• Tuesday May 21,2019

Льодобури для риболовлі: відгуки, марки, розміри, вибір. Зимова рибалка

Зимова риболовля - улюблене заняття багатьох російських чоловіків. Стандартна екіпірування, яка потрібна для подібного проведення часу, - це льодобури для риболовлі. Відгуки про існуючі моделях найрізноманітніші, тому при грамотному і уважному ставленні є з чого вибрати.

особливості вибору

Як забезпечити хороший улов? Бувалі рибалки знають: тільки хороше спорядження та вміння поводитися з ним дозволить ловити велику рибу щодо просто. Що ж врахувати, вибираючи льодобури? Рибалки зазначають, що найголовніша характеристика цього обладнання - його надійність, а вже потім потрібно звертати увагу на діаметр і глибину буріння, висоту шнека і крок його витоків, а також використовувані ножі. Звичайно, слабка ланка є в кожному виді спорядження, тому грамотно вибирайте льодобури для риболовлі. Відгуки, до речі, можуть допомогти вам зробити правильний вибір.

Основні характеристики

Досвідчені рибалки рекомендують вибирати льодобури в залежності від цілей і умов, в яких вони будуть експлуатуватися. Дане спорядження проводиться різними брендами і відрізняється діаметром, глибиною буріння, кутами заточування. Універсальних ледобуров немає, тому справжні рибалки мають кілька їх різновидів.

Другий важливий момент - діаметр буріння, так як улов може бути самого різного розміру. Саме тому потрібно вибирати моделі, в яких ріжуча головка має напівсферичну форму. Таку головку в разі потреби можна замінити на іншого розміру. Цим вимогам цілком відповідає ледобур «Торнадо» вітчизняного виробництва.

Чи є універсальні моделі?

Важливу роль при виборі льодобуру грає розмір риби. Діаметра в 100 мм достатньо лише для лову дрібної риби - окуня, Єльця, плотви, вага яких буде не більше 700 грамів. Але більша видобуток в таку лунку поки не пролізе, до того ж занадто маленькі лунки швидко замерзають при сильних морозах. Подібні моделі затребувані любителями спортивної риболовлі, які свердлять багато лунок, - з таким льодобуром зробити це можна набагато простіше і швидше.

110-130 мм

Універсальними серед рибалок вважаються бури, діаметр яких становить 110-115 см. При такому розмірі лунки фахівці радять використовувати ловлю на балансир або блешню, а зловити можна рибу середнього розміру. Оптимальний варіант - ледобур 130 мм. Така модель ідеально підійде для зимової риболовлі на будь-яку здобич. Свердлити лунку, звичайно, непросто, зате можна бути впевненим, що навіть величезну щуку ви з легкістю витягнете. Подібні моделі вважаються універсальними і привертають увагу високою швидкістю буріння, мінімумом зусиль для цього, надійністю і міцністю.

150-200 мм

Якщо ж ви впевнені в тому, що ваша полювання буде вестися на по-справжньому велику рибу, то вам потрібні більші і габаритні моделі. Наприклад, ледобур 150 мм ідеально підходить для свердління великих лунок, куди пройде і гігантський сом. Популярними моделями в даному розмірному ряду є льодобури «Торнадо», які оснащуються відразу двома ручками, а тому особливо зручні у використанні. До відмітних особливостей моделі користувачі відносять:

 • зручність складання рукоятки;
 • наявність телескопічною вставки-подовжувача, яка робить глибину буріння ще більше;
 • покриття ручок з жорсткої пластмаси м'яким пластиком;
 • оригінальну фарбування - під «хамелеон»;
 • довговічність.

Завдяки цим якостям ледобур «Торнадо» вважається одним з найкращих серед аналогів.

Основні види

Існують найрізноманітніші льодобури, які користуються попитом у рибалок. Розглянемо найпопулярніші:

 1. «Ложка». Даний ледобур відрізняється гострою частиною у формі ложки, яка використовується для різання льоду. Подібна конструкція вважається застарілою, так як процес буріння не відрізнявся швидкістю і простотою. До того ж поміняти ножі в разі їх затуплення було не найпростішим завданням.
 2. Більше хороших думок отримали шнекові льодобури для риболовлі. Відгуки говорять про те, що користуватися ним просто. З конструктивної точки зору модель являє собою шток (трубку), внизу якого кріпляться ножі, ріжучі лід. Навколо штока розташовується металева стрічка у вигляді спіралі, яка піднімається вгору. Подібні льодобури мають самий різний діаметр - від 70 до 250 мм.
 3. Циліндровий. Це спорядження використовується нечасто. Принцип його дії - в прорізанні в товщі льоду овальної лунки у формі циліндра, який проштовхується під лід.

вибираємо ножі

Зимовий підлідний лов неможливий без льодобуру, яким створюються лунки. Щоб цей процес був простіше, ножі для льодобуру повинні бути добре заточені. Відзначимо, що створюються вони на основі міжнародних стандартів з використанням стали холодної гарту. Особлива термообробка матеріалу дозволяє надати ножів певні характеристики:

 • стійкість до негативного впливу навколишнього середовища, в першу чергу до вогкості;
 • ударостійкість: використання стали холодної гарту надає ножам надійність, міцність і захищає їх від деформації і поломок;
 • гостроту: за рахунок термообробки ножі для льодобуру стають особливо гострими, що дозволяє справлятися з бурінням лунок навіть в товщі льоду.

Крім того, ножі можна використовувати тривалий час, поступово підточуючи їх.

Родом з Барнаула

Якщо вам подобається продукція вітчизняного виробництва, то зверніть увагу на рибальські льодобури «Тонар плюс», які створюються барнаульским заводом. У лінійці представлені моделі з самим різним діаметром буріння - від 80 до 150 мм при глибині буріння до 1500 мм. Завод пропонує оцінити п'ять модифікацій ледобуров - від класики до спортивного стилю лову. Дані льодобури для риболовлі відгуки отримали хороші завдяки наступним їх особливостям:

 • високій швидкості буріння при мінімальних зусиллях;
 • зручному складанню рукоятки, завдяки чому обладнання стає компактним;
 • відсутності люфтів;
 • наявності телескопічного подовжувача.

Від класичних ледобуров барнаульские відрізняються збільшеним кроком шнека. Завдяки цьому буріння стає легше, бур не застрявали в лунці. Зовнішня обробка полімерною фарбою забезпечує міцність покриття і його стійкість до перепадів температури. На окрему увагу заслуговує барнаульський ледобур титановий, який відрізняється легкістю, міцністю, стійкістю до дії іржі і високою якістю виготовлення.

Родом з Ленінграда

Ленінградський завод пропонує широкий вибір ледобуров різного типу. У стандартному варіанті бур справляється з товщиною льоду в 1150 мм. Дані моделі доступні як зі звичайною ручкою і ріжучими головками, так і в іншій модифікації, яка доповнюється витками шнека. На думку рибалок, це дуже зручна для підлідної ловлі модель, яка легко складається: для цього потрібно скласти тільки ручку, яка блокується гайкою. Важливо й те, що ледобур титановий ще і легкий у порівнянні зі сталевими аналогами, тому транспортувати його набагато зручніше і простіше. Є в лінійці заводу і спортивні льодоруби, що дозволяють бурити лунки діаметром в 100 мм. Як відзначають виробники, такі бури припадуть до душі не тільки прихильникам активного підлідної ловлі, а й тим, хто полює на дрібну рибу. Вартість найпростішої моделі становить близько 3000 рублів, дорога телескопічна обійдеться в 7000 рублів.

Mora

Серед іноземних виробників на слуху шведська фірма Mora. Він має свою особливість - буріння ведеться за годинниковою стрілкою, в той час як вітчизняні моделі дозволяють бурити проти годинникової стрілки. У модельному ряду можна знайти самий різний ледобур Mora, а основна відмінність між моделями - в висоті спіралі ножа, габаритах і діаметрі свердління. Користувачі відзначають, що бури даного бренду зручні у використанні, а з недоліків спостерігається дуже швидке затуплення ножів, якщо на них потрапляє пісок. Зате їх можна заточити. Серед популярних модифікацій користувачі відзначають наступні:

 1. Mora Expert PRO 130. Цей бур коштує 3000 рублів, відрізняється зручністю і простотою застосування. Унікальність моделі - в сферичних ножах, завдяки яким легко свердлиться сухий або мокрий лід. Телескопічна ручка дозволяє свердлити лід товщиною до 120 см. Ще одна особливість - можливість підключення шнека до шуруповерту, що зробить свердління лунок ще швидше.
 2. Mora Ice Arctic. Цей ледобур Mora свердлить лунки діаметром 150 мм на глибину 160 см. Якщо лід більшої глибини, можна використовувати додаткову подовжувальну вставку. Бури в цій лінійці оснащуються складаним ручкою, універсальним шнеком, який доповнений сферичними ріжучими ножами. Серед позитивних моментів користувачі відзначають стійкість покриття і фарби і збільшену довжину шнека.

NERO

Продукція даного бренду також користується попитом у покупців. На їхню думку, ледобур «Неро» варто вибирати для особливо холодного клімату, так як створюється він зі сталі відмінної якості. Рукоятки моделі виконуються з пластика високої морозостійкості, а спеціальні вставки на основі фторопластіка служать гарантією того, що бур буде легко обертатися навіть при екстремальних температурах. Відмінність моделі - запатентована система з'єднання секцій, що підвищує довговічність експлуатації всієї конструкції. Це сучасне риболовне обладнання, яке можна придбати за доступними цінами. Так, на найпростіший ледобур ціна становить в середньому 1700 рублів.

Привертає увагу телескопічний бур, який був випущений брендом буквально два роки тому. Його відмінна риса - можливість експлуатації в будь-яких природних умовах, так як тестування проводилося в умовах Арктики. Залежно від глибини льоду в конкретному регіоні бур можна доповнити вставкою, яка істотно поліпшити показники підлідної ловлі. З кожним роком бренд пропонує розширену лінійку ледобуров, кожен з яких має підтримку у рибалок. Ледобур «Неро» зарекомендував себе як надійний і простий в експлуатації рибальське спорядження, яке володіє продуманою конструкцією і оснащується високоякісними ножами.

Підведемо підсумки

Як ми бачимо, сучасні бури поставляються і вітчизняними, і зарубіжними виробниками. Що вибрати? Як вибрати? Пропонуємо вам ряд найпопулярніших достоїнств і недоліків, щоб ви могли вибрати відповідний ледобур для зимової риболовлі:

 • зарубіжні аналоги при схожих технічних характеристиках коштують дорожче;
 • заточка ножів іноземних моделей - завдання не з простих;
 • з іншого боку, ножі іноземного виробництва набагато надійніше вітчизняних;
 • серед бурів російського виробництва часто трапляється шлюб.

Так що питання про те, яка на ледобур ціна, не повинен бути таким, що очолює при виборі даного спорядження.


Цікаві Статті

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Багато атлетів недооцінюють роботу портняжной м'язи. Вона знаходиться на внутрішній поверхні ваших стегон. Її основне завдання - стабілізація області таза і ніг, а також захист колінних суглобів від можливих травм. Якщо кравецька, або як її ще називають, привідний м'яз слабкіше, ніж сусідки - зупиняється ріст інших груп м'язів. При слабо розвинених призводять м'язах можна легко

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Пекін був обраний столицею XXIX Літньої Олімпіади в 2001 році на сесії МОК, що проходила в Москві. Його конкурентами за право прийняти Ігри були Торонто, Париж, Осака і Стамбул. Олімпіада проходила в 2008 році і стала наймасштабнішою за всю історію. Китай підійшов до підготовки та проведення Олімпіади з максима

Воблери Strike Pro. Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro. Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro - це рибні приманки від всесвітньо відомого виробника, дистриб'юторська мережа якого поширюється аж на 60 країн у всьому світі. Рибалки із задоволенням купують ці снасті, т. К. Вони відрізняються високою якістю, величезним асортиментом та прийнятною вартістю. Про бренд Компанія Strike Pro розпочала свою діяльність в 1

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

Сьогодні у нас піде мова не про банальне спустошенні холодильника в позаурочний час. Ті, хто практикує подібні нічні походи на кухню, навряд чи зможуть розлучитися із зайвою вагою, скоріше, навпаки, наберуть ще більше. Сьогодні ми поговоримо про спеціальний засіб для схуднення під назвою «Нічний перекус». Його склад повністю натуральний, а значить, не завдасть час здоров'ю, але при цьому п

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Що розповідають про аптечний допінгу спортвікі, журнали, книги, дають загальне уявлення про те, як бодібілдер може поліпшити свої показники, користуючись медикаментами. Знайшлося застосування найрізноманітніших фармацевтичним продуктам, від екстрактів женьшеню і левзеї до лікарських засобів, що впливають на

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Кожен завзятий рибалка хоче в своїй колекції мати воблер Yo Zuri. Принади цієї японської фірми дуже якісні, а тому служать довго. Протягом довгих років бренд використовує свою унікальну технологію у виробництві воблерів. Так, самі їх роблять із пластику, гаки - з ванадіума, використовуючи при цьому спеціальні хімічні заточки. Так що зірватися після упіймання у риби шансів просто немає. Форма, ко