• Tuesday May 21,2019

Спінінг "лайт": вибір, опис, тест, відгуки

Відпочинок на риболовлі до душі багатьом людям. Навіть якщо досвіду в цьому занятті зовсім небагато, кожен може скористатися порадами завзятих рибалок і вибрати снасть правильно. Від цього залежить успіх всього підприємства, а також гарний настрій його учасників.

Освоюючи ази рибальського справи, не варто купувати занадто дорогі снасті. Бюджетний спінінг "лайт" в цій справі підійде просто ідеально. Вудилища цього типу є дуже популярними. І це не випадково. Безліч рибалок з його допомогою змогли дістати значний улов. Як вибрати снасть подібного типу, необхідно розглянути докладніше.

Загальна характеристика

Спінінг "лайт" є універсальним знаряддям для ловлі риби. Цим пояснюється його популярність. Він тонкий і легкий. Це дозволяє ловити рибу практично в будь-яких водоймах. Задоволення від процесу при цьому важко переказати. Принади цієї снасті можуть бути практично будь-якого різновиду. "Лайтовие" снасті можуть різнитися ладом, довжиною. Тест вудилища подібного класу також дуже різноманітний.

При покупці слід розуміти, що снасті представленого класу можуть бути вузьконаправленими (наприклад, джиговий спінінг) або універсальними. Якщо умови водойми знайомі рибалці, можна підібрати більш специфічну снасть. Однак будучи недостатньо навченим досвідом рибалкою або погано знаючи умови майбутньої лову, краще вибрати модель широкої спеціалізації. Щоб процес покупки не затягнувся надовго, слід заздалегідь розібратися у всіх тонкощах.

довжина вудилища

Кращі "лайт" -спіннінгі підбирають виходячи з умов водойми. Довжина вудилища є важливим критерієм при покупці. До представленому класу снастей відносять вудилища від 1, 5 до 3 м. При цьому необхідно оцінити, як сильно заріс берег, чи є поруч дерева, чагарники.

Якщо річка вузька, не варто ловити рибу на довгий спінінг. Тим більше якщо її берега поросли густою рослинністю. Тут підійде спінінг не більше 2, 1 м завдовжки. На широкій, відкритій річці або озері буде цікавіше застосовувати довге вудлище. Закид буде проводитися далі. Щоб не плутатися в розмірах вудилища, необхідно розглянути основні підвиди цього виробу.

різновиди

Існує кілька різновидів спінінгів представленого класу. До них відносять "ультралайт" і "лайт". Їх необхідно розглянути докладніше.

"Ультралайтових" спінінги призначені для найлегших приманок. Їх перевагою є більш висока чутливість через тонкощі вудилища. До цього класу належать снасті довжиною 1, 6-2, 1 м. Їх найчастіше застосовують на водоймах з повільною течією. За допомогою таких пристосувань вивуджують невелику і середню за розміром рибу. Завдяки високій чутливості вудилища ловля навіть невеликої красноперки або окуня приносить масу задоволення.

Якщо ж водойма характеризується більш сильною течією, а його береги не надто поросли чагарником і деревами, краще віддати перевагу звичайному "Лайт". Він дозволить вивуджувати невелику і середню рибу в затоках річок і неглибоких водоймах.

Спочатку довжину вудилища спінінга вимірювали в футах. Ця традиція збереглася і нині. Тому довжина збільшується через кожні 30 см. Найпоширеніші вироби мають довжину 180, 210, 240 см. Короткий вудилище легше транспортувати до водойми, а довге призначене для більш далеких закидів.

тест вудилища

Плануючи поїздку на рибалку, обов'язково потрібно оцінити умови лову. Від ваги риби і приманки залежить тест вудилища. Якщо сумарна вага оснастки вписується в діапазон цього показника, ймовірність поломки вироби набагато знижується. Тест являє собою 2 цифри. Перша з них говорить про показник ваги приманки, яку можна правильно закинути за допомогою цього спінінга. Друга цифра характеризує максимально допустима вага оснастки.

Спінінг "лайт", тест якого прийнятний в сучасних умовах риболовлі, коливається від 0 до 15 м Якщо цей показник має верхній допустиму межу ваги 7 г - це "ультралайт". Але тест до 15 г відносять саме до класу "лайт". Чим легше тест, тим зручніше і чутливіші снасть. Але для вивудження великої риби в швидкій течії необхідно віддати перевагу високому значенню тесту.

лад вудилища

Ще одним важливим показником спінінга класу "лайт" є його лад. Він говорить про те, як снасть реагує на навантаження. Бувають різновиди з швидким, середнім і повільним ладом. Вибір потрібної оснастки залежить від умов лову, а також переваг рибалки.

Швидкий лад характеризується згинанням тільки верхівки. Вудилище при навантаженні залишається рівним. До цього класу належить, наприклад, джиговий спінінг. Їм добре відчувається рух приманки.

Середній лад гнеться при навантаженні посередині. Його ще називають параболічним. Він зручніше при закиданні, ніж попередній варіант. Повільний лад знаменується згинанням по всій довжині. Цей варіант має переваги при закиданні і вивудженні великої риби. Приманку краще вибирати у вигляді хитається або блешні, що обертається.

Деяким рибалкам зручніше застосовувати змішаний лад - regal. Він не так поширений, як попередні варіанти. Але цей спінінг має властивості як швидкого, так і середнього ладу.

транспортування

Транспортувати на водойму снасть має бути зручно. Тому виробники дають можливість скласти і перевозити спінінг без проблем. Існують телескопічні і розбірні різновиди.

Купуючи все для риболовлі, необхідно звернути увагу і на цю особливість. Складові різновиди зазвичай мають дві частини. Їх складають між собою. Це дуже популярний принцип. Однак таке пристрій коштує трохи дорожче.

Недорогі спінінги зазвичай мають телескопічним принципом складання. Ця конструкція важче попередньої, так як має близько 5-6 стиків. Також вона менш надійна. Але в зібраному вигляді розмір снасті дуже компактний. Це підкуповує багатьох рибалок. Для початківців цей варіант буде більш прийнятний. Не ставлячи під вудилище серйозних навантажень, можна бути впевненим, що дешевий "телескоп" прослужить досить довго.

кільця

Важливо звертати увагу при покупці на кільця для волосіні. Неякісні елементи для оснащення будуть рвати нитку. Задоволення від такої риболовлі буде мало. Внутрішній матеріал пропускних кілець повинен бути дуже твердим.

Підбираючи все для риболовлі, необхідно звернути увагу на внутрішню поверхню кілець. Вона зазвичай має вставки з різних матеріалів. Дорогі моделі мають керамічні вставки. Однак подібні вироби найчастіше вибирають лише професіонали.

Недорогі спінінги, що відрізняються гарною якістю, можуть цілком обходитися вставками пропускних кілець з оксиду алюмінію, сіталлоцемента. У першому випадку вони мають коричневий темний колір, а в другому - фіолетового відтінку.

матеріал вудлища

Вибираючи "лайтовий" спінінг, ціна якого була б прийнятною, необхідно звертати увагу на матеріал вудилища. Існує кілька різновидів.

Найбільш дешевими вважаються спінінги з вуглепластика. Стартова ціна цієї снасті становить 1500 рублів. Склопластик є дорогим матеріалом. Снасть з нього обійдеться близько 9-10 тисяч рублів. Середнє між обома типами матеріалів виріб виготовляють з композиту. Вартість вудилища складає близько 5-6 тисяч рублів.

Вуглепластик (графіт, карбон) - більш жорсткий і крихкий матеріал. Він вимагає дбайливого звернення і догляду. Перевага вуглепластика - легка вага. Скловолокно додає маси снасті. Але зате воно більш міцне, але гнучке. Композит виготовляють з цих двох матеріалів. Це найпоширеніший тип вудилища.

матеріал ручки

Вибираючи відповідний спінінг "лайт", необхідно придивлятися навіть до такої дрібниці, як матеріал ручки. Від цього елемента залежить комфорт ловлі.

Найкраще в цих цілях підходить пробка. Передня частина ручки може Навинчивающийся. У хороших моделей площа обхвату досить велика і вся покрита пробкою. Цей матеріал приємний на дотик. Він дозволить міцно утримувати снасть в руках. Взимку завдяки натуральному покриттю руки будуть менше мерзнути.

Дешеві, але незручні різновиди мають пластмасову рукоять. Зустрічаються моделі з покриттям з особливого матеріалу ребристою форми. Він зручніше пластмаси, але швидше забруднюється. Очистити його досить важко. Але матеріал з синтетики приємніше на дотик і здатний запобігти замерзанню рук.

Рейтингові "лайти"

Експерти склали свій рейтинг спінінгів "лайт", яким можуть скористатися як професіонали, так і любителі. Завзяті рибалки можуть набувати снасть досить високу вартість. Вони здатні оцінити всі переваги подібних виробів. Новачкам же підійдуть "лайти" бюджетної категорії. Купувати дорогі рейтингові різновиди їм недоцільно.

Професіонали віддають перевагу таким виробникам, як елітні серії Daiwa, Shimano, а також St. Croix, Lamiglas, G. Loomis. При покупці подібних снастей можна не сумніватися у високій якості виробів. Це бренди з хорошою репутацією, перевірені роками сумлінної служби снасті. Їх найчастіше використовують професіонали на спортивних змаганнях. Новачкам буде важко справлятися з подібними спінінгами.

Відгуки про спінінгах для новачків

Початківцям рибалкам експерти радять звернути увагу на середні за вартістю снасті. Ті, хто стоїть в кінці рейтингу китайські дешеві вироби можуть принести лише розчарування, відбити охоту рибалити надалі. Тому краще віддати перевагу рейтинговим моделям середнього класу.

Корейські спінінги (наприклад, NordicStage), а також продукція вітчизняного виробника (наприклад, Flagman) цілком відповідають вимогам рибалки-любителя або новачка. Вони досить надійні, але їх вартість не перевищує 6 тисяч рублів. Також експерти радять купувати бюджетні моделі відомих виробників ShakeSpeare, Salmo, Cormoran, Daiwa. Це хороший варіант для проведення вихідного дня біля водойми.

Поради досвідчених рибалок

Крім загальноприйнятих класичних характеристик, існують більш образні властивості, які часом використовують досвідчені рибалки. Вони засновані на особистих відчуттях і перевагах. Навчений досвідом рибалка відрізнить по "дзвінкості" або "в'язкості" корейські спінінги від японських або вітчизняних різновидів. Однак це вже більш тонкі відчуття снасті.

"Дзвінкість" спінінга означає, що він більш чітко передає найменші коливання приманки. Прийнятий в середовищі рибалок термін "в'язкість" характеризує виріб по здатності красти, приглушати удари риби в момент її вивудження з води. Коли людина починає повноцінно почувати свій спінінг, такі тонкощі матимуть значення при виборі правильної моделі. Але це приходить з досвідом.

Ловля "Лайт" з човна

Підбираючи спінінг, ціна якого відповідала б запитам рибалки, експерти рекомендують враховувати той факт, чи буде проводитися ловля з берега або ж з човна. У першому випадку достатньо буде врахувати всі перераховані вище рекомендації.

Якщо ж ловити рибу планується з човна, слід звернути увагу ще на кілька порад. Гумовий човен, яка не відрізняється великою стійкістю, не дозволить повноцінно вивуджувати рибу за допомогою занадто довгого спінінга. Тут слід віддати перевагу моделям, у яких цей показник не перевищує 2, 1 м. Їх вага досить невеликий.

Якщо човен має більш просторими габаритами, її стійкість вище за попередній варіант, підійдуть "лайти" практично до 3 м довжиною. В таких умовах вийде повноцінно виконувати дальній кидок і діставати середню рибу з води.

Від правильного вибору снасті залежить безпека людей, що знаходяться в човні. Початківцям рибалкам рекомендується спочатку випробувати незвичну снасть на березі. Звикнувши до неї, людина може застосовувати її на човні. Допускається при цьому використовувати кілька спінінгів одночасно.

Ознайомившись з таким типом снасті, як спінінг "лайт", можна підібрати оптимальний варіант для себе. Врахувавши умови лову, розглянувши відгуки експертів і досвідчених рибалок, не важко прийняти правильне рішення в процесі покупки. Вихідний день, проведений на водоймі, подарує масу позитивних емоцій. Улов буде всім на заздрість!


Цікаві Статті

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Станова тяга сумо: поради та рекомендації

Багато атлетів недооцінюють роботу портняжной м'язи. Вона знаходиться на внутрішній поверхні ваших стегон. Її основне завдання - стабілізація області таза і ніг, а також захист колінних суглобів від можливих травм. Якщо кравецька, або як її ще називають, привідний м'яз слабкіше, ніж сусідки - зупиняється ріст інших груп м'язів. При слабо розвинених призводять м'язах можна легко

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Як пройшла Олімпіада в Пекіні

Пекін був обраний столицею XXIX Літньої Олімпіади в 2001 році на сесії МОК, що проходила в Москві. Його конкурентами за право прийняти Ігри були Торонто, Париж, Осака і Стамбул. Олімпіада проходила в 2008 році і стала наймасштабнішою за всю історію. Китай підійшов до підготовки та проведення Олімпіади з максима

Воблери Strike Pro.  Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro. Навіщо платити більше?

Воблери Strike Pro - це рибні приманки від всесвітньо відомого виробника, дистриб'юторська мережа якого поширюється аж на 60 країн у всьому світі. Рибалки із задоволенням купують ці снасті, т. К. Вони відрізняються високою якістю, величезним асортиментом та прийнятною вартістю. Про бренд Компанія Strike Pro розпочала свою діяльність в 1

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

"Нічний перекус" для схуднення: реальні відгуки

Сьогодні у нас піде мова не про банальне спустошенні холодильника в позаурочний час. Ті, хто практикує подібні нічні походи на кухню, навряд чи зможуть розлучитися із зайвою вагою, скоріше, навпаки, наберуть ще більше. Сьогодні ми поговоримо про спеціальний засіб для схуднення під назвою «Нічний перекус». Його склад повністю натуральний, а значить, не завдасть час здоров'ю, але при цьому п

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Аптечний допінг в бодібілдингу: огляд препаратів, застосування, опис курсів

Що розповідають про аптечний допінгу спортвікі, журнали, книги, дають загальне уявлення про те, як бодібілдер може поліпшити свої показники, користуючись медикаментами. Знайшлося застосування найрізноманітніших фармацевтичним продуктам, від екстрактів женьшеню і левзеї до лікарських засобів, що впливають на

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Воблер Yo Zuri - якісні снасті-приманки для любителів риболовлі

Кожен завзятий рибалка хоче в своїй колекції мати воблер Yo Zuri. Принади цієї японської фірми дуже якісні, а тому служать довго. Протягом довгих років бренд використовує свою унікальну технологію у виробництві воблерів. Так, самі їх роблять із пластику, гаки - з ванадіума, використовуючи при цьому спеціальні хімічні заточки. Так що зірватися після упіймання у риби шансів просто немає. Форма, ко