• Tuesday May 21,2019

Гімнастична півсфера BOSU: що це таке і як використовувати?

Якщо ви бачили, як люди в вашому спортзалі підстрибували на те, що дуже схоже на половину стандартного кулі для фітнесу, то ви познайомилися з гімнастичної півсферою BOSU. Незважаючи на те, що на перший погляд це фітнес-пристрій може здатися дивним і забавним, воно є ефективним доповненням до багатьох видів тренувань. З цієї статті ви дізнаєтеся корисну інформацію про BOSU.

опис

Гімнастична півсфера BOSU є тренажером для фітнесу, який був винайдений в 1999 році Девідом Віком. Вона складається з надутого гумового півкулі, прикріпленого до жорсткої платформі. Здебільшого використовується для тренування балансу і координації.

Спочатку назва гімнастичної півсфери походить від абревіатури BOth Sides Up, яка посилається на два способи розміщення м'яча. Її також називають «синім півкулею», тому що вона виглядає як куля для фітнесу, розрізаний навпіл. Акронім, схвалюваний самим винахідником півсфери, - BOth Sides Utilised.

варіанти використання

Коли сторона купола звернена вгору, гімнастична півсфера BOSU забезпечує ненадійно закріпленій конструкції, в той час як сам пристрій залишається стабільним. У такому положенні можна виконувати як силові, так і аеробні вправи. Комбінація стабільною і нестійкою поверхні дозволяє проводити тренування широкому колу користувачів - від любителів до спортсменів професійного рівня.

Півсфера може перевертатися так, щоб платформа була спрямована вгору. У цьому положенні пристрій дуже нестійкий і може використовуватися для вправ, спрямованих на поліпшення балансу і координації. Розвиток цих якостей має вирішальне значення для загального здоров'я опорно-рухового апарату і може допомогти запобігти травми.

BOSU може допомогти в реабілітації від певних травм скелетно-м'язової системи. Це пов'язано з тим, що виконання вправ на нестійкій поверхні дозволяє зменшити навантаження на суглоби. Ви також можете використовувати BOSU, щоб розтягнути м'язи. Півсфера забезпечує відмінний нахил, за допомогою якого можна розтягнути м'язи ніг, рук або тулуба в кінці основного тренування.

В цілому, ви можете провести повноцінне тренування, що включає кардіо, силові або аеробні вправи, а також розтяжку - і все це використовуючи лише єдине обладнання.

Наукові дослідження

У науковому експерименті, проведеному в Університеті Східного Іллінойсу в 2009 році, 12 осіб виконували різні фізичні вправи (присідання, станова тяга, жим над головою і скручування на прес) з півсферою BOSU і без. Використання BOSU не створював реальної різниці в активності м'язів. Тому було зроблено висновок про те, що використання BOSU не принесло істотного збільшення ефективності фізичних вправ і що вправи, виконані на стійкій поверхні, були настільки ж ефективними, як і ті, які виконуються на гімнастичній півсфері.

Друге дослідження, яке зосередилося на виконанні вправ на одній нозі, показує дуже схожі результати (без різниці в активізації м'язів з BOSU і без). Проте, нестабільна поверхня збільшує навантаження на прямі м'язи живота і дозволяє збільшити активність в вправа в порівнянні зі стабільною поверхнею. Вправи, наприклад, такі як скручування, дають велику активність електроміографії (ЕМГ) в порівнянні з вправами на стійкій платформі.

висновок

Якщо ви шукаєте новий спосіб поліпшити або різноманітити своє тренування, подумайте про те, щоб придбати гімнастичну півсферу з насосом для вашого будинку. Ви можете винести BOSU на вулицю в теплу пору року, щоб весело і ефективно тренуватися на свіжому повітрі.


Цікаві Статті

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Багато атлетів недооцінюють роботу портняжной м'язи. Вона знаходиться на внутрішній поверхні ваших стегон. Її основне завдання - стабілізація області таза і ніг, а також захист колінних суглобів від можливих травм. Якщо кравецька, або як її ще називають, привідний м'яз слабкіше, ніж сусідки - зупиняється ріст інших груп м'язів. При слабо розвинених призводять м'язах можна легко

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Пекін був обраний столицею XXIX Літньої Олімпіади в 2001 році на сесії МОК, що проходила в Москві. Його конкурентами за право прийняти Ігри були Торонто, Париж, Осака і Стамбул. Олімпіада проходила в 2008 році і стала наймасштабнішою за всю історію. Китай підійшов до підготовки та проведення Олімпіади з максима

Воблери Strike Pro.  Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro. Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro - це рибні приманки від всесвітньо відомого виробника, дистриб'юторська мережа якого поширюється аж на 60 країн у всьому світі. Рибалки із задоволенням купують ці снасті, т. К. Вони відрізняються високою якістю, величезним асортиментом та прийнятною вартістю. Про бренд Компанія Strike Pro розпочала свою діяльність в 1

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

Сьогодні у нас піде мова не про банальне спустошенні холодильника в позаурочний час. Ті, хто практикує подібні нічні походи на кухню, навряд чи зможуть розлучитися із зайвою вагою, скоріше, навпаки, наберуть ще більше. Сьогодні ми поговоримо про спеціальний засіб для схуднення під назвою «Нічний перекус». Його склад повністю натуральний, а значить, не завдасть час здоров'ю, але при цьому п

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Що розповідають про аптечний допінгу спортвікі, журнали, книги, дають загальне уявлення про те, як бодібілдер може поліпшити свої показники, користуючись медикаментами. Знайшлося застосування найрізноманітніших фармацевтичним продуктам, від екстрактів женьшеню і левзеї до лікарських засобів, що впливають на

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Кожен завзятий рибалка хоче в своїй колекції мати воблер Yo Zuri. Принади цієї японської фірми дуже якісні, а тому служать довго. Протягом довгих років бренд використовує свою унікальну технологію у виробництві воблерів. Так, самі їх роблять із пластику, гаки - з ванадіума, використовуючи при цьому спеціальні хімічні заточки. Так що зірватися після упіймання у риби шансів просто немає. Форма, ко