків. Завершивши цей етап, потрібно випрямити короткий кінець уздовж довгого кінця. Наступне, що необхідно зробити, щоб виготовити кукан своїми руками, так це відміряти 55 мм від краю кільця і ​​заново зробити два щільних витка навколо довгого кінця коротким. У результаті повинно вийти так, щоб короткий кінець був перпендикулярний площині кільця.

Для того щоб сформувати петлю, необхідно короткий кінець дроту загнути в зворотному напрямку за допомогою круглогубцев, висота петлі не повинна перевищувати 40 мм, внутрішня петля повинна бути необхідного розміру, щоб крізь неї могла пройти дріт. Після цього коротким кінцем, який залишився, потрібно зробити ще кілька витків навколо довгого кінця, це необхідно для жорсткої фіксації. Шматок, який залишився зайвим, відпилюється і обробляється надфілем. Довгий же кінець вирівнюється і за допомогою нього формується застібка. Все, застібка готова, і кукан своїми руками також практично готовий.

Збираємо кукан самостійно

Маючи в наявності вищевказані матеріали, а також зробивши застібки, залишилося тільки доробити роботу і радіти отриманому результату. В першу чергу потрібно протягнути кінець застібки крізь петлю, після цього необхідно зачепити гачок безпосередньо за кільце. Коли гачок зачеплений - маємо зачинилися капкан.

Наступним етапом є збір нижнього вузла кукана. З огляду на те, що саме нижній вузол несе на собі основне навантаження, його потрібно зробити дуже міцним. Для цього кріпимо нижню (першу) застібку до петлі, яка була виготовлена ​​за допомогою коуша і шнура. Через кільце з'єднуємо вертлюжок застібки з петлею.

Після цього за допомогою плоскогубців стискаємо кільце, а вийшов стик якісно пропоюємо. Шнур зшиваємо за допомогою плетінки.

Багато рибалок рекомендують додатково обмотати виток до витка шнур, після того як його пошили. Зробивши вищевказане, необхідно нанизати на шнур кілька втулок, після цього застібку і т.д. Рекомендується ставити від семи до восьми застібок, цього достатньо. Принаймні, не більш десяти.

Зібравши таким чином нижній вузол кукана, приступаємо до збору верхнього вузла. Він збирається за таким же принципом, що і нижній. Тільки ось замість застібок в петлі використовується карабін. Тепер ви знаєте, як зробити кукан своїми руками. В кінцевому результаті повинна вийти цікава конструкція, як на картинці.


Цікаві Статті

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Керівництво по футболу: як навчитися набивати м'яч на нозі?

Карбування м'яча - це дуже важлива вправа, яким повинен володіти кожен футболіст. Багато хто вважає, що набивати м'яч вміти не потрібно, тому що ця вправа вам не знадобиться в реальній грі. Так, дуже рідко можна побачити, щоб футболіст набивав м'яч прямо під час матчу, проте це не означає, що вам не варто звертати увагу на цю вправу.

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

Як пройшла Олімпіада 2002 року в Солт-Лейк-Сіті

У голосуванні за право проведення зимових Олімпійських ігор 2002 з великим відривом переміг місто Солт-Лейк-Сіті в американському штаті Юта. Членам МОК для виявлення переможця знадобився всього один тур, замість передбачуваних трьох. Успіх же самих ігор був не таке однозначне. У пам'яті уболівальників залишилися не тільки перемоги олімпійців. 8 лютого 2002 року XIX зимові Олімпійські Ігри відкрив президент США Джордж Б

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Кінний клуб "Ізмайлово", школа верхової їзди: адреса, відгуки

Коні - це диво-тварини, які стають для людей друзями. Більш відданого представника тваринного світу і не знайти. Кажуть, що собака - друг людини, але кінь може стати кращим другом. Це величні і в той же час граціозні тварини. Хоча вони сильні духом, але мають ніжну душу. Лише кілька хвилин достатньо побути в присутності

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Хатха-йога - це ... Хатха-йога для початківців: найперші пози

Сучасний світ сповнений стресів, хвороб, виснаження і відчуття дисбалансу. Одного разу серед щоденної метушні людина зупиняється і розуміє, що дуже вже далеко пішов від світу в душі. І тоді починаються пошуки засобу, здатного повернути відчуття щастя буття. Багато шукають знаходять вихід із ситуації в східних практиках. Йога вже д

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

Велосипедна мастило для ланцюга - яка краще

На велосипедному ринку представлено так багато видів мастила ланцюга, що виникає величезна проблема вибору. Кожен виробник твердить, що його продукт краще, а продавець намагається продати найдорожчий товар, розповідаючи про його достоїнства. У фокусі даної статті - велосипедна мастило для ланцюга велосипеда, яка вона буває, як правильно застосовується і чим відрізняється від конкурентів. Види мастил На ринках велосипедну мастило можна зустрі

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Фітнес-парк "Чемпіон", Уфа: відгуки, фото, адреса

Заняття спортом здатні змінити не тільки фігуру, але і думка людини про себе. Коли намагаєшся стежити за своєю вагою, самооцінка миттєво виростає. Добре виглядати хочеться цілий рік, тому існує нагальна потреба в фізичних навантаженнях. Кращі закладу для відмінного проведення часу - фітнес-клуби, де можна не тільки усередині позайматися, але і добре відпочити. Одне з таких місць - це фітнес-парк «Чемпіон». Уфа - місто, де розташ